صفحه 62 از 186 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

سلام به همگی دوستانم
    همونطور که قبلاً هم عرض کرده بودم، من برای دانشگاه یونشوپینگ (Jonkoping)، لوند (Lund) و استکهلم در سوئد اپلای کردم به ترتیب همین اولویتها یعنی به ترتیب از رنک پایین به بالا!و نیز هلسینکی فنلاند.
    الان هم برای استرالیا میخام اپلای کنم هرچند شرایط ملبورن و ... رو دارم، و معدلم هم بالاست،زبان خوب و رزومه قوی، سابقه تدریس، وکالت و ... رو دارم ولی میخام برای دانشگاههای رنک پایین تر اقدام کنم؛ دانشگاه La Trobe که در شهر ملبورنه و نیز دانشگاه تزمنیا ( Tasmania : جزیره ایه در نزدیکی سواحل استرالیا)!
    من اصلا به خاطر اینکه شانسم رو در اخذ پذیرش افزایش بدم این کارا رو نمیکنم، بلکه صرفاً به این دلیل دنبال دانشگاههای سیدنی و ملبورن و ... نیستم که معتقدم در حوض کوچکتر بهتر میشه ماهی گرفت! در دانشگاههای کوچکتر رقابت مخصوصا برای دکترا برای ما که نیتیو نیستیم راحت تره و سختکوشی ما شاید بتونه ضعف زبان رو پوشش بده. علاوه براینکه معمولا یافتن یک شغل آکادمیک یا اداری در داخل دانشگاههای شهرهای کوچک هم راحت تر از شهرهای بزرگتره...
    به نظر من این یکی دوساله مستر هم خیلی زود تموم میشه و اگه نشه برای دکترا پذیرش گرفت باید برگشت. پس برای ماندگار شدن بیشتر (به منظور پذیرفته شدن در مقطع دکترا و یا اخذ اقامت دائم) یا باید از همون اول دور رنک بالا و این حرفا رو خط کشید یا ریسک دانشگاههای رنک بالا رو قبول کرد و با نیتیوهایی که خیلی هم مسلط به حقوق کشورشون هستن و از بهترین دانشجویان همون کشور هستن وارد رقابت شد که طبعا احتمال موفقیت در دکترا کمه (اینو من از تجربه دوستان همین فروم استنباط کردم) و طبق قاعدۀ فقهی یختار الاهون بین الشرین! باید از بین دو خطر، اون یکی که سبک تره رو انتخاب کرد، یعنی رنک پایینی که احتمال پذیرش در مقطع دکترا و امکان تدریس در دانشگاه رو به من میده بهتره از رنک بالایی که بعد از اتمام مستر مجبور بشم بار و بقچه ام رو بردارم و از اونجا برم.
    البته مساله دیگه هم اینه که یه مستر یکساله در دانشگاه ملبورن یا سیدنی 35000/34000 دلاره (35000 دلار برای یکساله) ولی در تزمنیا یه مستر دوساله 30000 دلار میشه (سالی 15000 دلار) یعنی علاوه بر مزیت احتمال بالاتر در کسب پوزیشن دکتری، به لحاظ اقتصادی هم به صرفه تره و با هدف کسی که هدفش از رفتن نه صرفا علامه شدن بلکه تبعه شدنه جورتره.
    حالا نظر شما دوستان چیه؟
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

