صفحه 178 از 186 نخستنخست ... 78128168169170171172173174175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,771 تا 1,780 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط pouryamb نمایش پست ها
    سلام اساتید و دوستان عزیز
    من دیپلم فنی و حرفه ای(معماری) دارم و در حال حاضر هم ۲درسم باقی مونده که پیش دانشگاهی تجربی رو بگیرم (که حتما دی ماه قبول میشم و میگیرمش).
    تصمیم دارم در رشته حقوق ادامه تحصیل بدم و بنا به شرایطم (محل زندگی و...) بهترین انتخاب برای من، رشته حقوق ثبتی دانشگاه علمی کاربردی هست.
    این رو هم بگم که حقیقتا به دنبال ادامه تحصیل (کارشناسی ارشد و...) در خارج از کشور هستم.
    میخوام بدونم با داشتن مدرک کارشناسی حقوق ثبتی از دانشگاه علمی کاربردی، امکان گرفتن پذیرش در رشته های ارشد حقوق مثل حقوق بین الملل و... در کشورهای سوئد و سوییس و کلا کشورهای توسعه یافته وجود داره؟ مدرک کارشناسی حقوق ثبتی رو اونها به رسمیت میشناسن؟ (در ضمن اگه کمکی میکنه باید بگم که من خدمت رفتم و کارت پایان خدمت هم دارم)
    پیشاپیش خیلی خیلی ازتون ممنونم که پاسخ میدین.
    سلام مطالعاتتون خیلی پراکنده هست، شما دیپلم فنی دازید، بعد پیش دانشگاهی تجربی می خواهید بگیرید، و در دانشگاه لیسانس حقوق ثبت بخوانید و فوق لیسانستون رو حقوق بین الملل بخوانید این ها با هم هیچ سنخیتی ندارند هیچ کدام. در عین حال این ها به این معنا نیست که نمی توانید پذیرش بگیرید. من متخصص حقوق ثبت نیستم، اما شاید بتوانید حداقل لیسانستان را حقوق معمولی بگیرید و حقوق ثبت را خودتان به طور متفرقه بخوانید . در کل پیشنهادم این است که سعی کنید مناسبت بیشتری میان فعالیت هایتان ایجاد کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Delvin00 نمایش پست ها
    سلام من دانشجو حقوق هستم و ژانویه 2020 فارغالتحصیل میشم میخواستم بدونم میتونم برای JD پاییز 2020 پذیرش بگیرم ؟ میدونم ازمون lsat رو میتونم قبل فارغالتحصیل تو اکتبر 2019 شرکت کنم مشکلم gpa هست که من ژانویه فارغالتحصیل میشم
    خیر. تحصیلات دیگه باید تا قبل از شروع دوره JD تموم‌شده باشه. البته شاید یکی از دانشگاه هایی که پول میگیرن مدرک میدن حتا با این شرایط هم قبول کنه (باید تماس بگیری بپرسی مستقیم) ولی اگر هدف دانشگاه کمی تا حدودی خوب هست برای پاییز ۲۰۲۱ میتونی اقدام کنی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    سلام مطالعاتتون خیلی پراکنده هست، شما دیپلم فنی دازید، بعد پیش دانشگاهی تجربی می خواهید بگیرید، و در دانشگاه لیسانس حقوق ثبت بخوانید و فوق لیسانستون رو حقوق بین الملل بخوانید این ها با هم هیچ سنخیتی ندارند هیچ کدام. در عین حال این ها به این معنا نیست که نمی توانید پذیرش بگیرید. من متخصص حقوق ثبت نیستم، اما شاید بتوانید حداقل لیسانستان را حقوق معمولی بگیرید و حقوق ثبت را خودتان به طور متفرقه بخوانید . در کل پیشنهادم این است که سعی کنید مناسبت بیشتری میان فعالیت هایتان ایجاد کنید.
    سلام مجدد
    ممنون از راهنماییون دوست گرامی. شاید اصلا نیازی نبود درباره همه موارد توضیح بدم!
    در حال حاضر تنها سوال بنده این هست که آیا از طریق لیسانس حقوق ثبتی دانشگاه علمی کاربردی، امکان گرفتن پذیرش کارشانی ارشد حقوق وجود داره؟
    یک سوال مهم تر از سوال قبلی هم از خود شما دارم به این دلیل در حال تحصیل در رشته حقوق هستید، در صورت گرفتن لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد، امکان گرفتن پذیرش ارشد حقوق وجود داره؟ اگه داره، برای دانشگاهی که خودتون در حال ادامه تحصیل در اون هستید، تقریبا چه معدل و شرایطی نیاز هست؟

