صفحه 28 از 186 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373878128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

در تاریخ 27 آذر ماه به مدت چهار روز دو تن از استادهای برجسته حقوق کیفری و جرم شناسی مالزی،
    خانمها: پروفسور آنیتا عبدالرحیم و پروفسور نازورا عبدالمناپ
    به دعوت دانشگاه آزاد اسلامی به ایران می آیند.
    در کنار سخنرانی چهار روزه خود در دانشگاه آزاد اسلامی و نیز کانون وکلا
    در روز سه شنبه 30 آذرماه
    از ساعت 10 تا 12
    در سالن آمفی تاتر پیام نور مشهد
    سخنرانی می نمایند
    موضوع سخنرانی:
    1- نحوه اجرای حقوق جزای اسلامی در سیستم دادگستری مالزی
    2- جرایم کامپیوتری
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

IBA ( كانون وكلاي بين المللي) براي كساني كه علاقمند به حرفه حقوق در زمينه بين المللي ميباشند برنامه هاي آموزشي متنوعي را تدارك ديده است.

برنامه ها شامل:

برنامه حقوقي دوره كارورزي IBA
    دوره ها براي دانشجويان در حال تحصيل، فارغ التحصيل حقوق، وكلاي متقاضي دوره‌هاي كارورزي ويا براي وكلاي كارآموز مهيا گرديده است، تا به عنوان كارورز در اداره بين المللي كانون وكلاي لندن از آنها استفاده شود.

برنامه اخذ ديپلم بين المللي IBA
    برنامه مخصوصا براي جوابگوئي به نيازهاي وكلاي بين المللي در سطح جهاني طراحي شده است. ويژگي انعطاف پذيري آموزش از راه دور و پشتيباني ساختار برنامه، مبين اين معني است كه محدوديت فيزيكي مرزهاي حوزه قضائي، هيچ مانعي در كسب موفقيت نخواهد بود.

برنامه كمك هزينه LPD
    از سال ۱۹۸۸ بخش حقوق تجارت IBAسرمايه اي را فراهم كرده كه از محل آن كمك هزينه شركت در كنفرانس به آن دسته از وكلاي جوان مقيم كشور برگزار كننده كنفرانس، كه به علت فشارهاي مالي قادر به تامين هزينه‌هاي مربوطه نيستند، ممكن است پرداخت شود.

برنامه دوره آموزشيPPID
    اين دوره هاي يك روزه، براي وكلاي جوان در سراسر جهان ارائه ميشود. دوره ها براي كمك به وكلاي تازه كار، در درك بنيادين رويه‌هاي حقوق تجارت بين المللي طراحي شده اند.

برنامه هاي آموزشي برخط (ONLINE) CLE
    IBA مفتخر است با همكاريWEST LEGAL EDUCATION (آموزش حقوقي غرب) تعدادي از برنامه هايCLE كه قابل خريداري برخطonline هستند را عرضه مي نمايد.
    ‍‍‍‍ CLE (Continuing Legal Education)

‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍۱) برنامه حقوقي دوره كارورزي

۱-۱) مقدمه
    دوره ها براي دانشجويان در حال تحصيل، فارغ التحصيل حقوق، وكلاي متقاضي دوره‌هاي كارورزي ويا براي وكلاي كارآموز مهيا گرديده است، تا به عنوان كارورز در اداره بين المللي كانون وكلاي لندن از آنها استفاده شود.

در سال ۱۹۴۷، كانون وكلاي بين المللي (IBA)، بزرگترين سازمان حقوقي مشتمل بر جوامع حقوقي، كانون‌هاي وكلاي دادگستري و وكلاي دادگستري، تاسيس شد. در IBA موضوعات و مسائل پيشرفته قانوني موثر بر جوامع حقوقي بين المللي مطرح بوده و شما بعنوان يك كارورز مي توانيد در كارهاي آن، مداخله داشته باشيد.

IBA در موارد زير نقش فعالي را ايفاء مي كند:
    ترفيع مقام و استقلال حرفه
    گردهمائي وكلا براي تبادل اطلاعات و بحث كردن در خصوص نگرانيهاي دو جانبه
    ترويج اجراي عدالت بر طبق قواعد حقوقي
    ترويج حقوق بشر
    توسعه به‌سازي حقوق تجارت
    كارورزان منتخب، درتوسعه تحقيقات و پژوهش هاي دانشگاهي در موضوعات مهم حقوقي داخلي و بين المللي كانون وكلاي بين المللي، مشاركت خواهند داشت.

