صفحه 184 از 186 نخستنخست ... 84134174175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,831 تا 1,840 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط IRlawyer نمایش پست ها
    سلام به گروه محترم
    ترمینولوزی یا دیکشنری خقوقی انگلیسی به فارسی کسی میدونه که هست ؟
    https://www.linkedin.com/pulse/%D8%A...1%D8%B1%DB%8C/
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Junior Member

سلام فرزانه عزیز، میشه لطفا اطلاعاتی که خودتون از اینطرف و اونطرف جمع کردید را اینجا باهامون به اشتراک بگذارید. خیلی فضای فروم متروک شده است امیدوارم سایر دوستان هم که اسم بردید بیایند و برامون از طی مسیرشون بفرمایند. ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    من از خانم yaaalda و خانم asal و اقای صالحی فر هم خواهش میکنم اگر این پست من رو میبینند یاری کنند و تجربیات خودشون رو در مورد وکالت در کانادا ، استرالیا و نیوزلند به اشتراک بذارن

اکثر این عزیزان پست هایی دارند که مربوط به سال های قبله و یحتمل تا الان مشغول به کار در این کشورها شدن که ممنون میشیم (بنده و سایر یوزرهای خاموش مصرف کننده) که در صورت تمایل به سوالات مشابه که در بالا پرسیده شد پاسخ بدن

خانم یلدا پروسه وکیل شدن درکانادا رو برای ما ایرانیان چندین مرتبه توضیح دادن و ممنون ازین بابت. فقط اینکه الان در چه مرحله ای هستن ؟ bar رو پشت سر گذاشتن؟ و از لحاظ شغلی و درآمدی در چه جایگاهی هستن

اما در مورد پروسه وکیل شدن در نیوزلند و استرالیا پستی ندیدم اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا شیر کنند

Junior Member

سلام و عرض ادب
    ببخشید یک سوال داشتم
    من در ایران وکیل هستم و کارشناسی ارشد خصوصی خوندم آیا این امکان وجود داره که بدون LLM برای JD اقدام کنم و اگر میشه چه شرایطی وجود داره
    کلا تفاوت های بین LLM و JD رو میخوام بدونم
    چون قصد من کار وکالت هست
    ویرایش توسط shirin_nk : January 17th, 2020 در ساعت 08:50 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin_nk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    ببخشید یک سوال داشتم
    من در ایران وکیل هستم و کارشناسی ارشد خصوصی خوندم آیا این امکان وجود داره که بدون LLM برای JD اقدام کنم و اگر میشه چه شرایطی وجود داره
    کلا تفاوت های بین LLM و JD رو میخوام بدونم
    چون قصد من کار وکالت هست
    سلام

من سعی میکنم تفاوت ال ال ام و جی دی رو تا جایی که بتونم توضیح بدم و فکر کنم خودتون بعدش جوابتون رو بگیرید.

۱- جی دی: این دوره در واقع دوره پایه حقوق در آمریکا و کاناداست و اولین دوره در دانشکده های حقوق است. از نظر مطالب تدریسی معادل آنچه ما در دوره لیسانس میخونیم هست و طول دوره معادل ۳ ساله. اما بر خلاف ایران و کشورهای سیویل لا برای ورود به این دوره شما نمیتوانید بعد از اتمام دبیرستان اقدام کنید و لازمه اول یک لیسانس بگیرید و سپس امتحان ال ست بگذرانید و با نمره آزمون ال ست و سابقه تحصیلیتون اپلای کنید. مشخصه که برای ورود به دانشگاههای خوب نمره ال ست بالا لازمه و همچنین معدل لیسانس قبلی و سابقه کاری یا فعالیت های اجتماعی خیلی مهمه. با در نظر گرفتن مجموع این مطالب روشنه که چرا به این دوره لیسانس نمیگن.

