صفحه 4 از 186 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

سلام دوست عزیز
    امیدوارم که دوستان علوم انسانی هم اطلاعاتی را که به دست می آورند با سخاوت اینجا به اشتراک بگذارند. متاسفانه فکر می کنم مشکل از عدم سخاوت ناشی می شود و نه بی اطلاعی دوستان.
    شما باید برای اپلای برای دکتری با استاد مورد نظرتان ارتباط بگیرید و معمولا باید پروپوزال قابل توجهی که زمینه کاری شما را نشان می دهد ارایه بدهید
    متاسفانه بیشتر دانشگاه های مطرح آمریکا مثل هاروارد فقط دانشجویان دکتری را از بین دانشجویان مستر خودشان یا دانشجویانی که مستر را در یکی از دانشگاه های آمریکا خوانده است انتخاب می کنند
    برای رنکینگ بهتر است به us news رجوع کنید.

Junior Member

سلام.من سال دیگه میخوام برای یکی از دانشگاههای آمریکا اپلای کنم.کسی از بچه ها هست که در این فرایند با هم باشیم.از زبان خوندن تا مقاله نوشتن و...

ضمنا من کارشناسی و ارشدمو(حقوق بشر) دانشگاه بهشتی بودم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

اگر مطالب هم این موضوع رو به دقت بخونید چند نفری رو پیدا می کنید

موفق باشید

Junior Member

سلام گیله مرد ٰ خوشحلم که بالاخره یه گیلخ مرد هم تو اینترنت پیدا شد
    من انزلیچیم و تو دانشگاه شهید بهشتی حقوق میخونم ان شاالله سال دیگه برای چند تا دانشگاه تو سوئیس و آلمان اقدام میکنم .
    الانم مشغول تحقیق در مورد دانشگاههای مختلف ام

Junior Member

سلام من از بول ديماه براي خانمم معلم خصوصي انگليسي و الماني ميگيرم وامريكاهم يكي از كشورهايي كه براش اقدام ميكنيم
    اگه بخاين ميتونين تو كلاس انگليسي با همسرم شركت كنيد حسن اين كلاسها اينه كه روز و زمانش روخودمون با استاد هماهنگ ميكنيم

Junior Member

ضمن عرض سلام خدمت دوستان عرض کنم که من یه نفر رو میشناسم که تو سنگاپور ارشد میخونه و یکی از دوستان با واسطه من هم تو کانادا تجارت بین الملل میخونه ، یه دانشجوی ایرانی هم داریم که تو هاروارد حقوق بشر میخونه و یه زوج ایرانی رو هم میشناسم که تو فرانسه دکترا میخونن ،
    ایمیل اولی رو دارم ولی دادنش به بقیه دوستان مستلزم کسب اجازه است ، ایمیل دومی رو هم میتونم پیدا کنم ، ولی سومی و چهارمی رو مطمئن نیستم ، در هر صورت دوستان هر کدوم که براشون جالبه اعلام کنن تا من اقدام کنم .
    در ضمن من در مورد گرایش حقوق اقتصادی و چندتا کشور از جمله المان هلند با اساتید بهشتی مشورت کردم اگه کسی مایله که تو این اطلاعات سهیم بشه اعلام کنه
    ضمناْ در مورد زبان المانی و هلندی هم اطلاعات مفیدی هست .

ادم موفق کسیه که بتونه تو شرایط برابر برنده بشه ، این اعتقاد منه

Junior Member

سلام بر سرووش عزيز. آقا من كه خيلي مشتاقم و خيلي هاي ديگه ...به نظرت توي كانادا هم ميشه براي دكتري حقوق اقدام كرد؟! البته با توجه به محدوديت دانشگاهها..در مورد هلند هم مشتاقم به جان هم اطلاعات در مورد دانشگاه و هم كلاس زبان....لطفا دريغ نكنيد. من ليسانم علامه بوده و فوقم آزاد تهران مركز...ليسانس فلسفه و فوق حقوق بين الملل .....دنبال مالكيت فكري و يا حقوق بشر يا حقوق اينترنت ، سايبر ، تجارت و اينجور چيزا خلاصه هر كدوم زودتر جور شن....