كارورزها اين فرصت را خواهند يافت تا در موارد ذيل جذب فعاليتهاي IBA شوند:

۱- همكاري با موسسه حقوق بشر IBA جهت ترويج حقوق بشر در تمام جهان.
    ۲- همكاري در فعاليتهاي IBA در زمينه حقوق تجارت.I

كارورزان قادر به آماده سازي مدارك مربوط به خط مشي سازمان در مورد مسائل حقوق ماهوي مانند مساعدت در فراهم نمودن تحقيقات قبلي جهت ارائه پيشنهادات خود خواهند بود.كارورزان همچنين قادر به همكاري درخصوص انجام برنامه همياريهاي فني در كشورهاي در حال توسعه مي باشند.

مسائل مهم بين المللي جوامع حقوقي كه مورد توجه IBA هستند عبارتند از:
    دادگاه جزايي بين المللي/ دادگاه جنايات جنگي
    اصول اخلاقيات (حرفه وكالت)
    اعمال حاكميت قضائي چند يا تركيبي حوزه‌هاي كشوري
    حقوق بشر
    مسائل نوين حقوق تجاري تجاري (نظير: كنترل ادغام چند شركت)
    نظارت بر محاكمات و هياتهاي اعزامي به كشورها
    بازآموزي آموزش هاي حقوقي(CLE) براي (اعضاء) كانون وكلا

موسسه حقوق بشرIBA
    IBA به حقوق بنيادين مردم براي داشتن حق استماع دعاوي و صدور حكم بوسيله قوه قضائيه مستقل، و به قضات و وكلاي كاملا مستقل و بدون شائبه هر گونه دخالت در كار آنها، اعتقاد دارد.

در ۱۹۹۵، IBA موسسه حقوق بشر HRI (Human Rights Institure) را با رياست افتخاري نلسون ماندلا (رئيس جمهور اسبق آفريقاي جنوبي و رهبر نهضت ضد آبارتايد در اين كشور) تاسيس كرد. اين موسسه هم اكنون بيش از ۷۵۰۰ نفر عضو دارد.

ويژگي غيرسياسي و جهاني شدن IBA ، موسسه حقوق بشر(HRI )را قادر به پيشرفت اهدافش مي كند كه عبارتند از:
    تشويق، حمايت و اجبار به رعايت حقوق بشر بر اساس قواعد حقوقي
    تشويق و حمايت از استقلال قوه قضائيه و مشاغل قضائي (قضاوت - وكالت) در سطح جهان
    اتخاذ و پشتيباني جهاني استانداردها و ابزارهاي پذيرفته شده حقوق بشر كه بوسيله ملل مختلف وضع قانوني شده است.

جمع آوري و پخش اطلاعات مربوط به حقوق بشر، استقلال قضائي و قواعد حقوقي.

در ميان مشاوره ها و كميسيون هاي جهاني، HRI متعهد به ماموريتهاي كشف حقايق مي باشد، ناظر دادگاه مي فرستد، در حوزه‌هاي تصميم گيري جهاني بعنوان نمايندگي مداخله مي‌نمايد، براي وكلا و قضات آموزش حقوق بشر را سازمان‌دهي مي دهد، همكاريهاي بلند مدت براي پيشرفت حقوق بشر را مهيا مي نمايد، با سازمانهاي حقوق بشر محلي ارتباط نزديك دارد، و بالاخره آمادگي مميزي تهيه و انتشار روزنامه و ساير نشريات را بر عهده دارد.

بخش حقوق عملي

از سال۱۹۷۰، Legal Practice Division (بخش حقوق عملي IBA) جهت سهولت قانون تجارت از حيث كاهش هزينه‌هاي مشتريان، حفظ منابع ادارات قانوني و توسعه سياست عمومي، اقداماتي را معمول داشته است. عضويت بيش از ۱۲۰۰۰ وكيل از ۱۸۳ كشور جهان، اين بخش را در موقعيت قدرتمندي قرار داده، تا همگرايي و هم آهنگ سازي حقوقي بين آنها، افزايش يابد.

