صفحه 74 از 186 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384124174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    با این حساب به نظر شما یک معدل بین ۱۷/۵۰ تا ۱۸ + نمره ی تافل در حد ۱۰۵ یا بیشتر + وSOP و LOR خوب و همینطور سایر شرایط مثل گواهی تمکّن مالی‌ و از اینجور چیزا ردیف باشه( اگه مدرک مهم دیگه‌ای هست لطفا بگید ) اصولاً مشکلی‌ نباید برای دانشگاه‌های تراز اول از نظر پذیرش داشته باشه شاید هم حالا فاند دادند یک مقداری هر چند اندک , اگر چه شانس پذیرش همراه با فاند کاملتر از دانشگاه تراز پایینتر بیشتره . من خودم رو چند تا دانشگاه مثل Georgetown university , GeorgeWashington University , Fordham univesity , Boston University , و چند تای دیگه زوم کردم , راستی‌ شرایطی که فرمودید برای کانادا هم صدق میکنه ؟ یعنی‌ اگر مدارکم همه چیش کامل بود اونجا هم راحت پذیرش میدند ؟

ریکامندیشن و سابقه کار حقوقی /پژوهشی رو از قلم انداختید. اگر همه اینها خوب باشند، شانس خیلی بالایی حتی برای تیوشن ویور گرفتن از دانشکده های رنک بالای امریکا دارید. پذیرش که جای خود دارد!
    گواهی تمکن مالی هم عمدتا برای مرحله ویزا لازمه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    با این حساب به نظر شما یک معدل بین ۱۷/۵۰ تا ۱۸ + نمره ی تافل در حد ۱۰۵ یا بیشتر + وSOP و LOR خوب و همینطور سایر شرایط مثل گواهی تمکّن مالی‌ و از اینجور چیزا ردیف باشه( اگه مدرک مهم دیگه‌ای هست لطفا بگید ) اصولاً مشکلی‌ نباید برای دانشگاه‌های تراز اول از نظر پذیرش داشته باشه شاید هم حالا فاند دادند یک مقداری هر چند اندک , اگر چه شانس پذیرش همراه با فاند کاملتر از دانشگاه تراز پایینتر بیشتره . من خودم رو چند تا دانشگاه مثل Georgetown university , GeorgeWashington University , Fordham univesity , Boston University , و چند تای دیگه زوم کردم , راستی‌ شرایطی که فرمودید برای کانادا هم صدق میکنه ؟ یعنی‌ اگر مدارکم همه چیش کامل بود اونجا هم راحت پذیرش میدند ؟
    من در مورد کانادا اطلاعی ندارم. ولی اگر LOR و SOP خوبی داشته باشید با معدل و نمره ی تافل شما و اگر فاند نخواهید حتما می تونید پذیرش بگیرید. البته اینها همه بستگی داره که چه گرایشی را دوست داشته باشید. هر دانشگاهی ممکن توی رشته خاصی رنک خوبی داشته باشه. دانشگاههایی هم هستند که خودشون اعلام کردن فاند میدهند (البته پارشیال).
    من به شخصه بدون فاند امکان تحصیل برام وجود نداشت. از طرفی فقط میخواستم توی رشته های نزدیک به نفت و گاز ادامه بدهم. در نتیجه گزینه های زیادی نداشتم .

پیشنهاد می کنم توی فرصتی که دارید، اول گرایشتون را مشخص کنید، و اگر قصد آمدن به آمریکا را دارید جایی را پیدا کنید که حداقل فاند را بهتون بده و هزینه زندگی توی آن شهر هم کم باشه. با 100 % هزینه شخصی توی آمریکا نمی شه حقوق بخونید مگر اینکه تمکن مالی داشته باشید.
    اگر بتونید جایی اپلای کنید که از دانشجوهای حقوق ایرانی سابقه خوبی دارن، احتمالا شانستون بیشتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    دوستان، کسی میدونه در آمریکا یا کانادا چه رشته ای از حقوق مورد توجه تره، مبتلابه تره و فرض کنید اگه قرار باشه دانشگاه بخاد براش سرمایه گذاری کنه و فاند بده، بشه گفت این رشته جایگاه بهتری داره؟ مثلا Tax Lawیا Trade Law .... یا اصلا ربطی به رشته نداره؟؟
    تا جایی که من میدونم در رشته حقوق دانشگاه ممکن بخشی از تیوشن را ویو کنه و اکثر فاندها از موسسات یا افراد تامین میشه که البته شما یا مستقیما براشون اپلای می کنید یا فاند به دانشگاه تعلق می گیرد و دانشجو از طریق دانشگاه اپلای می کنه و خوب البته بعضی از این فاندها need based هست و بعضی هم بیشتر سوابق اکادمیک و کاری شما را در نظر می گیرند و مر تبط بودنش به گرایشتون.

