صفحه 61 از 186 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

http://www.ku.dk/english/available_positions/vip/

PhD Scholarships at the Faculty of Law, University of Copenhagen
    The Faculty of Law has a number of vacant PhD scholarships available from September 2012.

Deadline: 10 Feb 2012
    موقعیتی برای دکتری حقوق همراه با اسکولارشیپ در دانشگاه کپنهاگ.
    هر چند که به دلایلی که قبل تر ذکر شد به نظر شانس بالایی وجود ندارد ولی خب به هر حال ممکن هم هست که نتیجه بدهد!

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط lida_a86 نمایش پست ها
    همون طور که قبلا هم بحث شده متاسفانه نظر دادن در مورد شانس پذیرش، فاند و پیدا کردن شغل در رابطه با حقوق نسبت به سایر رشته ها کار سختیه با توجه به محدودیت تجربه های مشابه. در مورد پذیرش دکترای حقوق در سوئد من میتونم تجربه شخصیمو از دانشگاه لوند بگم که پارسال من به همراه تعدادی از همکلاسیهام برای 4 پوزیشن دانشگاه لوند اپلای کردیم اما در نهایت هر 4 پوزیشن به 4 سوئدی رسید و سایر دانشجوهای دکترایی که من تو دانشکده حقوق میشناختم هم سوئدی بودند، یکی از دلایل این امر به گفته یکی از اساتید دانشکده این بود که دانشگاه لوند بیشتر متمایل به پذیرفتن پروژه هایی (ریسرچ پروپزال) بود که ارتباط تنگاتنگی با سیستم حقوقی سوئد دارند و حتی تو گرایش حقوق بین الملل یا بشر هم به نحوی با سوئد مرتبط هستند مثلا بحث حقوق مهاجرت سوئد و حقوق بشر. در مورد سایر دانشگاه های سوئد به طور دقیق اطلاع ندارم چون گرایش خود من رو فقط همون دانشگاه لوند ساپورت میکرد. اما چیزی که در کل اونجا دیدم اینه که پذیرش دکترا گرفتن از دانشگاه های سوئد برای ایرانی ها غیر ممکن نیست. افرادی رو دیدم که چه به طور مستقیم از ایران و چه بعد از گرفتن مستر از سوئد تونستن پذیرش دکترا بگیرن اما هیچ کدوم حقوقی نبودن، حالا این مسئله یا به خاطر تعداد کم دانشجوهای حقوق ایرانیه که اونجا درس میخونن یا اینکه واقعا متقاضی دکترای حقوق به تعداد زیاد وجود داشته اما موفق به گرفتن پذیرش نشده. اما به هر حال به نظرم امتحانش ضرری نداره با توجه به شرایط خوب مقطع دکترا در سوئد.
    با تشکر از شما و این اطللاعات با ارزش
    هر چند در خصوص دکترای رشته حقوق خبرهای خوبی نبود ولی چشم آدم برای تصمیم گیری بیشتر وا میشه. حالا چه باید کرد؟ یعنی چه کشوری رو باید انتخاب کنیم که پس از اتمام تحصیلات حیرون و سیرون نشیم؟ خود شما الان که پوزیشن دکترا در سوئد رو از دست دادید به کجا فکر میکنید؟
    تنها بدی سوئد همین زبانشونه که البته اگه کسی از بدو ورود به جد سعی بکنه اونو یاد بگیره شاید شانس بیشتری در یافتن کار داشته باشه، ولی متاسفانه از طرف دیگه به نظر میرسه هرچی هم سعی بشه در مدت یکسال و دوسال دوره مستر نمیشه اونطور که برای یک حقوقدانان لازمه به یه زبان دیگه ای مسلط شد.
    ای کاش دوستانی هم داشتیم که اینجا تجربه ای از استرالیا و کانادا برامون میگفتن...
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

لیدا خانم عزیز

اگر لطف کنید به سوالاتم پاسخ بدید ممنون میشم :

شما قبل از اینکه در سوئد ۲ سال حقوق مالکیت معنوی و حقوق بشر بخونید چه آینده‌ای از نظر شغلی‌ و بازار کار برای خودتون متصور بودید ؟ یا به اعتبار بهتر بازار کار رو برای این رشته‌ای که شما خوندید چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا صرفا بخاطر علاقه در این رشته پا گذاشتین یا عواملی مانند آیندهٔ شغلی‌ براتون مطرح بود ؟