نظر شخصی من این است که مزیت مستر دوساله این هست که به شما وقت کافی می دهد که در سال دوم خودتون رو برای اپلای دکتری اماده کنید و پروپوزال بهتری با علم بیشتری که در طول سال اول به دست اوردید اماده کنید. اما در مسترهای یکساله، عملا وقتی شما در سپتامبر شروع می کنید و در دسامبر ددلاینها فرا می رسد، فرصت کافی برای کار کردن روی پروپوزال دکتری نخواهید داشت. مخصوصا اگر مسترتان هم کورس بیس و هم ریسرچ بیس باشد که کار زیادی می برد. این قاعده یک استثنا دارد ازنظر من، آن هم وقتی که شما اساسا قبل از شروع مستر ایده خوبی برای پروپوزال دکتری دارید و این مستر جدید را می گذرانید صرفا به این خاطر که ان دانشگاه مورد نظر دانشجوی دکتری به صورت مستقیم نمی گیرد و دلایلی مثل این. در این حالت بهتر است که زمان و هزینه اضافی روی یک مستر دوساله نگذارید و بروید سراغ مسترهای یکساله. کاری که چند تا از دوستان من در فرانسه کردند که از قبل یک مستر از ایران داشتند. اما برای اینکه بتوانند در دانشگاه مورد نظرشان در فرانسه، استاد پیدا کنند و جا بیفتند، یک مستر یک ساله گذراندند و بعد دکترایشان را شروع کردند.
    در هر حال، همیشه هم هر دو گزینه وجود ندارد و بعضا مجبور به انتخاب همان یک گزینه ای هستید که در آن دانشگاه مورد نظر ارائه می شود.
    اما با توجه به اینکه شما هر دو گزینه را در اختیار دارید، و اولویت بالاترتان ماندن برای زمان طولانی و تابعیت گرفتن است، به نظر می رسد که مستر دو ساله با هزینه کمتر بیشتر کمکتان می کند. هر چند که باز بهتر است که موقعیتهای دکتری و اساتید و شرایط در این دانشگاه را به خوبی از قبل بررسی کنید تا مطمئن شوید که شانس معقولی برای ادامه تحصیل یا کاریابی در آنجا بعد از اتمام مسترتان وجود دارد. می توانید برای این کار با ادمیشن افیس مکاتبه کنید و بپرسید که در چه شرایطی دانشجوی دکتری می گیرند. به عنوان مثال، دانشگاه تیلبرگ در هلند، تقریبا هر سال حدود 4-5 نفر پوزیشن ( با حقوق) برای دکتری حقوق باز می کند و ظاهرا برای همه اپلیکنت ها باز است. اما در واقع اینطور نیست. به گفته خود ادمیشن افیس این دانشگاه، این پوزیشنها در واقع اختصاص پیدا می کند به دانشجویانی که یک مستر و بعد یک ریسرچ مستر را در تیلبرگ گذرانده اند و در همان زمان استاد مربوطه را پیدا کرده اند که موافقت کرده است که برای دکتری هم این دانشجو را قبول کند و سوپروایزر او بشود.
    این است که بهتر است کاملا واقع بینانه به پوزیشنها و اعلامیه های پذیرش دانشجوی دکتری ( مخصوصا در رشته حقوق) نگاه کنیم تا اینکه در نتیجه، واقع بینانه رویشان سرمایه گذاری کنیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستانم
    همونطور که قبلاً هم عرض کرده بودم، من برای دانشگاه یونشوپینگ (Jonkoping)، لوند (Lund) و استکهلم در سوئد اپلای کردم به ترتیب همین اولویتها یعنی به ترتیب از رنک پایین به بالا!و نیز هلسینکی فنلاند.
    الان هم برای استرالیا میخام اپلای کنم هرچند شرایط ملبورن و ... رو دارم، و معدلم هم بالاست،زبان خوب و رزومه قوی، سابقه تدریس، وکالت و ... رو دارم ولی میخام برای دانشگاههای رنک پایین تر اقدام کنم؛ دانشگاه La Trobe که در شهر ملبورنه و نیز دانشگاه تزمنیا ( Tasmania : جزیره ایه در نزدیکی سواحل استرالیا)!
    من اصلا به خاطر اینکه شانسم رو در اخذ پذیرش افزایش بدم این کارا رو نمیکنم، بلکه صرفاً به این دلیل دنبال دانشگاههای سیدنی و ملبورن و ... نیستم که معتقدم در حوض کوچکتر بهتر میشه ماهی گرفت! در دانشگاههای کوچکتر رقابت مخصوصا برای دکترا برای ما که نیتیو نیستیم راحت تره و سختکوشی ما شاید بتونه ضعف زبان رو پوشش بده. علاوه براینکه معمولا یافتن یک شغل آکادمیک یا اداری در داخل دانشگاههای شهرهای کوچک هم راحت تر از شهرهای بزرگتره...
    به نظر من این یکی دوساله مستر هم خیلی زود تموم میشه و اگه نشه برای دکترا پذیرش گرفت باید برگشت. پس برای ماندگار شدن بیشتر (به منظور پذیرفته شدن در مقطع دکترا و یا اخذ اقامت دائم) یا باید از همون اول دور رنک بالا و این حرفا رو خط کشید یا ریسک دانشگاههای رنک بالا رو قبول کرد و با نیتیوهایی که خیلی هم مسلط به حقوق کشورشون هستن و از بهترین دانشجویان همون کشور هستن وارد رقابت شد که طبعا احتمال موفقیت در دکترا کمه (اینو من از تجربه دوستان همین فروم استنباط کردم) و طبق قاعدۀ فقهی یختار الاهون بین الشرین! باید از بین دو خطر، اون یکی که سبک تره رو انتخاب کرد، یعنی رنک پایینی که احتمال پذیرش در مقطع دکترا و امکان تدریس در دانشگاه رو به من میده بهتره از رنک بالایی که بعد از اتمام مستر مجبور بشم بار و بقچه ام رو بردارم و از اونجا برم.
    البته مساله دیگه هم اینه که یه مستر یکساله در دانشگاه ملبورن یا سیدنی 35000/34000 دلاره (35000 دلار برای یکساله) ولی در تزمنیا یه مستر دوساله 30000 دلار میشه (سالی 15000 دلار) یعنی علاوه بر مزیت احتمال بالاتر در کسب پوزیشن دکتری، به لحاظ اقتصادی هم به صرفه تره و با هدف کسی که هدفش از رفتن نه صرفا علامه شدن بلکه تبعه شدنه جورتره.
    حالا نظر شما دوستان چیه؟
    خیلی خوبه که واقع بینانه و بررسی دقیق اینکاری که m-lawyer گفتند رو انجام بدید و این چیزی که خودتون گفتید هم خوب درسته ولی این رو هم از نظر دور ندارید که دانشگاه رنک بالاتر رزومه شما رو بسیار قوی تر خواهد به خصوص که اگر اختلافش با سایر دانشگاه های دیگه زیاد باشه (البته معدل هم مهم هست برای پیدا کردن کار که خوب شاید توی دانشگاه پایین تر بشه معدل بالاتری کسب کرد... نمیدونم اینو واقعا شاید!!)
    فقط یک نکته ای که به نظرم میاد اینه که اگر توی پروگرم ال ال امی به صورت master by research (منظورم مستر یکساله است) که توی بسیاری از دانشگاه ها هم پای master by course وجود داره، شرکت کنید، که توش باید یه تز بنویسید شانستون برای دکترا خیلی بیشتر میشه چون یک تز جدی تر دارید که هم میتونید اون رو برای دکترا extend کنید و هم اینکه برای اساتید خیلی مهم خواهد بود که سابقه تحقیقی دارید، در واقع این دوره ها برای کسانی طراحی شده که قصد دکترا خوندن دارن و توی description ها هم اینو نوشته... اینو من از یک استاد دانشگاه سیدنی شخصا شنیدم که دانشجوی دکترا از این دوره ها خیلی راحت تر انتخاب میشه ...ضمن اینکه این دوره های مستر بای ریسرچ فاند بیشتری هم بهشون اختصاص داده میشه که خوب میتونه به صورت تخفیف در شهریه باشه که البته باید بگردید ولی من زیاد دیدم....

