صفحه 64 از 186 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374114164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

داداش یک سال میتونم نرم و اگه ساله دوم نرم دانشگاه مشکل سربازی دارم
    میخوام ذهنم رو یک چیز فعال بشه بعد یکم سنم بره بالاتر یکم پخته تر بشم یعنی اون موقع که برای خارج بخوام اقدام کنم 23 ساله میشم و سنه مناسبیه به نسبت
    بعد امسال کنکور میدم که قطعا امسال در میام ولی رزرو میکنم برای ساله دیگه از الان دارم تحقیق میکنم ولی نفهمیدم کدوم کشور برام مناسبه

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

سئوالتون یک مقدار خیلی گسترده است! توی صفحات قبلی - تا جایی که من یادم می یاد- راجع به مزیتها و معایب اروپا، آمریکای شمالی، هند و مالزی و این اواخر استرالیا صحبت شده برای رشته حقوق و البته در کنارش برای گرفتن اقامت. به نظرم اگه شما می خواهید جواب درستی بگیرید باید اول-بی زحمت- این 64 صفحه رو یک مطالعه ای بکنید و بعد اگه سئوال خاصی داشتید بپرسید. و بعد باز همه چیز بستگی به نتایجی که شما در چهارسال لیسانستون می گیرید و پروفایلتون خواهد داشت. مسائل مالی هم که در کنارش اگه به تحصیل با هزینه شخصی فکر می کنید مهم خواهند بود.
    بعد هم اینکه این موجودی تون تا دو سال دیگه معلوم نیست ارزشش در برابر ارزهای خارجی به کجا برسه! دو- سه سال پیش شما می تونستید با 50 ملیون(= 50 هزار دلار امریکا) یک ال.ال.ام بخونید در امریکا. امسال برای شهریه همون ال.ال.ام باید 100 ملیون کنار بگذارید!

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad1 نمایش پست ها
    داداش یک سال میتونم نرم و اگه ساله دوم نرم دانشگاه مشکل سربازی دارم میخوام ذهنم رو یک چیز فعال بشه بعد یکم سنم بره بالاتر یکم پخته تر بشم یعنی اون موقع که برای خارج بخوام اقدام کنم 23 ساله میشم و سنه مناسبیه به نسبتبعد امسال کنکور میدم که قطعا امسال در میام ولی رزرو میکنم برای ساله دیگه از الان دارم تحقیق میکنم ولی نفهمیدم کدوم کشور برام مناسبه
    ممد نبودی ببینی در این 64 صفحه ای که درست شده ماها کلی با هم در خصوص سوالاتی که شما مطرح کردی بحث و مذاکره و در مواردی هم زذ و خورد کردیم (پستهای قبلی رو بخونید) ولی کسی نهایتا نمیتونه بگه مثلا این کشور X خیلی خوبه، همه باید بریم اونجا.
    نه، اینجوری نیست؛ شما باید ببینی با توجه به شرایطت کجا برات بهتره مثلا عرض بکنم اگه من بستگانی در آمریکا داشته باشم که منو ساپورت کنن مسلما برای من بهتر خواهد بود که به آمریکا برم تا کانادا. یا اگه از کانادا فول فاند (بورس کامل) بگیرم بهتر از اینه که برم آمریکا.
    البته نفرمایید 23 سال آدم پخته میشه، پس ما ته دیگ سوخته ایم دیگه؟! شما با توجه به سن تون به نظر من فرصت زیادی هم دارید و الان اصلا به این موضوعات فکر نکنید، قوانین مهاجرتی کشورها در حال تغییر و تحول مستمر هست و آنچه امروز هست ممکنه تا چهار سال دیگه نباشه.اگه در انتخابتون (حقوق) مصممی به نظر این حقیر بهترین کار اینه تمرکز زیادی به ارتقای وضعیت آکادمیک تون (معدل، تقویت زبان، مقاله و ...) داشته باشید، برای کسی که معدل و رزومه قوی داره همیشه و در همه جا فرصت های زیادی خواهد بود و این قانونی ثابته.
    ولی از لحاظ اقامت دائم که فرموده بودین در حال حاضز کانادا و استرالیا و نیوزیلند بهتر و راحت ترند و در وهله بعدی هم بعضی کشورهای اروپایی که بحثشون شده وجود دارند؛ انگلیس، سوئد ... آمریکا هم که بحث اقامتش هم مفصله. این مشکل ارز و ارزش ریالی که دوستمون فرمودن به نظر ناقص من میتونه به عنوان جدی ترین تهدید آینده، در پیش روی ما باشه.
    ویرایش توسط salehifar : February 14th, 2012 در ساعت 01:57 AM
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