اگر لطف کنید می‌خواستم یه توضیحی در مورد محیط دانشگاهی که توش درس خوندید که فکر کنم لوند بود بدید ، نحو برگزاری و درس دادن در کلاس هاش و تفاوتش با دانشگاه‌های ایران... سطح دانشجویان و محیط علمیش .... نوع تعامل و سطح خواسته‌های استادان از دانشجویان در کلاس ... امکانات کتابخانه و سطح منابعی که برای ارتقا دانشتون در اختیار داشتید ... کلا اگر می‌شه در مورد دانشگاهتون توضیح بدید .

از دوستان دیگه هر کسی‌ که تجربه آکادمیک در رشته ی حقوق رو در خارج از کشور داشته در خصوص سوالات من محبت کنه پاسخ بده

واقعا ممنون از همه

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    ایشون رو هم من رزومه شون رو دیدم، پایان نامه دکتری شون به زبان سوئدی نوشته شده.
    من به این نکته توجه نکرده بودم، این خیلی چیزارو توضیح میده.

من یه مکاتبه کوتاهی داشتم باهاشون، خیلی مثبت به نظر میان (نه مثل بعضی از اساتید ایرانی خارج از کشور که متاسفانه گاهی تا میفهمن ایرانی هستی اصلا جوابتم نمیدن) به من کمکی نتونستن بکنن چون کلا مالکیت فکری کار نمیشه اونجا اما برای سایر گرایش ها در صورت علاقه دوستان فکر میکنم ایشون بتونن کمک کنن یا اطلاعات بدن در مورد شرایط پذیرش و فاند.

سلام می خواستم ببینم با این رزومه میتونم از دانشگاه های برتر دنیا Fullم fundبگیرم
    معدل دیپلم:19.75
    رتبه ی 1 انسانی کشورکنکور
    نفر اول کارشناسی دانشگاه امام صادق معدل 19.00
    نفر اول کارشناسی ارشد امام صادق حقوق خصوصی معدل 19.32
    نفر سوم ازمون وکالت
    نفر6 المپیاد حقوق
    پایان نامه با درجه ی عالی (20)
    سه مقاله در کنفرانس های خارجی
    نمره ی ایتلس 8
    مسلط به زبان فرانسه و عربی
    خیلی تمایل دارم که دانشگاه ییل امریکا یا اکسفورد یا دانشگاه های تراز اول انگلیسی زبان فاند کامل بگیرم
    لطفا راهنماییم کنید

Member
    رشته و دانشگاه

یکی از تفاوتهای عمده تدریس حقوق در دانشکده های حقوق آمریکایی ( تا جایی که من دیدم) و ایران و دانشکده های حقوق در اروپا این هست که در امریکا حقوق خیلی بیشتر به روش سقراطی تدریس می شود. استاد در کلاس از شما انتظار دارد که از قبل مقدار تعیین شده ای از case book رو بخونید و در کلاس و در هنگام تدریس مشارکت کنید. همه به نظر دادن تشویق می شوند و در واقع تدریس به صورت Interactive شکل می گیرد. اما در اروپا ( و به طور مثال در هلند و بلژیک) تقریبا شیوه تدریس مثل ایران به صورت لکچر استاد است و مشارکت دانشجویان در آن حد نیست. این قاعده صددرصد و مطلق نیست و منظور "رویه کلی و تمایل سیستم" است. اما ممکن است که در هر دوی این سیستم ها شما مثالهای نقضی هم پیدا کنید.

http://www.justiceharvard.org/2011/03/episode-01/#watch
    لینک بالا یک کورس راجع به "عدالت" در دانشگاه هاروارد است با تدریس مایکل ساندال. مسلما همه کلاسها در امریکا به این کیفیت نیستند ولی خب این نحوه تدریس ایده خوبی می دهد از نوع تدریس در دانشگاه های امریکایی.
    از نظر منابع کتابخانه ای که واقعا قابل مقایسه نیستند. مثال می زنم برایتان کتابخانه دانشکده حقوق دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا رو که منابعش واقعا غنی بود و شما تقریبا هر چه می خواستید پیدا می کردید. از نظر منابع الکترونیکی، تفاوت چندانی بین امریکا و اروپا نیست و معمولا شما با استفاده از پس وردی که دانشگاه در اختیار شما می گذارد، می توانید دسترسی کاملی به بسیاری از منابع الکترونیکی داشته باشید.

