صفحه 161 از 186 نخستنخست ... 61111151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,601 تا 1,610 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

بازم ممنونم از راهنمایی خوب تون.
    سن بالا یعنی از چه سنی به بعد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahaam نمایش پست ها
    بازم ممنونم از راهنمایی خوب تون.
    سن بالا یعنی از چه سنی به بعد؟
    تاا ۳۰ زیاد توجهی‌ جلب نمی‌کنه ولی‌ بالاترش دیگه کم کم سوال بر انگیز می‌شه، مخصوصاً اینکه اینجا JD رو مستقیم از دوره لیسانس خیلیا می‌رن و میانگین سنّی نسبتا پایینه.

Junior Member

یه سوال اینجا پیش میاد و اونم این که باتوجه به اینکه مقطع JD بیشتر یک مقطع حرفه ای هست تا آکادمیک، و پیش نیازی برای شرکت در امتحان بار آمریکا هست، افرادی با سنین بالاتر که بخوان در امتحان بار شرکت کنند، پس باید چیکار بکنند؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahaam نمایش پست ها
    یه سوال اینجا پیش میاد و اونم این که باتوجه به اینکه مقطع JD بیشتر یک مقطع حرفه ای هست تا آکادمیک، و پیش نیازی برای شرکت در امتحان بار آمریکا هست، افرادی با سنین بالاتر که بخوان در امتحان بار شرکت کنند، پس باید چیکار بکنند؟
    ۱) سن بالا به معنی‌ این نیست که نمی‌شه JD قبولی گرفت. فقط مثل هر نقطه ضعف دیگه آای باید توسط نقاط قوت جبران بشه (مثلا نمره LSAT بالا). خوشبختانه قبولیه JD بیشتر از روی معدل لیسانس و نمره LSAT تعیین می‌شه و همه فاکتور‌های دیگه تاثیرشون خیلی‌ کمه (سنّ، دانشگاه و رشته لیسانس، توصیه نامه،...) به همین دلیل نمره LSAT بالا خیلی‌ کمک می‌کنه.

۲) روش دیگه امتحان bar دادن اینه که LLM بخونی که یک دوره ۱ سالست و بعدش کسانی‌ که مدرک حقوق از خارج از آمریکا دارن می‌تونن امتحان BAR بدن. البته کار گرفتن بعد از LLM بسیار سخته (مثل کار گرفتن با JD از دانشگاه‌های رتبه نسبتا پایین).

دوتا سوال داشتم از دوستان با تجربه ، بنده الان سال سوم حقوق هستم با معدل حدودا ۱۸.۵ ( کمی بالاتر) ، ایلتس ۷ رو به تازگی گرفتم و تا ۱ ۲ سال اینده قطعا تا ۷.۵ یا شاید ۸ میرسونم

میخوام بدونم دانشگاه لیسانس برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های برتر دنیا ( بدون بورس) مهمه ؟ ( دانشگاه ازاد هستم )

و اینکه به نظر شما مورد دیگه ای هست که بتونم انجام بدم ؟ مطالعه برای امتحانی خاص یا مقاله و ... ( چون یک سایت هست شرایط تمام دانشگاه هارو نوشته و برای یکی از رشته های حقوق امتحان GMAT خواسته بود !!!!)

و سوال اخر اینکه به نظر دوستانی که الان کشور های مختلف در حال تحصیل هستند کتاب خاصی هست که پیشنهاد بدید برای مطالعه ؟( این مهمه لطفا کسانی که تجربه دارن راهنمایی کنن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_kh نمایش پست ها
    سلام. من فوق لیسانس هوافضا از صنعتی شریف هستم. 25 سالمه. می خواستم ببینم به زبان انگلیسی برای رشته حقوق مقطع لیسانس کدوم کشور میشه با هزینه ماکزیمم 40 میلیون تومان در سال(با احتساب کلیه هزینه ها) و همچینین با توجه به شرایط سنی من، اقدام کرد؟
    برای دوره کارشناسی نمیدونم کجا میشه اما اگه مستر حقوق رو در نروژ بخونید هزینه تحصیلی نداره و هزینه سالیانه زندگیتون در همون حدود خواهد بود . همچنین میتونید کارشناسی حقوق رو در نروژ به زبان نروژی بگذرونید ( سال اول تحصیل بهتون نروژی یاد میدن).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law & sociology shahid beheshti university and international law at university of tehran

