صفحه 182 از 186 نخستنخست ... 82132172173174175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

سلام دوستان
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    رزومه:
    ۲۴ سالمه ترم ۲ کارشناسی علوم قضایی مجردم معدل ۱۹.۵۰
    دارم خودم رو برای مدرک زبان سال بعد آماده میکنم و براوردم نمره بالای ۱۰۰ تافل هست
    مقاله ندارم (ولی میتونم روش کار کنم)
    ..
    من بین ۲ راهی هستم دوستان لطفا راهنمایی کنید..
    👇
    ۱- برای ارشد بخونم و رتبه خوب بیارم و یه دانشگاه خوب مثل تهران یا بهشتی تجارت بین الملل بخونم و این رتبه و دانشگاه رزومه م بشه برای اپلای آمریکا (پلن بعدی کانادا)
    ۲_ از الان رو مقاله کار‌کنم و در ژورنال های مختلف مقالات خوبی ارائه بدم و رزومه‌مقالمو خوب کنم و بعد از کارشناسی اقدام به اپلای آمریکا (کانادا) کنم

من با مدیر ایزی اپلای مشورت کردم در این مورد ایشون گزینه ۲ رو‌ پیشنهاد دادن، نظر شما چیه دوستان؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad929 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    رزومه:
    ۲۴ سالمه ترم ۲ کارشناسی علوم قضایی مجردم معدل ۱۹.۵۰
    دارم خودم رو برای مدرک زبان سال بعد آماده میکنم و براوردم نمره بالای ۱۰۰ تافل هست
    مقاله ندارم (ولی میتونم روش کار کنم)
    ..
    من بین ۲ راهی هستم دوستان لطفا راهنمایی کنید..
    ������
    ۱- برای ارشد بخونم و رتبه خوب بیارم و یه دانشگاه خوب مثل تهران یا بهشتی تجارت بین الملل بخونم و این رتبه و دانشگاه رزومه م بشه برای اپلای آمریکا (پلن بعدی کانادا)
    ۲_ از الان رو مقاله کار‌کنم و در ژورنال های مختلف مقالات خوبی ارائه بدم و رزومه‌مقالمو خوب کنم و بعد از کارشناسی اقدام به اپلای آمریکا (کانادا) کنم

من با مدیر ایزی اپلای مشورت کردم در این مورد ایشون گزینه ۲ رو‌ پیشنهاد دادن، نظر شما چیه دوستان؟
    هدفتون چه برنامه ای هست، تحصیل و برگشت یا کار و موندن، اینها دو مسیر متفاوت هست که نیازمندی هاشون باهم متفاوته (پست های اینجا رو بخونید خیلی چیزها رو متوجه میشید)
    در هر صورت برای آمریکا زبان آیلتس حداقل 7.5 در همه سطوح و GRE و شرح حال خوب نیاز دارید برای ارشد
    برای JD علاوه بر بالایی ها به نمره LSAT ممتاز نیاز هست البته همه دانشگاهها نمی خوان بعضی ها GRE رو جایگزین LSAT کردن ولی LSAT رو بیشتر قبول دارند
    کانادا هم زبان آیلتس و LSAT میخواد و البته در مقطع JD هیچ فاندی برای دانشجویان بین المللی نمیدند ولی ارشد فقط زبان کافیه

این شرایط برای دانشگاههای تاپ هست و دانشگاههای متوسط و پایین شرایط راحت تری مثل نمره زبان پایین تر و ... ممکنه داشته باشند
    درباره رشته حقوق فقط با کسانی که این رشته رو خوندن مشورت کنید تا گمراه نشید
    شما تعهد خدمت ندارید؟
    ویرایش توسط fal : April 6th, 2019 در ساعت 07:31 PM
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    هدفتون چه برنامه ای هست، تحصیل و برگشت یا کار و موندن، اینها دو مسیر متفاوت هست که نیازمندی هاشون باهم متفاوته (پست های اینجا رو بخونید خیلی چیزها رو متوجه میشید)
    در هر صورت برای آمریکا زبان آیلتس حداقل 7.5 در همه سطوح و GRE و شرح حال خوب نیاز دارید برای ارشد
    برای JD علاوه بر بالایی ها به نمره LSAT ممتاز نیاز هست البته همه دانشگاهها نمی خوان بعضی ها GRE رو جایگزین LSAT کردن ولی LSAT رو بیشتر قبول دارند
    کانادا هم زبان آیلتس و LSAT میخواد و البته در مقطع JD هیچ فاندی برای دانشجویان بین المللی نمیدند ولی ارشد فقط زبان کافیه

