صفحه 159 از 186 نخستنخست ... 59109149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezahed نمایش پست ها
    دوستان حقوقدان، سلام!
    من مدرک دیپلمم رو در رشته انسانی با معدل 19.10 به تازگی گرفتم و آیلتس هفت و نیم هم دارم. قصد دارم در رشته حقوق، ترجیحا در کشور آمریکا یا کشورهای معتبر اروپایی تحصیل کنم، خرده اطلاعاتی راجع به تحصیل در رشته حقوق دارم که در آمریکا نمیشه مثلا از ابتدا وارد این رشته شد و میبایست بعد از چند سال تحصیل در رشته های دیگه، با قبولی در آزمون L-sat وارد این رشته شد. هیچ مشکلی برای قبولی تو دانشگاه های تاپ ایران ندارم، اما از سرفصل هایی که در دانشگاهها ی ایران تدریس میشه، قوانین مجازاتو امام از این قبیل، متنفرم،به همین خاطر علاقه ای به ادامه تحصیل در ایران ندارم.
    حالا به نظرتون میرزه چند سال تو آمریکا در رشته غیرمرتبط تحصیل کنم بعد آزمون بدم؟ یا همینجا لیسانسم رو بگیرم؟ یا در یک کشور اروپایی؟ کدوم بهتره؟
    ارزیدن که میارزه حتما. چون اگه بخواین اونجا کار کنین اگه با سیستم خوشون پیش برید صد درصد بهتره. و در خصوص رشته غیر مرتبط ابنکه اونا کار بیهوده انجام نمیدن. دلیلی دارن پشت این قضیه. چون اونجا حقوق صرف ندارن. مثلا درساشون بیشتر میان رشته ای هست. یعنی مثلا باید برای هر درس یه رشته دیگه هم بدونی. مثل فلسفه، سیاست و...که معمولا دانشجوها درس های انتخابی و با توجه به کارشناسی اولشون برمیدارن و دکترا هم تو همون رشته میخونن. دکترا حقوق اونجا بیشتر خارجی ها میخونن.
    علم بهتر است یا ثروت؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mklnmlknmkljnm نمایش پست ها
    یک سوال دیگه ایا برای دکتری حقوق ازمون GRE و GMAT لازمه؟
    بعضی ها میگن اینو واقعا لازمه برای آمریکا؟
    نه نیاز نیست. خیلی بعیده که بتونین از ایران برای دکترا مستقیم از امریکا پذیرش بگیرین. باید اول برای ال ال ام اقدام کنید. اگر هدفتون دکترا مستقیم هست کانادا یا اروپا اقدام کنید.
    علم بهتر است یا ثروت؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_kh نمایش پست ها
    سلام. من فوق لیسانس هوافضا از صنعتی شریف هستم. 25 سالمه. می خواستم ببینم به زبان انگلیسی برای رشته حقوق مقطع لیسانس کدوم کشور میشه با هزینه ماکزیمم 40 میلیون تومان در سال(با احتساب کلیه هزینه ها) و همچینین با توجه به شرایط سنی من، اقدام کرد؟
    40 میلیون میشه حدود 12 هزار دلار. این یعنی فقط هزینه زندگی. پس یا باید کشورهایی اقدام کنید که هزینه تحصیل خیلی کمه یا رایگانه. یا بگردین ببینین کدوم دانشگاه ها بورس میدن که خب تو این مقطع معمولا فول فاند نیستن.
    علم بهتر است یا ثروت؟!

Junior Member

سلام خسته نباشید
    میخواستم بدونم برای ارشد حقوق خوندن چه گرایشی بهتره تا بعدا برای ادامه تحصیل خارج از کشور وجهه و همچنین بازار کار بهتری داشته باشه؟ خودم بیشتر خصوصی و جزا مد نظرمه

Junior Member

سلام
    من لیسانس از دانشگاه مفید قم و فوق لیسانس از دانشگاه بوعلی دارم و معدل هر دو مقطع 15/99 ؛
    به جز رساله ارشد یه کار تحقیقاتی حقوقی بانکی برای یکی از بانکها انجام دادن که بشکل کتاب در امد برای اونجا ؛
    4 سال سابقه کار حقوقی و یک سال وکالت دارم
    مقاله ندارم .
    زبان هم در حال مطالعه هستم .
    آیا شانسی برای دانشگاه های امریکا حتی متوسط دارم ( برای فول فاند )