البته خوب سختی های خاص خودش رو هم داره چرا که کلاسی به اونصورت ندارید و از ابتدا که وارد یک دانشگاه خارجی که خیلی با فضاش بیگانه هستید میشید باید شروع کنید به کار کردن روی تز بدون گذروندن هیچ کورسی.... باید سبک و سنگین کنید و ببینید چه راهی رو انتخاب کنید...

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    شما قبل از اینکه در سوئد ۲ سال حقوق مالکیت معنوی و حقوق بشر بخونید چه آینده‌ای از نظر شغلی‌ و بازار کار برای خودتون متصور بودید ؟ یا به اعتبار بهتر بازار کار رو برای این رشته‌ای که شما خوندید چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا صرفا بخاطر علاقه در این رشته پا گذاشتین یا عواملی مانند آیندهٔ شغلی‌ براتون مطرح بود ؟

اگر لطف کنید می‌خواستم یه توضیحی در مورد محیط دانشگاهی که توش درس خوندید که فکر کنم لوند بود بدید ، نحو برگزاری و درس دادن در کلاس هاش و تفاوتش با دانشگاه‌های ایران... سطح دانشجویان و محیط علمیش .... نوع تعامل و سطح خواسته‌های استادان از دانشجویان در کلاس ... امکانات کتابخانه و سطح منابعی که برای ارتقا دانشتون در اختیار داشتید ... کلا اگر می‌شه در مورد دانشگاهتون توضیح بدید .ه
    سلام

میبخشید که دیر جواب میدم اما میخواستم سر فرصت و کامل جواب بدم به همین خاطر تاخیرم طولانی شد.

