صفحه 73 از 186 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283123173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط bigboss نمایش پست ها
    سلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

من با معدل 15.50 فوق لیسانس حقوق بین الملل و آیلتس 7 برای چه کشورهایی اقدام کنم شانس قبولی دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا فاند میگیرم یا پول بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کمک کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !1
    برای چه مقطعی میخواهید اقدام کنید؟؟ دانشگاه محل تحصیلتون و سال فارغ التحصیلیتون کجا و کی بوده؟

Junior Member

برای دکترای حقوق بین الملل

من دانشگاه پیام نور تهران.. البته سراسری قبول شدم نه فراگیر.. سال اخر هسم و میخام پایان نامه دفاع کنم..
    ویرایش توسط studentz : April 8th, 2012 در ساعت 08:31 PM دلیل: ترکیب پست ها

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    با توجه به اینکه شما نمره زبان لازم برای پذیرش برای مستر حقوق دارید، من فکر نمی کنم که زبانتون مشکل ساز باشه براتون برای شروع دوره. ولی اگر فکر می کنید که زمان بیشتری نیاز دارید، بهتره که به جای این روش، یک مستر دوساله رو انتخاب کنید که فرصت کافی داشته باشید برای اینکه یک پایان نامه قوی بنویسید و کاملا با زبان آکادمیک حقوقی هم اشنا بشوید. مخصوصا اگر که مقصدتون یک کشور غیر انگلیسی زبان هست.
    اگر می خواهید که مسترتون رو در یک کشور انگلیسی زبان مثل شمال امریکا یا انگلیس یا استرالیا شروع کنید ممکنه که طبیعتا یک مقدار در ابتدا از هم کلاسی هاتون از نظر زبان عقبتر باشید ولی باز با توجه به نمره زبانی که دارید فکر نمی کنم که مشکل جدی باشد.
    مثلا دانشگاه جورج تاون، یک ال.ال.ام مخصوص دانشجویان اینترنشنال دارد که در آن در سال اول تاکید بر اموزش زبان اکادمیک و پروفشنال حقوقی است. و سال دوم کورسهای اصلی.
    به این خاطر فکر می کنم که با توجه به هدف و کشوری که در نظر دارید، دنبال ال.ال.ام های دو ساله باشید بهتر است.
    M-lawyer عزیز

این لینک رو نگاه کنید لطفا ، در رابطه با همین مدرکیه که میفرمایید دانشگاه جورج تاون ارائه میده ، پایین صفحه یکی‌ ازAdmission Criteria داشتن Professional legal experience هستش ، یعنی‌ یک نفر مثل من که صرفاً در دانشگاه تحصیلات آکادمیک داشته و تجربه ی حقوقی عملی‌ نداشته نمی‌تونه واسه چنین جایی Apply کنه ؟

http://www.law.georgetown.edu/graduate/twoyearllm.htm
    ویرایش توسط Kiyaarash : April 9th, 2012 در ساعت 09:56 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

من از این برنامه دو سال پیش پذیرش گرفتم و در اون زمان در رزومه ام تجربه ی حقوقی عملی هم نداشتم.( مدرک وکالت نداشتم و تنها سابقه کار پژوهشی داشتم). به نظرم که شما می تونید برای این برنامه اپلای کنید و شانس پذیرشتون هم خیلی بالاست. چون تا جایی که تجربه من می گه، اگر نمره زبان کافی داشته باشید و باقی مدارکتون هم کامل باشه، اساسا مشکلی برای پذیرش گرفتن از دانشکده های حقوق امریکا وجود نداره.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    من از این برنامه دو سال پیش پذیرش گرفتم و در اون زمان در رزومه ام تجربه ی حقوقی عملی هم نداشتم.( مدرک وکالت نداشتم و تنها سابقه کار پژوهشی داشتم). به نظرم که شما می تونید برای این برنامه اپلای کنید و شانس پذیرشتون هم خیلی بالاست. چون تا جایی که تجربه من می گه، اگر نمره زبان کافی داشته باشید و باقی مدارکتون هم کامل باشه، اساسا مشکلی برای پذیرش گرفتن از دانشکده های حقوق امریکا وجود نداره.
    پس ، من حتما رو این دانشگاه حساب می‌کنم

شما خودتون پذیرش بدون فاند گرفتید ؟ به نظرتون رو فاند ش هم میشه حساب کرد ؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها

من پذیرش بدون فاند داشتم واسه این برنامه. والا خیلی سخته از دانشکده های حقوق امریکا فاند گرفتن. ولی به هر حال غیر ممکن نیست. شما تلاشتون رو بکنید شاید تونستید تیوشن ویور بگیرید حداقل.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها

همانطور که m-lawyer گفتند اگر نمره زبان کافی داشته باشید و باقی مدارکتون هم کامل باشه، اساسا مشکلی برای پذیرش گرفتن از دانشکده های حقوق امریکا وجود نداره.
    ولی فاند کامل گرفتن حتی برای خود آمریکایی ها هم سخته. من برای 4 تا دانشگاه توی آمریکا اپلای کردم. از همه شون پذیرش گرفتم و از دو تا هم فاند جزئی. 3 سال سابقه کار مرتبط داشتم بدون هیچ مقاله. بعد از وارد شدن به دانشگاه تونستم یه فاند دیگه بگیرم + Research assistant. به نظر من حداقل برای آمریکا اگر بتونید SOP قوی بنویسید و نمره زبانتون خوب باشه و لزوما دنبال دانشگاههای رنک اول نباشید هم میشه پذیرش گرفت هم فاند

