صفحه 59 از 186 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    من هم موافقم و متاسفانه این یک واقعیت تلخ راجع به علوم انسانی هست.
    راجع به موقعیت کاری حقیقتش تجربه من می گه که دوستانی که توی آمریکا تحصیل کردند در رشته حقوق و صرفا ال.ال.ام گرفتند، کار پیدا کردن براشون خیلی سخت بوده و هیچ کدوم اونجا برای ادامه کار حقوقی نموندند. مگر اینکه ترانسفر کنند به خوندن یک جی.دی دیگه که ( سر هم با خوندن یک ال.ال.ام) سه سال طول می کشه و بعدش به نظر من شانس کار پیدا کردن به عنوان یک وکیل خیلی بالاتر می رود. ولی با صرف گرفتن ال.ال.ام فکر می کنم پیدا کردن کار حقوقی خیلی سخت باشد در آمریکا. ولی خب این آپشن هم نیاز به این داره که ساپورت مالی داشته باشید برای این دوره چون معمولا پیدا کردن فاند برای جی.دی تقریبا خیلی خیلی سخته.
    از اروپا هم من تا به حال چیزی نشنیدم راجع به کار پیدا کردن حقوقی ها.
    در کل، به شخصه با اینکه سه-چهار سال است که مسیر اپلای رو شروع کردم، اما اطلاعات چندانی از تجربه باقی راجع به کار پیدا کردن در این کشورها نشنیدم.
    که نمی دانم باز این مربوط به عدم سخاوت حقوقی ها در نشر اطلاعاتشون هست یا اینکه اساسا خیلی موفقیتی در این زمینه حاصل نشده است.
    نه منهم فکر نمیکنم مربوط به عدم سخاوت باشه... من نزدیک 10-15 نفر از دوستانم در دانشگاه های تاپ دنیا llm گرفتند از آمریکا، کانادا و استرالیا و در اروپا هلند، سوئد و دانشگاه های خوب انگلستان ولی هیچکدوم موفق به پیدا کردن کار توی اون زمینه نشدند و نهایتا هر کدوم به یک سمتی رفتند... برخی به ایران برگشتند و برخی هم به دنبال پی اچ دی رفتند تا لااقل مدت موندشون رو در اونجا بیشتر کنند و به اصطلاح زمان بخرند تا شاید بیشتر بتونن به دنبال کار بگردند و اینکه خوب مدرک پی اچ دی هم شاید شانس کار آکادمیک رو براشون فراهم کنه....

وکالت کردن که توی کانادا حتما به جی دی احتیاج داره... در امریکا با llm میشه امتحان bar رو داد ولی خوب یه چیزی تو مایه های هفت خان رستمه قبول شدن توی گرایش های خوب وکالتش.... امریکا که معمولا فرصت شغلی زیادی داره که اینجوریه ... جاهای دیگه که خوب حتما سخت تره...
    من تنها یکی از دوستانم اونجا تونست کار پیدا کنه در امریکا که اونم شرایط و رزومه خیلی خوبی داشت و از طرف دانشگاهش موفق شده بود که یک فرصت کارآموزی توی یک law firm خیلی خوب و شناخته شده بدون دستمزد بگیره به مدت چندین ماه که باعث شد بعد از اون بتونه کار پیدا کنه.... که این دوست عزیزم هم گرین کارت داشت و به همین دلیل مشکل تموم شدن ویزا نداشت... ضمن اینکه هزینه های تحصیلش با وام های فدرال تقریبا مجانی تموم شد....

در کل شاید خیلی خیلی سخت به نظر بیاد برای ما به عنوان یک دانشجوی international کار پیدا کردن ولی هیچ کاری با زحمت بی جواب نمیمونه مطمئنا.... امیدوارم که همه ی دوستانی که تلاش زیادی میکنند حاصلشو ببینند و ما هم خوشحال بشیم

