صفحه 60 از 186 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    دوستانی که در سوئد تحصیل می کنند، مخصوصاً لیدا خانم عزیز، آیا در عمل می بینید یا می شنوید که تویشن ویور یا فاند و ... به دانشجویان غیر اروپایی ، و ایرانی بطور خاص، تعلق بگیرد؟
    حالا که شهریه ها بطور متوسط یکصد هزار کورن سوئد هستش یعنی 16000 دلار و تقریباً برابر شهریه ها در انگلیس و استرالیا، بهتر نمی بینید که برای LLM به جای سوئد به کشورهای اخیرالذکر توجه شود؟
    من برای اولین ترمی که دانشگاه های سوئد شهریه ای شده بودند برای مالکیت فکری پذیرش داشتم از دانشگاه استکهلم و برای بورس شهریه اش هم اقدام کردم که در واقع معافیت از پرداخت شهریه بود... بعد از چند وقت مسئول مالیشون بهم ایمیل زد که توی لیست رزرو قرار داری برای این بورس و اگر نفر پیش از تو کنسل کنه اومدنش رو به تو داده میشه و بهت خبر میدیم... ولی نهایتا این خبر هیچ وقت داده نشد... گفتم شاید سودمند باشه براتون...

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    من برای اولین ترمی که دانشگاه های سوئد شهریه ای شده بودند برای مالکیت فکری پذیرش داشتم از دانشگاه استکهلم و برای بورس شهریه اش هم اقدام کردم که در واقع معافیت از پرداخت شهریه بود... بعد از چند وقت مسئول مالیشون بهم ایمیل زد که توی لیست رزرو قرار داری برای این بورس و اگر نفر پیش از تو کنسل کنه اومدنش رو به تو داده میشه و بهت خبر میدیم... ولی نهایتا این خبر هیچ وقت داده نشد... گفتم شاید سودمند باشه براتون...
    ممنون از بیان این تجربتون.
    من اگه این اتفاق برام بیفته اونایی که توی لیست رزرو هستن رو ردگیری میکنم و به هر قیمتی شده رأیشون رو میزنم و قانعشون میکنم که سوئد به دردشون نمیخوره!
    ولی به نظرم با این تفاصیل 2 موضوع وجود داشت؛ اول اینکه اگه میرفتید برای ترم بعد شانس گرفتن فاند براتون خیلی زیاد ، بلکه قطعی بود، نبود؟
    و دوم اینکه اگه اولویت اولتون استکهلم نبود و عوضش مثلا یوشونپینگ (Jonkoping) و یا لوند بود هم همین طور احتمال یک فاند قطعی بیشتر بود؟؟
    من استکهلم رو چهارمین اولویت گذاشتم و Lund و Jonkoping اولویت های اول تا سومم هستن. البته برای یه مستر دو ساله در Int’l Business Law در دانشگاه هلسینکی هم اقدام کردم ، میدونید که فنلاند هنوز مجانیه . تا ببینیم چی میشه....
    ویرایش توسط salehifar : January 22nd, 2012 در ساعت 01:26 AM
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    در همین زمینه، اگر دوستانی به دنبال دانشگاه های قوی اروپا هستند من دانشگاه K.U.LEUVEN در بلژیک رو هم خدمتشون معرفی و توصیه می کنم. من ترم اول برنامه اراسموس مندوس ام در حقوق پزشکی رو در این دانشگاه گذروندم و به نظرم دانشگاه خوبی برای گذروندن دوره ال.ال.ام هست در بین دانشگاه های اروپایی. برای کسانی هم که قصد تحصیل با هزینه شخصی رو دارند هم گزینه خوبی است چون در یک شهر بسیار کوچک دانشگاهی قرار گرفته و شهریه اش هم نسبت به دانشگاه های هلند ( حداقل) پایین تره و سییستم دانشگاه روی نظم و ترتیبه و استانداردهاش قابل قبوله. در کل به نظرم محیط خیلی خوبی است برای گذروندن یک یا دو سال تحصیلی.

http://www.law.kuleuven.be/cals/llm/application.html

این هم لینک برنامه ال.ال.ام در لوون هست.
    مشکل این دانشگاههای خوب، به عبارتی بهتر مشکل ما با این دانشکاههای خوب! ، اینه که کف لازم برای زبان رو خیلی بالا گذاشتن به طوریکه نمیشه براشون اقدامی کرد.
    این دانشگاه مثلا آیلتس 7.5 میخاد احتمالا هم هیج اسکیلی نباید کمتر از 7 باشه.
    اگه کسی این سطح زبان رو داره گزینه خوبیه...
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