۲- ال ال ام: در واقع شبیه کارشناسی ارشد ماست. دوره ۱ یا یک سال و نیم بعد از جی دی است که بیشتر مبتنی بر تحقیق و نوشتن مقاله و غیره است. بعضی از دانشگاهها دوره های تخصصی ال ال ام دارن مثلا محیط زیست یا حقوق هوا و فضا ولی بیشتر دانشگاهای کانادایی یک یا دو گرایش ال ال ام بیشتر ندارن و تنوع در حد ایران نیست. البته سطح آموزش بسسسسسسسسیار بالاتره و معتقدند که شما با گذروندن این دوره خودت یاد میگیری که تو زمینه های مختلف حقوق چطور تحقیق کنی و اطلاعات به دست بیاری و لازم نیست کسی مورد به مورد به شما یاد بده. ( شبیه همون ماهیگیری یاد دادنه)

اگر قصد شما وکالت است اول از همه باید مقصدتون رو مشخص کنید بعد وارد سایت کانون وکلای اون کشور/ استان یا ایالت بشید و شرایط لازم برای اخذ پروانه وکالت رو بخونین. مشخصا با داشتن جی دی اون کشور (کانادا یا آمریکا) شما میتوانید برای کانون وکلای همون کشور اپلای کنید. اما معمولا شرایطی برای کسایی که مدرکشون رو از جای دیگری گرفتن وجود داره و میشه معادل سازی کرد. شما تا مقصدتون رو مشخص نکنید و سوال مشخصی نداشته باشید نمیشه یک پاسخ کامل داد.

Junior Member

خیلی خیلی ممنونم از پاسخ کامل شما
    بنده برای کانادا میخوام اقدام کنم ازین بابت هم از شما کمک خواستم
    یک سوالی که برام ایجاد شده این هست که برای جی دی باید علاوه بر معادل سازی امتحانی هم اونجا شرکت کنیم که همون ال ست هست؟ یا نه؟
    و اگر آزمونی وجود داره برای ما با تحصیلاتمون در ایران قبولی در امتحان ممکن هست؟
    و شما با توجه به تجربتون پیشنهاد میکنید که از ابتدا برای جی دی اپلای کنیم و یا اول ال ال ام رو

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin_nk نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنونم از پاسخ کامل شما
    بنده برای کانادا میخوام اقدام کنم ازین بابت هم از شما کمک خواستم
    یک سوالی که برام ایجاد شده این هست که برای جی دی باید علاوه بر معادل سازی امتحانی هم اونجا شرکت کنیم که همون ال ست هست؟ یا نه؟
    و اگر آزمونی وجود داره برای ما با تحصیلاتمون در ایران قبولی در امتحان ممکن هست؟
    و شما با توجه به تجربتون پیشنهاد میکنید که از ابتدا برای جی دی اپلای کنیم و یا اول ال ال ام رو
    برای جی دی در کانادا شما نیاز به ال ست دارید. ( تنها استثنا دانشگاه مک گیل است که برای آن باید هم فرانسه و انگلیسی در حد پیشرفته بدانید) آزمون ال ست بسیار سخت و رقابتی است و نمره آن برای پذیرش گرفتن بسیار مهم است و هر چقدر نمره بالاتری داشته باشید شانس گرفتن پذیرش از دانشگاههای بهتری خواهید داشت. موفقیت در این آزمون خیلی ربطی به تحصیلات ما در ایران نداره و بیشتر این آزمون در صدد ارزیابی هوش و توانایی تحلیل است. این آزمون برای ما و همه کسانی که انگلیسی زبان مادریشان نیست خیلی سخت است چون بیشتر سوالات پیچیده هستند و خود درک سوال برای انگلیسی زبان ها هم سخته. ولی خوب هیچ کاری نشدنی نیست و با تمرین و پشتکار حتما میتونید موفق باشید. فقط بستگی داره که ببینید براتون ارزش داره یک تا ۲ سال فقط صرف خوندن برای یک امتحان بکنید یا خیر (خود بچه های اینجا گاهی تا ۱ سال فقط برای این آزمون میخونند حالا این زمان رو به اون مدتی که لازم دارید روی زبان انگلیسی هم تمرکز کنید اضافه کنید).