Member
    رشته و دانشگاه

من و همسرم سال گذشته را وقف اپلای برای LL.M در دانشگاه های آمریکا و یک بورس هلندی اراسموس مندوس کردیم. ما در میانه های راه با این فروم آشنا شدیم و شاید یکی از شانس هایی بود که در زندگی آوردیم. اطلاعات زیادی از این فروم گرفته ایم و خود را مدیون این فروم می دانیم. امیدوارم دوستان حقوقی هم این تاپیک را فعال کنند و به مقداری که از فروم اطلاعات می گیرند به همان اندازه هم اطلاعات بدهند.
    نکاتی راجع به اپلای برای حقوق:
    دانشجوهای ایرانی که مشغول به تحصیل در رشته حقوق در خارج از کشور هستند زیاد هست. مخصوصا از دانشجوهای بهشتی. به عنوان مثال، در طول دو سال گذشته دو نفر از دانشجوهای بهشتی برای LL.M از هاروارد پذیرش گرفتند. به نظر من بهتر است که بچه هایی که پروسه اپلای را تجربه کرده اند اطلاعات خودشان را شامل نحوه SOP نویسی، رزومه، نحوه آزاد کردن مدارک و هزینه اش در دانشگاه هایی مثل بهشتی و تهران که اپلای کننده بیشتری دارد و نحوه انتخاب دانشگاه ها برای اپلای را به اشتراک بگذارند.
    به عنوان مثال: برای آزاد کردن مدارک در دانشگاه بهشتی و خرید ریز نمرات باید بعد از طی نمودن مراحل فارغ التحصیلی و تسویه حساب مالی با دانشگاه(صندوق رفاه و ...) به امور فارغ التحصیلان ساختمان آموزش رفت و بعد از مشخص شدن میزان تعهد به خدمت که معمولا با توجه به منطقه ای که در کنکور شرکت کرده ایم و ... متفاوت است و پرداختن آن دانشنامه و ریزنمرات را دریافت نمود. معمولا اگر مشکلی نباشد این کار در یک روز انجام می شود. این مدارک را باید به وزارت علوم برد و تایید کرد. بعد هم به دارالترجمه برد و ترجمه رسمی نمود. برخی از دانشگا ه هایی که اپلای می کنید از شما می خواهند که مدرک ترجمه شده را ببرید دانشگاه برایتان در پاکت بگذارند و مهر و موم کنند.
    دانشجویان حقوق باید نمره تافل خود را قبل از شروع به اپلای آماده کنند. این امر باعث می شود که شانس گرفتن پذیرش آنها خیلی بالا برود. خیلی از دانشگا ه های رنک بالا معمولا اگر شما از نظر نمره تافل حداقل لازم را نیاورده باشید اصلا شما را در پروسه اپلای وارد نمی کنند. معمولا این دانشگاه ها مثل هاروارد، NYU، پنسیلوانیا از شما نمره 100 تافل می خواهند.
    اپلای برای S.J.D یا دکترای حقوق در آمریکا بدون داشتن LL.M از دانشگاه های آمریکا معمولا امری نشدنی است. البته شاید شرایط در دانشگاه های کانادا فرق کند. اما در هر حال برای اقدام برای دکتری حقوق شما باید پروپوزال قوی داشته باشید و از قبل با استاد مورد نظر که می خواهید با وی کار کنید ارتباط داشته باشید.
    LL.M در دانشگاه های آمریکا جنرال است و شما می توانید کورس هایی را که می خواهید با توجه به علاقه تان انتخاب کنید و در زمینه ای که می خواهید متخصص شوید. البته هرساله دانشگاه ها معمولا یکسری LL.M های خاص مثلا در حقوق مالکیت فکری، مالیات و ... ارایه می کنند.
    حتما قبل از اپلای به مسایلی چون تعداد اسکولارشیب های دانشگاه و Financial aid و وام های دانشگاه توجه کنید. چون شهریه دانشگاه های آمریکا خیلی بالاست مثلا 40000 دلار برای یک سال. پس شما احتیاج دارید که با فاند دانشگاه بخشی از این هزینه ها را cover کنید.
    به ددلاین دانشگاه ها توجه کنید. به نمره تافلی که می خواهند. به application fee، به SOP خاص مدنظرشان؛ به تعداد recommendation ها . در تهیه مدارک لازم دقیق باشید.
    اگر دانشجوی بهشتی هستید! بعضا به برد سالن پایین دانشگاه نظری بیفکنید. معمولا بعضا اسکولارشیپ ها و پذیرش های خاص دانشگاه ها که برای دانشجویان ایرانی است در این برد اعلام می شود. البته اگر توسط دیگر دوستان سخاوتمند از روی برد برداشته نشود!!!

Junior Member

سلم ام لاير عزيز. ببخشيد
    1- يعني مي فرماييد براي l.l.m درخواست پذيرش بديم؟! و بعد براي دكتري اقدام كنيم.
    2- شما تونستيد از جايي پذيرش بگيريد يا خير؟!
    3- از رزومه منظورتون چيه ميشه يه ذره بازتر توضيح بدين لطفاً
    4- يعني قبل از اپلاي حتمن بايد با استاد هماهنگ شيم بعد بقيه كارها رو بكنيم؟!

اگه برا l.l.m اقدام كنيم مدرك فوقي كه اينجا گرفتيم تكليفش چي ميشه....

راستي به نظر شما كدوم دانشگاهها تو انگليس و كانادا براي دكتري بهتر هستند؟!

Member
    رشته و دانشگاه

سلام.
    1- اگر برای دانشگاه های آمریکا اقدام می کنید بله. بهتر است اول برای LL.M اقدام کنید.
    2- من بورس اراسموس مندوس و پذیرش دانشگاه اراسموس هلند را گرفتم و همسرم از دانشگاه پنسیلوانیا پذیرش پارشال فاند گرفتند که در نهایت ما تصمیم گرفتیم که به آمریکا برویم.
    3-رزومه شامل چهار بخش اطلاعات تحصیلی، شغلی، انتشارات شما و علایق شماست. با سرچ در اینترنت نمونه های مختلف رزومه را میتوانید پیدا کنید.
    4- برای اپلای برای دکتری، بله. این استاد شماست که در مرحله اول شما را انتخاب می کند که در دوره دکتری با وی کار کنید و سپس در پروسه اپلای شما جزو دانشجویان این استاد پذیرش می گیرید.
    مدرک فوق اینجا به دردی نمی خورد. فقط سابقه شما محسوب می شود که شانس گرفتن پذیرشتان را بالا ببرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)