شرايط عمومي متقضيان كاروزي
    اشخاصي كه به عنوان كارورز IBA انتخاب مي شوند، شايسته است:
    با انگيزه بالا باشند
    قادر به انجام كار بصورت مستقل بوده و ابتكار كاري داشته باشد
    داشتن مهارتهاي بالقوه زياد
    داشتن آشنايي كامل با كامپيوتر در زمينه هاي: microsoft word, e-mail , internet
    داشتن مهارتهاي عالي تحليلي و نوشتاري
    داشتن علاقه و يا تجربه امور بين الملل و سياسي
    داشتن تجربه در بكارگيري تحقيقات اينترنتي در سايتهاي مختلف حقوقي

برخي پروژه هايكه توسط كارورزان انجام شده اند، عبارتند از:
    تحقيقات و پيشنهادات اعطائي براي (كشور) آنگولا
    ماموريت تحقيقي زيمباوه
    سوازيلند- تحقيق در مورد قوه قضائيه
    قواعد تحقيق حقوقي
    تحقيق بهسازي قانون اساسي روآندا
    ماموريت تحقيقاتي نيجريه
    تحقيق دادگاه رقابت جهاني
    تحقيق همزيستي حقوقي
    تحقيق دادگاه بين المللي كيفري

وضعيت استفاده از دوره‌ها
    دوره ها در تمام سال قابل استفاده هستند اما معمولا در محدوده سه ماهه برگزار مي شوند:
    ژانويه تا مارچ- آوريل تا ژوئن- جولاي تا سپتامبر- اكتبر تا دسامبر
    ما سعي مي كنيم تا كارورزان در دوره هاي سه ماهه، بخاطر استفاده از امكانات اداري سازمان دهي نمائيم. به همين علت از شما تقاضا داريم كه سعي نمائيد وقت خود را از ميان تاريخهاي اعلامي در هنگام درخواست انتخاب نمائيد.

زمان پذيرش

‏‏
    ۲ ژانويه تا ۲۱ مارس
    ۲ آوريل تا ۳۰ جوئن
    ۳ جولاي تا ۲۹ سپتامبر
    ۲ اكتبر تا ۲۹ دسامبر

نحوه ارسال درخواست
    تمايل خود را جهت شركت در برنامه هاي كارورزي IBA بوسيله e-mail ارسال كنيد (اگر به internet دسترسي نداريد پست نمائيد) در درخواست برنامه كارورزي IBA خود موارد زير را توضيح دهيد:

- يك بسته نامه پوششي، شامل موضوعات :
    چرا مايل هستيد كه به عنوان يك كارورز محسوب شويد
    تاريخي كه قادر به اشتغال بكارورزي خواهيد بود
    موضوعات حقوقي را كه علاقمند به تجربه تحقيقات ويژه در آن مي باشيد
    - سوابق كامل تحصيلات و كاري ريزومه
    - فرم درخواست (قابل تهيه و download در سايت www.ibanet.org)
    - توصيه نامه: تائيديه از يك استاد دانشگاه كه سابقه دانشگاهي و شخصيتي ونيز شايستگي شما را جهت برنامه هاي كارورزي تصديق نمايد.
    - نمونه نگارش (تحقيقي): اين نمونه مي تواند مقاله كار تحقيقي حقوقي باشد كه شما براي مدرك دانشگاهي خود نوشته، يا گزارشي كه در مورد موضوع حقوقي تهيه شده، كه مورد علاقه شما يا مرتبط با موضوعاتي بوده كه مايل به فعاليت در آن زميته ميباشيد.
    در خواستهاي خود را از طريق e-mail به آدرس ذيل ارسال نمائيد:
    E-mail: internprogramme@int-bar.org
    Ele Armitage
    Intern Programme Manager
    International Bar Association
    ۱۰th Floor, ۱ Stephen Street
    London
    W۱T ۱AT
    United Kingdom
    به محض اينكه درخواست كامل شما ( پنج سند مورد نياز بالا) دريافت شود، دفترIBA درخواست شما را بررسي خواهد كرد كه معمولا اين بررسي در خصوص محلي كه پيشنهاد نموده ايد دو هفته طول خواهد كشيد.

چه مدت طول خواهد كشيد كه خبر انتخاب شدن خود را بشنويم؟
    به محض اينكه IBA تمام اطلاعاتي كه درخواست كرده، دريافت نمايد حدودا'' سه هفته طول خواهد كشيد تا شما از انتخاب شدن خود آگاه شويد.

محل دوره كارورزي
    اخيرا''پيشنهاد شده است كه دوره هاي كارورزي در دفتر IBA در لندن واقع شود. اگر چه با مردمي كه با آنها سر و كار داريد ممكن است از كشورهاي ديگر باشند و شما نياز به استفاده از تلفن و e-mail و fax خواهيد داشت تا آنها را از پيشرفت در كارهاي خود مطلع نمائيد.
    دفتر IBA در منطقه اي از لندن بنام West End در طبقه دهم خيابان اول Stephen واقع شده است. دفتر در ناحيه۱، شبكه ارتباطي مترو قرار دارد ( ناحيه۱ در مركز لندن است و ناحيه۶ در حدود ۲۰ مايلي لندن نزديك فرودگاه Heathrow واقع است) نزديكترين ايستگاه مترو Tottenham Court Road است كه در خط هاي مترو مركزي و شمالي قرار دارد. Tottenham Court Road در منطقه يك، سيستم متروي لندن قرار دارد.

