صفحه 163 از 186 نخستنخست ... 63113153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,621 تا 1,630 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام

ممنون می شم کسانی که اطلاعات دارن در مورد MBA/JD کمی به من اطلاعات بدن. همونطور که می دونید MBA رشته ای هست که خیلی از افرادی که می خونن معمولا سابقه کار دارن. به همین دلیل سن بالا به هیچ هنوان یک نکته منفی نیست. حالا خیلی از مدرسه ها معمولا یک دوره تلفیقی از هر 2 دانشکده حقوق و بیزینس هم ارائه می دن که دورش معمولا 4 سال و در بعضی دانشکده ها 3 سالست. سوالم اینه که برای کسی که هدفش corporate law هست. دانش نسبتا خوبی از بیزینس و finance در آمریکا داره ، با بکگراند لیسانس مهندسی ایران و فوق لیسانس بیزینس از آمریکا و سابقه کار 5 سال در ایران و 3 سال در آمریکا. MBA/JD می تونه رشته خوبی باشه؟ علی رغم تمام مشکلاتی که داره مثل 2 امتحان GMAT و LSAT و پروسه پذیرش بسیار رقابتی و سخت.
    ۱) در مورد سنّ، اینطور نیست که اصلا مهم نباشه برای MBA. دانشجوهایه MBA معمولان ۲-۵ سال سابقه کار بعد از لیسانس دارن و متوسط سنّ معمولاً زیر ۳۰ سال. بالای ۳۰ احتیاج به توضیح خوب داره (مگر دوره‌های خاص مثل executive MBA که بحثش جداست).

۲) اگر بخوای کار حقوقی بگیری، تاثیر MBA داشتن خیلی‌ کمتر از رتبه دانشگاه و معدل هست، چون واقعاً احتیاجی به MBA برای وکالت نیست - حتا corp law که معمولاً کارش تنظیم قرارداد هاست. با توجه به اینکه اون یک سال اضافه کلی‌ خرج داره (اقلا $۵۰،۰۰۰ شهریه و $۱۸۰،۰۰۰ حقوق از دست رفته وکالت) اگر هدفت وکالته اصلا به صرف نیست.

۳) اگر هدفت کار غیر وکالته MBA کمک می‌کنه، چون انتخاب‌های شغلیت رو گسترش میده. البته در اون حالت هم احتمالا احتیاجی به JD نیست.

اینم بگم که من خودم JD/MBA نیستم ولی‌ قبل از انتخاب JD به این موضوع فکر کردم (و حتا امتحان GMAT رو هم گذروندم). بد ازینکه درس JD رو شروع کردم به چندین دلیل از گرفتن MBA منصرف شدم، که مهمترینش این بود که خرجش از فایدش خیلی‌ بیشتر بود. با این وجود حدود ۳ ترم از کلاس‌های دوره حقوق رو تو دانشکده مدیریت گذروندم (هم به دلیل علاقه، هم تنبلی، چون دروس MBA از JD خیلی‌ راحت تره).

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    ۱) در مورد سنّ، اینطور نیست که اصلا مهم نباشه برای MBA. دانشجوهایه MBA معمولان ۲-۵ سال سابقه کار بعد از لیسانس دارن و متوسط سنّ معمولاً زیر ۳۰ سال. بالای ۳۰ احتیاج به توضیح خوب داره (مگر دوره‌های خاص مثل executive MBA که بحثش جداست).

۲) اگر بخوای کار حقوقی بگیری، تاثیر MBA داشتن خیلی‌ کمتر از رتبه دانشگاه و معدل هست، چون واقعاً احتیاجی به MBA برای وکالت نیست - حتا corp law که معمولاً کارش تنظیم قرارداد هاست. با توجه به اینکه اون یک سال اضافه کلی‌ خرج داره (اقلا $۵۰،۰۰۰ شهریه و $۱۸۰،۰۰۰ حقوق از دست رفته وکالت) اگر هدفت وکالته اصلا به صرف نیست.