من شخصا میخواستم در زمینه حقوق بین الملل یا بشر ادامه تحصیل بدم و به مالکیت فکری در کل اصلا علاقه ای نداشتم، به همین دلیل مستر دانشگاه لوند رو انتخاب کردم چون ترکیبی از حقوق بین الملل و بشره و در زمینه حقوق بشر هم سطح منطقه ای (یعنی مثلا اروپا، آمریکای لاتین، آفریقا و ...) رو پوشش میده هم سطح بین المللی. اما وقتی رفتم اونجا متوجه شدم که پروگرام لوند این امکان رو به شما میده که بعد از اتمام سال اول و برای سال دوم همون برنامه حقوق بشر رو به طور تخصصی تر ادامه بدید یا اینکه رابطه بشر رو بررسی کنید با مالکیت فکری و یا رابطه بشر با حقوق کار. با وجود اینکه همونطور که گفتم من به طور اخص علاقه ای به مالکیت فکری صرف نداشتم اما به رابطه حقوق بشر و حقوق مالکیت معنوی خیلی علاقه مند شدم و به نظرم جالب اومد چون یه گرایشیه جدای از حقوق بشر به تنهایی و یا مالکیت فکری به تنهایی. برای من علاقه خیلی مهمه و اصلا نمیتونم در زمینه ای که علاقه ای بهش ندارم تحصیل یا کار کنم. به همین خاطر این گرایشو انتخاب کردم با این وجود که ازعان میکنم شاید بهترین گرایش از نطر بازار کار نباشه اما من واقعا ازش لذت میبرم. این رشته در حد خودش بازار کار داره، چه در سطح داخلی (مخصوصا اگه رو جنبه مالکیت فکریش بیشتر تمرکز کنید از لحاظ تکنیکی) و چه در سطح بین المللی که سرحدش میتونه کار کردن در جایی باشه مثل وایپو (WIPO) که البته خود من از محیطش خیلی خوشم نیومد یه ماهی که اونجا بودم و خوب البته میمونه بحث کار آکادمیک که واسه هر گرایشی از حقوق گنجایش داره. به هر حال امیدوارم از نظر بازار کار بعدها از انتخابی که کردم پشیمون نشم

در رابطه با سؤال دومتون میتونم این توضیح رو بدم:

مستر لوند هم کورس بیسده (course-based) هم ریسرچ بیسد (research-based). یعنی یک سال و نیم شما یه سری کورس های اجباری و آپشنال رو پاس میکنید و نیم سال آخر برای نوشتن تزه. بزرگترین تفاوت کلاس ها با ایران اینه که شروع و اتمام کورس ها لزوما همزمان با شروع و خاتمه ترم تحصیلی نیست و ممکنه یه کورس قبل از پایان یه ترم تموم بشه یا حتی نصفش بمونه واسه ترم بعد و این به این معنی هم هست که شما هر زمانی ممکنه امتحان داشته باشید و لزوما پایان ترم به معنی فصل امتحانات نیست. برگزاری کلاس ها به این صورت بود که اول ترم یه سری منابع اغلب به صورت کتاب معرفی میشد و در طول ترم هم منابع دیگه ای به تدریج اضافه میشد مثل کتاب های دیگه، مقالات چاپی یا آنلاین، کیس لا، کامنتری روی کنوانسیون ها یا قوانین داخلی مختلف و از این قبیل. توی کلاس ها تدریس به معنی اینکه استاد نطق کنه و شاگردها نوت بنویسن نبود. شما باید منبعی رو که در رابطه با هر موضوع معرفی شده بود قبل از هر جلسه مطالعه میکردی (و حتی گاهی مطالعه اضافی از جانب خود دانشجو نیاز بود، مثلا اگه با یه موضوع اصلا آشنایی نداشته باشی احتمالا منبعی که استاد معرفی کرده کفایت نمیکنه) و بعد سر کلاس موضوع به بحث و گفت و گو گذاشته میشد. استاد هیچ وقت شخص خاصی رو خطاب قرار نمیداد و به قول معروف "درس نمیپرسید" اما شما هم خودت تشویق میشدی به مشارکت هم اینکه بین خودمون باشه اگه از قبل آماده نبودی سر کلاس چیزی نمیفهمیدی چون هیچ موضوعی "توضیح" داده نمیشد براساس این فرض که دانشجو خودش مقدمات رو خونده و اگه کسی سؤالی در مورد مسائل ساده میکرد مشخص میشد که پیش مطالعه نداشته.

تفاوت دیگه نحوه ارزشیابی بود که به شکل های زیر بود: take-home exam ،تهیه و نوشتن یه پروژه، نوشتن مینی-تزیز (mini-thesis) در حد 20 صفحه به همون استراکچر یه تز که به نوعی آمادگی واسه نوشتن تز اصلی بود. take-home exam به این معنی بود که یک یا چند سؤال مطرح میشد و شما بین دو تا سه روز وقت داشتی که بهشون به طور تشریحی جواب بدی در حد 10-15 صفحه؛ خیلی از سؤالات امتحانات جواب قاطع و صریحی نداشتن و قدرت استدلال و ارجاع به منابع قانونی مناسب ارزشیابی میشد. پروژه ها و مینی-تزیز ها نیاز به پرزنتیشن شفاهی هم داشتن.

