صفحه 156 از 186 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

با سلام
    بنده يك هفته ايست كه با اين فروم آشنا شده ام و تمامي 156 صفحه را مطالعه كردم اما الان بيشتر گيج شدم و خيلي استرس گرفتم..من كارشناسي زبان و ادبيات انگليسي با معدل 15.59 در سال 92 فارغ التحصيل شدم...امسال ارشد حقوق بين الملل در دانشگاه تهران دانشكده فارابي قبول شدم و بينهايت به اين رشته علاقمندم و تصميم قطعي ام هم ادامه تحصيل در همين رشته در خارج از كشور است..تا همين هفته تصورم اين بود كه من براي يك مستر حقوقي ديگر اپلاي مي كنم و كارشناسي نامرتبط برايم مشكل ساز نيست...اما واقعا اين هفته كل كاخ ارزوهام خراب شدن ولي خب جواب هاي ضدونقيضه زيادي در فروم است...لطفا واقعا اگر نمي شود با كارشناسي نامرتبط اپلاي گرفت بگوييد كه هرچه زودتر براي كارشناسي اقدام كنم...ولي در اين صورت تايمي كه به مقاله و خواندن زبان دوم درنظر داشتم محدود تر مي شود..و سوال ديگر در مورد زبان به جز انگليسي من بين فرانسه و الماني مانده ام كه كدام را شروع كنم البته فرانسه A1 را خوانده ام...و نكته ديگه كه براي اپلاي بنا به مسايل شخصي فقط به اروپا و اسكانديناوي بايد فكر كنم.و قصد برگشتن به ايران را نيز ندارم..در المان بستگان بيشتري دارم.....با تشكر فراوان قبلي و عذر خواهي بابت طولاني شدن پستم

Junior Member

سلام به همه دوستان. من چندان علاقه به گذاشتن پیام ندارم چون واقعا وقت این کار رو ندارم اما الان که برای پاسخ به سوال یکی از دوستان سری به فروم زدم دیدم چند سوال درباره رشته های غیر مرتبط حقوقی پرسیده شده که قصد تغییر رشته و اپلای دارن و متاسفانه دوستان به درستی راهنمایی نکردند.
    هر گونه اقدام برای مستر حقوق در امریکا و کانادا بدون داشتن کارشناسی حقوق محاله. اما برخی از دانشگاه هادر امریکا یک سری دوره هایی با نام های مختلف ارائه می دهند که از رشته های غیر حقوقی هم پذیرش می کنند که بیشتر رویکرد حقوق بشری و میان رشته ای دارند. اما در مورد این رشته ها باید گفت که واقعا به هیچ کاری نمیاد و الکی وقت و پول خودتون رو صرف این دست سرتیفیکیت ها نکنید. در ثانی محاله بتونید با پذیرش گرفتن این قبیل دوره ها ویزای ورود به امریکا یا کانادا رو دریافت کنید. پس راه حل اینه که سریعا برای کارشناسی حقوق اقدام و سپس برای مستر مجدد اپلای کنید.
    برقرار باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law

سلام
    من لیسانس فقه و حقوق یه دانشگاه غیر انتفاعی رو دارم با معدل 14.30
    الانم دانشگاه قم دوره فوق لیسانس ،رشته حقوق بین الملل قبول شدم
    زبانم در حد متوسط است و مدرک تافل و آیلتس فعلا ندارم
    مقاله ای ندارم
    اما حدود شش ماه تو دفتر وکالت کار کردم
    می خواهم برای آمریکا و کانادا اقدام کنم
    راهنمایی ام کنید لطفا دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    International Law

سلام به همگی
    من 33 سالمه. کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دارم از دانشگاه شیراز با معدل 17/82. البته لیسانسم غیر مرتبط بود.
    حدود ده تا مقاله علمی پژوهشی دارم به فارسی.
    یک کتاب هم چاپ کردم.
    تعداد خیلی زیادی هم مقاله دارم که ترویجی هستن.
    بیشتر از چهار سال هست که سابقه حرفه ای کار دارم در زمینه «حقوق مالکیت معنوی گونه های گیاهی»، «حقوق کشاورزان»، «حقوق مردمان بومی و جوامع محلی»، «دانش سنتی» و موارد مرتبط.
    به جهت کاری آشنایی خوبی با زبان انگلیسی دارم ولی مدرک زبان ندارم.
    به نظر شما شانسی برای پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده با بورس دارم؟
    خیلی ممنون می شم راهنماییم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط alirazmkhah نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من 33 سالمه. کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دارم از دانشگاه شیراز با معدل 17/82. البته لیسانسم غیر مرتبط بود.
    حدود ده تا مقاله علمی پژوهشی دارم به فارسی.
    یک کتاب هم چاپ کردم.
    تعداد خیلی زیادی هم مقاله دارم که ترویجی هستن.
    بیشتر از چهار سال هست که سابقه حرفه ای کار دارم در زمینه «حقوق مالکیت معنوی گونه های گیاهی»، «حقوق کشاورزان»، «حقوق مردمان بومی و جوامع محلی»، «دانش سنتی» و موارد مرتبط.
    به جهت کاری آشنایی خوبی با زبان انگلیسی دارم ولی مدرک زبان ندارم.
    به نظر شما شانسی برای پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده با بورس دارم؟
    خیلی ممنون می شم راهنماییم کنید.
    سلام بله شانس خوبی دارید برای آمریکا ، سوییس رو هم به شما پیشنهاد می کنم. Wipo سرمایه گذاری زیادی داره روی محققین حوزه هایی که شما بهش اشاره فرمودین انجام میده‌.