ممنون از بیان این تجربتون.
    من اگه این اتفاق برام بیفته اونایی که توی لیست رزرو هستن رو ردگیری میکنم و به هر قیمتی شده رأیشون رو میزنم و قانعشون میکنم که سوئد به دردشون نمیخوره!
    ولی به نظرم با این تفاصیل 2 موضوع وجود داشت؛ اول اینکه اگه میرفتید برای ترم بعد شانس گرفتن فاند براتون خیلی زیاد ، بلکه قطعی بود، نبود؟
    و دوم اینکه اگه اولویت اولتون استکهلم نبود و عوضش مثلا یوشونپینگ (Jonkoping) و یا لوند بود هم همین طور احتمال یک فاند قطعی بیشتر بود؟؟
    من استکهلم رو چهارمین اولویت گذاشتم و Lund و Jonkoping اولویت های اول تا سومم هستن. البته برای یه مستر دو ساله در Int’l Business Law در دانشگاه هلسینکی هم اقدام کردم ، میدونید که فنلاند هنوز مجانیه . تا ببینیم چی میشه....
    والا دقیق یادم نمیاد چون من قصد رفتن نداشتم و البته خوب شد که بهم تعلق نگرفت، حداقل به یکنفری تعلق گرفت که واقعا برنامه ریزی کرده بود براش.... ولی تا جایی که یادمه برای یکسال یعنی کل دوره این بورس بود یعنی اینکه یا میگرفتی اولش یا نه... دیگه ترم بعد نمیشد اقدام کرد براش (تا جایی که یادمه) یعنی برای کل دوره اقدام میکردی....
    من فقط و فقط همین انتخاب رو کرده بودم چون میخواستم همین رشته رو بخونم و اینکه حتما هم میخواستم توی استکهلم باشم به دلایلی ... دانشگاه های دیگه رو توی تاپیک سوئد ببینین شانس فاندشون چجوریه...

یادمه اون موقع بحث بود که احتمالش زیاده بدن چون قبلا مجانی بوده و ممکنه تا مدتی به تعداد زیادی این فاند رو بدن.... حتما شانستون رو امتحان کنید

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها

این برنامه به نظر موقعیت خوبی می یاد. هر چند من هیچ ایده ای نسبت به دانشگاه های سوئد ندارم و نمی دونم که چقدر نسبت به گرفتن دانشجوی خارجی به طور مستقیم برای دکتری تمایل دارند. اگر دوستان در این زمینه اطلاعاتی داشته باشند، مخصوصا لیدای عزیز، خواهشا به اشتراک بگذارند. اینکه به نظرشون چقدر احتمال داره که بشه بدون داشتن مدرک فوق لیسانس از سوئد به طور مستقیم برای دکتری در دانشگاه های این کشور اپلای کرد و البته فاند هم گرفت.
    همون طور که قبلا هم بحث شده متاسفانه نظر دادن در مورد شانس پذیرش، فاند و پیدا کردن شغل در رابطه با حقوق نسبت به سایر رشته ها کار سختیه با توجه به محدودیت تجربه های مشابه. در مورد پذیرش دکترای حقوق در سوئد من میتونم تجربه شخصیمو از دانشگاه لوند بگم که پارسال من به همراه تعدادی از همکلاسیهام برای 4 پوزیشن دانشگاه لوند اپلای کردیم اما در نهایت هر 4 پوزیشن به 4 سوئدی رسید و سایر دانشجوهای دکترایی که من تو دانشکده حقوق میشناختم هم سوئدی بودند، یکی از دلایل این امر به گفته یکی از اساتید دانشکده این بود که دانشگاه لوند بیشتر متمایل به پذیرفتن پروژه هایی (ریسرچ پروپزال) بود که ارتباط تنگاتنگی با سیستم حقوقی سوئد دارند و حتی تو گرایش حقوق بین الملل یا بشر هم به نحوی با سوئد مرتبط هستند مثلا بحث حقوق مهاجرت سوئد و حقوق بشر. در مورد سایر دانشگاه های سوئد به طور دقیق اطلاع ندارم چون گرایش خود من رو فقط همون دانشگاه لوند ساپورت میکرد. اما چیزی که در کل اونجا دیدم اینه که پذیرش دکترا گرفتن از دانشگاه های سوئد برای ایرانی ها غیر ممکن نیست. افرادی رو دیدم که چه به طور مستقیم از ایران و چه بعد از گرفتن مستر از سوئد تونستن پذیرش دکترا بگیرن اما هیچ کدوم حقوقی نبودن، حالا این مسئله یا به خاطر تعداد کم دانشجوهای حقوق ایرانیه که اونجا درس میخونن یا اینکه واقعا متقاضی دکترای حقوق به تعداد زیاد وجود داشته اما موفق به گرفتن پذیرش نشده. اما به هر حال به نظرم امتحانش ضرری نداره با توجه به شرایط خوب مقطع دکترا در سوئد.
    ویرایش توسط lida_a86 : January 27th, 2012 در ساعت 04:48 PM