مدت دوره كارورزي
    اين دوره‌ها حداقل ۱۲ هفته و حداكثر ۶ ماه بطول خواهد كشيد.

ضوابط پوشيدن لباس
    كارورزان ملزم به پوشيدن لباس فرم (كت) در دفتر IBA در لندن نبوده، پوشيدن لباس معمولي شيك(مرتب)كفايت مينمايد. لباسهاي جين قابل قبول نمي باشد.

تعداد ساعات در هفته
    تا ۴۰ ساعت در هفته. كارورزان در دفتر IBA در لندن و حتي در مواقع ضروري در كتابخانه هاي محلي كار خواهند كرد. ساعات كار معمولا از ۹:۳۰ صبح تا ۵:۳۰ بعداز ظهر روزهاي دوشنبه تا جمعه است.

تنخواه (نياز) مالي
    شما نياز به پشتيباني مالي خود در طي دوره كارورزي داريد. IBA هزينه تحقيقات شما را از قبيل مسافرتها و يا كتابخانه ها و غيره پرداخت خواهد كرد. لطفا بخاطر داشته باشيد محل اسكان و هزينه اياب و ذهاب در لندن گران مي باشد.

بخش IBA Educational Trust ( تا سقف ۱۵۰۰پوند) به دانشجوياني كه نتوانند به هرنحو به علت فشارهاي مالي از عهده هزينه ها برآيند، كمك هزينه تحصيلي اعطاء مي نمايد. درخواستهاي ارسالي از كشورهاي در حال توسعه جهت اعلام نتيجه، معمولا مورد حمايت قرارخواهند گرفت، اما ساير درخواستها مورد بررسي بيشتري واقع ميگردد.
    2014

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط enasafaei نمایش پست ها
    سلام دوستان من هزینه شخصی بخوام برم واسه phd کجا ی اروپا ارزن تره ارشدم حقوق بین الملله
    پايتخت جهاني حقوق بين الملل براي تحصيل هلنده-دانشگاه اوترخت يا امستردام-ليدن هم بدك نيست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    international law

سلام دوستان عزیز
    به نظرتون دانشگاههای فندلاند تا کی رایگانه ؟
    می دونم کع این موضوع مرتبط با مصوبات مجلس داخلی و اوضاع احوال سیاسی شون داره اما با توجه به تجربه مدیرای محترم می خواستم تخمینی بهم بگین
    متشکرم......

با سلام دوستان عزیز من تازه عضو شدم و هیچ اطلاعات خاصی ندارم لطفا راهنماییم کنید . آیا مقالات باید در کنفرانسها قبول شده باشند ؟
    روش ارسال مقاله به کنفرانسها رو میخواستم بدونم. هیچ اطلاعی در این زمینه ندارم خواهش می کنم راهنمایی کنید. با تشکر

