صفحه 69 از 186 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879119169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط En-Mo نمایش پست ها
    حلا چرا فقط کاليفرنيا؟؟ !!
    ميتونم بگم درسته که رزومه شما و سابقه تحصيليتون مهم ولی براي پذيرش تو رشته حقوق نمره زبان هم تأثير زيادی داره، مخصوصاً اگر نياز به فاند نداشته باشيد. رزومه شما شانس گرفتن فاند رو بالا ميبره ولی وقتی قرار پول بديد و رزوميه مثبتی هم داريد، اگر نمره زبانتون هم بالا باشه، انشالله که موفق می شوید.
    البته من درمورد اين دانشگاههايی که اپلای کرديد نظر خاصی ندارم، ولی شخصاً از همه دانشگاهایی که اپلای کردم پذيرش گرفتم و 2 تاشونم با scholarship
    فکر ميکنم پذيرش گرفتن زياد سخت نيست، فاند گرفتن تو رشته حقوق سخته، چون اساساً رشته ای نيست که پروژه تحقيقاتی داشته باشه و از طرف شرکتها با بودجه تحقيقاتی support بشه.
    جسارتا اگر قصد تون فقط آمدن به آمریکا و آن هم کالیفرنیا نیست شانستون را توی دانشگاههای دیگر آمریکا و اروپا هم از دست ندید. و گرایشی را هم که اپلای می کنید در نظر بگیرید. اگر قصد ماندن توی آمریکا را ندارید، خودتون را محدود به حقوق آمریکا یا کشور خاصی نکنید.
    خيلي ممنون از كمك شما
    من تافل رو ١٠٧ شدم و نمره من از طرف law council به دانشگاهها ارسال شده. نتيجه رو جهت اطلاع دوستان اعلام ميكنم كه اگه كمك ميتونم بكنم

خب ظاهرا کسی پاسخگوی پیام خصوصی نیست البته من حق میدم به دوستان...

سوال بنده اینه که اینجا نمیشه در مورد رشته و موقعیت شغلی در ایران صحبت کرد؟
    اگه میشه که ممنون میشم راهنماییم کنید
    راستش من پیش دانشگاهی هستم. رشته ی انسانی
    واقعا الان مستاصلم. گاهی اوقات میگم آخه اول و دوم دبیرستان مگه بچه عقلش میکشه که کدوم رشته به درد میخوره و کدوم نه! من دروس رشته تجربی رو دوست داشتم و دارم ولی همیشه از آمپول! و خون و... میترسیدم و اون موقع فکر میکردم که پزشکی یعنی اینکه یا پزشک عمومی بشی یا جراح!
    الان با خودم میگم آخه کودن میرفتی تخصص داخلی میگرفتی خب! به هر حال چیزیه که گذشته ....
    در مورد رشته های انسانی من علاقم به روانشناسیه ولی اصلا آینده کاریشو دوست ندارم. اصلا کار کردن به عنوان یک روانشناس با روحیات من سازگار نیست. بیمارم بیاد از مشکلاتش بگه های های منم باهاش میزنم زیر گریه
    ولی خب از طرف دیگه هم آینده کاری مناسب یک رشته خودش واسه من انگیزست. رک بگم اگه بدونم رشته پول سازیه علاقه خودش میاد و ظاهرا تو رشته های انسانی در صورت موفق بودن در رشته حقوق میتونم به این هدفم دست پیدا کنم. یه چیزی این وسط میمونه اونم وجدانم!
    تا جایی که من میدونم وظیفه یک وکیل دفاع از موکلشه چه حق و چه نا حق! که این ناحقه اینجا مشکل ساز میشه واسه من. میدونم شاید خیلیا واسشون مهم نباشه ولی واسه من هست. اگر هم که بخوام فقط طرف حق رو بگیرم و پرونده های دیگه رو رد کنم که فکر نمیکنم آینده شغلی جالبی داشته باشه.