فکر نمیکنم برای ورود به دوره جی دی نیاز به معادل سازی مدرک تحصیلی داشته باشید و ترجمه رسمی باید کافی باشه اما حتما برای اینکه مطمئن بشید به وبسایت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه کنید. من واقعا شرایط دانشگاههای مختلف رو نمیدونم.

من پیشنهاد خاصی ندارم چون به نظرم به خیلی چیزا بستگی داره. باید ببینید با شرایط شما کدام راه برایتان بهتر است. در ضمن اگر تصمیم دارید از طریق دانشجویی بیایید کانادا حتما شهریه دانشگاه را هم در نظر داشته باشید چون شهریه دانشگاه حقوق از جمله گرانترین هاست و معمولا بچه ها با وام بسیار زیاد ( ۶۰-۷۰ هزار دلار) فارغ التحصیل میشند. شما به عنوان دانشجوی بین المللی احتمالا باید شهریه بیشتری هم بپردازید. دوره جی دی ۳ ساله است و دوره ال ال ام یک تا یک و نیم سال. برای اخذ ویزا هم نشان دادن تمکن مالی جهت پرداخت شهریه خیلی مهمه.

Junior Member

دوستان عزیز سلام سوال داشتم درباره حقوق اونم اینه که آیا برای ارشد حقوق گرایش بین الملل یا جزا آلمان دانشگاه داره؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

Junior Member

سلام به همگی
    بچه ها من دو بار پذیرش با فاند گرفتم. خیلی ها پرسیدین من مقاله ندارم میشه؟ بله که میشه. مقاله مهم نیست. چون تو رشته حقوق مقاله دادن خیلی سخته. چیزی که خیلی مهمه نمره زبان، ریکامندیشن خوب از استاد هاتون و اون پرسنال استیتمنتی که مینویسید. من خودم ریکامندیشن مینوشتم میبردم واسه استادام امضا کنن. یه صفحه کامل آ۴. خودشون یه متنی داشتن که آره خوبه. این به درد نمیخوره. یه متن حسابی از جزییات کلاس بنویسید. اگه کار گروهی کردین تو کلاس حتی یه بار بنویسید. ریکامندینش خیلی مهمه. استادای ایرانی بلد نیستن زیاد. خودتون سعی کنید یه چیز خوب بنویسید استاد امضا کنه

سلام و وقت بخیر
    کسی هست تونسته باشه برای مستر حقوق(LLM) از دانشگاه های کانادا فول فاند بگیره؟و اگه رزومه خوبی داشته باشیم(دانشگاه تهران و معدل کارشناسی18 ورتبه دورقمی کنکور و زبان انگلیسی و فرانسه)چقدر شانس فاند هست؟و به نظر شما من که ترم 4کارشناسی هستم و قصد اپلای کانادا دارم از حالا چه کار باید بکنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط panilawstu نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    کسی هست تونسته باشه برای مستر حقوق(LLM) از دانشگاه های کانادا فول فاند بگیره؟و اگه رزومه خوبی داشته باشیم(دانشگاه تهران و معدل کارشناسی18 ورتبه دورقمی کنکور و زبان انگلیسی و فرانسه)چقدر شانس فاند هست؟و به نظر شما من که ترم 4کارشناسی هستم و قصد اپلای کانادا دارم از حالا چه کار باید بکنم؟
    سلام. من راجع به شانس پذیرش و فاند گرفتن خیلی اطلاعی ندارم ولی در مورد قسمت آخر سوالتون باید بگم که تا میتونین زبانتون رو تقویت کنین. رشته حقوق تسلط بالایی به زبان لازم داره و هر قدر قبل از اومدن روش وقت بذارین بعدا سختی کمتری خواهید داشت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)