رشته و دانشگاه
    Law

چرا سوئد گزینه خوبیه؟
    من شخصاً خیلی سرچ کردم و دیدم که اگر ما دنبال یک زندگی با کیفیت وآرام باشیم سوئد گزینه خیلی مناسبیه. به عنوان مثال شاخص کیفیت زندگی در کشور سوئد 150 هستش در حالی که در ایران منفی (129- ) ! هستش در کانادا حدود 130 و در استرالیا همین حدودا ، انگلیس 49 و... (منبع: http://www.numbeo.com/quality-of-life/)
    من فکر میکنم با توجه به اینکه درکشورهای با سیاست سوسیالیستی زندگی از کشورهای با نظام سرمایه داری که برای همه چیز باید پول بدی راحت تره و دولت کمکهای زیادی به مردم میکنه، سوئد انتخاب خوبیه. البته به قول یکی از دوستان که دهها ساله در سوئده ؛ در سوئد نمیشه پولدار شد و پول جمع کرد بخاطر سیستم مالیاتی، برای همینه که همه سطح زندگی نزدیک به هم دارند و مثل ایران یا حتی آمریکا و... شکاف طبقاتی وجود نداره، ولی میشه خیلی راحت و مرفه زندگی کرد بدون دغدغه های مالی.
    مسائل نژادی هم تا حد زیادی من فکر میکنم که در سوئد حل شده، مثلا استاندار استان Jonkoping یک خانم ایرانی هستند (منبع:http://en.wikipedia.org/wiki/Minoo_Akhtarzand) و نیز در مجلس سوئد که نمایندگان مردم به رای ملت سوئد انتخاب شده اند شما چندین نماینده ایرانی الاصل با سنین بسیار کم، ترک ، عرب و ... را نیز می بینید(منبع: http://skyofsweden.blogsky.com/1389/07/11/post-169/).
    این نشانه فرهنگ بالای اونا و امکان رشد و فرصت های برابر ست که در دنیای بی نظیره و نشان میده که چه آینده ای در انتظار افراد مستعد می باشد. ایرانیا با جمعیت 50 هزار نفری تونستن چنین موقعیت های خوبی رو احراز کنن. در کانادا یا آمریکا که جمعیت ایرانی ها ده ها برابر سوئد هست چنین فرصت های شغلی و اجتماعی رو در این وسعت من که ندیده ام و در حقیقت در اروپا و بلکه در دنیا، سوئد یک استثناست.
    به نظرم اگه دنبال زندگی راحت و بی دغدغه باشیم سوئد کشور خیلی خوبیه.
    همه مطالبی که شما عنوان کردین کاملا درسته و سوئد واقعا کشور خوبیه هم برای زندگی و هم تحصیل اما مشکلی که هست مسئله امکان موندن در سوئده بعد از اتمام تحصیل که تنها راهش ادامه تحصیل در مقطع بالاتر یا پیدا کردن شغله که میشه گفت 99% مشاغل لازمش تسلط به زبان سوئدیه و از طرفی همون طور که میدونیم در کل پیدا کردن کار برای فارغ التحصیل های حقوق خیلی راحت نیست. البته قرار بود که قانونی در سوئد تصویب بشه که به دانشجوها اجازه بده بعد از پایان تحصیل برای مدتی در سوئد بمونن که در اون صورت شانس پیدا کردن کار بالاتر میره. لینک زیر رو ببینید:

http://www.goteborgdaily.se/student-...s-new-proposal

رشته و دانشگاه
    Law

در رابطه با پذیرش دکترا از سوئد من چند وقت پیش به این مورد برخوردم که برام جالب بود، ایشون دکترای حقوقشون رو از لوند گرفتن:

http://www.westminster.ac.uk/about-u...y/reza-banakar
    http://westminster.academia.edu/RezaBanakar/About
    http://en.wikipedia.org/wiki/Reza_Banakar