این شرایط برای دانشگاههای تاپ هست و دانشگاههای متوسط و پایین شرایط راحت تری مثل نمره زبان پایین تر و ... ممکنه داشته باشند
    درباره رشته حقوق فقط با کسانی که این رشته رو خوندن مشورت کنید تا گمراه نشید
    شما تعهد خدمت ندارید؟

ممنون از پاسختون هدفم‌کار و موندنه
    خیر معافیت از خدمت دارم (کفالت)
    آزمون lsat برای کسانیه که میخوان برای کارشناسی اونجا بخونن نه کسانی که ارشد میخوان بخونن
    GRE هم فکر میکردم فقط برای رشته های مهندسیه
    ولی توی همین سایت من خیلی دیدم که دانشجو ها فاند یا اسکالرشیپ گرفتن!

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از پاسخ جامع شما و در اختیار گذاشتن تجربیاتتون

پس شما میفرمایید اگر قراره بیایم برای JD دانشگاه های مثل کلمبیا یا NYU بیایم تا بشه به بازار کار بعد از فارغ التحصیلی امید داشت درسته؟ یا اگر برای llm اومدیم اون هم از یک دانشگاه خوب انتظار شغل پر درآمد رو نداشته باشیم و نهایتا همون ۵۰۰۰۰$ در سال درآمد خواهیم داشت

البته چه کسی که LLM داشته باشه چه JD هردو وقتی از ازمون سخت وکالت گذر کردن باید صلاحیت کار کردن داشته باشند ولی خب دیگه...

در مورد شما هم باید عرض کنم شما جزو دسته ژن های خوب هستید با استعداد و توانایی های فراوان در چند حوزه بنابراین بحث شما جداست
    برای شغل های پر درامد JD حتما لازم نیست از دانشگاه های زیر ۱۰ باشه ولی هرچی رتبه دانشگاه بره پایین تر شرط معدل میره بالا. مثلا دانشگاه Northwestern (رتبه دهم) ۶۱% از فارقالتحصیلاش شغل biglaw گرفتن در سال ۲۰۱۷، UCLA که رتبه ۱۵ داره درصدش میوفته به ۳۷% و دانشگاه minnesota که رتبه ۲۰ داره ۱۸.۵٪ (یعنی باید از لحاظ معدل تو ۱۸.۵% بالای کلاس باشی). این امار شغلیو میتونی تو lstreports.com ببینی.

در مورد llm هم به نظرم اصلا انتظار شغل نباید داشته باشی ولی اگرم با معجزه پیدا شه شغل کم درامدی خواهد بود.

اینم بگم که در امد فقط یک معیاره و‌خیلی معیار های دیگه هم وجود داره مثل رضایت شغلی، نقش مثبت اجتماعی و غیره و خیلیا میرن دنبال کاری که درامد نداره ولی مزایای دیگه ای داره براشون. در امد رو من برای این ازش استفاده کردم که اولا معیار قابل اندازه گیریه و دوما استاندارده بین همه شرکت های biglaw یعنی میشه به راحتی مقایسه کرد . جدول درامدی امسالو میتونی اینجا ببینی https://abovethelaw.com/2018/11/bigl...-salary-scale/

فرق بین JD و LLM هم واقعا زیاده از نظر یاد گیری و بار علمی و فلسفه وجودی llm کلا یاد دادن وکالت نیست بلکه اشنایی با سیستم قضایی امریکاست (و البته محل کسب درامد برای دانشگاه). گذروندن ازمون bar یک حداقله ولی بعد ازون هم توانایی علمی و شغلی JD کاملا متفاوتت با llm.

