صفحه 160 از 186 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون که تجربیات و اطلاعات ارزشمندتون رو در اختیار بنده گذاشتید. امیدوارم همیشه خیر این سخاوت مندیتون رو ببینید.
    اما دوست دارم درباره برنامه خودم یه مقدار بیشتر توضیح بدم و چند تا سوال دیگه هم بپرسم از خدمتتون.
    من به شدت به رشتم علاقه مندم، و انگیزه زیادی دارم که مباحث مربوط به حقوق عمومی و فلسفه حقوق رو در خارج از کشور دنبال کنم. اصلا دوست ندارم سر یادگیری زبان دیگه ای وقت بذارم که بخوام به فرانسه یا آلمان فکر کنم(حتی دانشگاه های انگلیسی زبانشون) برای همین انگلستان یا آمریکا هم برام مناسب تره و هم بیشتر دوست دارم این کشور ها رو. الان برنامه ای برای زندگی در این کشور ها ندارم، اما می خوام انتخابی رو انجام بدم که اگر روزی تصمیم به زندگی گرفتم بتونم خوب و راحت زندگی کنم.
    اما سوالات:
    چرا شما کلا آمریکا رو توصیه نمی کنید؟
    اگر این کشور برای من مناسب نیست، در شرایطی مشابه من، چه راهی رو درپیش می گرفتید تا به علاقه تحصیلی تون در خارج از کشور برسید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

دقیقا سوال و مشکل من هم مثل آقا سلمان هست.با این تفاوت که من با زبون غیر انگلیسی مشکلی ندارم(فرانسه C1,المانی B2)،اما به هیچ وجه،حداقل تا زمانی که قطره ای از امید برای رفتن به آمریکا وجود داره نخواهم رفت.خیلی دوست دارم،شاید در حد آرزو که یکی به من بگه اینکارو بکنی حتمن به آمریکا میرسی!مثلن اگر برای ارشد نمی تونم برم حداقل بدونم کدام کشور برم تا برای دکترا آمریکا پذیرش با فول فاند بده!جناب jd13 لطفن تجربیاتتون رو در اختیار ما بزارید.
    No somos lo que deseamos ser. Somos lo que la sociedad exige"
    Somos lo que nuestros padres eligieron. No queremos decepcionar a
    nadie, sentimos una gran necesidad de ser amados. Por eso reprimimos lo
    "mejor de nosotros mismos

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط salman1731 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون که تجربیات و اطلاعات ارزشمندتون رو در اختیار بنده گذاشتید. امیدوارم همیشه خیر این سخاوت مندیتون رو ببینید.
    اما دوست دارم درباره برنامه خودم یه مقدار بیشتر توضیح بدم و چند تا سوال دیگه هم بپرسم از خدمتتون.
    من به شدت به رشتم علاقه مندم، و انگیزه زیادی دارم که مباحث مربوط به حقوق عمومی و فلسفه حقوق رو در خارج از کشور دنبال کنم. اصلا دوست ندارم سر یادگیری زبان دیگه ای وقت بذارم که بخوام به فرانسه یا آلمان فکر کنم(حتی دانشگاه های انگلیسی زبانشون) برای همین انگلستان یا آمریکا هم برام مناسب تره و هم بیشتر دوست دارم این کشور ها رو. الان برنامه ای برای زندگی در این کشور ها ندارم، اما می خوام انتخابی رو انجام بدم که اگر روزی تصمیم به زندگی گرفتم بتونم خوب و راحت زندگی کنم.
    اما سوالات:
    چرا شما کلا آمریکا رو توصیه نمی کنید؟
    اگر این کشور برای من مناسب نیست، در شرایطی مشابه من، چه راهی رو درپیش می گرفتید تا به علاقه تحصیلی تون در خارج از کشور برسید؟
    من نگفتم آمریکا رو توصیه نمیکنم. گفتم گرفتن LLM یا دکترا حقوق رو توصیه نمیکنم اگر هدفی‌ غیر از گرفتن پروانه وکالت در آمریکا داری.