Member
    رشته و دانشگاه

سلام مجدد
    ممنون از راهنماییون دوست گرامی. شاید اصلا نیازی نبود درباره همه موارد توضیح بدم!
    در حال حاضر تنها سوال بنده این هست که آیا از طریق لیسانس حقوق ثبتی دانشگاه علمی کاربردی، امکان گرفتن پذیرش کارشانی ارشد حقوق وجود داره؟
    یک سوال مهم تر از سوال قبلی هم از خود شما دارم به این دلیل در حال تحصیل در رشته حقوق هستید، در صورت گرفتن لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد، امکان گرفتن پذیرش ارشد حقوق وجود داره؟ اگه داره، برای دانشگاهی که خودتون در حال ادامه تحصیل در اون هستید، تقریبا چه معدل و شرایطی نیاز هست؟
    دلیلی نمی بینم که با مدرک علمی کاربردی امکان پذیرش وجود نداشته باشه، حداقل من تاحالا موردی رو ندیدم که به خاطر نوع دانشگاه نتوانسته باشه که ادامه تحصیل بده.

با لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد می توان در خارج ادامه تحصیل داد (حداقل در اروپا را مطمئن هستم). دانشگاه من شرایط خاصی رو معرفی نکرده برای افراد ایرانی، یک سری مدارک کلی از شما می خواد مثل ریزنمرات، دانشنامه، انگیزه نامه، رزومه، نمره زبان و غیره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    دلیلی نمی بینم که با مدرک علمی کاربردی امکان پذیرش وجود نداشته باشه، حداقل من تاحالا موردی رو ندیدم که به خاطر نوع دانشگاه نتوانسته باشه که ادامه تحصیل بده.

با لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد می توان در خارج ادامه تحصیل داد (حداقل در اروپا را مطمئن هستم). دانشگاه من شرایط خاصی رو معرفی نکرده برای افراد ایرانی، یک سری مدارک کلی از شما می خواد مثل ریزنمرات، دانشنامه، انگیزه نامه، رزومه، نمره زبان و غیره.
    بازم ممنون از توضیحاتتون
    فقط در مورد هزینه ها هم اگه بتونید بهم یک مقدار راهنمایی بدید ممنون میشم (البته حق میدم اگه راحت نباشید در موردش چیزی بگید):
    ۱- به عنوان مثال دانشگاه شهریه داره؟ و اگه داره چقدر هست تقریبا؟
    ۲- دانشگاه خوابگاه ارائه میده یا خیر؟ اگر میده، پولی هست یا رایگان؟ (همچنین غذا ارائه میشه یا خیر؟)
    ۳- به چه زبانی تدریس میشه در این دانشگاه؟

عذرخواهی میکنم تعداد سوالات زیاد شد.

Member
    رشته و دانشگاه

بازم ممنون از توضیحاتتون
    فقط در مورد هزینه ها هم اگه بتونید بهم یک مقدار راهنمایی بدید ممنون میشم (البته حق میدم اگه راحت نباشید در موردش چیزی بگید):
    ۱- به عنوان مثال دانشگاه شهریه داره؟ و اگه داره چقدر هست تقریبا؟
    ۲- دانشگاه خوابگاه ارائه میده یا خیر؟ اگر میده، پولی هست یا رایگان؟ (همچنین غذا ارائه میشه یا خیر؟)
    ۳- به چه زبانی تدریس میشه در این دانشگاه؟

عذرخواهی میکنم تعداد سوالات زیاد شد.
    متشکرم.