نکته اخرم اینکه راه کاری من چیز خاصی نیست و تقریبا همه کسایی که از ۳ تا دانشگاه اول بیان بیرون این امکانو دارن که خارج از رشته حقوق کار کنن (بیشتر در زمینه های مشاوره، مالی٫ و مدیریت، یعنی شغل هایی که با MBA میشه گرفت). در امد این شغلا مشابهه حقوقه مخصوصا تو‌ چند سال بعد از فارقالتحصیلی ولی ساعات و بار کاریشون کمتر از وکالته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

سلام به همگی دوستان چقدر خوشحالم که حقوقی ها بالاخره اعلام حضور کردند دوستان شدیدااااا به کمکتون نیاز دارم بر سر دوراهی بزرگی موندم
    اینو بگم که من ارشد حقوق بین الملل دارم از دانشگاه دولتی معدلم ۱۷
    سه تا مقاله ایلتس رو ندادم تا حالا ولی ماک شرکت کردم شدم ۶ و نیم
    حالا موندم تا زمان اعزام واسه وکالت ایران امتحان بدم ؟؟؟ توی رزومه چقدر تاثیر داره که طرف وکیل باشه ؟ یا اینکه توی کشور مقصد که میرم واسه دکترا بخونم بعدش هم وکالت اونجا رو بگیرم ؟؟؟

اضافه کنم که من الان ۳۰ سالمه و زیاد فرصت مانور ندارم مجردم ..... هدفم فقط کشورهای انگلیسی زبان هست به جز استرالیا ... از اروپا به سوییس هم فکر میکنم حالا توی این کشورها کدومش اجازه وکالت بهم میدن ؟ سوییس رو خبر دارید ؟ من که دیگه از سرچ کردن عاجز شدم ممنون از کمکتون

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    برای شغل های پر درامد JD حتما لازم نیست از دانشگاه های زیر ۱۰ باشه ولی هرچی رتبه دانشگاه بره پایین تر شرط معدل میره بالا. مثلا دانشگاه Northwestern (رتبه دهم) ۶۱% از فارقالتحصیلاش شغل biglaw گرفتن در سال ۲۰۱۷، UCLA که رتبه ۱۵ داره درصدش میوفته به ۳۷% و دانشگاه minnesota که رتبه ۲۰ داره ۱۸.۵٪ (یعنی باید از لحاظ معدل تو ۱۸.۵% بالای کلاس باشی). این امار شغلیو میتونی تو lstreports.com ببینی.

در مورد llm هم به نظرم اصلا انتظار شغل نباید داشته باشی ولی اگرم با معجزه پیدا شه شغل کم درامدی خواهد بود.

اینم بگم که در امد فقط یک معیاره و‌خیلی معیار های دیگه هم وجود داره مثل رضایت شغلی، نقش مثبت اجتماعی و غیره و خیلیا میرن دنبال کاری که درامد نداره ولی مزایای دیگه ای داره براشون. در امد رو من برای این ازش استفاده کردم که اولا معیار قابل اندازه گیریه و دوما استاندارده بین همه شرکت های biglaw یعنی میشه به راحتی مقایسه کرد . جدول درامدی امسالو میتونی اینجا ببینی https://abovethelaw.com/2018/11/bigl...-salary-scale/

فرق بین JD و LLM هم واقعا زیاده از نظر یاد گیری و بار علمی و فلسفه وجودی llm کلا یاد دادن وکالت نیست بلکه اشنایی با سیستم قضایی امریکاست (و البته محل کسب درامد برای دانشگاه). گذروندن ازمون bar یک حداقله ولی بعد ازون هم توانایی علمی و شغلی JD کاملا متفاوتت با llm.

