صفحه 179 از 186 نخستنخست ... 79129169170171172173174175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,781 تا 1,790 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط asal7119 نمایش پست ها
    هرچند که این بحث کمی قدیمی هست اما من هم دوست دارم تجربه م رو بگم و البته می دونم که ممکنه با تاپیک خیلی مرتبط نباشه، ولی این فروم برای به اشتراک گذاشتن تجربه ها درست شده من استرالیا هیتم. اینجا ارشد گرفتم و مدرک وکالت علائم تجاری گرفتم. با شما موافقم. اینجا هم برای امثال ما مهاجرین خیلی سخته که وارد دفاتر بزرگ حقوقی بشیم. حتی وارد دفاتر کوچیک هم نمیشه شد! من تجربه ب کار کوتاه مدت در دو دفتر حقوقی رو دارم که یکیش اسم و رسم دار و بزرگ بود و دیگری کوچیک و با 8 نفر پرسنل. در هر دو دفتر، باید تلفن جواب میدادم، دیکته ها رو منتقل می کردم و کارهای مقدماتی دادگاه رو انجام میدادم. اعتراف می کنم که کم میاوردم و گاهی اسامی رو اشتباه می نوشتم و این براشون خیلی عجیب بود. برای همین هر ددو دفتر در انتقاد به من گفتن که تو چون مال این کشور نیستی یه چیزای ساده رو نمیدونی در حالی که اطلاعات حقوقیت بالاست. و البته هیچ کدوم از این دو دفترتا اون موقع، کارمند خارجی با لهجه و ظاهر متفاوت نداشتن و اعتراف کردن که تجربه ب داشتن یه آدم متفاوت در تیمشون رو نداشتن. خلاصه، می خوام بگم بله، در رشته ای مثل حقوق، شانس موفقیت در شغل های غیر آکادمیک و یا به اصطلاخ مشاغل corporation ، خیلی کمه و دلیلشم صرفاً زبان و نحوه ی تعامل با مردمه، اونم در سطح بالا و حرفه ای.
    ممنون از انتقال تجربیاتتون
    شما چند سال اونجا ساکن بودید که رفتید سر کار ؟
    زبانتون در چه حد بود ؟
    بنظر شما یادگیری زبان عمومی کمک می کنه ؟ یا زندگی در اون کشور برای مثلا سه سال و یادگیری توامان زبان ؟
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط zikrak نمایش پست ها
    دوستان یک سوالی داشتم.بنظر شما میشه بدون نمره ی تافل در جایی اپلای کرد و پذیرش مشروط گرفت و بعدا امتحان تافل داد؟
    بستگی به نوع دانشگاه دارد، باید مورد به مورد سایت دانشگاه های مورد علاقه رو چک کرد. مثلا، بعضی دانشگاه های انگلیس به شما اجازه می دهند که اپلای کنید و پذیرش مشروط بگیرید و بعدا نمره آیلتس رو ارایه بدید (مثلا دانشگاه Warwick) و از آن طرف خیلی از دانشگاه ها هم هستن (به طور مثال در آمریکا) که صرف نداشتن مدرک زبان در هنگام اپلای برایشان مجوز ریجکت کردن درخواست شما است.

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    ممنون از انتقال تجربیاتتون
    شما چند سال اونجا ساکن بودید که رفتید سر کار ؟
    زبانتون در چه حد بود ؟
    بنظر شما یادگیری زبان عمومی کمک می کنه ؟ یا زندگی در اون کشور برای مثلا سه سال و یادگیری توامان زبان ؟
    من از سال دوم بعد از سکونتم رفتم سر این کارها که گفتم. زبانم خوبه ولی زبان حقوقی کمی فرق می کنه. نوع نگارش و اصطلاحات، با اون چیزی که محاوره استفاده میشه متفاوته. البته که هر کاری امکان داره و هستند کسانی هم که دارن با بکگراند متفاوت در این زمینه کار می کنن. مشکل اصلی من در نوشتن اسامی افراد و شرکتهایی بود که باهام تماس می گرفتن. اتفاقاً هر دو جا بهم گفتن که مدیریت و کنترل کردن مراجعین و موکل ها رو خوب انجام میدم ولی غلط تایپی در نوشتن اسامی و یا دیکته ی کلمات قلمبه سلمبه، براشون عجیب بود. این رو هم باید در نظر گرفت که اعتماد به نفس بالا در ارائه ی خودمون و توانایی هامون خیلی موثره و باز هم زبان و زبان و زبان.
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