۱- در دانشگاه فریبورگ سوییس هزینه ی مستر معمولی (که ۹۰ واحدی است) در حال حاضر حدودا ترمی ۹۰۰ فرانک است، در این حالت، با توجه به اینکه شهر دو زبانه است، همه ی درس ها به دو زبان آلمانی و فرانسوی ارائه می شود می توان فقط با یک زبان خواند و یا اگر کسی بلد باشد می تواند به هر دو زبان کلاس بردارد. اگر بخواهید LLM بخوانید به انگلیسی (۶۰ واحدی ECTS) شهریه ی یک سال ۱۸۵۰۰ فرانک است البته بورسیه هم ارایه می دهند به تعداد زیادی از دانشجویانی که می خواند پذیرش بگیرند. هزینه ی ماهیانه، با کیفیت زندگی متوسط (دانشجویی) در این شهر بین ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ فرانک است ( البته سایر شهرهای سوییس گران تر است: مانند زوریخ یا ژنو بین ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ فرانک)

۲- دانشگاه یک آفیس دارد که به دانشجویان جدید الورود خوابگاه معرفی می کند که خود دانشجو آن را بگیرد. اینطور نیست که دانشگاه به طور اتوماتیک به شما خوابگاه بدهد، همه چیز وظیفه ی خودتان است. اینجا هیچ چیز مجانی نیست. بعضی خوابگاه ها صبحانه هم جزو مبلغ اجاره ماهانه ی شما است یعنی هر روز می توانید صبحانه بخورید (بعضی خوابگاه ها هم صبحانه ارایه نمی دهند). من در اینجا جایی را ندیدم که ناهار و شام ارائه دهند که جزو مبلغ اجاره باشد. اینجا معمول است که دانشجویان خود غذای خود را درست می کنند.

۳- در شماره ی ۱ جواب دادم.

Junior Member zikrak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حقوق ،دانشگاه تهران

دوستان یک سوالی داشتم.بنظر شما میشه بدون نمره ی تافل در جایی اپلای کرد و پذیرش مشروط گرفت و بعدا امتحان تافل داد؟

Junior Member zikrak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حقوق ،دانشگاه تهران