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط En-Mo نمایش پست ها
    همانطور که m-lawyer گفتند اگر نمره زبان کافی داشته باشید و باقی مدارکتون هم کامل باشه، اساسا مشکلی برای پذیرش گرفتن از دانشکده های حقوق امریکا وجود نداره.
    ولی فاند کامل گرفتن حتی برای خود آمریکایی ها هم سخته. من برای 4 تا دانشگاه توی آمریکا اپلای کردم. از همه شون پذیرش گرفتم و از دو تا هم فاند جزئی. 3 سال سابقه کار مرتبط داشتم بدون هیچ مقاله. بعد از وارد شدن به دانشگاه تونستم یه فاند دیگه بگیرم + Research assistant. به نظر من حداقل برای آمریکا اگر بتونید SOP قوی بنویسید و نمره زبانتون خوب باشه و لزوما دنبال دانشگاههای رنک اول نباشید هم میشه پذیرش گرفت هم فاند
    با این حساب به نظر شما یک معدل بین ۱۷/۵۰ تا ۱۸ + نمره ی تافل در حد ۱۰۵ یا بیشتر + وSOP و LOR خوب و همینطور سایر شرایط مثل گواهی تمکّن مالی‌ و از اینجور چیزا ردیف باشه( اگه مدرک مهم دیگه‌ای هست لطفا بگید ) اصولاً مشکلی‌ نباید برای دانشگاه‌های تراز اول از نظر پذیرش داشته باشه شاید هم حالا فاند دادند یک مقداری هر چند اندک , اگر چه شانس پذیرش همراه با فاند کاملتر از دانشگاه تراز پایینتر بیشتره . من خودم رو چند تا دانشگاه مثل Georgetown university , GeorgeWashington University , Fordham univesity , Boston University , و چند تای دیگه زوم کردم , راستی‌ شرایطی که فرمودید برای کانادا هم صدق میکنه ؟ یعنی‌ اگر مدارکم همه چیش کامل بود اونجا هم راحت پذیرش میدند ؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

دوستان، کسی میدونه در آمریکا یا کانادا چه رشته ای از حقوق مورد توجه تره، مبتلابه تره و فرض کنید اگه قرار باشه دانشگاه بخاد براش سرمایه گذاری کنه و فاند بده، بشه گفت این رشته جایگاه بهتری داره؟ مثلا Tax Lawیا Trade Law .... یا اصلا ربطی به رشته نداره؟؟
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Member
    رشته و دانشگاه

سئوال سختیه. فاند در معنای گرانت یا اسکولارشیپ اصولا وقتی تعلق می گیره که انتظار یک contribution مستقیم از کار دانشجو نمی ره. مثلا وقتی توی ال.ال.ام های مربوط به حقوق بشر یا DEMOCRATIC GOVERNANCEاسکولارشیپ به دانشجوها می دن، قصد دارن که از این طریق این مفاهیم رو در کشورهای در حال توسعه گسترش بدن و انتظار مستقیمی از دانشجو برای انجام کار خاصی نیست.

فاند در معنای پولی که در ازای Teaching Assistantship & Research Assistantship می دهند، که معمولا در رشته های فنی و پزشکی و بعضی رشته های علوم انسانی مثل اقتصاد و مدیریت، رایج هست وقتی تعلق می گیره که دانشجو در واقع به نوعی استخدام میشه که روی پروژه خاصی که از صنعت پولش می یاد یا اینکه اسپانسرش خود دانشگاه هست کار بکنه یا اینکه در کارهای تدریس به اساتید کمک بکنه.
    در این دو حالت، خیلی سخت هست که بشه تصور کرد دانشکده حقوقی در امریکا بخواد به کسی فاند بده. چون به نظر خیلی بعید می رسه که یک دانشجوی حقوق غیر نیتیو بتونه که با خوندن یک مستر ( با فرض اینکه توی امریکا پی.اچ.دی حقوق در ان معنا وجود ندارد و جی.دی هم که یک دوره کاملا کاربردی برای پرورش وکیل هست) contribution ی برای نظام حقوقی این کشورها داشته باشد. اینه که اگر بشه موقعیتی هم پیدا کرد، باید همون دنبال assistanship ها ( یا از نوع RA یا TA) بود...که خب با توجه به نکاتی که بالا گفتم خیلی سخت پیدا میشن. باز بیشتر میتونید روی تیوشن ویور حساب کنید تا فاند کامل.
    این ها کاملا بر اساس مشاهده شخصی من توی این دو-سه ساله از موقعیتهای فاند-دار/ندار بوده و ممکنه که درست نباشه و شما می تونید در حد یک حدس بهش نگاه کنید.
    از جمله موارد استثنا که یادم می یاد، فکر می کنم قبلا اینجا یکی از دوستان راجع به فاندی که برای مستر Energy and natural resources law از امریکا گرفته بودند نوشته بودند.
    ویرایش توسط m-lawyer : April 11th, 2012 در ساعت 03:07 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)