صفحه 181 از 186 نخستنخست ... 81131171172173174175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,801 تا 1,810 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    در مورد مخفی کاری کاملا موافقم ولی احتمال کاریابی با مدرک llm در امریکا بسیار پایینه (البته jd هم بستگی به دانشگاه داره و لزوما احتمال رو بالا نمیبره).
    با سلام
    اگر بعد از گذراندن دوره LLM در Exam Bar شرکت کنند و قبول شن و وکیل بشن کار و درآمد خوبی خواهند داشت. چرا انقدر ناامید صحبت می کنید؟

دوستان نمی دونم این سوال رو کجا بپرسم ولی اینجا به نظرم اومد که احتمال داره افراد بیشتری اطلاع داشته باشن :
    کسی که کارشناسی فقه و حقوق اسلامی داره، مدرکش توسط WES ارزشیابی می شه و یا نه اصلا این رشته فاقد اعتباره برای کانادا ؟

تایپ با گوشی همیشه سخته و کلمات انگلیسی رو جابجا میزنه عذرخواهم!

اقای کیارش پست های قبلی من که شما هم پاسخ دادید مربوط به ۶سال قبل هست و من اون زمان تازه کنکور داده بودم و شما دانشجوی سال آخر کارشناسی حقوق بودید! الان گویا در سوییس دانشجو هستید و بنده هم دانشجوی دکتری حقوق خصوصی دانشگاه علامه... هر دو به پزشکی علاقه داشتیم اما به حقوق کشانده شدیم و دغدغه حق و ناحق شدن در حرفه وکالت را داشتیم!

پاسخ اون زمان شما چیزی بود که من تا به همین امروز بارها در جواب خیلی از دوستان و آشنایان‌ تکرارش کردم و حتی نمیدونستم این مکالمه رو کجا و با چه کسی داشتم تا که امروز دیدم ☺

حالا من سوالی که از دوستان دارم اینه که با توجه به تجربه ای که از اطرافیان و یا ممبرهای همین سایت دارید میشه لطفا بفرمایید اوضاع ویزای تحصیلی امریکا در حال حاضر چطور هست؟ با توجه به دستور ترامپ و روابط سیاسی دو کشور قطعا اوضاع ویزای ایرانیان جالب نیست اما من حرفای ضد و نقیضی در مورد ویزای تحصیلی میشنوم که به کلی سردرگم شدم! از طرفی میشنوم ویزای تحصیلی باز هست و همچنان صادر میشه و از طرفی هم میشنوم که دیگه آمریکا کلا بای بای و هیچگونه ویزایی صادر نمیشه! میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    با سلام
    اگر بعد از گذراندن دوره LLM در Exam Bar شرکت کنند و قبول شن و وکیل بشن کار و درآمد خوبی خواهند داشت. چرا انقدر ناامید صحبت می کنید؟
    من در مورد بازار کار وکالت در امریکا قبلا توضیح دادم (از جمله اینکه چرا وکلای مستقل وضع کاری خوبی ندارن). در مورد دانشجوهای خارجی هم پروانه وکالت داشتن به تنهایی کمکی نمیکنه چون احتیاج به ویزای کاری دارن و نمیتونن مستقل وکالت کنن (یعنی باید جایی استخدام شن) و برای کارفرما فارق التحصیل JD بسیار ارجحه بر llm و بومی بر خارجی. به این معنی نیست که هیچ کسی با llm کار پیدا نمیکنه ولی شانس کار مناسب برای دانشجوی ایرانی با llm اینقدر پایین هست که بشه گفت با توقع کارخوب کسی نباید llm بخونه در امریکا.

من در مورد بازار کار وکالت در امریکا قبلا توضیح دادم (از جمله اینکه چرا وکلای مستقل وضع کاری خوبی ندارن). در مورد دانشجوهای خارجی هم پروانه وکالت داشتن به تنهایی کمکی نمیکنه چون احتیاج به ویزای کاری دارن و نمیتونن مستقل وکالت کنن (یعنی باید جایی استخدام شن) و برای کارفرما فارق التحصیل JD بسیار ارجحه بر llm و بومی بر خارجی. به این معنی نیست که هیچ کسی با llm کار پیدا نمیکنه ولی شانس کار مناسب برای دانشجوی ایرانی با llm اینقدر پایین هست که بشه گفت با توقع کارخوب کسی نباید llm بخونه در امریکا.
    ممنون از پاسختون
    باید بگم بنده تمام پست های شما رو خوندم! و مطالب مرتبط زیادی وجود داشت که واقعا استفاده کردم و باز هم ممنون
    اما پستی در مورد بازار وکالت در امریکا از شما ندیدم اگر لینکش رو دارید ممنون میشم اینجا بذارید