اینا امتحانات اصلی و پایانی بودن اما در طول کورس هم ارزشیابی های دیگه ای انجام میشد مثل پرزنتیشن فردی یا گروهی، کیس-ممو ( case-memo) که به این معنیه که شما باید یه کیس رو که معمولا هم طولانی بود مثل مثلا یه کیس از دادگاه حقوق بشر اروپا رو خلاصه میکردی و در 2 دقیقه ارائه میدادی و مهم بود که همه قسمت هاشو پوشش بدی و کسی که اصلا با کیس آشنایی نداشته متوجه بشه، یا یه مورد دیگه موت-کورت (moot-court) هست که به این صورته که دانشجوها در دو گروه یه کیس فرضی مشابه واقع رو در یه دادگاه فرضی بازی میکنن بدون اینکه رای صادر بشه و در اینجا هم هدف قرارگرفتن تو یه موقعیت واقعی، آشنایی با رویه دادرسی دادگاه های مختلف، قوانین، تقویت قدرت استدلال و از این قبیله.

در مورد سطح علمی دانشجویان تنوع زیادی وجود داشت اما در کل همه به نظرم سطح خوبی داشتن و دانشجوی ضعیف من اونجا ندیدم. مساله ای که رقابت رو سخت میکرد اول از همه مساله زبان و سرعت مطالعه بود در مقایسه با نیتیوها و غیر نیتیوهایی که زبانشون در حد نیتیوها خوب بود و بعد هم مساله آشنایی با قوانین و دادگاه های بین المللی (با توجه به سطح تدریس حقوق بین الملل در مقطع لیسانس در ایران و عدم وجود حقوق بشر بین واحد های درسی لیسانس). همون طور که آقای نبیلو عزیز هم اشاره کردن رقابت فردی اونجا هم خیلی وجود نداشت و دانشجوها خیلی کاری به کار هم نداشتن در زمینه نمره و این حرف ها و تاکید خیلی خیلی زیادی هم به کار گروهی میشد که در ابتدا یه کم واسه ما ایرانیا سخت بود با توجه به روحیه کار انفرادیمون اما به تدریج نه تنها آسون بلکه لذت بخش هم بود. تنها زمینه ای که رقابت توش بالا بود بحث اینترنشیپ بود که هم گرفتنش مهم بود هم رقابت زیادی برای گرفتنش وجود داشت.

نوع تعامل استادهارو تو کلاس براتون توضیح دادم که انتظار داشتن دانشجو منابع رو پیش از کلاس مطالعه کنه ولی در کل بسیار مثبت و مسئول بودند. کاملا آماده پاسخ گویی بودند و از دانشجویی که مشتاق بود خیلی استقبال میکردن مخصوصا در دوران نوشتن تز همه سوپروایزرها خیلی ساپورتیو و همراه بودند. نکته متفاوت با ایران اینه که روابط دانشجو و استاد و در کل همه کارکنان دانشگاه حتی با ریئس دانشکده خیلی ریلکس و غیر رسمیه و برای ما که بهش عادت نداریم حتی خیلی عجیب. مثلا من خودم کلی هول شده بودم و نمیدونستم چی بگم وقتی تو اولین مهمونی آشنایی دانشجوها و اساتید با هم ریئس پروگرام ما اومد پیش من و دوتا از دوستام و بهمون کیک تعارف کرد و کلی باهامون گفت و خندید

امکانات کتابخونه و سطح منابع هم خیلی خوب بود مخصوصا در مقایسه با ایران. بهترین مزیتش به نظر من منابع آنلاینی بود که دانشگاه برای دانشجوها فراهم کرده بود که در غیر این صورت برای دستررسی بهشون باید مبالغ کذایی رو پرداخت کنید. مخصوصا که در رابطه با گرایش خود من این موضوع خیلی اهمیت داره چون خیلی جدیده و منابع زیادی به شکل کتاب موجود نیست و تقریبا همه چی آنلاینه و تو ژورنال های مختلف. یه مزیت دانشکده حقوق دانشگا لوند اینه که با مؤسسه رائول والنبرگ (Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law) همکاری نزدیک داره و کتابخونه این مؤسسه خیلی قویه و همچنین اینکه ما میتونستیم درخواست بدیم کتاب های جدید رو به محض اینکه تو بازار میان برای کتابخونه بخرن. خود من در غیر این صورت یا باید قید خیلی منابع رو واسه تزم میزدم یا اینکه هزینه وحشتناکی میکردم واسه خرید اون همه کتاب.