با سلام

من چند سوال داشتم که اگر اساتید و صاحبنظران حقوقی که تجربه تحصیل و دیدن شرایط کاری خارج از کشور رو دارن پاسخ بدن بسیار متشکر میشم
    ابتدا مختصری از شرایطم بگم
    من 26 سال دارم و یک لیسانس جامعه شناسی از شهید بهشتی با معدل 15.15 و یک لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور تهران با معدل 15.69 و یک فوق لیسانس حقوق بین الملل از دانشگاه تهران با معدل 15.80 دارم.
    نمره تافلی که دو ماه پیش دادم 79 شد که می دونم برای رشته حقوق خیلی خیلی بده و باید یه فکری به حال زبان بکنم.
    ما در حال مهاجرت به کانادا هستیم و تصمیم قطعی من برای آینده درسی و کاریم اینکه حتما در کانادا بتونم به کار وکالت که به آن علاقمند هستم بپردازم و اگر هم مجبور به تحصیل یا ادامه تحصیل بشم نهایتا هدفم همین است.
    از کسانی که اطلاع دارند سوال دارم که دقیقا باید چکار انجام دهم تقریبا تا یک ماه دیگر به کانادا مهاجرت می کنیم و من نمی دانم که آیا برای یک مستر دیگر اقدام کنم؟ آیا به پی اچ دی فکر کنم؟ یا اینکه یک لیسانس حقوق در کانادا بخوانم؟ نظر خودم بیشتر به نظر سوم متمایل است چون فکر کنم صد در صد در مسیر هدفم است و حتمی وکیل میشم ولی نمی دانم آیا مستر جدید یا دکترا در زمینه حقوق در کانادا آیا به وکالت ختم می شود؟؟؟؟
    سوال دیگرم این است که برای دوباره خواندن لیسانس حقوق در کانادا آیا ممکن است بعضی از درسهای خوانده شده در ایران را معادل سازی کنند برایم؟

بسیار بسیار متشکرررررررررمممممم

نقل قول نوشته اصلی توسط hellena نمایش پست ها
    با سلام

من چند سوال داشتم که اگر اساتید و صاحبنظران حقوقی که تجربه تحصیل و دیدن شرایط کاری خارج از کشور رو دارن پاسخ بدن بسیار متشکر میشم
    ابتدا مختصری از شرایطم بگم
    من 26 سال دارم و یک لیسانس جامعه شناسی از شهید بهشتی با معدل 15.15 و یک لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور تهران با معدل 15.69 و یک فوق لیسانس حقوق بین الملل از دانشگاه تهران با معدل 15.80 دارم.
    نمره تافلی که دو ماه پیش دادم 79 شد که می دونم برای رشته حقوق خیلی خیلی بده و باید یه فکری به حال زبان بکنم.
    ما در حال مهاجرت به کانادا هستیم و تصمیم قطعی من برای آینده درسی و کاریم اینکه حتما در کانادا بتونم به کار وکالت که به آن علاقمند هستم بپردازم و اگر هم مجبور به تحصیل یا ادامه تحصیل بشم نهایتا هدفم همین است.
    از کسانی که اطلاع دارند سوال دارم که دقیقا باید چکار انجام دهم تقریبا تا یک ماه دیگر به کانادا مهاجرت می کنیم و من نمی دانم که آیا برای یک مستر دیگر اقدام کنم؟ آیا به پی اچ دی فکر کنم؟ یا اینکه یک لیسانس حقوق در کانادا بخوانم؟ نظر خودم بیشتر به نظر سوم متمایل است چون فکر کنم صد در صد در مسیر هدفم است و حتمی وکیل میشم ولی نمی دانم آیا مستر جدید یا دکترا در زمینه حقوق در کانادا آیا به وکالت ختم می شود؟؟؟؟
    سوال دیگرم این است که برای دوباره خواندن لیسانس حقوق در کانادا آیا ممکن است بعضی از درسهای خوانده شده در ایران را معادل سازی کنند برایم؟

