صفحه 70 از 186 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980120170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

خب این خیلی خوبه که از الان خودت رو آماده کنی برای این رشته و اطلاعات لازم رو در این خصوص به دست بیاری....
    پس از الان حسابی بشین بخون که انشاالله توی یکی از بهترین دانشکده های حقوق ایران پذیرفته بشی....

سردفتری هم خوبه...اگر بتونی با یکی از سردفتران صحبت کنی مخصوصا اونایی که به تازگی وارد این کار شدن میتونی از تجربیاتشون استفاده کنی...
    اگر به حقوق علاقمند هستی پس انشالله وقتی وارد این رشته شدی و با مباحث و عناوینش آشنایی پیدا کردی ذهنت خیلی بازتر میشه و میتونی خیلی بهتروسنجیده تر از الان انتخاب کنی...

پیروز باشی دوست عزیز
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    سلام
    ممنون دوست عزیز
    درست میگید ولی من فکر نمیکنم دیگه در حال حاضر بتونم برم سمت پزشکی! الان دیگه دیره.
    البته من از حقوق بدم نمیاد ولی خب در کل آدمیم که خودمو با شرایط وفق میدم یا اگر که ببینم چیزی به صلاحمه باهاش کنار میام و سعی میکنم در اون پیشرفت کنم و خودمو علاقمند کنم.
    البته از دوستان, آقای صالحی فر و کاربر kiyaarash و goody good بهم کمک کردند و تا حدی دیدم رو عوض کردن.
    یکی از دوستان بهم پیشنهاد سرفتر دفاتر اسناد رسمی رو داد.
    به نظرتون خوبه؟ من احساس میکنم که حداقل اینجا (مشهد) اشباع شده. نمیدونم! و از یکی از دوستان هم شنیدم که آزمون خیلی سختی داره. دیگه نمیدونم چقدر صحت داره.

(اگه این پستم جاش اینجا نیست دوستان لطف کنن تذکر بدن رعایت میکنم)
    شمارش معکوس..........!

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    LLM یعنی فوق لیسانس حقوق در سیستم کامن لا
    Msc یعنی فوق لیسانس در رشته های غیر از علوم انسانی که در واقع مخفف master of science می باشه
    و در رشته های انسانی به فوق لیسانس MA گفته میشه که مخفف master of art هستش
    آخه آقای صالحی فر من توی شاخه‌های حقوق خودمون Msc دیدم . این توی حقوق نمیدونم دیگه چه معنی‌‌ای میده . مثلا هم MSc Criminology دیدم هم LLM Criminology , یه ذره گیج کنند‌ست

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    آخه آقای صالحی فر من توی شاخه‌های حقوق خودمون Msc دیدم . این توی حقوق نمیدونم دیگه چه معنی‌‌ای میده . مثلا هم MSc Criminology دیدم هم LLM Criminology , یه ذره گیج کنند‌ست
    در مورد این Msc criminology نمیدونم ولی مثلا من توی رشته ی خودم دانشگاه ماستریخ Msc Intellectual Property داشت که در واقع پل ارتباط بین مهندسین و حقوقدانان مالکیت فکری بود، چون در واقع این رشته میتونه در قسمت هایی فوق العاده تخصصی بشه و فنی.... برای ورودش هم یه تعداد حقوقی میگرفت یه تعداد مهندس.....
    اصولا Msc ها کمتر حقوقی صرف هستند، که البته توی Description میتونید اطلاعات لازم رو پیدا کنید و معمولا هم فقط حقوقی ها رو نمیگیرن....

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    سلام
    ممنون دوست عزیز
    درست میگید ولی من فکر نمیکنم دیگه در حال حاضر بتونم برم سمت پزشکی! الان دیگه دیره.
    البته من از حقوق بدم نمیاد ولی خب در کل آدمیم که خودمو با شرایط وفق میدم یا اگر که ببینم چیزی به صلاحمه باهاش کنار میام و سعی میکنم در اون پیشرفت کنم و خودمو علاقمند کنم.
    البته از دوستان, آقای صالحی فر و کاربر kiyaarash و goody good بهم کمک کردند و تا حدی دیدم رو عوض کردن.
    یکی از دوستان بهم پیشنهاد سرفتر دفاتر اسناد رسمی رو داد.
    به نظرتون خوبه؟ من احساس میکنم که حداقل اینجا (مشهد) اشباع شده. نمیدونم! و از یکی از دوستان هم شنیدم که آزمون خیلی سختی داره. دیگه نمیدونم چقدر صحت داره.

(اگه این پستم جاش اینجا نیست دوستان لطف کنن تذکر بدن رعایت میکنم)
    سردفتری یکم برای کسی که بخواد تازه وارد بشه شاید خیلی درآمد نداشته باشه.... البته هر کاری اولش یکم خاک خوردن داره، ولی خوب من توهینی به کسی نمیکنم، ولی بیشتر کسانی موفق هستند که خیلی قانونی!!!! کار نمیکنن و تخلفاتی دارند و پول های زیر میزی و اینا میگیرن.... توی تهران و شهرهای بزرگ به دلیل اینکه اجاره ها خیلی بالا هستند شاید اولش هزینه اش بیشتر باشه... بازم به قول دوستمون با سردفترهای جدید صحبت کنید و ببینید که اوضاعشون چطوره....

فقط از نظر کاری من از یه چیزیش خوشم نمیومد با اینکه بدون امتحان به ما پروانه تعلق می گرفت، اینکه شما مثل یک کارمند هر روز باید از 8 صبح تا بعد از ظهر توی دفتر قانوناً حضور داشته باشید و اگر روزی بخواهید نرید مثلا مسافرت برید، باید اطلاع بدید به سازمان ثبت!! والّا اگر بازرس بیاد، تخلف کردید و داستان های خودش ....طبیعت کارش هم خوب خیلی روتین و یکنواخته.....
    البته شما باید به شرایط و اهداف و علاقه مندی های خودتون توجه کنید و تصمیم گیری کنید...