نقل قول نوشته اصلی توسط lida_a86 نمایش پست ها
    همه مطالبی که شما عنوان کردین کاملا درسته و سوئد واقعا کشور خوبیه هم برای زندگی و هم تحصیل اما مشکلی که هست مسئله امکان موندن در سوئده بعد از اتمام تحصیل که تنها راهش ادامه تحصیل در مقطع بالاتر یا پیدا کردن شغله که میشه گفت 99% مشاغل لازمش تسلط به زبان سوئدیه و از طرفی همون طور که میدونیم در کل پیدا کردن کار برای فارغ التحصیل های حقوق خیلی راحت نیست. البته قرار بود که قانونی در سوئد تصویب بشه که به دانشجوها اجازه بده بعد از پایان تحصیل برای مدتی در سوئد بمونن که در اون صورت شانس پیدا کردن کار بالاتر میره. لینک زیر رو ببینید:

http://www.goteborgdaily.se/student-...s-new-proposal
    بعد از تصویب این قانون فقط می مونه سرماش و اب وهوای افتضاح و کمبود نور خورشید اگر عشق برفید برید سوئد اونم با این وضعیت سوخت واوضاع جهان دوستم تعریف می کرد می لرزه کنار شعله های اجاق گاز و به مکزیک و اسپانیا فکر میکنه و اون تابش و گرمای نور خورشید
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

همون طور که قبلا هم بحث شده متاسفانه نظر دادن در مورد شانس پذیرش، فاند و پیدا کردن شغل در رابطه با حقوق نسبت به سایر رشته ها کار سختیه با توجه به محدودیت تجربه های مشابه. در مورد پذیرش دکترای حقوق در سوئد من میتونم تجربه شخصیمو از دانشگاه لوند بگم که پارسال من به همراه تعدادی از همکلاسیهام برای 4 پوزیشن دانشگاه لوند اپلای کردیم اما در نهایت هر 4 پوزیشن به 4 سوئدی رسید و سایر دانشجوهای دکترایی که من تو دانشکده حقوق میشناختم هم سوئدی بودند، یکی از دلایل این امر به گفته یکی از اساتید دانشکده این بود که دانشگاه لوند بیشتر متمایل به پذیرفتن پروژه هایی (ریسرچ پروپزال) بود که ارتباط تنگاتنگی با سیستم حقوقی سوئد دارند و حتی تو گرایش حقوق بین الملل یا بشر هم به نحوی با سوئد مرتبط هستند مثلا بحث حقوق مهاجرت سوئد و حقوق بشر. در مورد سایر دانشگاه های سوئد به طور دقیق اطلاع ندارم چون گرایش خود من رو فقط همون دانشگاه لوند ساپورت میکرد. اما چیزی که در کل اونجا دیدم اینه که پذیرش دکترا گرفتن از دانشگاه های سوئد برای ایرانی ها غیر ممکن نیست. افرادی رو دیدم که چه به طور مستقیم از ایران و چه بعد از گرفتن مستر از سوئد تونستن پذیرش دکترا بگیرن اما هیچ کدوم حقوقی نبودن، حالا این مسئله یا به خاطر تعداد کم دانشجوهای حقوق ایرانیه که اونجا درس میخونن یا اینکه واقعا متقاضی دکترای حقوق به تعداد زیاد وجود داشته اما موفق به گرفتن پذیرش نشده. اما به هر حال به نظرم امتحانش ضرری نداره با توجه به شرایط خوب مقطع دکترا در سوئد.

خیلی ممنون از توضیح کاملتون. این مسئله در بلژیک و هلند هم همینطوره. و ترجیح بر گرفتن دانشجوی داخلی هست برای چنین موقعیتهایی. هم به خاطر آشنا بودن به سیستم و هم دانستن زبان. و همین کار رو خیلی سخت می کنه برای گرفتن Paid-position ها برای حقوقی ها. و گرنه که فکر می کنم الان تعداد اپلای کننده های حقوقی ایرانی هم بالا رفته ولی نتایج خیلی امیدوار کننده نیست. به نظرم بهتره که این نکته رو هم دوستان حقوقی که دارند روی اروپا سرمایه گذاری می کنند در نظر داشته باشند، علاوه بر مسائل مربوط به آب و هوا!

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

در رابطه با پذیرش دکترا از سوئد من چند وقت پیش به این مورد برخوردم که برام جالب بود، ایشون دکترای حقوقشون رو از لوند گرفتن:

http://www.westminster.ac.uk/about-u...y/reza-banakar
    http://westminster.academia.edu/RezaBanakar/About
    http://en.wikipedia.org/wiki/Reza_Banakar
    ایشون رو هم من رزومه شون رو دیدم، پایان نامه دکتری شون به زبان سوئدی نوشته شده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)