Junior Member

سلام به همگی .. خدارو شکر یه جایی بالاخره تو اینترنت پیدا شد بتونیم جواب سوال‌هایی‌ که دارییم رو بگیرم ، واقعا دست همگیی درد نکنه ولی‌ خواهشاً زود زود بیان بالا ، من که خیلی خوشم اومد ، خیلی کار خوبی‌ هست، دست همگی‌ درد نکنه...
    من از همه دوستان می‌خواستم منو راهنمایی کنن چون واقعا نمیدونم چی‌ کار کنم..
    ببینید من تنها چیزی که دارم لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم ، معدلم ۱۷.۶۰ هست ، الان هم مالزی هستم تا برای ارشد ترم جولای (تیر) اقدام کنم که برم سر کلاس حد فا صلشم یعنی از الان تا اردیبهشت زبان میخونم که اگه خدا بخواد آیلتس بدم اگه بشه ۶ ، دیگه حداکثر ۶.۳۰ بگیرم ، ولی‌ الان خیلی از مالزی ، خوشم نیومد ، می‌خواستم اگه بشه برم اروپا یا جای دیگه، ولی‌ نمیدونم چیکار باید بکنم از کجا باید شروع کنم ؟؟چون دیدم دد لاین اپلای هم تا ۱۵ ژانویه است ، وقتی ندارم،،،
    یه سوالام داشتم می‌خواستم بدونم برای حقوق آیلتس چند میخوان ؟؟؟ بعد می‌شه الان مدارک رو داد ولی‌ آیلتس رو بعدا داد؟؟ یعنی‌ الان فقط یه مدرکی‌ بزاریی رو پرونده که دال بر اینکه شما داری زبان میخونی‌ و آیلتس رو بعدا میاریی؟؟؟
    کسی‌ از دانشگاه منچستر اطلاعاتی داره ؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz نمایش پست ها
    سلام به همگی .. خدارو شکر یه جایی بالاخره تو اینترنت پیدا شد بتونیم جواب سوال‌هایی‌ که دارییم رو بگیرم ، واقعا دست همگیی درد نکنه ولی‌ خواهشاً زود زود بیان بالا ، من که خیلی خوشم اومد ، خیلی کار خوبی‌ هست، دست همگی‌ درد نکنه...
    من از همه دوستان می‌خواستم منو راهنمایی کنن چون واقعا نمیدونم چی‌ کار کنم..
    ببینید من تنها چیزی که دارم لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم ، معدلم ۱۷.۶۰ هست ، الان هم مالزی هستم تا برای ارشد ترم جولای (تیر) اقدام کنم که برم سر کلاس حد فا صلشم یعنی از الان تا اردیبهشت زبان میخونم که اگه خدا بخواد آیلتس بدم اگه بشه ۶ ، دیگه حداکثر ۶.۳۰ بگیرم ، ولی‌ الان خیلی از مالزی ، خوشم نیومد ، می‌خواستم اگه بشه برم اروپا یا جای دیگه، ولی‌ نمیدونم چیکار باید بکنم از کجا باید شروع کنم ؟؟چون دیدم دد لاین اپلای هم تا ۱۵ ژانویه است ، وقتی ندارم،،،
    یه سوالام داشتم می‌خواستم بدونم برای حقوق آیلتس چند میخوان ؟؟؟ بعد می‌شه الان مدارک رو داد ولی‌ آیلتس رو بعدا داد؟؟ یعنی‌ الان فقط یه مدرکی‌ بزاریی رو پرونده که دال بر اینکه شما داری زبان میخونی‌ و آیلتس رو بعدا میاریی؟؟؟
    کسی‌ از دانشگاه منچستر اطلاعاتی داره ؟؟
    ممنون
    خوش امدید
    معمولا دانشگاهها تا مدرک زبان نباشد بقیه مدارک را بررسی نمی کنند .حدنصاب نمره زبان هم در دانشگاههای مختلف فرق می کند مثلا اگر اشتباه نکنم مک گیل دوره مستر برای رشته حقوق آیلتس 6.5میخواهد.رجوع به سایت آنها برای کسب اطلاعات بیشتر سودمند است.
    2014

Junior Member

خوب پس اینجوریی که معلومه یعنی من تا آیلتس نگیرم ، به نظر شما هیچ اقدمیی نمیتونم بکنم ؟؟؟ به این تیم مرداد نمیرسم؟؟؟؟خوب حالا برای ترم بعدی به غیراز آیلتس دیگه چ۳ چیزیی‌ لازمه ؟؟
    چون اینو که میگم من از یکی‌ شنیدم که گفت پذیرش مشروط میدان او‌ یه حمصهین چیزیی‌ ....
    خوب ، حالا کلا شما چه دانش گاهیی رو توی اروپا پیش نهاد می‌کنید؟؟؟
    ویرایش توسط tahahavakhor : December 26th, 2010 در ساعت 06:24 PM

با سلام لطفا نحوه ارسال مقالات به کنفرانس رو برام توضیح بدین. چه کنفرانسی ؟ کجا؟ نحوه ارسال چه جوریه؟ چقدر طول می کشه جواب قبول شدن یا نشدن رو بفهمیم؟ لطفا اگر کسی اطلاعات داره منو راهنمایی کنه.

Junior Member

سلام من تازه عضو شدم. ممنون می شم راهنماییم کنین . من لیسانس حقوق از دانشگاه تهران با معدل 13.86 و ارشد بشر از علامه با معدل 15.85 دارم . فرانسه و انگلیسی بلدم البته هنوز آیلتس و تافل امتحان ندادم . با صلیب سرخ همکاری به عنوان مترجم چند مقاله و یک کتاب داشتم که چاپ شده . یک مقاله هم در مجله ح دانشگاه بهشتی دارم. ترجمه چاپ شده در مجلا ت حقوقی دیگه هم دارم. دوبار از طرف صلیب سرخ برای دو امتحان انتخاب شدم. اگر بورس نگیرم هیچ جای دنیا نمیتونم برم. ترجیح می دم بریم امریکا کانادا یا سوییس اصلا نمی دونم چی کار کنم . اصلا با توجه به معدلم امکانش هست یا نه. رکامندیشن هم هر چند تا بخوام اساتید بهم میدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)