نقل قول نوشته اصلی توسط asal7119 نمایش پست ها
    من از سال دوم بعد از سکونتم رفتم سر این کارها که گفتم. زبانم خوبه ولی زبان حقوقی کمی فرق می کنه. نوع نگارش و اصطلاحات، با اون چیزی که محاوره استفاده میشه متفاوته. البته که هر کاری امکان داره و هستند کسانی هم که دارن با بکگراند متفاوت در این زمینه کار می کنن. مشکل اصلی من در نوشتن اسامی افراد و شرکتهایی بود که باهام تماس می گرفتن. اتفاقاً هر دو جا بهم گفتن که مدیریت و کنترل کردن مراجعین و موکل ها رو خوب انجام میدم ولی غلط تایپی در نوشتن اسامی و یا دیکته ی کلمات قلمبه سلمبه، براشون عجیب بود. این رو هم باید در نظر گرفت که اعتماد به نفس بالا در ارائه ی خودمون و توانایی هامون خیلی موثره و باز هم زبان و زبان و زبان.
    چرا ازشون نمی خواستید اسمشونو اسپل کنن ؟
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

دوست عزیز، نمی دونم شما تجربه ی کار کردن در یک دفتر رسمی رو دارید یا نه. بله، خیلی معموله که اسپل اسامی رو بپرسیم. اما مثلاً اگر Patterson رو Paddison بنویسیم، مثل اینه که محمدی رو بنویسیم محمدان! پشت تلفن هم این مشکل زیاد پیش میاد یا حداقل برای من زیاد پیش میمود، مخصوصاً که تلفن هی پشت هم زنگ بخوره و با یه دست دیگه مون هم مجبور باشیم ایمیل جواب بدیم!
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