۱- اگر هدفت موندن در اینجا باش احتیاج خواهی‌ داشت به شغلی‌ که پشتیبانی‌ ویزا بکنه. مدرک LLM از نظر اطلاعات و تخصص هیچ مزییتی نسبت به JD نداره، چون اون دانشی که در ایران کسب کردی به هیچ دردی اینجا نمی‌خوره (چون سیستم‌های حقوقی بسیار متفاوته) و فقط می‌مونه اون چیزی که اینجا یاد گرفتی‌، که از اون نظر هم LLM فقط ۱ ساله ولی‌ JD سه ساله. حالا به این وضعیت این رو هم اضافه کن که احتیاج به پشتیبانی‌ ویزا هم داری. یعنی‌ برای کارفرما واقعا هیچ دلیلی‌ وجود نداره که بیاد یک دانشجوی LLM خارجی‌ رو بجای یک دانشجوی JD داخلی‌ استخدام کنه.

۲- بازار وکالت در اینجا هم یک بحث خاصیه. اگر به نمودار در آمد وکلا نگاه کنی‌ میبینی‌ که bimodal کاملا، یعنی‌ بیشتر وکلا یا در حدود $۴۵،۰۰۰ در سال در آامد دارن یا در حدود $۱۶۵،۰۰۰. اون شغل‌های $۱۶۵،۰۰۰ در سالی‌ (که البته از امسال شد $۱۸۰،۰۰۰) وکالت در شرکت‌های وکالت بزرگه (که بهش اصطلاهان میگن biglaw), و بیشتر دانشجوها اینجا هدفشون اون شغل هاست. اشکال اینه که اون شغل‌ها تعداد محدودی هستن و شانس گرفتنشون کاملا بسته به اینه که از چه دانشگاهی فارغ تحصیل بشی‌. هرچی‌ رده بندی دانشگاه پایین تر باش سخت تر می‌شه گرفتن اون شغل ها. نتیجشم اینه که اکثر قریب به اتفاق فارغ‌التحصیل‌ها می‌رن به سمت شغل‌های دیگه مثل شرکت‌های وکالت کوچک تر، شغل‌های عاملمنفعه، و کارهای آزاد، که در آمد پایینی داران (همون $۴۵-۵۰،۰۰۰ در سال). بعضیا هم که اصلا شغل مربوط به رشتشون پیدا نمیکنن. (اینم نمودار درامد: http://www.nalp.org/salarydistrib)

۳- حالا یک نگاهی‌ کنیم به همین دانشگاه American University که میخوای بری. آمار LLM‌هاشون رو من ندارم، ولی‌ آمار JD رو میتونی‌ ببینی‌ که از LLM‌ها تازه خیلی‌ بهتره وضعشون. از فارغ‌التحصیل‌های سال ۲۰۱۵ فقط ۴۴% تونستن شغل تمام وقت مربوط به رشتشون بگیرن، که از این‌ها ۱۱% شغل‌های پر در آامد بوده. شانس گرفتن این شغل‌ها هم کاملا بر اساس نمره هاست، یعنی‌ اون ۱۱% می‌شه حتمی گفت که ۱۱% معدل بالای کلاس بودن: https://www.lstreports.com/schools/american/

حالا با این اوضاع LLM گرفتن اونم از چنین جایی‌ که کمتر از نصف دانشجوهایه JD شون می‌تونن شغل حقوقی بگیرن برای کسی‌ که هدفش موندن اینجاست انتخاب مناسبی نیست. البته LLM از هر جایی‌ بگیری تقریبا همینطوره، یعنی‌ شانس اون شغل‌های پر در آامد رو که تقریبا اصلا نداره (مگر معجزه بشه) و شانس شغل‌های حتا کم در آمدشم به شدت بستگی داره به اینکه از چه دانشگاهی فارغ‌التحصیل شی‌‌ و اینکه دیگه چقدر بدویی دنبال شغل و شانس هم بیاری.

۴- دکترای حقوق همونطوری که توضیح دادم رشته جدیدیه و هنوز معلوم نیست چجوری از آب در بیاد ولی‌ با توجه به اینکه مثل LLM واقعاً بهش احتیاجی نیست برای کار آکادمیک، احتمال اینکه فرصت شغلی‌ خوبی فراهم کنه پایینه مخصوصاً از دانشگاه‌هایی‌ غیر از ۵-۶ تائ اول آمریکا.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    دقیقا سوال و مشکل من هم مثل آقا سلمان هست.با این تفاوت که من با زبون غیر انگلیسی مشکلی ندارم(فرانسه C1,المانی B2)،اما به هیچ وجه،حداقل تا زمانی که قطره ای از امید برای رفتن به آمریکا وجود داره نخواهم رفت.خیلی دوست دارم،شاید در حد آرزو که یکی به من بگه اینکارو بکنی حتمن به آمریکا میرسی!مثلن اگر برای ارشد نمی تونم برم حداقل بدونم کدام کشور برم تا برای دکترا آمریکا پذیرش با فول فاند بده!جناب jd13 لطفن تجربیاتتون رو در اختیار ما بزارید.
    دکترا همونطوری که گفتم معمولان از بین دانشجوهایه LLM خود اون مدرسه میگیرن (یا کسانی‌ که LLM یا JD در آمریکا گرفته باشن) ولی‌ اگر امکان آمریکا اومدن الان نداری اقلا باید از کشور‌هایی‌ مدرک بگیری که سیستم حقوقیشون مثل آمریکاست (یعنی‌ نظام رویه قضایی)، مثل کانادا یا انگلستان. در مورد این نظام هم که با سیستم بیشتر کشور‌ها از جمله اکثر ‌اروپایی‌ها متفاوته اینجا میتونی‌ اطلاعات بگیری: https://en.wikipedia.org/wiki/Common_law