Junior Member

سلام
    من ٢١ سال سن دارم و دانشجوي سال سوم مهندسي صنايع مقطع كارشناسي دانشگاه علم و صنعت هستم معدل كل من ١٧.٩٣ هست و براي تافل و GRE در حال گذراندن دوره هستم خواستم بدونم براي دانشگاه هاي آمريكا و كانادا مثل ucla,stanford.toronto,ryersonو...براي رشته JD در مقطع ارشد مي تونم اقدام كنم يا نه؟

Senior Member km7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parmis0518 نمایش پست ها
    سلام
    من ٢١ سال سن دارم و دانشجوي سال سوم مهندسي صنايع مقطع كارشناسي دانشگاه علم و صنعت هستم معدل كل من ١٧.٩٣ هست و براي تافل و GRE در حال گذراندن دوره هستم خواستم بدونم براي دانشگاه هاي آمريكا و كانادا مثل ucla,stanford.toronto,ryersonو...براي رشته JD در مقطع ارشد مي تونم اقدام كنم يا نه؟
    منظورتون از رشته JD در مقطع ارشد دقیقا چیه؟
    لطفا قبل از طرح پرسش، از تاپیک سوالات متداول بازدید کنید
    چنانچه پاسخ خود را نیافتید، صفحات تاپیک مرتبط را مطالعه کنید
    به جای تشکر در پست ها، از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط km7 نمایش پست ها
    منظورتون از رشته JD در مقطع ارشد دقیقا چیه؟
    رشته اي كه تركيبي از حقوق و MBA هستش

برای این رشته شما باید LSAT هم بدید. مهمترین نکته این رشته اینکه کلا از فول فاند خبری نیست. هزینه های این رشته بسیار زیاده و شما با توجه با اینکه رشتتون مهندسی بوده باید حداقل 4 تا 5 سال برای اون صرف کنید. علاوه بر اینها شما باید تسلط خیلی بالای باید روی زبان انگلیسی داشته باشید چون مباحث حقوقی فوق العاده به زبان روان نیاز داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط parmis0518 نمایش پست ها
    رشته اي كه تركيبي از حقوق و MBA هستش

سلام به همگی.
    چند تا نکته به ذهنم رسید
    1. دوره جی دی 3ساله است.
    2.اینکه از لیسانس غیر مرتبط برای ارشد حقوق بخواین اقدام کنین... بله تو شرایط دانشگاه نوشته که باید لیسانس حقوق داشته باشین. ولی من یه مورد ایرانی دیدم که با لیسانس علوم سیاسی ال ال ام دانشگاه واشنگتن دی سی پذیرش گرفته بود... حالا شاید چون علوم سیاسی مرتبط هست به یه سری درس های ارشد اونجا قبول کرده بودن... ولی دیگه از رشته های خیلی غیر مرتبط مثل زبان انگلیسی فک نکنم بپذیرن.
    3. من فک کنم این تاپیک فعال نیست چون دوستان شرایطشون رو بیان میکنن و میگن آیا ما شانسی داریم؟! و چون جوابشو کسی نمیدونه واقعا چیزی نمیشه گفت. به نظر من همه شانس پذیرش دارن ولی اینکه بتونی از دانشگاه خوب پذیرش بگیری یا فاند بگیری مهمترین فاکتورش پرسونال استیتمنت هست... که بتونین توضیح بدین چرا میخواین برین اون دانشگاه و اون رشته..تجربیات گذشتتون چه کمکی به موفقییتون تو این رشته و آینده تون میکنه....کلا قانع بشن شما از روی آگاهی دارین اپلای میکنین.... برای هر دانشگاه با توجه به مشخصات اون تغییرات لازم رو انجام بدین. برای همه دانشگاه یه چیز ثابت نفرستین... و بعد ریکامندیشن از استادتون. اگه استادتون ازتون تعریف نکنه فایده نداره... به نظرم این دو نکته اولیه و بدیهی موفقیت در پذیرش ه. فاکتور های بعدی شاید رنک و شانس بورسیه رو کم و زیاد کنه. مثل معدل، نمره زبان... و به نظرم نداشتن مقاله اصلا نمره منفی محسوب نمیشه.
    علم بهتر است یا ثروت؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)