من سوالی هم در خصوصی از شما پرسیدم اگر‌ مایل بودید اینجا پاسخ بدین تا دوستان بیشتری بهره مند شن

تا جایی که بنده متوجه شدم شما در مقطع JD در دانشگاه هاروارد (باعث افتخارید) تحصیل کردید و در حال حاضر هم ساکن نیویورک هستید

در حال حاضر در امتحان Bar شرکت کردید؟
    اگر بله قبول شدین؟ با چه نمره ای؟ (فکر میکنم از ۴۰۰ نمره هست)
    در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟
    ساعت کاری و درآمدتون چقدر هست؟

در مورد تفاوت JD و Llm هم حتما حق با شماست
    ولی چند بحث وجود داره
    یکی اینکه JD سه ساله هست و Llm یک ساله که از نظر هزینه و زمان llm ارجحه
    بحث دیگر که فرمودین اشاره به مهاجر و خارجی بودن ما در انجا داشت و اینکه این موضوع یک نکته منفی بزرگ برای ماست

قطعا شما دیدید و بنده صرفا شنیدم اما تا انجایی که من شنیدم این بحث نژاد و ملیت و مهاجرخارجی در امریکا آن هم در ایالت رنگارنگی‌ مثل نیویورک خیلی کمرنگه

بنده منبع استنادی خودم رو نوشته های اقای محسن روحانی در اینستاگرام و کانال تلگرامی ایشون (یک حقوقی در نیویورک) ذکر میکنم که در آنجا Llm گرفتن وازمون وکالت رو پشت سر گذاشتن و در حال حاضر هم مشغول کار هستند و شرایط رو برای ما خیلی مهیا میدونند

از تجربیات ارزنده شما استفاده میکنیم

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    در مورد تفاوت JD و Llm هم حتما حق با شماست
    ولی چند بحث وجود داره
    یکی اینکه JD سه ساله هست و Llm یک ساله که از نظر هزینه و زمان llm ارجحه
    بحث دیگر که فرمودین اشاره به مهاجر و خارجی بودن ما در انجا داشت و اینکه این موضوع یک نکته منفی بزرگ برای ماست

قطعا شما دیدید و بنده صرفا شنیدم اما تا انجایی که من شنیدم این بحث نژاد و ملیت و مهاجرخارجی در امریکا آن هم در ایالت رنگارنگی‌ مثل نیویورک خیلی کمرنگه

بنده منبع استنادی خودم رو نوشته های اقای محسن روحانی در اینستاگرام و کانال تلگرامی ایشون (یک حقوقی در نیویورک) ذکر میکنم که در آنجا Llm گرفتن وازمون وکالت رو پشت سر گذاشتن و در حال حاضر هم مشغول کار هستند و شرایط رو برای ما خیلی مهیا میدونند

از تجربیات ارزنده شما استفاده میکنیم
    تفاوت بین دانشجوی داخلی jd و خارجی llm بحث نژاد و ملیت نیست. من اینجا توضیح دادم در مورد بازار کار و اینکه چرا برای کارفرما استخدام jd بومی ارجهه:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2386049

این اقای محسن روحانی هم اگر ایشونه که من لینکشو پایین گذاشتم دقیقا نمونه چیزیه که میگم یعنی بعد از فارق التحصیلی llm کار وکالت نتونسته بکنه اینجا و paralegal بوده یک مدت کوتاه در یک‌شرکت وکالت بی اسم و رسم و بعد هم رفته دکترای حقوق که با اون بعد از اتمام شغل پیدا کردن از llm هم سخت تره (مخصوصا از دانشگاهی که ایشون رفته). اون شغل un هم چیزیه در حد internship افتخاری تقریبا و شغل واقعی نیست. البته بازم میگم‌این به این معنی نیست که هیچ کس مطلقا نمیتونه با llm کار بگیره ولی درصد اونایی که میتونن اینقدر پایینه و امکانات شغلیشون و درامد محدود که میشه فرضو بر محال گذاشت و نباید پایه تصمیم باشه. https://cn.linkedin.com/in/mohsenrowhani

در مورد بازار کار هم تو همون لینک بالا توضیح دادم.