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahaam نمایش پست ها
    با سلام
    چند سوال درمورد اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور هست که ممنون میشم دوستان پاسخ بدن.
    ۱. اگر رشته کارشناسی با کارشناسی ارشد غیرمرتبط باشه و بخواد برای دکتری رشته ای رو که تو کارشناسی ارشد خونده، ادامه بده، آیا مشکلی برای گرفتن پذیرش و فاند خواهدداشت?
    ۲. شرط سنی خاصی برای دکترا وجود داره?
    ۳. آزمون ال ست برای دانشگاه های کانادا و آمریکا حتما نیازه?
    ۱) اگر کارشناسی ارشد حقوق باشه معمولاً اشکالی‌ پیش نمیاد.

۲) برای حقوق نه.

۳) برای دکترای حقوق خیلی‌ دانشگاه ها تو آمریکا‌ احتیاجی به LSAT یا GRE ندارن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

سلام . وقت بخیر .
    میخواستم بدونم آیا غیر از انگلستان ، کشور دیگه ای هست که مدرک وکالت ایران رو معتبر بدونه و با شرکت در آزمون وکالت اون کشور بشه وکالت کرد ؟
    سوال دیگه ای که دارم در زمینه اشتغال پس از تحصیل در کشورهای اروپاییه . در صورتی که مدرک مستر یا phD رو در یکی از دانشگاه های اروپایی ( بر فرض نروژ یا سوئد ) بگیریم آیا امکان اشتغال به وکالت در اون کشور وجود داره ؟

Junior Member Lonaaa آواتار ها

سلام دوستان .
    امیدوارم منومتهم به احساسات زیادنکنیدچون خودم اینکاروزیادانجام میدم هرروز!
    قصدمهاحرت دارم ...هنوزنفهمیدم کجامناسب شرایط منه
    وچون دیپلمم تجربی ، وازحقوق خسته ، علاقمندبه ادامه تحصیل دراین تیپ رشته ها...سن بالای 30 ،چندسال !
    دوست دارم ازاینده مسترحقوق دراروپاوکانادابدونم ...
    استادشدن رودوست دارم برای حقوق وقضاوت ، وکالت روزیادنه .
    شماهمرشته های خوب ، چی فکرمیکنید؟
    ممنونم که به فکراینده یک دوست هستید

Junior Member

متشکرم از راهنمایی تون.
    ۱. برای گرفتن پذیرش JD نیاز به LSAT یا آزمون دیگه ای هست؟
    ۲. محدوده ی سنی داره؟
    ۳. امکان گرفتن فول فاند وجود داره؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahaam نمایش پست ها
    متشکرم از راهنمایی تون.
    ۲. محدوده ی سنی داره؟
    ۱) احتیاج به LSAT هست

۲) کلا نه ولی‌ باید اقدام در سن بالا توجیه داشته باشه و همراه با سابقه کار و تجربه باشه

۳) مثل دوره دکترا نیست که علاوه بر شهریه خرج زندگی‌ رو هم بدن ولی‌ همه دانشکده‌های حقوق به غیر از ۳ تائ اول (Yale، Harvard, Stanford) بورس‌های تحصیلی‌ دارن که از یک مقدار تا کل شهریه رو پوشش میده. گرفتنش بر اساس نمره LSAT و معدل لیسانسه. اگر نمره LSAT و معدل بالاتر از میانگین دانشکده باشه این بورس هارو می‌شه گرفت و مقدارش دیگه بسته به اینه که چقدر بالا باشه نمره ها.

Junior Member

متشکرم از راهنمایی تون.
    ۲. محدوده ی سنی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)