صفحه 129 از 186 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Hesam26 جان
    من هم خودم در پروسه اپلای هستم...ولی تا اونجا که من میدونم امکان پذیرش در مقطع دکتری از یک دانشگاه خارجی برای بچه هایی که ارشد ایران خوندن خیلی کمه...به نظرم برای ارشد اول اقدام کن...بعد از اونجا برای دکتری.
    نکته دوم بررسی رزومه شما است....به نظرم رزومه ات در بحث تحقیقات خیلی قوی و عالیه....ولی در معدل ضعف داری...که بنا به تجربه این سابقه ی تحقیقاتی شما تونسته جبران کنه معدلاتون رو.
    نکته سوم زبان هست. که من هم مسیله شما رو دارم...نمره زبان میگن باید حداقل 6.5 باشه. تا اونجا که من در اکثر دانشگاه ها سرچ کردم اینطور بوده. بعضی از دانشگاه های رنک بالای امریکا و استرالیا که 7 میخوان. (مخصوصا اگر Scholarship بخواین).
    موفق باشین

Junior Member

دوستان
    کسی اینجا راجع به LSAC نیست اطلاعات داشته باشه.

Junior Member

من جواب شما رو در پستهای قبلی دیدم گفتم براتون پیست کنم از دوستی باتجربه شنیدن بهتر از من هست.
    سلام بر شما دوست عزیز

رزومه ی شما خوبه و سوای معدل لیسانس از نطر من ایرادی نداره که اون هم با فعالیتهای پژوهشی شما پوشش داده شده. بورسیه گرفتن قابل پیش بینی نیست. پذیرش با فاند در مقطع دکترا خیلی ساده نیست ولی غیر قابل دسترس هم نیست. هر چه تقاضاهای بیشتری برای رشته های مرتبط با زمینه کاریتون بفرستید و با اساتید مرتبط بیشتری تماس بگیرید شانس شما هم در اخذ پذیرش و فاند بیشتر میشه. در خصوص کدوم کشورها؛ سراغ دانشگاههای اسکاندیناوی (سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک) نروید چون شانسی نیست و وقت تلف کردن است. دانشجوی دکترا در رشته حقوق در این کشورها از بین دانشجوهای خوب خودشون و با رقابتی شدید انتخاب میشه. انگلستان هم پذیرش میگیرید معمولا ولی فاند درست و حسابی به دانشجویان حقوق نمی دهند و هزینه ها زیاد میشه. شاید اگر دوره های دکترا به زبان انگلیسی در بقیه کشورهای اروپایی پیدا کردید شانس شما در گرفتن فاند بیشتر باشه. استرالیا هم همینطور در دانشگاههای سیدنی، ملبورن و بقیه دانشگاههای رنک عالی شانس اخذ پذیرش و فاند کمتر، و برای بقیه دانشگاههای استرالیا شانس کم و بیش ممکه باشه.
    در خصوصJ.D تا جایی که من میدونم خیر. حتی در صورت داشتن فوق لیسانس هم دکترا ارزیابی نمیشه.
    موفق باشید.

Junior Member

ببخشید پست قبلی برای hesam 26 هست که اقای Salehifar که بسیار باتجربه هستن گویا جوابشون رو دادن.
    براتون paste کردم.
    موفق باشین

Junior Member

shahsavarab عزیز
    هر چی براتون پیغام میزنم انگار نمیاد...ناچاران سوالاتم رو اینجا میزارم...دوستان هم میتونن استفاده کنند.
    ابتدا از شرایطم باید بگم که چون هنوز مقالم اماده نیست و از طرفی نمره زبانم هم پایینه (6 آیلتس) عملا شانسم رو اورده پایین برای پذیرش امسال...پس به ناچار باید روزمه ام رو تکمیل کنم...ولی از طرفی میخوام شانس امسال رو هم امتحان کنم...
    بنابراین، 1. به نظرتون عاقلانس که من هزینه ی LSAC رو بپردازم...و برای یکسری از دانشگاه ها که رنک پایینتری دارن اپلای کنم؟
    2. سوال دوم ام این هست که ایا این هزینه شامل سال دیگه هم میشه؟ با توجه به اینکه مبلغ کمی نیست 180 $?
    3. در مورد هزینه Application fee دانشگاه ها چی؟ اون مساله اش جدا از هزینه LSAC هست؟
    4. ایا به غیر از هزینه برای Application LSAC هزینه ای دیگه هم میگیره؟ اخه تو سایت زده بود یه سری چیزا رو که سر در نیاوردم چی هستن اونا.

Junior Member

با سلام

در مورد LSAC پرسیده بودید.