Junior Member

با سلام
    من سه بار این 160 صفحه را خوانده ام و جواب خیلی از سوالهایم را گرفته ام ولی موضوعی است که خوشحال می شوم من را راهنمایی کنید.
    هدف اول من خواندن L.L.B در استرالیا بود که با توجه به سن بالایم دیدم شانس کمی برای ویزا گرفتن دارم و بنا به دلایلی هنوز هدف آخرم برای استرالیا می باشد . بعد از تحقیق در مورد کشورهای مختلف فقط دو گزینه جلویم وجود دارد (خیلی از کشورها برای مقطع لیسانس ویزا برای سنین بالای 31 سال نمی دهند) گزینه اول تحصیل در ایران و گزینه دوم آفریقای جنوبی می باشد. همینطور که از این دو گزینه می ببینید من باید برای استرالیا برای JD و یا L.L.M اقدام کنم بعد از لیسانس. امکان کار و اقامت در آفریقای جنوبی هم در حد صفر است (در رشته حقوق) و خب هدف نهایی من برای اقامت هم نیست. L.L.B در آفریقای جنوبی قبلا چهارساله بود ولی الان در حال تبدیل یک سیستم جدید است که با دو شاخه BA LAW و BCOM LAW به مدت سه سال شروع میشود و بعد از گذراندن دو سال L.L.B می گیریم که می شود 5 سال. به نظر شما کدام گزینه را انتخاب کنم؟ متشکرم از راهنمایی شما عزیزان.

Junior Member

با سلام
    چند سوال درمورد اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور هست که ممنون میشم دوستان پاسخ بدن.
    ۱. اگر رشته کارشناسی با کارشناسی ارشد غیرمرتبط باشه و بخواد برای دکتری رشته ای رو که تو کارشناسی ارشد خونده، ادامه بده، آیا مشکلی برای گرفتن پذیرش و فاند خواهدداشت?
    ۲. شرط سنی خاصی برای دکترا وجود داره?
    ۳. آزمون ال ست برای دانشگاه های کانادا و آمریکا حتما نیازه?

سلام خدمت سروران گرامی
    بنده دانشجوی ترم 3 ارشد حقوق عمومی شهید بهشتی هستم. معدل کارشناسیم از همین دانشگاه 18.5 و ارشدم تا الان 18.20 . مدرک زبان ندارم ولی می دونم که با دو ماه خوندن بالای 7 آیلتس می تونم بیارم.
    مشکلی که دارم اینه که با توجه به تفاوت اسم رشته های دکتری و ارشد کشورهای مختلف نمی تونم تصمیم بگیرم که کدوم کشور و کدوم رشته رو به عنوان هدف انتخاب کنم.
    دوست دارم تو همین حوزه عمومی ادامه تحصیل بدم.
    یکی از رشته هایی که توجهم رو جلب کرد این بود:
    https://www.wcl.american.edu/champion/lawandgov/

از دوستان کسی هست که اطلاعاتی داشته باشه؟

دوستان سلام

دوستان کسی در مورد نحوه اقدام برای وکالت در کانادا و استرالیا میتونه من رو راهنمایی کنه؟

ممنون میشم
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط salman1731 نمایش پست ها
    سلام خدمت سروران گرامی
    بنده دانشجوی ترم 3 ارشد حقوق عمومی شهید بهشتی هستم. معدل کارشناسیم از همین دانشگاه 18.5 و ارشدم تا الان 18.20 . مدرک زبان ندارم ولی می دونم که با دو ماه خوندن بالای 7 آیلتس می تونم بیارم.
    مشکلی که دارم اینه که با توجه به تفاوت اسم رشته های دکتری و ارشد کشورهای مختلف نمی تونم تصمیم بگیرم که کدوم کشور و کدوم رشته رو به عنوان هدف انتخاب کنم.
    دوست دارم تو همین حوزه عمومی ادامه تحصیل بدم.
    یکی از رشته هایی که توجهم رو جلب کرد این بود:
    https://www.wcl.american.edu/champion/lawandgov/

از دوستان کسی هست که اطلاعاتی داشته باشه؟
    من قبلا در جواب یک دوست دیگه توضیحاتی داد بودم در مورد دکترا و llm در آمریکا که اینجا کپی‌ می‌کنم. کلا توصیه نمیکنم هیچکدوم رو، مگر اینکه تنها هدف گرفتن پروانه وکالت و شغل آزاد در آمریکا باشه.