من فکر می کنم چون رشته های زیر مجموعه علوم انسانی بر خلاف فنی ها بومی هستند و جنبه بین المللی کمتری دارند و بچه های حقوقی هم از لحاظ توان مالی و انگیزه و قدرت تحلیل و هضم مسایل و پارامتر زبان خیلی با هم فاصله دارند و از طرفی هم علم حقوق مانند حوزه سلامت با حاکمیت کشورها ارتباط تنگاتنگی دارد و پیدا کردن کار با مساله اقامت و تابعیت یک سیکل معیوب درست کرده است.عملا مساله ما در ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از کشورهای خارجی مساله متقاضی کم و اطلاعات اندکتر در این زمینه است.
    بخشی از اطلاعات این تاپیک مبهم و اشتباه است و این ربطی به خساست افراد ندارد.اگر کسی زبان بداند با یک سرچ و یا پرسش از مسوولین دانشگاه مربوطه به جواب تمامی سووالات خود می رسد.
    شما یک تاپیک فعال علوم انسانی در فروم نمی بینید چون ....
    با کمال تاسف ما درمقیاس ملیونی و چشم اندار کلی و سطح کلان با بچه های فنی و پزشکی شکاف بزرگی داریم و این در همه جا مشهود است حتی در تاپیک ها وکنفرانسها و مقالات و گردهمایی ها
    ویرایش توسط mo_eini : January 21st, 2012 در ساعت 03:28 PM
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

چرا سوئد گزینه خوبیه؟
    من شخصاً خیلی سرچ کردم و دیدم که اگر ما دنبال یک زندگی با کیفیت وآرام باشیم سوئد گزینه خیلی مناسبیه. به عنوان مثال شاخص کیفیت زندگی در کشور سوئد 150 هستش در حالی که در ایران منفی (129- ) ! هستش در کانادا حدود 130 و در استرالیا همین حدودا ، انگلیس 49 و... (منبع: http://www.numbeo.com/quality-of-life/)
    من فکر میکنم با توجه به اینکه درکشورهای با سیاست سوسیالیستی زندگی از کشورهای با نظام سرمایه داری که برای همه چیز باید پول بدی راحت تره و دولت کمکهای زیادی به مردم میکنه، سوئد انتخاب خوبیه. البته به قول یکی از دوستان که دهها ساله در سوئده ؛ در سوئد نمیشه پولدار شد و پول جمع کرد بخاطر سیستم مالیاتی، برای همینه که همه سطح زندگی نزدیک به هم دارند و مثل ایران یا حتی آمریکا و... شکاف طبقاتی وجود نداره، ولی میشه خیلی راحت و مرفه زندگی کرد بدون دغدغه های مالی.
    مسائل نژادی هم تا حد زیادی من فکر میکنم که در سوئد حل شده، مثلا استاندار استان Jonkoping یک خانم ایرانی هستند (منبع:http://en.wikipedia.org/wiki/Minoo_Akhtarzand) و نیز در مجلس سوئد که نمایندگان مردم به رای ملت سوئد انتخاب شده اند شما چندین نماینده ایرانی الاصل با سنین بسیار کم، ترک ، عرب و ... را نیز می بینید(منبع: http://skyofsweden.blogsky.com/1389/07/11/post-169/).
    این نشانه فرهنگ بالای اونا و امکان رشد و فرصت های برابر ست که در دنیای بی نظیره و نشان میده که چه آینده ای در انتظار افراد مستعد می باشد. ایرانیا با جمعیت 50 هزار نفری تونستن چنین موقعیت های خوبی رو احراز کنن. در کانادا یا آمریکا که جمعیت ایرانی ها ده ها برابر سوئد هست چنین فرصت های شغلی و اجتماعی رو در این وسعت من که ندیده ام و در حقیقت در اروپا و بلکه در دنیا، سوئد یک استثناست.
    به نظرم اگه دنبال زندگی راحت و بی دغدغه باشیم سوئد کشور خیلی خوبیه.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

با تشکر از همه دوستان عزیز
    خدا رو شکر همه دوستان قدیمی ( Mo_eini و M-Lawyer) دوباره به فروم برگشتن، و در عرض یکی دو ساعت چه رونقی پیدا کرد این فروم!
    این نشاندهنده اینه که اگه بخواهیم میتونیم اینجا رو فعال نگه داریم.
    من که در تمام کارهایی که تا الان انجام دادم و تصمیماتی که گرفتم از نظرات دوستانی که اینجا و یا در دیگر فروم ها مطالبی رو عنوان کرده بودند استفاده زیادی کردم و به همه اونها مدیونم. چند فکر همیشه بهتر از یک فکر جواب میده!
    ممنون از توجهتان
    ویرایش توسط salehifar : January 21st, 2012 در ساعت 04:42 PM