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

دوستان سلام
    واقعیتش رشته حقوق خوندم و معدلم هم 15 و نیم هست و زبان بسیار خوب مسلط هستم . ولی مقاله و .. ندارم . منو راهنمایی کنید که من می تونم برای رشته دیگری در دانشگاههای آمریکا ادامه تحصیل بدم . (ترجیحا رشته های علوم انسانی) یا مرتبط با حقوق ... (مثلا خبرنگاری و علوم سیاسی ) درحقیقت در مورد تغییر رشته نظر شما رو می خوام بدونم .. میشه همه شهریه رو فاند گرفت ؟ یا مثلا 2/3 رو (دوسومش رو) شهریه ؟

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط challenger نمایش پست ها
    خب این خیلی خوبه که از الان خودت رو آماده کنی برای این رشته و اطلاعات لازم رو در این خصوص به دست بیاری....
    پس از الان حسابی بشین بخون که انشاالله توی یکی از بهترین دانشکده های حقوق ایران پذیرفته بشی....

سردفتری هم خوبه...اگر بتونی با یکی از سردفتران صحبت کنی مخصوصا اونایی که به تازگی وارد این کار شدن میتونی از تجربیاتشون استفاده کنی...
    اگر به حقوق علاقمند هستی پس انشالله وقتی وارد این رشته شدی و با مباحث و عناوینش آشنایی پیدا کردی ذهنت خیلی بازتر میشه و میتونی خیلی بهتروسنجیده تر از الان انتخاب کنی...

پیروز باشی دوست عزیز
    دوستانی که در مورد بعد از فارغ التحصیل شدن در حقوق و فقه و حقوق اسلامی سوالی دارن من در خدمت هستم. فارغ التحصیل فقه هستم و وکیل کانون مرکز-تهران. نکته مهم برای بازار کار اطلاعات کافی و واقع نگر بودن هست. بعنوان مثال سردفتری اسناد رسمی چند سال هست در تهران امتیاز از طریق آزمون وجود نداره و دوستان بدونن اگر هدف سردفتری هست رو تهران حساب نکنن. این یک مورد مثال بود. از مدیر محترم فروم هم عذر میخوام اینجا مطرح کردم ولی دیدم دوستان سوال دارن گفتم بگم اگر دوستی مشاوره خواست من درخدمتم و میتونن از طریق پ.خ بپرسن.موفق باشید
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط avayeeshgh نمایش پست ها
    دوستانی که در مورد بعد از فارغ التحصیل شدن در حقوق و فقه و حقوق اسلامی سوالی دارن من در خدمت هستم. فارغ التحصیل فقه هستم و وکیل کانون مرکز-تهران. نکته مهم برای بازار کار اطلاعات کافی و واقع نگر بودن هست. بعنوان مثال سردفتری اسناد رسمی چند سال هست در تهران امتیاز از طریق آزمون وجود نداره و دوستان بدونن اگر هدف سردفتری هست رو تهران حساب نکنن. این یک مورد مثال بود. از مدیر محترم فروم هم عذر میخوام اینجا مطرح کردم ولی دیدم دوستان سوال دارن گفتم بگم اگر دوستی مشاوره خواست من درخدمتم و میتونن از طریق پ.خ بپرسن.موفق باشید
    دوست عزیز بهتره که اطلاعات مربوط به بازار کار رو توی موضوع بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق بنویسید.