سلام به دوستان عزیز اول خوشحالم که یک انجمن خوب در این زمینه پیدا کردم که ***** نیست بسی خوشحالم
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم دوستان عزیز راهنمایی کنند
    من در حال حاضر پیش دانشگاهی رو دارم سپری میکنم و سالی دیگه میخوام 1 سال برم کلاس زبان برای گرفتن مدرک و دانشگاه نمیرم
    و دانشگاه رو 2 سالی دیگه میخوام برم رشته حقوق و مدرک لیسانس رو بگیرم و بعد اگه خدا بخواد بریم اونور اب
    میخوام بدونم که چه کشوری رو به نظر شما انتخاب کنم برای تحصیل و اقامت دائم بگیرم دیگه نیام البته چند تا سوال دیگه هم پیش میاد
    اگه برای ویزای تحصیلی وثیقه بزارم و برم در هیچ صورتی نمیشه قانون رو دور زد دیگه بر نگردم
    ببخشید اگه سوال هام خیلی اماتور بود

راستی مقدار موجودیم هم 50 میلیونه در حال حاضر ممنون اگه جواب بدین........
    سؤالتون در مورد اینکه کدوم کشور رو انتخاب کنید خیلی کلیه و به N تا فاکتور بستگی داره اما به نظر بنده (همونطور که دوستان هم گفتن) بهتره بین تحصیلتون وقفه نندازید به دلایلی مثل اینکه هر ساله شرایط گرفتن بورس و ویزا سخت تر میشه. از طرفی شما شانس قبولی تو یه رشته و دانشگاه خوب واسه لیسانس رو با فاصله گرفتن از درسها برای خودتون پایین میارید، بهتره تا ذهنتون آمادست کنکور بدید و شروع به تحصیل کنید. به علاوه تقریبا همه دانشگاه ها براشون مهمه که شما در فاصله ای که تحصیل نمیکنید چه میکنید و کار تحقیقاتی یا کار مرتبط در این وقفه های زمانی براشون ارزش داره و زبان خوندن فکر نمیکنم خیلی دلیل موجهی باشه. در ضمن درسته با بالا رفتن سن آدم پخته تر میشه اما یه سال واقعا تاثیر خاصی نداره و شما باید فکر مسائلی که ممکنه شمارو عقب بندازه رو هم بکنید، مثلا اینکه خدای نکرده سال اولی که اپلای میکنید پذیرش نگیرید از جایی یا پذیرشتون مطابق شرایط دلخواهتون نباشه و تصمیم بگیرید نرید یا اینکه در مورد ویزا به مشکل بربخورید...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lida_a86 نمایش پست ها
    سؤالتون در مورد اینکه کدوم کشور رو انتخاب کنید خیلی کلیه و به N تا فاکتور بستگی داره اما به نظر بنده (همونطور که دوستان هم گفتن) بهتره بین تحصیلتون وقفه نندازید به دلایلی مثل اینکه هر ساله شرایط گرفتن بورس و ویزا سخت تر میشه. از طرفی شما شانس قبولی تو یه رشته و دانشگاه خوب واسه لیسانس رو با فاصله گرفتن از درسها برای خودتون پایین میارید، بهتره تا ذهنتون آمادست کنکور بدید و شروع به تحصیل کنید. به علاوه تقریبا همه دانشگاه ها براشون مهمه که شما در فاصله ای که تحصیل نمیکنید چه میکنید و کار تحقیقاتی یا کار مرتبط در این وقفه های زمانی براشون ارزش داره و زبان خوندن فکر نمیکنم خیلی دلیل موجهی باشه. در ضمن درسته با بالا رفتن سن آدم پخته تر میشه اما یه سال واقعا تاثیر خاصی نداره و شما باید فکر مسائلی که ممکنه شمارو عقب بندازه رو هم بکنید، مثلا اینکه خدای نکرده سال اولی که اپلای میکنید پذیرش نگیرید از جایی یا پذیرشتون مطابق شرایط دلخواهتون نباشه و تصمیم بگیرید نرید یا اینکه در مورد ویزا به مشکل بربخورید...
    من امسال کنکور میدم که ازاد قبول میشم ولی اگه مشکل سربازی به وجود نیاد با رزومه خوب فکر نمیکنم مشکلی برای پذیرش باشه حتی اگه وقفه ایجاد بشه
    مرسی از دوستان ولی بخوام 60 صفحه رو بخونم فکر کنم باید برم چشم هام و عمل کنم بعدش
    فقط چند سوال از کشور های اروپایی کدوم کشور برای مسائل اقامت و تحصیل بهترینه مسائل مالی هم در نظر نگیرید
    از دوستانی هم که پذیرش گرقتند و اروپا رفتند هم خوشحال میشیم تجربیاتشون رو در اختیارم قرار بزارن
    کلا حقوق رشته خوبیه برای ادامه تحصیل در خارج و کار پیدا کردن در اونجا؟
    مرسی از همه برای جواب هاشون
    ویرایش توسط mamad1 : February 14th, 2012 در ساعت 02:15 PM