در مورد تجربیات کاری خودم هم بعد از تجربه وکالت تو یکی از شرکت های به اصطلاح biglaw و بنا به یک سری ملاحظات درامدی من رفتم در کار های بانکی به مدت ۴-۵ سال در نیویورک و الان هم مشغول کار tech و media هستم. کلا هدف من تو زندگی اینه که کار تازه و جالب انجام بدم (تا جایی که در امدش خوب باشه و رشد کنه) و از همه فرصت های خاص استفاده میکنم، که البته نتیجش خروج از وکالت بوده.

تفاوت بین دانشجوی داخلی jd و خارجی llm بحث نژاد و ملیت نیست. من اینجا توضیح دادم در مورد بازار کار و اینکه چرا برای کارفرما استخدام jd بومی ارجهه:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2386049

این اقای محسن روحانی هم اگر ایشونه که من لینکشو پایین گذاشتم دقیقا نمونه چیزیه که میگم یعنی بعد از فارق التحصیلی llm کار وکالت نتونسته بکنه اینجا و paralegal بوده یک مدت کوتاه در یک‌شرکت وکالت بی اسم و رسم و بعد هم رفته دکترای حقوق که با اون بعد از اتمام شغل پیدا کردن از llm هم سخت تره (مخصوصا از دانشگاهی که ایشون رفته). اون شغل un هم چیزیه در حد internship افتخاری تقریبا و شغل واقعی نیست. البته بازم میگم‌این به این معنی نیست که هیچ کس مطلقا نمیتونه با llm کار بگیره ولی درصد اونایی که میتونن اینقدر پایینه و امکانات شغلیشون و درامد محدود که میشه فرضو بر محال گذاشت و نباید پایه تصمیم باشه. https://cn.linkedin.com/in/mohsenrowhani

در مورد بازار کار هم تو همون لینک بالا توضیح دادم.

در مورد تجربیات کاری خودم هم بعد از تجربه وکالت تو یکی از شرکت های به اصطلاح biglaw و بنا به یک سری ملاحظات درامدی من رفتم در کار های بانکی به مدت ۴-۵ سال در نیویورک و الان هم مشغول کار tech و media هستم. کلا هدف من تو زندگی اینه که کار تازه و جالب انجام بدم (تا جایی که در امدش خوب باشه و رشد کنه) و از همه فرصت های خاص استفاده میکنم، که البته نتیجش خروج از وکالت بوده.

خیلی خیلی ممنون از پاسخ جامع شما و در اختیار گذاشتن تجربیاتتون

پس شما میفرمایید اگر قراره بیایم برای JD دانشگاه های مثل کلمبیا یا NYU بیایم تا بشه به بازار کار بعد از فارغ التحصیلی امید داشت درسته؟ یا اگر برای llm اومدیم اون هم از یک دانشگاه خوب انتظار شغل پر درآمد رو نداشته باشیم و نهایتا همون ۵۰۰۰۰$ در سال درآمد خواهیم داشت

البته چه کسی که LLM داشته باشه چه JD هردو وقتی از ازمون سخت وکالت گذر کردن باید صلاحیت کار کردن داشته باشند ولی خب دیگه...

در مورد شما هم باید عرض کنم شما جزو دسته ژن های خوب هستید با استعداد و توانایی های فراوان در چند حوزه بنابراین بحث شما جداست
    ویرایش توسط farzaneh_ : April 6th, 2019 در ساعت 10:05 AM

من از خانم yaaalda و خانم asal و اقای صالحی فر هم خواهش میکنم اگر این پست من رو میبینند یاری کنند و تجربیات خودشون رو در مورد وکالت در کانادا ، استرالیا و نیوزلند به اشتراک بذارن

اکثر این عزیزان پست هایی دارند که مربوط به سال های قبله و یحتمل تا الان مشغول به کار در این کشورها شدن که ممنون میشیم (بنده و سایر یوزرهای خاموش مصرف کننده) که در صورت تمایل به سوالات مشابه که در بالا پرسیده شد پاسخ بدن

خانم یلدا پروسه وکیل شدن درکانادا رو برای ما ایرانیان چندین مرتبه توضیح دادن و ممنون ازین بابت. فقط اینکه الان در چه مرحله ای هستن ؟ bar رو پشت سر گذاشتن؟ و از لحاظ شغلی و درآمدی در چه جایگاهی هستن

اما در مورد پروسه وکیل شدن در نیوزلند و استرالیا پستی ندیدم اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا شیر کنند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)