صفحه 134 از 186 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من ویزای مهاجرت به کانادا دارم ولی چون دوست دارم که اونجا هم کار وکالت بکنم تا جایی که سرچ کردم متوجه شدم بهترین راه جی دی هست. میخواستم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید که 1) آیا راه دیگری هم برای ورود به حرفه وکالت در کانادا وجود دارد یا خیر؟ و 2) شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب کانادا مثل UBC و دانشگاه تورنتو چقدر است. لازم به ذکر است که من معدل 18 فوق لیسانس از دانشگاه تهران هستم با 5 سال سابقه وکالت
    با گرفتن ال ال ام و گذارنیدن تعدادی واحد به توصیه کمیته معادلسازی هم میشه وارد کانون وکلاشد یا دکترا فرقی نمی کنه منتها در امریکای شمالی ورورد به مقطع دکترا با ارشد دشواره از بس به دیگرکشور اهمیت میدن و براشون ارزش قائلن
    یک راه میانبر هم هست و اخیرا با مکاتبات کانون وکلای مرکز میشه پروانه وکالت از کانون وکلای انگلستان گرفت و باید تحقیق کرد و دید ایا در تورنتو هم برای بار لندن تره خرد می کنن یا نه؟
    گرفتن پذیرش از کانادا سخت تره از امریکا چون دانشکده های حقوقش محدوده هزینه ها هم وحشتناکه ، اگر اشتباه نکنم دوره سه ساله صدهزارتا درمیاد اونم برای افراد مقیم،اعمال کاهش شهریه برای مقیمان متقاضی رشته حقوق ناچیزه برخلاف رشته های مهندسی که شهریه پی ار داران یک به چهار یا پنجه
    کلا شانس برای گرفتن پذیرش از دانشکده یا اخذ پروانه وکالت از بار انتایرو و اشتغال در مشاغل حقوقی طبق اماری که منتشر کردند در پنج سال اول ده درصده
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من ویزای مهاجرت به کانادا دارم ولی چون دوست دارم که اونجا هم کار وکالت بکنم تا جایی که سرچ کردم متوجه شدم بهترین راه جی دی هست. میخواستم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید که 1) آیا راه دیگری هم برای ورود به حرفه وکالت در کانادا وجود دارد یا خیر؟ و 2) شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب کانادا مثل UBC و دانشگاه تورنتو چقدر است. لازم به ذکر است که من معدل 18 فوق لیسانس از دانشگاه تهران هستم با 5 سال سابقه وکالت
    با سلام

بله اگر قصد وکالت با پروانه دارید، به نظر این حقیر باید جی دی بگیرید. چون تسلط شما را به قوانین و سیستم حقوقی و همچنین نگارش حقوقی بیشتر می کند. اما با داشتن مستر هم به احتمال زیاد اگر مثل امریکا باشه می توانید در موسسات حقوقی کار پیدا کنید. علی الخصوص بحث حقوق مهاجرت. فقط سعی کنید اگر برای مستر اپلای می کنید دانشگاهی برید که قبول کنند واحدهاتون را به جی دی منتقل کنید یا حداقل برای جی دی دیگه نیاز به آزمون الست نباشه. این جوری دستتون بازه که بعدا برای جی دی هم اقدام کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق جزا - دانشگاه آزاد

سلام دوستان
    من میخواستم این تاپیک رو بخونم ولی چون خیلی زیاد بود منصرف شدم و اون مقداری رو که خوندم بیشتر صحبت ها در مورد چگونگی گرفتن پذیرش بود.
    من کارشناسی ارشد حقوق جزا از دانشگاه آزاد دارم.
    سوال من این هست:
    در صورتی که وارد خاک آمریکا بشی (برنده لاتاری هستم) و بخوای که از مدرکت استفاده کنی آیا راهی وجود داره؟ بدون نیاز به ادامه تحصیل. صرفا تطابق مدرک با دانشگاه های آمریکا. (فعلا نظرم این هست که مدرکم اونجا معتبر باشه.
    ممنون میم که دوستان راهنمایی کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1432 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم این تاپیک رو بخونم ولی چون خیلی زیاد بود منصرف شدم و اون مقداری رو که خوندم بیشتر صحبت ها در مورد چگونگی گرفتن پذیرش بود.
    من کارشناسی ارشد حقوق جزا از دانشگاه آزاد دارم.
    سوال من این هست:
    در صورتی که وارد خاک آمریکا بشی (برنده لاتاری هستم) و بخوای که از مدرکت استفاده کنی آیا راهی وجود داره؟ بدون نیاز به ادامه تحصیل. صرفا تطابق مدرک با دانشگاه های آمریکا. (فعلا نظرم این هست که مدرکم اونجا معتبر باشه.
    ممنون میم که دوستان راهنمایی کنند.
    دوست گرامی اینکه مدرکتان ارزشیابی شود و معتبر تلقی گردد یک موضوع است و اینکه بتوانید با این مدرک کار حقوقی کنید یک مساله علی حده است مگر در همین ایران امکان دادن مشاوره و وکالت صرفا با مدرک ارشد جزا میسر است؟