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    نه منهم فکر نمیکنم مربوط به عدم سخاوت باشه... من نزدیک 10-15 نفر از دوستانم در دانشگاه های تاپ دنیا llm گرفتند از آمریکا، کانادا و استرالیا و در اروپا هلند، سوئد و دانشگاه های خوب انگلستان ولی هیچکدوم موفق به پیدا کردن کار توی اون زمینه نشدند و نهایتا هر کدوم به یک سمتی رفتند... برخی به ایران برگشتند و برخی هم به دنبال پی اچ دی رفتند تا لااقل مدت موندشون رو در اونجا بیشتر کنند و به اصطلاح زمان بخرند تا شاید بیشتر بتونن به دنبال کار بگردند و اینکه خوب مدرک پی اچ دی هم شاید شانس کار آکادمیک رو براشون فراهم کنه....

وکالت کردن که توی کانادا حتما به جی دی احتیاج داره... در امریکا با llm میشه امتحان bar رو داد ولی خوب یه چیزی تو مایه های هفت خان رستمه قبول شدن توی گرایش های خوب وکالتش.... امریکا که معمولا فرصت شغلی زیادی داره که اینجوریه ... جاهای دیگه که خوب حتما سخت تره...
    من تنها یکی از دوستانم اونجا تونست کار پیدا کنه در امریکا که اونم شرایط و رزومه خیلی خوبی داشت و از طرف دانشگاهش موفق شده بود که یک فرصت کارآموزی توی یک law firm خیلی خوب و شناخته شده بدون دستمزد بگیره به مدت چندین ماه که باعث شد بعد از اون بتونه کار پیدا کنه.... که این دوست عزیزم هم گرین کارت داشت و به همین دلیل مشکل تموم شدن ویزا نداشت... ضمن اینکه هزینه های تحصیلش با وام های فدرال تقریبا مجانی تموم شد....

در کل شاید خیلی خیلی سخت به نظر بیاد برای ما به عنوان یک دانشجوی international کار پیدا کردن ولی هیچ کاری با زحمت بی جواب نمیمونه مطمئنا.... امیدوارم که همه ی دوستانی که تلاش زیادی میکنند حاصلشو ببینند و ما هم خوشحال بشیم
    در خصوص موقعیت شغلی، به نظر منم اوضاع در آمریکا و کانادا به علت بحرانهای اخیر مبهمه، ولی بازم فکر میکنم شاید اگه برخی رشته ها مثل (حقوق مالیاتی) Tax Law یا Banking Law و ... رو بخونیم در مقایسه با رشته هایی نظیر حقوق بشر و حقوق عمومی و ... موقعیت شغلی نسبتاً بهتری در انتظار فرد باشه.
    در کشورهای اسکاندیناوی (مخصوصاً سوئد) با توجه به اینکه اگه 5 سال بتونیم اونجا بمونیم می تونیم اقامت دائم بگیریم اگه کسی بتونه برای مستر بره و بعد دکترا هم که در واقع کارمند دولت محسوب میشه خواهی نخواهی 5 سال رو پر میکنه و میتونه به یک استقرار مطلوبی برسه.
    مشکل عمده همین موقعیت شغلی است ولی با توجه به اینکه غالباً کسانی که برای ادامه تحصیل و یا زندگی به خارج از کشور میرن نسبت به عموم جامعه از توانایی و ارادۀ قوی تری برخوردارند، عموما می تونن در کشور مقصد هم مشکلات رو پشت سر بزارن و موقعیت خوبی پیدا کنن.
    من به شخصه اگه تا یکی دو ماه آینده موفق به اخذ پذیرش از سوئد، استرالیا و کانادا بشم قطعا به سختی میتونم انتخابی داشته باشم. هر چند اروپا برای خیلی از ماها محبوبیت خاصی نداره ولی دوستان سوئد رو دست کم نگیرید و بهش فکر کنین و به احتمال زیاد من سوئد رو انتخاب خواهم کرد (البته اگه راهم بدند اونجا!)
    من اونچه که فکر میکنم برای خودم بهترینه رو در اینجا به دیگرانم توصیه میکنم ولی شاید جاهای بهتری بسته به شرایط شخصی افراد هم وجود داشته باشه.
    ویرایش توسط salehifar : January 21st, 2012 در ساعت 04:46 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