۳) اگر هدفت کار غیر وکالته MBA کمک می‌کنه، چون انتخاب‌های شغلیت رو گسترش میده. البته در اون حالت هم احتمالا احتیاجی به JD نیست.

اینم بگم که من خودم JD/MBA نیستم ولی‌ قبل از انتخاب JD به این موضوع فکر کردم (و حتا امتحان GMAT رو هم گذروندم). بد ازینکه درس JD رو شروع کردم به چندین دلیل از گرفتن MBA منصرف شدم، که مهمترینش این بود که خرجش از فایدش خیلی‌ بیشتر بود. با این وجود حدود ۳ ترم از کلاس‌های دوره حقوق رو تو دانشکده مدیریت گذروندم (هم به دلیل علاقه، هم تنبلی، چون دروس MBA از JD خیلی‌ راحت تره).

خیلی ممنونم از جوابت دوست عزیز، اگر دوره 3 ساله JD/MBA باشه چی؟ مثل دوره ای که دانشگاه کلمبیا ارائه می ده.

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از جوابت دوست عزیز، اگر دوره 3 ساله JD/MBA باشه چی؟ مثل دوره ای که دانشگاه کلمبیا ارائه می ده.
    دوره سه ساله نکات مثبتو منفی‌ خودشو داره. از یک طرف در آمد سال ۴ از دست نمیره (البته شهریه بالا همچنان هست، چون سعی‌ می‌کنن همون پول ۴ سالو تو ۳ سال بگیرن)، ولی‌ از طرف دیگه فشار درسی‌ بالا تره که ممکن صدمه بزنه به معدل (که همونجوری که گفتم جزو ۲ تعیین کنند اصلی‌ موقعیت شغلی‌ حقوقه) و امکان جذب و ایجاد رابطه قوی تو دانشکده مدیریت (که نکته خیلی‌ مهم MBA هست) رو کاهش میده.

البته اگر Columbia قبول بشی‌ نکته خیلی‌ خوبیه چون دانشکده حقوق و مدیریتش هردو جزو خوب‌ها محسوب میشن (حقوقش بهتره البته، بر عکس مثلاً UPENN), مخصوصاً برای کسانی‌ که هنوز مطمئن نیستن چه شغلی‌ میخوان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law

سلام
    من قراره امسال برای دوره کالج و بعدش لیسانس حقوق برم آلمان ، کسی از دوستان اطلاعی در مودر کار بعد از فارغ التحصیلی در آلمان برای رشته حقوق داره؟
    کلا اگر دوستان اطلاعاتی در مورد رشته حقوق مخصوصا مقطع لیسانس در آلمان دارند راهنمایی بفرمایند.
    در ضمن این رو هم بگم که برای پذیرش کالج و ویزا مشکلی ندارم(مثلا سربازی معافم سنم19 ساله دیپلم پیش دانشگاهی علوم انسانی با معدل 18 دارم و با رتبه 700 دانشگاه دولتی حقوق قبول شدم و مدرک ب1 آلمانی هم چهار ماه دیگه میگیرم)

Banned

شما این لینک رو مطالعه بفرمائین به اطلاعاتی که لازم دارین میرسین ..

http://www.ibanet.org/PPID/Constitue...r_Germany.aspx

اما بطور خلاصه وکالت در آلمان پروسه زمان بریه چون خود لیسانس حقوق تقریبا 4 سال طول میکشه و تا گذراندن clerkship و امتحانات ایالتی تقریبا هشت سال طول میکشه..و صد البته B1 مدرک مناسبی برای چلنج حقوقی اونم تو آلمان که به شدت متون حقوقی سنگینی داره نیست..شاید بشه گفت حتی کسی که Grosse Diplom آلمانی رو هم داشته باشه
    به راحتی نتونه از پس متون حقوقی بربیاد چون زبان معیار کلا فضای متفاوتی از زبان حقوقی داره...مثال مشابه اش رو در متون حقوقی خودمون و زبان فارسی محاوره میبینیم..