و اینکه اگر کارنامه ی انگلیسی دانشگاه تهران مهر و امضا نداشته باشه بدرد اپلای اولیه میخوره؟که در صورت پذیرش کارنامه ی ممهور تحویل بدیم یا خیر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafazz نمایش پست ها
    سلام اینجانب دارای رزومه ذیل می باشم:1- دانشجوی دکتری حقوق خصوصی (در مرحله تدوین رساله) در دانشگاه علوم اسلامی رضوی/2- طلبه سطح 4 حوزه که معادل دکتری می باشد (در مرحله تدوین رساله) در رشته فقه و اصول/ 3- دارای پروانه قضاوت/به نظر شما برای مقطع پست دکتری در زمینه حقوق خصوصی یا رشته های مرتبط
    1- چه کشورها و چه دانشگاههایی را توصیه می کنید؟ با اولویت کشورهای انگلیسی زبان
    2-نظرتون با المان و دانشگاههای المان چیست؟
    ضمن زبانم هم خوب نیست و لی با یک تلاش 6 تا 8 ماهه، به جای خوبی برسونم
    با تشکر
    من خودم الان در مرحله ی تحقیق برای اپلای کردن در یکی از دانشگاه های استرالیا در مقطع دکتری هستم. چیزی که متوجه شدم اینه که باید تک تک دانشکده های حقوق، لیست اسامی استادان مرتبط به زمینه ی مطالعاتی خودتون و شرتیط گرفتن دانشجوها رو ببینید و با یکی از اساتید هر دانشکده ارتباط برقرار کنید و نظرشون رو بپرسید. من دیدم که با موضاعات Islamic law ا Sharia lawکسانی بودند که تونستند کمک هزینه و پذیرش بگیرن.
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    من مطمئن نیستم این بحث ها چقدر با موضوع این تاپیک ارتباط دارن ولی خلاصه خدمتتان عرض میکنم که حرفی که شما میفرمایید صحیح است اما واقعیت جامعه نیست. اگر به صحبت من دقت کرده باشید من گفتم تعداد زیادی متقاضی وجود داره که اکثریت حداقل های لازم برای اون شغل رو دارن و نگفتم که کارفرما میاد بر خلاف منافعش عمل میکنه. مثال من جایی که ۵۰ نفر واجد شرایط برای یک پوزیشن کاری وجود دارند که در این صورت احتمال اینکه یک فردی که مهاجر است یا کسی که به هر دلیلی جزو اقلیت هاست برای آن پوزیشن استخدام شود بسیار کم است. در ضمن شما درست میفرمایید که احتمالا هیچ کارفرمایی نیست که به هیچ وجه یک سیاه پوست را استخدام نکند ولی نسبت افراد متقاضی و نسبت سیاه پوستان متقاضی با کل افراد استخدام شده را اگر در نظر بگیرید میبینید که فقط در حدی که محکوم به تبعیض نشوند استخدام میکنند و به هیچ عنوان همخوانی بین جامعه آماری نیست. آماری که من گفتم استاد در کلاس ارائه شده از خود کانون وکلای کبک بود. در ضمن من بر روی پرونده هایی در ارتباط با کمیسیون حقوق بشر کبک کار کردم و جالب است بدانید که در خود کمیسیون حقوق بشر در کبک تنها ۲ نفر انگلیسی زبان استخدام هستند ( در صورتی که تبعیض بخاطر زبان یکی از موضوعات اصلی خیلی از پرونده های تبعیض در کبک است) و تنها ۱ نفر سیاه پوست وجود دارد. مسئله نژاد پرستی سیستمیک و یا ناخودآگاه خیلی فراتر از موضوع بحث این فروم هست و اگر دوست داشته باشید میتوانیم در جای دیگر مفصل صحبت کنیم.

هرچند که این بحث کمی قدیمی هست اما من هم دوست دارم تجربه م رو بگم و البته می دونم که ممکنه با تاپیک خیلی مرتبط نباشه، ولی این فروم برای به اشتراک گذاشتن تجربه ها درست شده من استرالیا هیتم. اینجا ارشد گرفتم و مدرک وکالت علائم تجاری گرفتم. با شما موافقم. اینجا هم برای امثال ما مهاجرین خیلی سخته که وارد دفاتر بزرگ حقوقی بشیم. حتی وارد دفاتر کوچیک هم نمیشه شد! من تجربه ب کار کوتاه مدت در دو دفتر حقوقی رو دارم که یکیش اسم و رسم دار و بزرگ بود و دیگری کوچیک و با 8 نفر پرسنل. در هر دو دفتر، باید تلفن جواب میدادم، دیکته ها رو منتقل می کردم و کارهای مقدماتی دادگاه رو انجام میدادم. اعتراف می کنم که کم میاوردم و گاهی اسامی رو اشتباه می نوشتم و این براشون خیلی عجیب بود. برای همین هر ددو دفتر در انتقاد به من گفتن که تو چون مال این کشور نیستی یه چیزای ساده رو نمیدونی در حالی که اطلاعات حقوقیت بالاست. و البته هیچ کدوم از این دو دفترتا اون موقع، کارمند خارجی با لهجه و ظاهر متفاوت نداشتن و اعتراف کردن که تجربه ب داشتن یه آدم متفاوت در تیمشون رو نداشتن. خلاصه، می خوام بگم بله، در رشته ای مثل حقوق، شانس موفقیت در شغل های غیر آکادمیک و یا به اصطلاخ مشاغل corporation ، خیلی کمه و دلیلشم صرفاً زبان و نحوه ی تعامل با مردمه، اونم در سطح بالا و حرفه ای.
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)