به چندتا از دوستان پی ام زدم ولی خب حس کردم اگه اینجا مطرح کنم بهتر جواب خواهم گرفت
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها

واقعا الان مستاصلم. گاهی اوقات میگم آخه اول و دوم دبیرستان مگه بچه عقلش میکشه که کدوم رشته به درد میخوره و کدوم نه! من دروس رشته تجربی رو دوست داشتم و دارم ولی همیشه از آمپول! و خون و... میترسیدم و اون موقع فکر میکردم که پزشکی یعنی اینکه یا پزشک عمومی بشی یا جراح!
    الان با خودم میگم آخه کودن میرفتی تخصص داخلی میگرفتی خب! به هر حال چیزیه که گذشته ....
    در مورد رشته های انسانی من علاقم به روانشناسیه ولی اصلا آینده کاریشو دوست ندارم. اصلا کار کردن به عنوان یک روانشناس با روحیات من سازگار نیست. بیمارم بیاد از مشکلاتش بگه های های منم باهاش میزنم زیر گریه
    ولی خب از طرف دیگه هم آینده کاری مناسب یک رشته خودش واسه من انگیزست. رک بگم اگه بدونم رشته پول سازیه علاقه خودش میاد و ظاهرا تو رشته های انسانی در صورت موفق بودن در رشته حقوق میتونم به این هدفم دست پیدا کنم. یه چیزی این وسط میمونه اونم وجدانم!
    تا جایی که من میدونم وظیفه یک وکیل دفاع از موکلشه چه حق و چه نا حق! که این ناحقه اینجا مشکل ساز میشه واسه من. میدونم شاید خیلیا واسشون مهم نباشه ولی واسه من هست. اگر هم که بخوام فقط طرف حق رو بگیرم و پرونده های دیگه رو رد کنم که فکر نمیکنم آینده شغلی جالبی داشته باشه.

به چندتا از دوستان پی ام زدم ولی خب حس کردم اگه اینجا مطرح کنم بهتر جواب خواهم گرفت
    ممنون
    شما خیلی‌ شباهت زیادی به من دارید ، چون من هم دقیقا مثل شما بودم . تو دبیرستان رشتم تجربی‌ بود و به همین دلیلی‌ که شما گفتید( خون و اینجور چیزا ) تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم و رفتم انسانی‌ و وارد رشته ی حقوق شدم و الان لیسانس مو دارم میگیرم . اگه بازار کار میخوای خوب اوضاع همه میدونند که تو حقوق خیلی‌ خوبه ( البته اوضاع برای کسی‌ خوبه که واقعا درس خونده باشه در دوران تحصیلش). حقوق هم بحث هستش و استدلال و حافظه ی نسبتا خوب و علاقه به مباحثش. در ضمن یک شباهت دیگه بین من و شما همین دغدغه در وکالت افرادی بود که ناحق هستند . در پاسخ باید بهتون بگم که هیچ پرونده ی حقوقی‌ای به شما تحمیل نمیشه ، وقتی‌ شما وکیل کسی‌ میشی‌ با توافق خودت وکیل میشی‌ کسی‌ بهت اجبار نمیکنه . پس میتونی‌ رو اون پرونده اول فکر کنی‌ و تحقیق کنی‌ بعد مسئولیت اون پرونده رو قبول کنی‌ ، بنده هم اگر شخصاً بهم اثبات بشه که موکل‌ام ناحق هستش پرونده رو قبول نمیکنم . حالت دوم اینه که موکل شما ، فریبت بده و شما نفهمی که ناحق هستش و از اون دفاع کنی‌ . در این صورت اگر دفاع شما به نفع اون تموم بشه ، شما از نظر عقل و شرعاً هیچ مسئولیتی در برابر وجدان و خدا نداری ، چون شما رو فریب دادند و بدون اینکه بخوای از یک ناحق دفاع کردی . اینجوری که شما میگی‌ نیست ، کی‌ گفته که کسی‌ که فقط پرونده‌های به حق رو قبول کنه بازار کار بدی داره ؟ اصلا اینجوری نیست ، بازار کار برای یک وکیلی که خوب درس خونده باشه همیشه خوبه خیالت راحت. یک دوست دیگه‌ام دارم که دیپلم تجربی‌ داشت مثل من اومد حقوق و الان موفقه ، شما بیشتر برو انگیزه ات رو زیاد کن در مورد حقوق از هر روشی‌ که میتونی‌ و اطلاعات کسب کن و ارادت رو قوی کن . هر سوألی هم هست در خدمتتون هستم . موفق باشید .