اول یک توضیحِ مختصری بدم در مورد رشته حقوق در آمریکا چون سیستم اینجا با بقیه دنیا فرق داره. حقوق در آمریکا دوره لیسانس نداره، و یک رشته حرفه ائ‌ محسوب می‌شه (مثل پزشکی‌ و MBA). مدرک پایه حقوقه اینجا JD هست (juris Doctor) که یک دوره ۳ سالست که قبلش باید حداقل یک مدرکِ لیسانس بگیرید (لیسانس هر رشته ائ‌ باشه فرق نداره). بد از گرفتنِ مدرکِ JD میتونید یآا شروع به وکالت کنید یا در دانشگاه تدریس کنید، و اکثر استاد‌های حقوق اینجا JD دارن.

مدرکِ بعد از این LLMِ (که اسم مدرکِ دوره لیسانسِ حقوقه تو بعضی‌ کشور ها) و یک دوره ۱ ساله. این مدرک رو تو آمریکا معمولاً دانشجوهای خارجی‌ میگیرن، چون نه برای وکالت بهش احتیاج هست نه برای تدریس، ولی‌ این امکان رو میده به خارجیا که در امتحانِ BAR آمریکا شرکت کنند. معمولان این مدرک funding هم یا کم داره یا اصلا نداره، چون محل ایجادِ در آمده برای دانشگاه ها.

مدرکِ آخر حقوق JSD, SJD, یا PHDِ (در هر دانشگاه یک اسمی داره) و موجودِ غریبیه، مخصوصاً به این دلیل که احتیاجی بهش نیست برای استادی در دانشگاه یا تحقیق و کار‌های دیگه آکادمیک. این مدرک رو دانشگاه‌های کمی‌ ارائه میدان (شاید ۵-۱۰% از دانشگاه‌هایی‌ که رشته حقوق دارن) و تا جایی‌ که من دیدم برای کسانیه که واقعا به حقوق علاقه دارن یا میخوان استاد بشن و کار پیدا نکردن (در این مورد کمی‌ پایین تر توضیح میدم). شرایطِ قبولی برای هر دانشگاه فرق می‌کنه، ولی‌ معمولان از بین دانشجوهایه رشته LLM همون دانشگاه خودشون میگیرن، و مثل هر رشته دکترا دیگه معمولان خرج تحصیل و زندگی‌ رو کامل میدان.

یک توضیحی هم در مورد بازار کار آکادمیک حقوق. بازار آکادمیک اینجا بسیار رقابتی شده در یک ده اخیر، و کلا در انحصار فارغ‌التحصیل‌های ۳ دانشکده اولِ آمریکاست، و تا حد کمتری دانشکده‌های چهارم تا هشتم. یکی‌ از نتایج این رقابتی‌ شدن اینه که استاد‌های جدید در دانشگاه‌های سطح بالا معمولان یک JD داران و یک PhD در یک رشته غیر از حقوق (مثلا اقتصاد رشته پر طرفداریه). چون رشته دکترا حقوق تو دانشگاههای سطح بالا کلا جدید (yale و Harvard تو ۴-۵ سال اخیر این رشترو ایجاد کردن) هنوز معلوم نیست چقدر تاثیر داره در گرفتنِ شغل آکادمیک، ولی‌ احتمالا بهتر از JD خالی‌ ولی‌ نه به خوبی JD + PHD خواهد بود.

در ضمن احتیاج به امتحان GRE برای دره LLM و دکترای حقوق نیست، ولی‌ بعضی‌ دانشگاه‌ها ممکن نمره امتحانِ LSAT رو بپرسن (امتحان ورودی دوره JD).

برای تو احتمال ورود به دکترا دانشگاهی که واقعاً امکانِ گرفتنِ کار آکادمیک داشته باشه کمه ولی‌ اگر از LLM شروع کنی‌ در یکی‌ از دانشگاه‌های ۱-۸ امکانش زیاد می‌شه که بتونی‌ همونجا دکترا هم پذیرش بگیری.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)