از نظر سطح دانشجویان و انتظار از دانشجویان، در دانشکده های حقوق آمریکا، رقابت با دانشجویان امریکایی واقعا سخت است اولا به خاطر مسئله زبان. و ثانیا انگیزه بالایی که در این دانشجویان هست. به خاطر اینکه انتظار دارند که از همان تابستان سال اول با نمره هایی که در طول سال گرفته اند اینترنشیپ بگیرند و به همین خاطر فضا بسیار رقابتی است. تقریبا می توانم بگم که شما کار خیلی سختی برای رقابت با دانشجویان امریکایی در پیش خواهید داشت. اما در اروپا و در برنامه های انگلیسی زبان ( تا جایی که من می دانم: در هلند/بلژیک/ایتالیا) ، این سختی رقابت با نیتیو ها به خاطر زبان نیست. ( با فرض اینکه شما با سطح خوب و متوسط به بالایی از زبان وارد سیستم بشوید- همان تافل صد به بالا و آیلتس هفت و نیم- هشت). کمتر هم من دیده ام که آن اصرار بر آمادگی قبل از کلاس و ... که در امریکا وجود داشت این جا وجود داشته باشد و از این نظر کار راحت تر است.
    اما سختی امتحانات و ..کما کان به جای خود باقی است.
    مخلص کلام اینکه، سیستم آمریکایی انگیزه بیشتری برای رقابت می دهد. در سیستم اروپایی، شما خودتان باید تلاش کنید که با انگیزه بمانید. در هر حال و در هر دو سیستم، خود فرد تعیین کننده است. مانند همان سیستم خودمان در ایران، که بعضی ها را به تنبلی تشویق می کند و بعضی ها هم چنان و با وجود همه این مسائل با انگیزه و با تمام قوا کار می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiirani نمایش پست ها
    سلام می خواستم ببینم با این رزومه میتونم از دانشگاه های برتر دنیا Fullم fundبگیرم
    معدل دیپلم:19.75
    رتبه ی 1 انسانی کشورکنکور
    نفر اول کارشناسی دانشگاه امام صادق معدل 19.00
    نفر اول کارشناسی ارشد امام صادق حقوق خصوصی معدل 19.32
    نفر سوم ازمون وکالت
    نفر6 المپیاد حقوق
    پایان نامه با درجه ی عالی (20)
    سه مقاله در کنفرانس های خارجی
    نمره ی ایتلس 8
    مسلط به زبان فرانسه و عربی
    خیلی تمایل دارم که دانشگاه ییل امریکا یا اکسفورد یا دانشگاه های تراز اول انگلیسی زبان فاند کامل بگیرم
    لطفا راهنماییم کنید

حتما اقدام کنید ، شانس خوبی‌ دارید ، رزومه تون فوق‌العادست

Junior Member bhr آواتار ها

سلام به همگی.دوستان می خواستم بدونم برای مقطع ِ ارشد در رشتۀ بین الملل و تجارت بین الملل در کشور المان دانشگاهِ مناسبی سراغ دارین؟
    و به نظرتون آیا آلمان برای تحصیل در رشتـه حقوق مناسب هست ؟
    پیشاپیش ممنون از همگی
    ! Don't hate what you Don't understand

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bhr نمایش پست ها
    سلام به همگی.دوستان می خواستم بدونم برای مقطع ِ ارشد در رشتۀ بین الملل و تجارت بین الملل در کشور المان دانشگاهِ مناسبی سراغ دارین؟
    و به نظرتون آیا آلمان برای تحصیل در رشتـه حقوق مناسب هست ؟
    پیشاپیش ممنون از همگی
    http://www.llm-guide.com/germany

Member
    رشته و دانشگاه

Mahdiirani:

رزومه خوب و نمره زبان بالا و داشتن مقاله از فاکتورهای مهم اپلای هستند که شما دارا هستید. اما اینکه بتوانید از دانشگاه های انگلیس بورس بگیرید و یا از ییل، نمی شود صددرصد گفت. روی پرسونال استیت منت و ریکامندیشنهایتان کار کنید. مخصوصا برای گرفتن فاند، پرسونال استیت منت نقش خیلی مهمی دارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)