شما این لینک رو هم میتونی‌ یه نگاه بندازی http://gozineh2.ir/modules.php?name=...owpage&pid=109
    ویرایش توسط Kiyaarash : February 21st, 2012 در ساعت 01:35 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    K.U.Leuven رو در بلژیک من قبلا راجع بهش صحبت کردم. جای خوبیه و شهریه اش نسبتا پایین تره. ( فکر می کنم نزدیک 5000-6000 هزار تا در سال). هلند هم که تقریبا همه دانشکده های حقوق اش شهریه دارند و برای ال.ال.ام معمولا 11 هزار یورو در می یاد. المان می تونید برنامه های ماکس بلانک رو چک کنید.
    سلام
    همسر من فوق خصوصی ار دانشگاه شهید بهشتی داره. من واقعا اینجا گیج میشم. خیلی به کمکتون احتیاج دارم و البته هجربیاتتون آقای m_lowyer اگه میشه از طریق email در تماس باشید با ما.
    می خوایم برای LLM امریکا اقدام کنیم و البته من هنوز نمیدونم این دوره توی هر کشور مربوط به قوانین همون کشور میشه و فقط توی همون کشور امکان کار کردن بعد از اتمام دوره هست یا اینکه بین المللی هستش؟ و سوالات بسیار دیگه ای که ممنون میشم email bezanid توی پیغام خصوصی email همسرم رو براتون گذاشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

دوستان ، فرق مدرک LLM با MSc چی‌ بود ؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    دوستان ، فرق مدرک LLM با MSc چی‌ بود ؟
    LLM یعنی فوق لیسانس حقوق در سیستم کامن لا
    Msc یعنی فوق لیسانس در رشته های غیر از علوم انسانی که در واقع مخفف master of science می باشه
    و در رشته های انسانی به فوق لیسانس MA گفته میشه که مخفف master of art هستش
    قوانین سایت را رعایت کنیم

سلام دوست عزیز

پستت رو که خوندم یاد زمانی افتادم که با اینکه به پزشکی علاقه داشتم اما به خاطر ترس از خیل عظیم شرکت کنندگان درس خون کنکور تجربی زدم و رفتم انسانی...البته بعدا که واردش شدم خیلی خوشم اومد..کنکور دادم و خوب شد رتبه و اومدم انتخاب رشته کنم دیدم تاپش حقوقه بدون هیچگونه آشنایی زدم حقوق...یادمه تا سال دوم با این رشته کنار نمیتونستم بیام تا اینکه بالاخره تا حدودی علاقمند شدم...

میخوام بهت بگم علاقه خیلی خیلی خیلی مهمه..البته استعداد هم نقش خاص خودش رو داره ولی در روند شغلی آیندت این علاقته که شمارو به سوی پیشرفت سوق میده...
    اگر میبینی واقعا علاقه داری ادامه بده وگرنه وقت خودت رو تلف نکن که بعدها خدای نکرده یه زمانی بعد از فارغ التحصیلیت بفهمی که ای دل غافل چی شد اصلامن که اینو نمیخواستم...!!!

بازار کار حقوق خوبه به شرط اینکه همون جور که دوستمون گفتن خوب درس بخونی و بفهمی و ملکه ذهنت بشن مطالب...وکالت هم خوبه اما فکر نکن جو دادگاهها ومراجع قضایی اون چیزیه که خیلیا تصورشو دارن..نه اونا ماله توی فیلماست...میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است..قضیش اینه...

درضمن وکالت همش بسته به علاقه و پشتکار طرف داره و باید پیگیر باشی وبا جسارت و روی زیاد داشته باشی...توی وکالت شما هم میتونی هم حق کنی هم ناحق دیگه اون بسته به وجدان خود وکیله...میدونی ناحقه خب نمیگیری...بازارش هم بد نیست(آشناداشته باشی که بابا کارت سکه است
    )

فقط از الان تکلیفتو با خودت روشن کن نه اینکه بشی مثل یه وکیلی که تازه فهمیده ای دل غافل با عشق و علاقه ای که به پزشکی داشته، پزشک خیلی خیی بهتری میتونسته باشه..!

انشالله حتما موفق میشی
    سوالی داشتی حتما بپرس

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    LLM یعنی فوق لیسانس حقوق در سیستم کامن لا
    Msc یعنی فوق لیسانس در رشته های غیر از علوم انسانی که در واقع مخفف master of science می باشه
    و در رشته های انسانی به فوق لیسانس MA گفته میشه که مخفف master of art هستش
    البته مسئله به این 2 2 تا 4تایی که می فرمایید نیست گویا!الان این لینک های پایین رو نگاه کنید می بینید!من دفترچه ی دانشگاه ناتینگهام رو دارم هم ام اِی. هم ام اِس و هم ال ال ام رو توی حقوق داره! و البته اون طور که من فهمیدم ال ال ام به ظاهر تز نداره و 45 واحد رو باید پاس کرد البته توی مک گیل مثلا
    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...WBh1lnhzhf9I5g
    http://www.law.ox.ac.uk/mlf/
    http://www.lse.ac.uk/collections/law...rospective.htm
    http://www2.lse.ac.uk/anthropology/d...mscantlaw.aspx
    http://www.ccls.qmul.ac.uk/courses/m...nce/index.html
    http://www.swissuniversity.ch/master...disciplineId=2