بسیار بسیار متشکرررررررررمممممم
    سلام دوست عزيز، من شرايط تقريبا مشابه با شما را دارم. الان حدود دو سال است كه به كانادا مهاجرت كردم و در حال حاضر در حال تحصيل در رشته حقوق هستم. نميدانم چقدر در مورد سيستم حقوقي در امريكاي شمالي اطلاع داريد.سيستم حقوقي كانادا ( بجز استان كبك در كانادا) كامن لا هست و بنابراين اولين قدم شما بايد مشخص كنيد كه قصد مهاجرت و اقامت در كبك را داريد يا ساير كانادا. البته همواره ميتوانيد از استاني به استان ديگر برويد ولي سختي هاي خودش را دارد. براي شركت در آزمون كانون وكلا در كانادا بايد يا ليسانس حقوق داشته باشيد يا از طريق برنامه هاي خاص هر استان براي معادلسازي مدارك معادل ليسانس را ارائه دهيد. هر استان شرايط خودش را دارد. من چون در ايران وكيل بودم بايد علاوه بر ليسانس و فوق و ريزنمرات و غيره از كانون وكلا هم مداركي ارائه ميكردم و سپس كميته اي تعداد واحدهايي كه بايد در يكي از دانشگاههاي اينجا پاس شود را تعيين و به دانشگاه معرفي ميشويد. در اينجا كيس با كيس متفاوت است. من اين راه به دلايل شخصي دنبال نكردم. هر استاني دراين خصوص شرايط خودش را دارد. در ضمن براي من معادل ٣٠ واحد در دانشگاه را معادلسازي كردند كه حداكثر تعداد ممكن بود. اين كه مستر دوباره بخوانيد يا دكترا يا ليسانس كاملا يك تصميم شخصي است فقط بخاطر داشته باشيد كه در مقطع تحصيلات تكميلي هيچگاه مباني به شما آموزش داده نميشود و بيشتر تمركز روي تحقيق و نوشتن مقاله و كارهاي صرفا آكادميك است. يك راهي كه برخي از دوستان انتخاب ميكنند اينست كه اول براي كانون وكلاي اينجا مدركشان را معادلسازي ميكنند و سپس براي مستر اقدام كرده و واحدهايي را كه براي كانون وكلا لازم است پاس كنند تا جاي ممكن تحت همان واحدهاي لازم براي فوق ميگذرانند (بعنوان واحد اختياري آنهايي را كه كانون وكلا گفته پاس ميكنند) و به اصطلاح با يك تير دو نشان ميزنند. البته امتحان ورودي كانون وكل همچنان پابرجاست و اصلا هم امتحان آسوني نيست.
    توصيه من به شما اينست كه تا جايي كه ميتوانيد زبان انگليسي و اگر قصد اقامت در كبك را داريد زبان فرانسه خود را تقويت كنيد. زبان حقوقي با زبان عادي اصلا قابل مقايسه نيست. و در مرحله دوم مشخص كنيد در كدام استان و كدام شهر قصد اقامت داريد. سپس اطلاعات مربوط به معادلسازي مدرك در ان استان را در سايتهاي مربوطه پيدا كنيد و دانشگاههاي آن شهر را هم همينطور و با هم مقايسه كنيد.
    پ.ن جهت ورود به اولين مقطع حقوق در قسمت كامن لا كانادا كه JD نام دارد ( تقريبا معادل ليسانس خودمان است ولي ليسانس نيست. مدرك حرفه اي حقوق است اما بعد از آن ميتوانيد ادامه تحصيل داده و مستر و پي اچ دي بگيريد) بايستي امتحان ال ست (LSAT) بدهيد كه امتحان بسيار سختي است و نياز به تسلط بالا به زبان انگليسي دارد و نمره آن جهت قبولي در دانشگاه خوب بسيار تعيين كننده است. يك دليل ديگر كه بيشتر مهاجران براي مستر اقدام ميكنند وجود همين امتحان سخت براي جي دي است.