راجع به بحث اعتبار فوق لیسانسهای یکساله به نظرم باید تفکیک کنیم ببینم که اعتبار از نظر کی و کجا برامون مهمه. تا جایی که من اطلاع دارم و تجربه خودم و همسرم هم می گه، مسترهای یکساله ای که اینجا ( چه از اروپا و چه از آمریکا) می گیرید معتبر هستند و مشکلی راجع بهشون برای اپلایهای بعدی وجود ندارد. اما اینکه در بازگشت به ایران چه اتفاقی بیفتد و وزارت علوم چه نظری داشته باشد...رو نمی دونم. به هر حال برای شما و خود من و دوستانی که از قبل از ایران یک مستر دو یا سه ساله داریم، به نظرم دیگه برای مستر دوم نباید مشکلی وجودداشته باشد و یکساله یا دوساله بودنش نباید اهمیت خاصی داشته باشد.

Member
    رشته و دانشگاه

راجع به برنامه های اراسموس مندوس و برنامه خاصی که توی این فروم راجع بهش بحث شده ( برنامه حقوق تجارت و فاینانس که بین سه کشور اسپانیا، هلند و آلمان/فرانسه ) هست باید بگم که همونطور که اشاره شده معمولا اون قسمتی از برنامه که در دانشگاه های ایتالیا یا اسپانیا برگزار میشه به قوت برنامه در جاهایی مثل هلند نیست و من به شخصه دانشگاه های هلند و بلژیک رو به دانشگاه های جنوب اروپا ترجیح می دهم. اما مهم اینه که این برنامه و برنامه های مشابه دیگه جوینت پروگرام هستند و شما می تونید استاد راهنماتون رو از دانشگاه قوی تر انتخاب کنید و نهایتا اینکه از قسمتهای قویتر برنامه استفاده کنید. و صد البته که بزرگترین مزیت این برنامه ها به این هست که بورس دارند و بورس کامل است و دغدغه مالی برای شما به همراه نخواهند داشت. ولی اینکه آیا بیرزد که با هزینه شخصی بخواهید در اسپانیا یا ایتالیا مثلا درس بخوانید، شک دارم که خیلی دوره رضایت بخشی رو پیدا کنید.

بد نیست این دوره مستر در سالزبورگ را بررسی کنید مزیتش داشتن بورس و تکیه بر ارتباطات مجازی است و 6هفته بیشتر نیاز به حضور در کلاس ندارد.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (104.8 کیلوبایت, 25 views)
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Member
    رشته و دانشگاه

در همین زمینه، اگر دوستانی به دنبال دانشگاه های قوی اروپا هستند من دانشگاه K.U.LEUVEN در بلژیک رو هم خدمتشون معرفی و توصیه می کنم. من ترم اول برنامه اراسموس مندوس ام در حقوق پزشکی رو در این دانشگاه گذروندم و به نظرم دانشگاه خوبی برای گذروندن دوره ال.ال.ام هست در بین دانشگاه های اروپایی. برای کسانی هم که قصد تحصیل با هزینه شخصی رو دارند هم گزینه خوبی است چون در یک شهر بسیار کوچک دانشگاهی قرار گرفته و شهریه اش هم نسبت به دانشگاه های هلند ( حداقل) پایین تره و سییستم دانشگاه روی نظم و ترتیبه و استانداردهاش قابل قبوله. در کل به نظرم محیط خیلی خوبی است برای گذروندن یک یا دو سال تحصیلی.

http://www.law.kuleuven.be/cals/llm/application.html

این هم لینک برنامه ال.ال.ام در لوون هست.

Member
    رشته و دانشگاه

http://chaay.ghoddusi.com/2012/01/post_1267.html

از کارهایی که کاش یک روز بشود برای اپلای در رشته حقوق کرد...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)