نکته اخرم اینکه راه کاری من چیز خاصی نیست و تقریبا همه کسایی که از ۳ تا دانشگاه اول بیان بیرون این امکانو دارن که خارج از رشته حقوق کار کنن (بیشتر در زمینه های مشاوره، مالی٫ و مدیریت، یعنی شغل هایی که با MBA میشه گرفت). در امد این شغلا مشابهه حقوقه مخصوصا تو‌ چند سال بعد از فارقالتحصیلی ولی ساعات و بار کاریشون کمتر از وکالته.

عالی بود ممنون از وقتی که گذاشتید
    سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط Starintlaw نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان چقدر خوشحالم که حقوقی ها بالاخره اعلام حضور کردند دوستان شدیدااااا به کمکتون نیاز دارم بر سر دوراهی بزرگی موندم
    اینو بگم که من ارشد حقوق بین الملل دارم از دانشگاه دولتی معدلم ۱۷
    سه تا مقاله ایلتس رو ندادم تا حالا ولی ماک شرکت کردم شدم ۶ و نیم
    حالا موندم تا زمان اعزام واسه وکالت ایران امتحان بدم ؟؟؟ توی رزومه چقدر تاثیر داره که طرف وکیل باشه ؟ یا اینکه توی کشور مقصد که میرم واسه دکترا بخونم بعدش هم وکالت اونجا رو بگیرم ؟؟؟

اضافه کنم که من الان ۳۰ سالمه و زیاد فرصت مانور ندارم مجردم ..... هدفم فقط کشورهای انگلیسی زبان هست به جز استرالیا ... از اروپا به سوییس هم فکر میکنم حالا توی این کشورها کدومش اجازه وکالت بهم میدن ؟ سوییس رو خبر دارید ؟ من که دیگه از سرچ کردن عاجز شدم ممنون از کمکتون
    سوئیس باید کارشناسی رو به فرانسه یا آلمانی بگیری بتونی بری آزمون وکالت بدی، همه کشورهای دیگه هم همین هست
    دکترا برای کسی هست که میخواد در دانشگاه کار کنه یک رزومه آکادمیک قوی می خواد خیلی قوی و خوب
    برای وکالت باید لیسانس اون کشور رو داشت و امتحان وکالتشو داد
    حقوق کسی میخونه باید بتونه خیلی خیلی بخونه و جستجو کنه و خسته نشه

احدی از دوستان در مورد رشته حقوق مد و فشن اطلاعاتی دارند؟

سلام
    ببخشید سوالی داشتم ، ایا مدرک سه دانشگاه برتر ایران در حقوق : علامه ، بهشتی ، و تهران ؛ برای پذیرش در مستر موثر تر از ازاد هست؛ بهتر بگم . این قدر موثر هست که یه نفر مجددا یک سال از عمرش رو بزاره برای قبولی در این سه؟
    و اینکه هدفش حتمی برای مستر خارج از کشور باشه به خصوص انگلستان ، فاند هم لازم نداشته باشه.
    ممنونم🙏🏻

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    احدی از دوستان در مورد رشته حقوق مد و فشن اطلاعاتی دارند؟
    سوال شما خیلی کلیه، چه اطلاعاتی نیاز دارید رو دقیق تر و جزیی تر مطرح کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajede5678 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید سوالی داشتم ، ایا مدرک سه دانشگاه برتر ایران در حقوق : علامه ، بهشتی ، و تهران ؛ برای پذیرش در مستر موثر تر از ازاد هست؛ بهتر بگم . این قدر موثر هست که یه نفر مجددا یک سال از عمرش رو بزاره برای قبولی در این سه؟
    و اینکه هدفش حتمی برای مستر خارج از کشور باشه به خصوص انگلستان ، فاند هم لازم نداشته باشه.
    ممنونم������������
    در پذیرش رزومه و شخصیت فرد مهمه حالا از هر دانشگاهی باشه مهم نیست، دانشگاه خوب میتونه فرد رو در این زمینه قوی تر کنه ولی تضمین قبولی کسی نخواهد بود چون خیلی ها بدون دانشگاه خوب رفتن هم خوبن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)