باید لیسانس حقوق داشته باشید، سربازی رفته باشید ،سوءپیشینه و اعتیاد نداشته باشید و از همه مهمتر در آزمون ورودی کانون وکلای مربوطه امتیاز لازم را بیاورید ،از پس آموزشهای ارائه شده از طریق کمیسیون کارآموزی بصورت ماهیانه شامل جلسات کارگاه و سخنرانی بربیایید و ضمن حضور در دادگاه های مختلف و تهیه گزارش و انجام تحقیق کتبی و با کسب رضایت وکیل سرپرست در عرض 18ماه و النهایه قبولی در اختبار کتبی و شفاهی از مواد 6گانه با پرداخت هزینه های متعلقه و طی مراسم تحلیف پروانه وکالت در ایران به شما داده شود تازه بعد از گرفتن پروانه پیدا کردن محل کار و موکل و رتق و فتق امور با خودتان است.
    ممکن است بگویید بعنوان کارشناس ارشد جزا که می توانم در ادارات یا بعضی از شرکتها فعالیت کنم جواب مثبت است چون در حوزه امور کیفری مطالعه کرده اید و مطلب خوانده اید و مقاله و پایان نامه نوشته اید و با اساتیدی در این وادی ارتباط دارید.که در حال حاضر زمینه ان هم بسیار محدود است.
    حال بنظر شما بدون ادامه تحصیل در دانشگاه به صرف داشتن مدرک از کشوری با سیستم حقوقی اسلامی،سیویل ان هم با مدرکی در امورکیفری که بیشتر واحدهای ان ملهم از فقه شیعی و کاملا بومی است چگونه می توانید در یک سیستم کامن لا فعالیت داشته باشید و کارشناسی تلقی شوید که افراد مقیم اعم از نیتیو و مهاجر برای مشاوره به شما مراجعه کنند و یا شرکتها از دانش شما بهره ای ببرند و طبیعتا در ازای آن دستمزدی بپردازند.
    حتما در بدو امر مدرک شما باید با یک مدرک معادل در سیستم کامن لا همسان ارزیابی شود و برای این کار نیاز به گذرانیدن واحدهایی در آن رژیم حقوقی است که کم و زیاد آن بستگی به کمیته ارزیابی دارد و غیر از این راه نمی شود در امریکا فعالیت حقوقی انجام داد.
    پس تا دیر نشده شما هم تاپیک را از ابتدا تا انتها بدقت مطالعه کنید و مجانی از تجارب دوستان و صاحبنظران بهره ببرید و برای پذیرش و بدست اوردن شرایط لازم از جمله نمره زبان بالا اقدام فرمایید.
    ویرایش توسط mo_eini : April 25th, 2015 در ساعت 02:44 PM
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق جزا - دانشگاه آزاد

بسیار بسیار ممنونم از راهنمایی خیلی کامل و با حوصله تون.
    صد در صد حق با شماست. منم منظورم این بود که با گذراندن تعدادی درس در همین زمینه بتونم مدرکم رو معتبر کنم که برداشتی که بنده از گفته های شما داشتم این بود که راهی برای این کار وجود داره ولی مستلزم گذارندن دوره ای با توجه به شرایط هست.
    باز هم بسیار ممنون از راهنماییتون و اگر مطلب دیگه ای هم مونده باشه ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1432 نمایش پست ها
    بسیار بسیار ممنونم از راهنمایی خیلی کامل و با حوصله تون.
    صد در صد حق با شماست. منم منظورم این بود که با گذراندن تعدادی درس در همین زمینه بتونم مدرکم رو معتبر کنم که برداشتی که بنده از گفته های شما داشتم این بود که راهی برای این کار وجود داره ولی مستلزم گذارندن دوره ای با توجه به شرایط هست.
    باز هم بسیار ممنون از راهنماییتون و اگر مطلب دیگه ای هم مونده باشه ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.
    با سلام