Junior Member

سلام دوستان
    من یک مدرک کارشناسی کامپیوتر نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶ دارم و یک کارشناسی حقوق با معدل ۱۹ از دانشگاه علمی کاربردی و یک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷. قصد دارم برای دکترا کانادا بخونم. لذا چندتا سوال داشتم. ۱- چگونه برای دکترا اقدام کنم ۲- چگونه برای وکالت در کانادا اقدام کنم؟ ۳- دوستان کسی رو برای تالیف مقاله ISI در حد JCR میشناسند.۴- آیا میتونم اونجا کار پیدا کنم و اگر میتونم چه کاری؟ ضمنا چون زبانم از حد متوسط کمی پایینتر ممنون میشم بگید چقدر طول میکشه حدودی تا اونجا جا بیافتم. با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_51 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک مدرک کارشناسی کامپیوتر نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶ دارم و یک کارشناسی حقوق با معدل ۱۹ از دانشگاه علمی کاربردی و یک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷. قصد دارم برای دکترا کانادا بخونم. لذا چندتا سوال داشتم. ۱- چگونه برای دکترا اقدام کنم ۲- چگونه برای وکالت در کانادا اقدام کنم؟ ۳- دوستان کسی رو برای تالیف مقاله ISI در حد JCR میشناسند.۴- آیا میتونم اونجا کار پیدا کنم و اگر میتونم چه کاری؟ ضمنا چون زبانم از حد متوسط کمی پایینتر ممنون میشم بگید چقدر طول میکشه حدودی تا اونجا جا بیافتم. با تشکر
    سلام
    ۱- برای اقدام در هر مقطع تحصیلی در کانادا اول باید دانشگاه یا دانشگاههای مورد نظرتان را پیدا کنید و بعد شرایط هر کدام را مطالعه کنید و در نهایت برای یک یا چندتا اپلای کنید. در کل کانادا فکر نمیکنم بیشتر از ۱۰-۱۵ تا دانشکده حقوق داشته باشه. به راحتی میتونید همه رو بررسی کنید.
    ۲- برای وکالت در کانادا اول باید مدرک JD یا LLB از کانادا داشته باشید. راه دیگر جهت کسانی که خارج از کانادا تحصیلات حقوقی دارند معادلسازی مدراکشان در سازمان NCA است. مرحله بعد انتخاب استانی که میخواهید در آن مشغول شوید. هر استان کانادا کانون وکلای خودش را دارد و هر کدام شرایط خودشان را برای اعطای پروانه وکالت دارند. مثلا برای استان انتاریو بعلاوه گذراندن امتحانات کانون وکلا ۱۰ ماه باید articling کنید و سپس پروانه وکالت به شما اعطا می شود.
    ۳- من کسی رو نمی شناسم.
    ۴- کار دانشجویی ماکزیمم ۲۰ ساعت در هفته مجاز هستید انجام دهید که معمولا اینقدر درس ها در دانشکده حقوق سنگین هستند که عملا وقت نمی کنید. ولی در پاسخ به سوالتان باید بگویم بله کار جنرال میتوانید تقریبا به راحتی پیدا کنید ولی به کار تخصصی در زمینه حقوق در دوران دانشجویی خیلی دل نبندید.
    ۵- اگر میگفتی زبانم از سطح متوسط بالاتر است و چیکار کنم من میگفتم که زبان بخوان. حال که جای خود داره. هرچقدر بگم که زبان بخوانید کم گفتم. زبان حقوقی سطح بالاتری نسبت به مکالمه روزمره داره و مطمئن باشین اون آیلتس ۷ یا ۸ که برای پذیرش لازم دارید مینیمم برای ورود است. جهت موفقیت و پیدا کردن کار خوب باید خیلی بیشتر از اینها به زبان انگلیسی و یا فرانسه در کانادا مسلط باشید. (فرانسه اگر مقصدتان استان کبک است و انگلیسی برای بقیه کانادا). اینکه چقدر طول میکشه جا بیفتی کاملا به خودت بستگی داره. اگه خودتو به کامیونتی ایرانی محدود کنی میتونی تقریبا تا آخر عمرت با حداقل زبان انگلیسی زندگی کنی. در کل زبان خوندن به نظر من تو ایران هم راحتتره هم ارزون تر. اینکه میگن تو محیط راه میفتی از نظر من خیلی درست نیست.

امیدوارم کمکی کرده باشم.

سلام به دوستان عزیزم
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق نفت و گاز از دانشگاه تهران هستم با معدل 18.32. در مورد اپلای برای دانشگاه های خارج از کشور توی رشته حقوق هیچ اطلاع کاربردی ندارم. از دوستانی که تجربه اپلای دارن میخواستم بپرسم که یک راهنمایی کلی بهم بکنبد که از کجا و چجوری برای پذیرش اقدام کنم ؟

سلام دوستان، من لیسانس حقوق با معدل 14/64 علامه طباطبایی و ارشد حقوق بین الملل با معدل 16/80 علامه هستم. میخوام برای کانادا اقدام کنم و یک مستر دیگه بگیرم. 4 ساله که وکالت هم میکنم و ایلتس 7 دارم. امکان پذیرش با وجود معدل پایین لیسانس وجود داره؟ (روی فاند که نمیتونم حساب کنم درسته؟) ضمناً پایان نامه فوق لیسانسم در زمینه حقوق بشر . بشردوستانه بوده (میان رشته ای medical law)

Junior Member

سلام
    برای دوره Jd فقط معدل کارشناسی مهمه ؟ اگه ارشد با معدل بالا فارغ التحصیل بشیم میشه معدل ارشد رو فرستاد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)