ممنون
    !What doesn't kill you, makes you stronger

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش رشته حقوق در سالهای اخیر

راستي يك مساله حياتي.شما با هر معدل ، نمره تافل و دانشگاهي كه فارغ التحصيل شديد ميتونيد پذيرش از يك دانشگاه خيلي خوب آمريكايي بگيريد به شرطي كه SOP فوق العاده عالي و موثري ارائه بديد كه متاسفانه بنده اوايل اقدام به درخواستهام خيلي جدي نگرفته بودم اما براي اخذ پذيرش از نيويورك و ميشيگان با SOP خيلي خوبي كه نوشتم تونستم پذيرش بگيرم.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahiramalek نمایش پست ها
    خواهش ميكنم دوست عزيز.بله نمره تافل در اولويت هست و اين هم يكي از دلايل منطقي رد شدنم بود.دانشگاههاي UCLA, BERKELEY, CHICAGO AND GEORGETOWN در نامه هايي كه ريجكت من رو اعلام كردن دلايلش رو هم قيد كرده بودن كه يكي نمره تافلم و يكي هم عدم ارائه سابقه كاري يا تحقيقاتي مرتبط با رشته ام و رشته درخواستي يعني حقوق بشربود.
    Partial Scholarship من تمام شهريه يكسال مستر من رو كه ٤٠هزار دلار ميشه پوشش ميده. يعني تمام ٣٠ واحدي كه بايد بگذرونم.فقط هزينه هاي زندگي خوابگاه و متفرقه با خودم هست كه حداقل ١٥هزار دلار درسال ميشه.
    راستي از دوستاني كه قصد ارائه درخواست به دانشگاههاي آمريكا رو دارن ميخوام كه حتما از طريق سايت LSAC.org اقدام كنند. اگر سوالي باشه در خدمتم.
    در خصوص ارائه سابقه‌ کاری ،من‌ی که لیسانس هستم و می‌خوام برای مستر پذیرش بگیرم چه سابقه‌ ی کاری‌ای می‌تونم داشته باشم(با توجه به اینکه مشمول سربازی هستم و نمیتونم وکیل باشم و... در واقع شغل‌هایی‌ که نیازمند گذروندن دوره ی خدمت هست رو نمیتونم داشته باشم ) به نظرتون چجوری می‌تونم یه سابقه‌ کاری برای خودم درست کنم ؟ مثلا اگه یه مدت پیش یه وکیل کار کنم و پیش اون باشم رو میشه به عنوان سابقه‌ ی کاری محسوب کرد ؟

این که میفرمایید Lsac، کارش اینه Transcript که‌هایی‌ که از مدرکتون رو که براش میفرستید ارزشیابی میکنه و به دانشگاه مقصد می‌فرسته ؟ به علاوه اینکه شما یک بار Feeرو می‌پردازید و به هر چند تا دانشگاه مقصد که بخواید مدارکتون رو از طریق سایت میفرستید یا اینکه برای هر بار فرستادن باید مبلغ پرداخت کنید ؟

شما اگر مایل باشید به این لینک مراجعه کنید و دوستانمون رو راهنمایی کنید در خصوص نوشتن‌ SOP هایی‌ که باعث شد از نیو یورک پذیرش بگیرید

http://www.applyabroad.org/forum/sho...ته-حقوق

من این سوال رو از سایر دوستان در تاپیک مباحث کلی‌ پرسیدم و در موردش بحث کردیم بد نیست از شما هم بپرسم ، به نظر شما چند درصد شانس وجود داره در صورت پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های تراز اول مثل همون نیو یورک که فرمودید بشه فاند خوبی‌ هم ازشون گرفت؟چون با این وضعیت اقتصادی پرداخت هزینه‌ای معادل ۱۴۰-۱۵۰ میلیون در سال برای اکثر افراد مقدور نیست ...
    ویرایش توسط Kiyaarash : April 22nd, 2012 در ساعت 09:03 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

من خاطرم هست که زمانی که می خواستم برای دانشگاه های امریکا مدارکم رو بفرستم، دوستی که قبلا اونجا مستر خونده بود در یکی از دانشگاه های رنک بالا، خیلی اصرار داشت که حتما امتحان کانون رو بدین و صرف اینکه توی رزومه قید کنید که توی امتحان کانون/بار قبول شدید خودش خیلی تاثیر گذاره. ( فارغ از گذروندن کاراموزی و امتحان اختبار)

سابقه کار پژوهشی مثل همکاری با مجله حقوقی دانشکده،یا اگر مثلا دانشگاه تون موسسه پژوهشی وابسته ای به دانشکده حقوق داره (مثل کرسی حقوق بشر توی بهشتی که زمانی فعال بود)...همکاری با این موسسات در برگزاری سمینار یا ورک شاپ .... یا اینکه اگر این موقعیت رو دارید که مدتی رو به عنوان مشاور حقوقی توی یک شرکت فعالیت بکنید. چیزی که مدنظرشون هست بیشتر در حد گذراندن یک اینترنشیپ و اینها هست که خودشون اینجا معمولا توی تابستون و بین تحصیلات لیسانس شون می گذرونند. ولی همونطور که گفتم اگر این امکان براتون فراهم نیست، می تونید یک کار پژوهشی از این دست رو انجام بدید و توی رزومه تون قید کنید.

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من لیسانس حقوق از پیام نور با معدل 14.70 دارم و تصمیم جدی واسه خوندن حقوق در آلمان دارم و حقوق کودک را هم دوست دارم
    میشه به من بگید از کدوم دانشگاه پذیرش گرفتید؟و آیا رشته انگلیسی زبان در کدوم دانشگاهها وجود داره و چقدر شانس پذیرش گرفتن دارم؟سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)