امیدوارم این اطلاعات برای شما و سایر دوستان مفید باشه. اگه نکته ای رو جا انداختم لطفا یادآوری کنید تا اگه بتونم جواب بدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

دقیقه ی نوده ولی برای دوستانی که به دنبال پوزیشن PhD میگردن این برنامه در زمینه مالکیت فکری توی دانشگاه ناتینگهام ارائه میهش تا چند روز ددلاینشه... شاید به درد برخی دوستان بخوره .....
    http://www.nottingham.ac.uk/jobs/cur...ies/ref/LSS350

These scholarships are in the field of Intellectual Property and offered in collaboration with two major players in the IP field.
    The first project, sponsored by a prominent technology company, examines infringement of intellectual property rights, privacy and freedom of speech on the Internet; for further details on this topic please see below.The second project, sponsored by a prominent music company, examines the impact of the introduction of a parody exception in UK copyright law, drawing on the French, Australian and Canadian experience; for further details on this topic please see below. As it will review French law, a good knowledge of the French language is highly desirable for this studentship.

Both scholarships are in the field of copyright but will also touch on other intellectual property-related issues. There will be a 3 months internship in each organisation (the technology company or music company depending on which studentship the student obtains) which should be great fun, interesting, rewarding and very special and rare for a PhD student in the field of IP. Both internships will take place in London.

These full-time scholarships are for the equivalent of full HEU fees and maintenance, providing a total of around £17,500* per annum (*estimate including Home/EU fees of £3,732). The scholarships are open to all qualified applicants, but overseas candidates would be responsible for finding the balance between HEU and Overseas fees if successful. Each scholarship is available for a period of one year initially, with the expectation of renewal for a further two years, subject to satisfactory performance in degree studies.

سلام دوستان
    هممسر من وکیل پایه یک دادگستری مرکز(تهران)است و رتبه 100 کانون وکلا بود و سابقه وکالت 2 ساله داره با بیش از 100 پرونده حقوقی با زمینه های مختلف, لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه آزاد با معدل لیسانس:13.70 و فوق لیسانس:16.80 , ما برای مهاجرت اقدام کردیم و منتظر مدیکال هستیم , ایشون می خواهند که برای دکتری و همچنین اگر بشه وکالت در کانادا اونجا درسشو ادامه بده , سوال من این است که چطور میتونه برای وکالت در کانادا اقدام کنه؟ اصلا" این کار امکان پذیر هست و اینکه با این سابقه میتونه برای دکتری پذیرش بگیره یا خیر ؟
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط hanap نمایش پست ها
    سلام دوستان
    هممسر من وکیل پایه یک دادگستری مرکز(تهران)است و رتبه 100 کانون وکلا بود و سابقه وکالت 2 ساله داره با بیش از 100 پرونده حقوقی با زمینه های مختلف, لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه آزاد با معدل لیسانس:13.70 و فوق لیسانس:16.80 , ما برای مهاجرت اقدام کردیم و منتظر مدیکال هستیم , ایشون می خواهند که برای دکتری و همچنین اگر بشه وکالت در کانادا اونجا درسشو ادامه بده , سوال من این است که چطور میتونه برای وکالت در کانادا اقدام کنه؟ اصلا" این کار امکان پذیر هست و اینکه با این سابقه میتونه برای دکتری پذیرش بگیره یا خیر ؟
    ممنونم
    برای گرفتن پذیرش دکترا در رشته حقوق معمولا بصورت مستقیم عمل نمی شود و بایددوره مستر کانادایی با تز بگذرانند.برای کار وکالت هم سابقه ایرانی اثری ندارد و باید بعد از اخذ مدرک کانادایی درخواست معادلسازی بدهند و در صورت پذیرش و گذرانیدن تعدادی واحد تطبیق بخورند و تازه برای اخذ پذیرش و سپس گذرانیدن تعدادی واحد و کارآموزی در کانون وکلای ایالت مورد نظر اقدام کنند .که کار اسانی نیست.من فکر کنم یکدفعه دیگر هم اینها در فروم گفته ام.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من امروز به صورت تصادفی با این گروه حقوق آشنا شدم و همه مطالب 62 صفحه گروه رو به طور کامل خوندم و واقعا از آشنایی با این گروه خوشحالم.
    چند تا سوال دارم که ممنون می شم با توجه به شرایطم، من رو راهنمایی کنید:
    من لیسانس کامپیوتر-نرم افزار از ایران دارم و در حال فارغ التحصیل شدن از فوق لیسانس شبکه از دانشگاه KTH سوئد هستم. به شدت علاقه مند به رشته حقوق هستم ولی نمی دونم به چه طریق می تونم برای ورود به این رشته اقدام کنم. من در ایران نیستم که بتونم در ایران حقوق بخونم. با نحوه گرفتن لیسانس حقوق در سوئد هم خیلی آشنا نیستم ولی فکر می کنم مستلزم دانستن زبان سوئدی هست. تنها مواردی که می شناسم کانادا و آمریکاست که البته مشکل هزینه هم هست
    حالا چند تا سوال دارم که ممنون می شم اگه راهنماییم کنید:
    1- به طور کلی چه راهی رو برای وارد شدن به رشته حقوق به من پیشنهاد می کنید (هدف اول من کار کردن با این رشته است نه تدریس)
    2-با توجه به توضیحاتی که خوندم برای خواندن لیسانس حقوق در آمریکا و کانادا باید ابتدا در رشته دیگری لیسانس داشت، آیا رشته غیر مرتبت من قابل قبوله؟(من باید چه روندی رو طی کنم ددلاین ها برای JD کی هست و آیا باید LSAT امتحان بدم)
    3-هزینه خوندن لیسانس (JD یا هر دوره ای که بتوان برای گرفتن پروانه وکالت اقدام کرد)حدودا چقدر هست و آیا راهی برای کم کردنش در دوره لیسانس هست(فاند یا هر مورد دیگری)
    4-با توجه به این که اقامت کانادا یا امریکا رو ندارم، آیا بعد از خوندن دوره مربوطه (JD) آیا امکان شرکت در دوره کارآموزی و امتحان وکالت (Bar و...) وجود داره؟
    5-در پست های مختلف درباره مشکلات پیدا کردن کار برای کسانی که در امریکا یا کانادا حقوق خواندند صحبت شد آیا این مشکلات مربوط به افرادیست که LLM گرفته اند یا شامل کسی که JD هم بخواند هست(یعنی اگر کسی با هر مشکلی هرینه های JD رو تقبل کنه بازهم با احتمال زیاد برای پیدا کردن شغل با مشکل مواجه می شه؟)
    6- در امریکا یا کانادا غیر از وکالت با خواندن رشته حقوق چه کارهایی میتوان انجام داد(مانند قضاوت و سردفتری در ایران)
    7-آیا برای دریافت پروانه مشاغل مختلف محدودیت سنی وجود داره؟(سقف سنی)
    8-آیا رشته واسطی بین کامپیوتر و حقوق هست که بتوانم مستقیم وارد اون رشته بشم؟
    9-در صورت بازگشت به ایران آیاJD قابل استفاده است ؟