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    در مورد این Msc criminology نمیدونم ولی مثلا من توی رشته ی خودم دانشگاه ماستریخ Msc Intellectual Property داشت که در واقع پل ارتباط بین مهندسین و حقوقدانان مالکیت فکری بود، چون در واقع این رشته میتونه در قسمت هایی فوق العاده تخصصی بشه و فنی.... برای ورودش هم یه تعداد حقوقی میگرفت یه تعداد مهندس.....
    اصولا Msc ها کمتر حقوقی صرف هستند، که البته توی Description میتونید اطلاعات لازم رو پیدا کنید و معمولا هم فقط حقوقی ها رو نمیگیرن....
    goody_good عزیز و Kiyaarash عزیز
    سلام
    لطفا اگه لینکش دم دسته، بزارید اینجا شاید با همفکری هم تونستیم رمزگشایی اش کنیم!
    من ندیدم Msc در رشته حقوق باشه.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

حقوقدانان عزیز
    من باید اذعان کنم که دسترسی به اطلاعات مربوط به پستهای قبل حتی برای ما که مداما مطالب فروم رو دنبال میکنیم مشکل شده و مطالب و پستهای ما بطور در هم و برهم و مرتبط با موضاعات بسیار متنوع همه داره در تاپیک " رشته حقوق" میاد. برای همین من موضوعی ایجاد کردم تحت عنوان بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق که امیدوارم مورد استقبال دوستانم قرار بگیره.
    خیلی از مطالب ما در این تاپیک پیرامون اوضاع و بازار کار گرایشات مختلف حقوق در کشورهای مختلفه که اگه موافق باشید برای دسترسی آسانتر و طبقه بندی بهتر اطلاعات ما این تاپیک "رشته حقوق" رو اختصاص بدیم به همون نحوه اپلای کردن و انتخاب رشته و گرایش و امکان پذیرش و کلا مباحثی که موضوع اصلی اونه تحصیلات آکادمیکه نه کاریابی و اشتغال. و مطالبی که موضوع اصلیشون اشتعال و کاریابیه و بازار کار گرایشات مختلف حقوقه رو اونجا بحث کنیم بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق
    با تشکر از همگی
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

سلام
    لطفا اگه لینکش دم دسته، بزارید اینجا شاید با همفکری هم تونستیم رمزگشایی اش کنیم!
    همانطور که خودتون هم اشاره کردید این مستری که توی دانشگاه ماستریخت هست و مسترهای با موضوعات مشابه مسترهای بین رشته ای هستند و به همین خاطر هم شما باید انتظار داشته باشید که افرادی با تخصص های مختلف سر کلاس باشندو هم اینکه درسها کاملا حقوقی نباشند. فکر می کنم که برای ال.ال. ام ها داشتن لیسانس حقوق الزامی هست و برای مسترهای از این دست با بک گراندهای مختلف شما می تونید پذیرش بگیرید. ولی حداقل پیش بینی که می تونید بکنید اینه که چون برنامه توی دانشکده حقوق برگزار می شود جنبه حقوقی اش بر جنبه ساینس اش بچربد.
    جرم شناسی هم همینطور. اساسا اینجا معمولا توی دانشکده های روانشناسی این مستر ارائه می شود و نه توی دانشکده حقوق. در واقع به نوعی بین رشته ای حقوق و روانشناسی هست و چون اینجا توی دانشکده های روانشناسی ارائه می شود معمولا انتظار می رود که بیس کار روانشناسی باشد تا حقوق.
    باز ممکننه که مورد به مورد فرق بکند. به دانشکده ای که برنامه ارائه می شود و سیلابس درسها و شرط ورودی که برای رشته های مختلف دارد توجه کنید.

Member
    رشته و دانشگاه

goody_good عزیز و Kiyaarash عزیز سلام لطفا اگه لینکش دم دسته، بزارید اینجا شاید با همفکری هم تونستیم رمزگشایی اش کنیم! من ندیدم Msc در رشته حقوق باشه.
    دقیقا توضیحاتش همونی هست که m-lawyer گفتن...
    ویرایش توسط goody_good : February 24th, 2012 در ساعت 02:42 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

سلام

مثلا این http://www.law.ed.ac.uk/pg/taught/criminology.aspx جرمشناسی MSc هستش ولی‌ در دانشگاه حقوق ارائه شده

Junior Member

دوستان من از دانشگاه USC(رنک 18 بهترین دانشگاه حقوق) آمریکا پذیرش گرفتم و منتظر جواب دانشگاه UCLA هم هستم. البته با scholarship رقم 5000 دلار که در برابر شهریه 48000 دلاری رقم زیادی نیست ولی من اصلا تقاضایی هم نداده بودم. رشه LLM گرایش Corporate/Business law.
    اگر کمکی می توانم بکنم بفرمایید که توضیح بیشتری بدهم.
    البته واقعا الان دودل هستم که بروم یا نه. دلیل هم اینکه نمی دانم آینده شغلی من چگونه خواهد بود. می دانم که به صرف داشتن LLM , شغل خاصی از شرکتهای حقوقی به شما داده نخواهد شد و بایستی در امتحان BAR شرکت کنم تا بتوانم شاید کار درست و حسابی پیدا کنم. آیا با قبولی در آزمون Bar (که کار بسیار سختی هم خواهد بود) شما آینده مناسبی برای این اقدام می بینید؟ دوستانی که این مسیر را پشت سر گذاشته اند می توانند راهنمایی کنند؟
    با تشکر
    سهیل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)