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

کلا حقوق رشته خوبیه برای ادامه تحصیل در خارج و کار پیدا کردن در اونجا؟
    برای کار، نه نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    برای کار، نه نیست.
    البته همونقدر که واسه مشاغلی مثل پزشکی و حقوق سخت می گیرند و شاید ده سالی از عمر آدم مصروف تلاش سخت برای پیشرفت شغلی و کسب تخصص میشه ولی بعدش دیگه زندگیت افتاده توی سرازیری .
    درآمد متوسط یک وکیل یا پزشک در کانادا حدود 150000دلار در ساله بیشتر از حقوق جناب نخست وزیر.حالا شان و مقام و مرتبه علمی و شخصیت اجتماعیش بماند مقایسه کنید با ایران.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    البته همونقدر که واسه مشاغلی مثل پزشکی و حقوق سخت می گیرند و شاید ده سالی از عمر آدم مصروف تلاش سخت برای پیشرفت شغلی و کسب تخصص میشه ولی بعدش دیگه زندگیت افتاده توی سرازیری .
    درآمد متوسط یک وکیل یا پزشک در کانادا حدود 150000دلار در ساله بیشتر از حقوق جناب نخست وزیر.حالا شان و مقام و مرتبه علمی و شخصیت اجتماعیش بماند مقایسه کنید با ایران.
    در تایید فرمایش استاد بزرگوارم آقای معینی، من هم موافقم به شرط سختکوشی زیاد و دوستانی که واقعا در خودشون این پتانسیل رو می بینن باید برن والا مثل خیلی از بچه ها که دوستان در پست های قبلی هم به تجارب دوستانشون که هیچ کاری هم گیرشون نیومده و مجبور به بازگشت شدن اشاره زیادی داشتن.
    به نظرم ما باید دستاوردهای بیشتری از یک فرد حقوقدان بومی اون کشور داشته باشیم تا بشه در شرایط برابر، کار نسبتا خوبی رو دست و پا کرد.

Junior Member

پس دوستان به نظرتون چه رشته ای از انسانی خوبه در خارج

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

پس دوستان به نظرتون چه رشته ای از انسانی خوبه در خارج
    کلا اگه بحث مقایسه باشه بر اساس تجربه و شواهد موجود به اثبات رسیده که رشته های فنی-مهندسی از نظر شانس پذیرش، فاند، ویزا و کاریابی موقعیت بهتری دارند. بنابراین اگه واقعا قصد ادامه تحصیل/اقامت خارج از ایران رو دارید با دقت روی رشتتون تصمیم بگیرید و اگه واقعا و از ته قلب به حقوق یا یه رشته انسانی دیگه علاقه ندارید خودتون رو به زحمت الکی نندازید و دنبال رشته ای برید که تضمین بیشتری از این جهات داشته باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)