از اینکه به علت بی اطلاعییم سوالات زیادی پرسیدم عذر میخوام و البته ممنون می شم اگه من رو راهنمایی کنید.
    برای همه دوستان آرزوی پیروزی و موفقیت میکنم و
    شاد باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط Dadgar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من امروز به صورت تصادفی با این گروه حقوق آشنا شدم و همه مطالب 62 صفحه گروه رو به طور کامل خوندم و واقعا از آشنایی با این گروه خوشحالم.
    چند تا سوال دارم که ممنون می شم با توجه به شرایطم، من رو راهنمایی کنید:
    من لیسانس کامپیوتر-نرم افزار از ایران دارم و در حال فارغ التحصیل شدن از فوق لیسانس شبکه از دانشگاه KTH سوئد هستم. به شدت علاقه مند به رشته حقوق هستم ولی نمی دونم به چه طریق می تونم برای ورود به این رشته اقدام کنم. من در ایران نیستم که بتونم در ایران حقوق بخونم. با نحوه گرفتن لیسانس حقوق در سوئد هم خیلی آشنا نیستم ولی فکر می کنم مستلزم دانستن زبان سوئدی هست. تنها مواردی که می شناسم کانادا و آمریکاست که البته مشکل هزینه هم هست
    حالا چند تا سوال دارم که ممنون می شم اگه راهنماییم کنید:
    1- به طور کلی چه راهی رو برای وارد شدن به رشته حقوق به من پیشنهاد می کنید (هدف اول من کار کردن با این رشته است نه تدریس)
    2-با توجه به توضیحاتی که خوندم برای خواندن لیسانس حقوق در آمریکا و کانادا باید ابتدا در رشته دیگری لیسانس داشت، آیا رشته غیر مرتبت من قابل قبوله؟(من باید چه روندی رو طی کنم ددلاین ها برای JD کی هست و آیا باید LSAT امتحان بدم)
    3-هزینه خوندن لیسانس (JD یا هر دوره ای که بتوان برای گرفتن پروانه وکالت اقدام کرد)حدودا چقدر هست و آیا راهی برای کم کردنش در دوره لیسانس هست(فاند یا هر مورد دیگری)
    4-با توجه به این که اقامت کانادا یا امریکا رو ندارم، آیا بعد از خوندن دوره مربوطه (JD) آیا امکان شرکت در دوره کارآموزی و امتحان وکالت (Bar و...) وجود داره؟
    5-در پست های مختلف درباره مشکلات پیدا کردن کار برای کسانی که در امریکا یا کانادا حقوق خواندند صحبت شد آیا این مشکلات مربوط به افرادیست که LLM گرفته اند یا شامل کسی که JD هم بخواند هست(یعنی اگر کسی با هر مشکلی هرینه های JD رو تقبل کنه بازهم با احتمال زیاد برای پیدا کردن شغل با مشکل مواجه می شه؟)
    6- در امریکا یا کانادا غیر از وکالت با خواندن رشته حقوق چه کارهایی میتوان انجام داد(مانند قضاوت و سردفتری در ایران)