    اميدوارم توضيحاتم برايتان مفيد باشد. موفق باشيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law & sociology shahid beheshti university and international law at university of tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز، من شرايط تقريبا مشابه با شما را دارم. الان حدود دو سال است كه به كانادا مهاجرت كردم و در حال حاضر در حال تحصيل در رشته حقوق هستم. نميدانم چقدر در مورد سيستم حقوقي در امريكاي شمالي اطلاع داريد.سيستم حقوقي كانادا ( بجز استان كبك در كانادا) كامن لا هست و بنابراين اولين قدم شما بايد مشخص كنيد كه قصد مهاجرت و اقامت در كبك را داريد يا ساير كانادا. البته همواره ميتوانيد از استاني به استان ديگر برويد ولي سختي هاي خودش را دارد. براي شركت در آزمون كانون وكلا در كانادا بايد يا ليسانس حقوق داشته باشيد يا از طريق برنامه هاي خاص هر استان براي معادلسازي مدارك معادل ليسانس را ارائه دهيد. هر استان شرايط خودش را دارد. من چون در ايران وكيل بودم بايد علاوه بر ليسانس و فوق و ريزنمرات و غيره از كانون وكلا هم مداركي ارائه ميكردم و سپس كميته اي تعداد واحدهايي كه بايد در يكي از دانشگاههاي اينجا پاس شود را تعيين و به دانشگاه معرفي ميشويد. در اينجا كيس با كيس متفاوت است. من اين راه به دلايل شخصي دنبال نكردم. هر استاني دراين خصوص شرايط خودش را دارد. در ضمن براي من معادل ٣٠ واحد در دانشگاه را معادلسازي كردند كه حداكثر تعداد ممكن بود. اين كه مستر دوباره بخوانيد يا دكترا يا ليسانس كاملا يك تصميم شخصي است فقط بخاطر داشته باشيد كه در مقطع تحصيلات تكميلي هيچگاه مباني به شما آموزش داده نميشود و بيشتر تمركز روي تحقيق و نوشتن مقاله و كارهاي صرفا آكادميك است. يك راهي كه برخي از دوستان انتخاب ميكنند اينست كه اول براي كانون وكلاي اينجا مدركشان را معادلسازي ميكنند و سپس براي مستر اقدام كرده و واحدهايي را كه براي كانون وكلا لازم است پاس كنند تا جاي ممكن تحت همان واحدهاي لازم براي فوق ميگذرانند (بعنوان واحد اختياري آنهايي را كه كانون وكلا گفته پاس ميكنند) و به اصطلاح با يك تير دو نشان ميزنند. البته امتحان ورودي كانون وكل همچنان پابرجاست و اصلا هم امتحان آسوني نيست.
    توصيه من به شما اينست كه تا جايي كه ميتوانيد زبان انگليسي و اگر قصد اقامت در كبك را داريد زبان فرانسه خود را تقويت كنيد. زبان حقوقي با زبان عادي اصلا قابل مقايسه نيست. و در مرحله دوم مشخص كنيد در كدام استان و كدام شهر قصد اقامت داريد. سپس اطلاعات مربوط به معادلسازي مدرك در ان استان را در سايتهاي مربوطه پيدا كنيد و دانشگاههاي آن شهر را هم همينطور و با هم مقايسه كنيد.
    پ.ن جهت ورود به اولين مقطع حقوق در قسمت كامن لا كانادا كه JD نام دارد ( تقريبا معادل ليسانس خودمان است ولي ليسانس نيست. مدرك حرفه اي حقوق است اما بعد از آن ميتوانيد ادامه تحصيل داده و مستر و پي اچ دي بگيريد) بايستي امتحان ال ست (LSAT) بدهيد كه امتحان بسيار سختي است و نياز به تسلط بالا به زبان انگليسي دارد و نمره آن جهت قبولي در دانشگاه خوب بسيار تعيين كننده است. يك دليل ديگر كه بيشتر مهاجران براي مستر اقدام ميكنند وجود همين امتحان سخت براي جي دي است.
    اميدوارم توضيحاتم برايتان مفيد باشد. موفق باشيد