اگر قصد دارید پروانه وکالت بگیرید از بار آمریکا، بعضی از ایالات داشتن مدرک جی دی از دانشگاههای امریکا را ضروری می دانند. برخی دیگه لازم می دانند که شما یک مستر داشته باشید از دانشگاههای امریکا که واحدهای مشخصی را باید در این دوره گذرونده باشید مثل Legal Writing and research, us administrative law , ... بعضی هم داشتن پروانه وکالت در کشور خودتان و سابقه معینی 3 تا 5 سال را کافی می دانید. البته این ها در شرایط لازم برای شرکت در ازمون کانون وکلا است. می توانید به سایت American Bar Association http://www.americanbar.org/aba.html مراجعه کنید چون هر سال این شرایط تغییر می کند. پس از گذراندن ازمون وکالت و کسب نمره قبولی و .... و البته پیدا کردن کار، امکان اشتغال هست براتون.
    ولی اگر شما یک دوره یک ساله مستر را بخوانید می توانید بدون دادن امتحان بار هم در موسسات حقوقی کار پیدا کنید. چون حتما لازم نیست کار وکالت و حل و فصل دعاوی در دادگاه را انجام بدهید که پروانه وکالت بخواهید. پیشنهادم اینه که یه دوره مستر business law, oil and gas law, enery and natural resources law, international commercial law بخوانید.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SBU- Law

با سلام
    دوستانی که تجربه بیشتر دارند،
    راجع به کشور هلند، و دانشگاهایی مثل لایدن، تیلبورگ، امستردان، ماستریخت و ... اطلاعای دارند؟
    کیفیت این دانشگاها در مقابل دانشگاهای کشورهای انگلیسی زبان رو چطور ارزیابی میکنن؟
    میشه گفت در رده بندی qs تمام این دانشگاه تقریبا در حول رده ۵۰ به پایین جا دارن و شهریه این دانشگاها
    بسیار ارزونتر از دانشگاههای کسورهای انگلسلیی زبانه.
    برا گذراندن دوره ارشد و ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان در مقطع دکتری به نظر شما این انتخاب درستیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق جزا - دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط En-Mo نمایش پست ها
    با سلام

اگر قصد دارید پروانه وکالت بگیرید از بار آمریکا، بعضی از ایالات داشتن مدرک جی دی از دانشگاههای امریکا را ضروری می دانند. برخی دیگه لازم می دانند که شما یک مستر داشته باشید از دانشگاههای امریکا که واحدهای مشخصی را باید در این دوره گذرونده باشید مثل Legal Writing and research, us administrative law , ... بعضی هم داشتن پروانه وکالت در کشور خودتان و سابقه معینی 3 تا 5 سال را کافی می دانید. البته این ها در شرایط لازم برای شرکت در ازمون کانون وکلا است. می توانید به سایت American Bar Association http://www.americanbar.org/aba.html مراجعه کنید چون هر سال این شرایط تغییر می کند. پس از گذراندن ازمون وکالت و کسب نمره قبولی و .... و البته پیدا کردن کار، امکان اشتغال هست براتون.
    ولی اگر شما یک دوره یک ساله مستر را بخوانید می توانید بدون دادن امتحان بار هم در موسسات حقوقی کار پیدا کنید. چون حتما لازم نیست کار وکالت و حل و فصل دعاوی در دادگاه را انجام بدهید که پروانه وکالت بخواهید. پیشنهادم اینه که یه دوره مستر business law, oil and gas law, enery and natural resources law, international commercial law بخوانید.
    موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز بابت راهنماییت.
    این دوره مستر رو همون جا باید گذروند دیگه؟ و اینکه چه مدارکی لازم هست که از اینجا ببرم؟
    بازم ممنون

Junior Member

دوستان من دسامبر گذشته در استانبول ازمون الست دادم و تمام جزوه های Princeton Review و ازمون های اخیر را دارم و میخوام به قیمت خیلی پایین در اختیار بقیه بذارم . هر کس احتباج داشت پیام خ بده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Law

سلام.یکی از دانشجوهای اقتصاد یه راهنمای کامل از وضعیت این رشته و فرایند پذیرش در اروپا نوشته بود.نمیدونم از بچه های حقوق کسی اینکارو کرده یا نه اما اگه باشه خیلی کمک میکنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)