از اینکه به علت بی اطلاعییم سوالات زیادی پرسیدم عذر میخوام و البته ممنون می شم اگه من رو راهنمایی کنید.
    شاد باشید.

سلام ، من در خصوص سوال ۸ امّ تون جواب میدم در مورد بقیه سوالاتون دوستانی که اطلاعاتشون از من بیشتر هست پاسخ خواهند داد : بله رشته‌های مرتبط با رشته شما در حقوق وجود داره که اتفاقا میتونید توش خیلی‌ هم موفق باشید با توجه به اینکه رشتتون کامپیوتر هست . رشته‌هایی‌ در مقطع LLM که مربوط به کامپیوتر هست :
    InformationTechnology law - Computer and Communications law - Internet Law -Computer Law

مثل :
    Information and Communication Technology Law دانشگاه اسلو نروژ با این لینک : البته این لینکی‌ که گذشتم علاوه بر کامپیوتر ، زمینه‌های دیگر Communications Technology رو در بر میگیره .

http://www.uio.no/english/studies/programmes/ictlaw-master/index.xml

LLM Internet Law , University of Essex , United Kingdom : لینک :

http://www.essex.ac.uk/coursefinder/...rse=LLM+M10412

LLM Computer and Communications Law , Queen Mary University of London : لینک :

http://www.law.qmul.ac.uk/postgradua...ons/index.html

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Dadgar نمایش پست ها
    ...حالا چند تا سوال دارم که ممنون می شم اگه راهنماییم کنید:

شاد باشید.
    1-سریع ترین و راحت ترین راه اینه که در ایران لیسانس حقوق بگیرید.
    2-برای مستر یا همون LLM دوره هایی در بعضی از دانشگاهها ارائه میشه که فارغ التحصیل های دیگر رشته ها هم میتونن اپلای کنن؛ مثلا در همین سوئد دانشگاه Jonkoping رشته حقوق مالیاتی شرکتهای بین المللی رو بچه های رشته اقتصاد و بیزنس هم میتونستن اپلای کنن، به شرط اینکه واحدهایی رو در زمینه مالیات پاس کرده باشن؛ در اکثر دانشگاهها همین موضوع وجود داره در استرالیا و انگلیس هم من زیاد دیدم توی سایت دانشگاه تشریف ببرید معمولا نوشته میشه master for non lawyers یا عنوانی مشابه. مثل این لینک دانشگاه سیدنی:
    Many of our postgraduate programs are open to non-lawyers. You do not have to have a law degree or work in the legal profession if you would like to enrol in our Health Law or Environmental Law programs for instance. We have pioneered an introductory unit specifically designed for non-lawyers - Legal Reasoning and the Common Law System - and many of our specialist Master's and Graduate Diplomas involve specialised compulsory study for non-lawyers.
    http://sydney.edu.au/law/fstudent/co...dvantage.shtml
    3-هزینه خوندن یک سال لیسانس غالبا به اندازه خواندن یک سال فوق لیسانسه بنابراین باتوجه به 4 ساله بودنش هزینه زیاد خواهد شد ولی کاملا بستگی داره برای کجا بخاید اقدام کنید.
    4-من اینو نمیدونم ولی فکر میکنم باید واحدهایی رو تطبیق هم بدید تا بتونید آزمون بار بدید.
    5-کار پیدا کردن سخته ولی برای دکترا راحت تره.
    6-دامنه شغل حقوقدانان هم در خارج از ایران به وسعت ایرانه از جمله قضاوت، سردفتری، کارهای اداری، کارمند دادگستری و...
    7-پاسخ این سوال رو هم باید با مراجعه به سایت بار هر ایالتی که مد نظرتون هست بیابید.
    8-سوال شما رو دوستمون جواب داد.
    9-بله
    توصیه: راجع به این مساله بیشتر مطالعه و فکر کنید.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)