سلام خانم يلداي عزيز
    حقيقتا اينقدر كامل توضيح داديد كه بعد از مطالعه متنتان با خودم گفتم چطور ميتونم با متن اين همه موهبتي كه داشتيد رو سپاسگذاري كنم. واقعا كامل بود و واقعا خيلي دقيق به همه چيز اشاره كرديد. بسيار ممنونم و واقعا ازتون متشكرم.
    فقط سوالي كه براي من ايجاد شد اين بود كه آيا شما آن سي واحد را در قالب مستر مي گذرانيد يا JD ؟ و آيا شما امتحان ال ست را نيز داديد؟ و در آينده آيا شما امتحان كانون وكلاي آنجا را نيز ميبايست بدهيد؟ نظرتان در ارتباط با اين روند چه بود؟ آيا اگه به دو سال قبل برگرديد با توجه به هدفتان كه وكالت است همين مسير را دوباره طي خواهيد كرد؟ يا مسير متفاوتي را انتخاب ميكنيد؟
    من واقعا شغل وكالت را دوست دارم و قصدم هم وكالت در ايران بود اما با مهاجرت همسرم به استان آلبرتا در كانادا تقريبا بايد براي رسيدن به علاقه ام مسيري سخت را دوباره شروع كنم.
    از شما و تمام عزيزاني كه در اين سايت راهنماي ديگران هستند واقعا سپاسگذارم و اميدوارم همواره موفق و پيروز باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط hellena نمایش پست ها
    سلام خانم يلداي عزيز
    حقيقتا اينقدر كامل توضيح داديد كه بعد از مطالعه متنتان با خودم گفتم چطور ميتونم با متن اين همه موهبتي كه داشتيد رو سپاسگذاري كنم. واقعا كامل بود و واقعا خيلي دقيق به همه چيز اشاره كرديد. بسيار ممنونم و واقعا ازتون متشكرم.
    فقط سوالي كه براي من ايجاد شد اين بود كه آيا شما آن سي واحد را در قالب مستر مي گذرانيد يا JD ؟ و آيا شما امتحان ال ست را نيز داديد؟ و در آينده آيا شما امتحان كانون وكلاي آنجا را نيز ميبايست بدهيد؟ نظرتان در ارتباط با اين روند چه بود؟ آيا اگه به دو سال قبل برگرديد با توجه به هدفتان كه وكالت است همين مسير را دوباره طي خواهيد كرد؟ يا مسير متفاوتي را انتخاب ميكنيد؟
    من واقعا شغل وكالت را دوست دارم و قصدم هم وكالت در ايران بود اما با مهاجرت همسرم به استان آلبرتا در كانادا تقريبا بايد براي رسيدن به علاقه ام مسيري سخت را دوباره شروع كنم.
    از شما و تمام عزيزاني كه در اين سايت راهنماي ديگران هستند واقعا سپاسگذارم و اميدوارم همواره موفق و پيروز باشيد ���������������� �
    سلام مجدد
    خواهش ميكنم، خوشحال ميشم كمكي بتونم بكنم
    در مورد ٣٠ واحد پاسختان هيچكدام است) من در دانشگاه مك گيل در حال خوندن ليسانس هستم و ٣٠ واحد كمتر از ساير همكلاسي هام براي گرفتن مدرك خواهم گذراند ( حدود يكسال كمتر) درس خاصي براي من معادلسازي نشد اما با توجه به اينكه قبلا حقوق خونده بودم و ريز نمرات و يكسري مكاتبه و اينا در مجموع ٣٠ كرديت به من دادند. استان كبك بطور كلي امتحان ال ست را از شما نميخواهد اما اگر امتحان بدهيد بايد نتيجه را به آنها هم اعلام كنيد. در مقابل شما بايستي فرانسه مسلط باشيد. مك گيل دانشگاه دو زبانه است ولي بايد هر دو زبان را بلد باشيد حتي اگر درسي را به انگليسي هم بر ميداريد بالاخره بايد مقداري فرانسه بخونيد ( كيس ها و ريدينگ فرانسوي هست) ولي در انتها مك گيل دو تا مدرك ليسانس ميدهد ( سيويل لا و كامن لا) ساير دانشگاههاي كبك هم از شما ال ست نميخواهند ولي به همان صورت اگر امتحان داديد بايد نمره را به دانشگاه مدنظرتان ارائه دهيد ولي تقريبا تا جاييكه من اطلاع دارم همگي به زبان فرانسه هستند و فقط مدرك سيويل لا ارائه ميدهند و البته طول دوره كوتاه تر است.
    من دقيقا يك سال نه ماه است كه اومدم و هنوز سال اول را تمام نكردم. شايد در آينده نظرم تغيير كند ولي در حال حاضر بسيار راضي و خوشحال هستم. ١٠٠ بار ديگر هم بدنيا بيام دوباره حقوق ميخونم ( چه اينجا و چه ايران و چه هر كجاي دنيا). من پس از امدن به كانادا اولين فرصت اپلاي كردم و تنها جايي هم كه اپلاي كردم قبول شدم و بنابراين همه چيز ايده آل پيش رفت و مسلما بازهم همين انتخاب را خواهم مرد.
    در خصوص امتحان كانون وكلا، بله هر استاني كانون وكلاي خودش را دارد و باتوجه به استاني كه در آن قصد كار و اقامت داريد در امتحان كانون وكلاي آن استان شركت ميكنيد.
    راه سختي است ولي اگر واقعا علاقه مند باشيد بسيار هم لذت بخش است.
    موفق باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)