ولی این باعث نمیشه شما از هدفتون دست بکشین و ناامید بشین ..

گفتند یافت می نشود جسته ایم ما

گفت آن که یافت می نشود آنم آرزوست

شما به شدت و حرارت هرچه بیشتر روی زبان آلمانی تون کار کنین (فراتر از چارچوب کتاب های آموزشی آلمانی مثل منشن شغریته و سایر موارد) و بطور موازی هم روی متون حقوقی کار کنین تا بتونین تو رقابت با آلمانی زبانان حرفی برای گفتن داشته باشین..موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law

ممنون از پاسختون
    مشاغل دیگه ای هم بجز وکالت پیدا میشه که بعد از اتمام لیسانس بتونیم شاغل بشیم؟ مثلا مشاور حقوقی شرکتی بشیم؟
    و در کل بعد از لیسانس میشه اونجا کار کرد؟البته کاری که پروسه کوتاهی داشته باشه؟
    در مورد زبان هم من تا ب1 رو اینجا میخونم ، بقیش هم تو همون یکسال کالج یاد میگیرم. چون اونقدری وقت ندارم که زبان رو بیشتر از ب1 بخونم ، نهایتا بشه تا ب2 بخونم که البته شاید هم نرسم.

Banned

چرا نشه شما میتونید به شکل مشاور حقوقی یا دستیارحقوقی وکلا هم مشغول بشین البته مراحل خاص مثل گذراندن کارآموزی حقوقی به عنوان" Rechtsanwaltssekretärin "خودشو داره و به همین ترتیب هم درآمد خیلی پایینتری هم نسبت وکلا داره..چون محدود به کارهای دفتری میشه

کار که بستگی به تسلط زبانیتون داره هرچی تسلط بالاتر و internship بیشتر شانس شغلی بالاتر..البته دانشگاه رنک بالا مثل هومبولت برلین ،لودویگ مونیخ و freie berlin هم خیلی تو شغل آیندتون میتونه موثر باشه

ولی اکثر تاثیر رو تسلط زبان آلمانیتون داره ..حتی بعضی از law firm ها ازتون تسلط کامل به زبان انگلیسی در حد C1 رو هم میخوان پس به این نکته هم توجه کنین..

میتونین برای اینکه با آينده شغلی تون بیشتر آشنا بشین یک سری به Linkedin Jobs بزنین و مشاغل حقوقی رو بررسی کنین و qualifications هاشو مشاهده کنین و خودتونو برای اونها هرچه بیشتر آماده کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law

انگلیسی رو همین الان تا حد خوبی بلدم . البته تافل یا ایلتس هنوز امتحان ندادم ولی در اون حد که مثل b2 آلمانی باشه بلدم .
    فقط آخرین سوالم رو هم بپرسم : با توجه به این که درامد اینچنین شغل هایی کمه آیا میشه با این شغلا ویزای کاری گرفت؟ که نهایتا به گرفتن اقامت دائم و شهروندی آلمان برسه؟

ببخشید اگه خیلی سوال پرسیدم. ممنون از پاسخهاتون

Banned

بله میشه بعد از اینکه کار پیدا کردین و قرارداد کاری بستین پس از چند سال کار کردن اقامت دائم میگیرین

Junior Member

سلام من در حال حاضر در امریکا زندگی میکنم و دکترا برق میخونم. میخوام برای دانشگاه حقوق اپلای کنم .
    تا انجا که من فهمیدم معدل لیسانس برای گرفتن فاند مهمه. با توجه به اینکه من لیسانس ایران بودم کسی میدونه چه جوری میتونم معدلم رو تبدیل کنم به سیستم امریکا ؟ باید از ۴ حساب بشه که من نمیدونم باید چه جوری تخمین بزنم. نمیخوام دقیق بدونم فقط حدودی میخام بدونم کجای نمودار قرار میگیرم.

,FFN: 14 March 2011 , Update from Paris: 12 April 2013
    Electrical Engineer, Married

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)