ار ویکیپیدا:
    The University of Oxford names its taught masters of laws B.C.L. (Bachelor of Civil Law) and MJur (Magister Juris), while the research masters is named either MPhil (Master of Philosophy) or MSt (Master of Studies).

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

http://www.unilu.ch/eng/masterstudium_72527.html
    یا مثلا اینجا باز از لفظ Master of Law (MLaw استفاده شده!
    این اسم مدرکاشون یکم گیج کنندست

نقل قول نوشته اصلی توسط challenger نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

پستت رو که خوندم یاد زمانی افتادم که با اینکه به پزشکی علاقه داشتم اما به خاطر ترس از خیل عظیم شرکت کنندگان درس خون کنکور تجربی زدم و رفتم انسانی...البته بعدا که واردش شدم خیلی خوشم اومد..کنکور دادم و خوب شد رتبه و اومدم انتخاب رشته کنم دیدم تاپش حقوقه بدون هیچگونه آشنایی زدم حقوق...یادمه تا سال دوم با این رشته کنار نمیتونستم بیام تا اینکه بالاخره تا حدودی علاقمند شدم...

میخوام بهت بگم علاقه خیلی خیلی خیلی مهمه..البته استعداد هم نقش خاص خودش رو داره ولی در روند شغلی آیندت این علاقته که شمارو به سوی پیشرفت سوق میده...
    اگر میبینی واقعا علاقه داری ادامه بده وگرنه وقت خودت رو تلف نکن که بعدها خدای نکرده یه زمانی بعد از فارغ التحصیلیت بفهمی که ای دل غافل چی شد اصلامن که اینو نمیخواستم...!!!

بازار کار حقوق خوبه به شرط اینکه همون جور که دوستمون گفتن خوب درس بخونی و بفهمی و ملکه ذهنت بشن مطالب...وکالت هم خوبه اما فکر نکن جو دادگاهها ومراجع قضایی اون چیزیه که خیلیا تصورشو دارن..نه اونا ماله توی فیلماست...میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است..قضیش اینه...

درضمن وکالت همش بسته به علاقه و پشتکار طرف داره و باید پیگیر باشی وبا جسارت و روی زیاد داشته باشی...توی وکالت شما هم میتونی هم حق کنی هم ناحق دیگه اون بسته به وجدان خود وکیله...میدونی ناحقه خب نمیگیری...بازارش هم بد نیست(آشناداشته باشی که بابا کارت سکه است
    )

فقط از الان تکلیفتو با خودت روشن کن نه اینکه بشی مثل یه وکیلی که تازه فهمیده ای دل غافل با عشق و علاقه ای که به پزشکی داشته، پزشک خیلی خیی بهتری میتونسته باشه..!

انشالله حتما موفق میشی
    سوالی داشتی حتما بپرس

سلام
    ممنون دوست عزیز
    درست میگید ولی من فکر نمیکنم دیگه در حال حاضر بتونم برم سمت پزشکی! الان دیگه دیره.
    البته من از حقوق بدم نمیاد ولی خب در کل آدمیم که خودمو با شرایط وفق میدم یا اگر که ببینم چیزی به صلاحمه باهاش کنار میام و سعی میکنم در اون پیشرفت کنم و خودمو علاقمند کنم.
    البته از دوستان, آقای صالحی فر و کاربر kiyaarash و goody good بهم کمک کردند و تا حدی دیدم رو عوض کردن.
    یکی از دوستان بهم پیشنهاد سرفتر دفاتر اسناد رسمی رو داد.
    به نظرتون خوبه؟ من احساس میکنم که حداقل اینجا (مشهد) اشباع شده. نمیدونم! و از یکی از دوستان هم شنیدم که آزمون خیلی سختی داره. دیگه نمیدونم چقدر صحت داره.

(اگه این پستم جاش اینجا نیست دوستان لطف کنن تذکر بدن رعایت میکنم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)