پیشنهاد می کنم قبل از ارسال مدارکتون برای LSAC به دانشگاه ایمیل بزنید و بگید مثلا به دلایل اداری یا ... امکان ارسال مدارک برای این موسسه نیست احتمالا معاف می کنن، خیلی در این مورد سخت گیری نمی کنن، حتی بعضی از دانشگاه ها هم اپلیکیشن فی را معاف می کنن. با ها شون مکاتبه کنید. این مسائل در پذیرش گرفتن یا نگرفتن شما تاثیری نداره. من برای 4 تا دانشگاه اپلای کردم، همه مدارک را مستقیم قبول کردن و فکر می کنم 2 تا از دانشگاهها هم اپلیکیشن فی را معاف کردن. از همه دانشگاهها هم پذیرش گرفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara855 نمایش پست ها
    shahsavarab عزیز
    هر چی براتون پیغام میزنم انگار نمیاد...ناچاران سوالاتم رو اینجا میزارم...دوستان هم میتونن استفاده کنند.
    ابتدا از شرایطم باید بگم که چون هنوز مقالم اماده نیست و از طرفی نمره زبانم هم پایینه (6 آیلتس) عملا شانسم رو اورده پایین برای پذیرش امسال...پس به ناچار باید روزمه ام رو تکمیل کنم...ولی از طرفی میخوام شانس امسال رو هم امتحان کنم...
    بنابراین، 1. به نظرتون عاقلانس که من هزینه ی LSAC رو بپردازم...و برای یکسری از دانشگاه ها که رنک پایینتری دارن اپلای کنم؟
    2. سوال دوم ام این هست که ایا این هزینه شامل سال دیگه هم میشه؟ با توجه به اینکه مبلغ کمی نیست 180 $?
    3. در مورد هزینه Application fee دانشگاه ها چی؟ اون مساله اش جدا از هزینه LSAC هست؟
    4. ایا به غیر از هزینه برای Application LSAC هزینه ای دیگه هم میگیره؟ اخه تو سایت زده بود یه سری چیزا رو که سر در نیاوردم چی هستن اونا.

Junior Member

سلام من الان ۱۸ سالمه رشته ریاضی ۱ ماه هست که به دبی امدم و دارم زبان می خوانم و پیش دانشگاهی هم غیر حضوری می گذرانم خواستم بدونم امکانش هست برای رشته ی حقوق در انگلیس اقدام کنم

سلام دوستان. به تازگی خبری منتشر شده که وکلای پایه یک ایران میتونن با گذروندن دو امتحان، به عنوان وکیل در کشورهای Commonwelth شناخته بشن. من سایتش رو خوندم و میخوام با کسانی که به دنبال این قضیه هستن در ارتباط باشم. ممنون.
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

نقل قول نوشته اصلی توسط asal7119 نمایش پست ها
    سلام دوستان. به تازگی خبری منتشر شده که وکلای پایه یک ایران میتونن با گذروندن دو امتحان، به عنوان وکیل در کشورهای Commonwelth شناخته بشن. من سایتش رو خوندم و میخوام با کسانی که به دنبال این قضیه هستن در ارتباط باشم. ممنون.
    اصل خبر اینه که کانون وکلای دادگستری انگلستان کانون وکلای ایران را به رسمیت شناخته است مانند صد تا کانون وکلای کشورهای دیگه و تاجایی که من می دونم این موضوع صرفا با ارسال یک نامه کانون مرکز انجام شده است حال منم دارم دنبال می کنم قضیه را از هیات مدیره که آیا ما را در آنجا پارالگال خواهند شناخت یا باریستر یا سولیستر؟قضیه کمی مبهم است ،آیا مدرک لیسانس حقوق ایران را معادل لیسانس حقوق کامن لا ارزیابی می کنند یا خیر؟چون معمولا بدون مدرک کامن لا و ابتدا به ساکن مدرک سیویل لا را ارزیابی نمی کردند.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

با اقدامات انجام شده توسط هیأت رئیسه کانون وکلای دادگستری مرکز و مذاکرات و مکاتبات بین کانون وکلای انگلستان و این کانون پروانه وکالت صادره از کانون وکلای مرکز توسط کانون وکلای انگلستان به رسمیت شناخته شد و از این پس وکلای عضو کانون مرکز با طی دوره های حقوقی و کارآموزی تنها با گذراندن امتحانات کتبی معمول حقوقی و جزایی (ماهوی و شکلی) و پس از قبولی و موفقیت در امتحان تشریحی به اخذ پروانه وکالت در انگلستان نایل خواهند شدو از این طریق امکان حضور وکلای دادگستری مرکز در مراجع بین المللی امکان پذیر می گردد؛ خوشبختانه بدین طریق پروانه وکالت انگلستان در کشورهای دارای سیستم عرفی مثل کانادا و استرالیا و امریکا نیز معتبر است و امکان اخذ پروانه وکالت * از این کشورها را نیز تسهیل خواهد نمود. در ضمن مراتب فوق در سایت مربوط و در لیست کانون های شناخته شده جهان به نام کشور ایران ثبت گردیده است.
    *چگونه این امر شدنی است؟با پروانه ملبورن استرالیا می شود در کبک کانادا فعالیت کرد؟
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)