صفحه 75 از 186 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485125175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش رشته حقوق در سالهای اخیر

دوست عزيزجواب سوالهاي شما خيلي زياد و طولاني هست.باور كنيد همون السك ٦ ماه وقت منو گرفت تا بتونم تمام مراحل ارسال مدارك و ثبت نام ها رو انجام بدم دليلش اينكه من بي تجربه بودم و وقت زيادي براي آشنايي با اون شورا ومراحلش و همچنين دانشگاهها صرف كردم. اگريكنفر ميتونست منو راهنمايي كنه كمتر از دو ماه تموم ميشد.
    درمورد سابقه كار چون تازه فارغ التحصيل هستيد بايك وكيل يا استاد صحبت كنيد و به مدت چندماه هم باهاش همكاري كنيد كافيه فقط يك توصيه نامه ازشون بگيريد يا ميتونيد در يك سازمان يا شركت خصوصي يا دولتي به عنوان مشاور همكاري كنيد وسابقه كار چندماهه داشته باشيد. يا با يك مركز پژوهشي فعاليت كنيد و با كمك يك استاد ٢ تا مقاله بنويسيد. من ٣ سال سابقه كاري داشتم به عنوان كارشناس حقوقي يك شركت خودروسازي داشتم و چون با حقوق بشر ارتباط نداشت رد شدم اما با رشته درخواستي در ميشيگان تطابق داشت.همين نكته مثبت بود.ضمنا من عوض كانون وكلا نيستم اگرچه شرط پذيرشم بود اما قبول كردن. شما كه تازه فارغ التحصيلي صددرصد سابقه كار لازم نداريد. براي مستر ببينيد چي ميخواهيد بخونيد.با توجه به همون مقاله جوركنيد در رزومه تون قيد كنيد كافيه.نكته مهم اينكه در معرفي نامه ات به دانشگاه خودت رو با صلاحيتهاي عاااالي نشون بدي. نكته منفي نگيد و روي توانايي ها و برنامه آينده و علاقه ات تمركز كن.مهمتر اينكه چرا ايران نمي توني مستر بخوني.توجيه هشون كن.تحت تاثير قرارشون بده.فرض كن تو يكنفر ايراني بايد با ٧٠٠ چيني و٤٠٠ هندي و ٢٠٠ كره اي و عرب سر ٢٠ صندلي رقابت كني.بايد درمورد خودت اغراق كني اما با صداقت.كميته هاي پذيرش خداي حقوق دنيا هستن پس سعي كن اطلاعات حقوقي خودت رو به رخ بكشي.ميفهمي كه چي ميگم؟؟ يك عالمه حرف دارم بزنم براتون اما اينجا سخته همش گفتن.اگر جدييييي قصد داري بري امريكا در خدمتتون هستم. باتجربه اي كه كسب كردم يادگرفتم چطور با حداقل هزينه نتيجه خوبي بگيرم.
    ویرایش توسط goody_good : April 22nd, 2012 در ساعت 05:59 PM دلیل: اصلاح فونت

در مورد LSAC حسن اش اين هست كه يك بار مدارك ونمره تافل ميفرستي براش اون هم براي هر دانشگاهي كه خواستيد گزارش ارزيابي ارسال ميكنه. عضويت در السك ٢٠٠ دلاره و ٥ سال اعتبار داره.هزينه پست يكبار ميشه. در سايتش دانشگاههايي كه ميخواي پروفايل دارند.كه به ليست مدارس حقوق ات اضافه ميكني و همونجا رزومه و نامه معرفي و درخواستت را آپلود ميكني فرم هاي هر دانشگاه رو هم پر ميكني وقتي تمام نامه هات رو آپلود كردي، تاييد ميكني مرحله به مرحله پول fee و گزارش ١٦ دلاري السك براي هر دانشگاه رو با مستر كارت واريز ميكني و تمام. منتظر ميشي تا جواب دانشگاه بياد از ١ تا٣ ماه بستگي به دانشگاه داره كه طول ميكشه. درموردfee به هر دانشگاه ايميل بزن بگو ايران تحريمه مستر كارت نداري و دلار هم گرونه ٩٩٪ waive ميكنن برات.يعني فقط ١٦ دلار السك ميدي. اگرنمي خواي اون رو هم بدي به دانشگاه ايميل بزن بگو ميخوام مستقيم مدارك بفرستم اما پست ايران يكماه طول ميكشه تحريمه و هزيينه اش سنگينه.اجازه بگير همه نامه ها و اسكن مدارك و گزارش السك رو بهشون ايميل كن.يك قرون هم خرج نميكني. باورت نميشه اونقدر آمريكايي ها فهميده با محبت و مهربون هستن كه هرطورشده كمك ميكنن.مثل بعضي از ما ايراني ها (شرمنده)تنگ نظر و چوب لا چرخ مردم بكن نيستن. در مورد درخواست بورس بعضي دانشگاهها نامه جدا ميخوان بايد بنويسي چرا كمك هزينه لازم داري و چقدر.بعضي ها هم همون personal statementومدارك تحصيلي و صلاحيتهاتون رو در نظر ميگيرن.بستگي به شانس هم داره.خدا لطف كنه جورميشه. واقعا سخته ١٤٠ ميليون بدي براي يكسال.با اينكه آينده دار ميشيد اما تامين هزينه سخته.توكل به خدا.انشالله سال بعد ما بشنويم شما بورس شديد دوست عزيز.
    ویرایش توسط goody_good : April 22nd, 2012 در ساعت 05:59 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

سلام به همگی

من لیسانس زبان انگلیسی از ایران دارم. در حال حاضر هم در هند Post Graduate diploma در NGO management میخونم.
    میخوام در رشته حقوق بشر ادامه تحصیل بدم. شما میدونین چطور میتونم؟
    من نروژ رو ترجیح میدم ولی تو سایت دانشگاهاش که رفتم نوشتن واسه مستر باید لیسانس مرتبط با رشتش داشت.
    تو هند و ایران که اینطوری نبود. شما میدونین چیکار کنم که واجد شرایط تحصیل تو این رشته باشم؟ این مدرکی که هند بهم میده به دردم میخوره؟
    دانشگاههای کانادا یا کشورای دیگه چی؟ قبولم میکنن؟
    اگه MBA در NGO management داشته باشم چی؟

لطفا راهنماییم کنین!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    من خاطرم هست که زمانی که می خواستم برای دانشگاه های امریکا مدارکم رو بفرستم، دوستی که قبلا اونجا مستر خونده بود در یکی از دانشگاه های رنک بالا، خیلی اصرار داشت که حتما امتحان کانون رو بدین و صرف اینکه توی رزومه قید کنید که توی امتحان کانون/بار قبول شدید خودش خیلی تاثیر گذاره. ( فارغ از گذروندن کاراموزی و امتحان اختبار)

سابقه کار پژوهشی مثل همکاری با مجله حقوقی دانشکده،یا اگر مثلا دانشگاه تون موسسه پژوهشی وابسته ای به دانشکده حقوق داره (مثل کرسی حقوق بشر توی بهشتی که زمانی فعال بود)...همکاری با این موسسات در برگزاری سمینار یا ورک شاپ .... یا اینکه اگر این موقعیت رو دارید که مدتی رو به عنوان مشاور حقوقی توی یک شرکت فعالیت بکنید. چیزی که مدنظرشون هست بیشتر در حد گذراندن یک اینترنشیپ و اینها هست که خودشون اینجا معمولا توی تابستون و بین تحصیلات لیسانس شون می گذرونند. ولی همونطور که گفتم اگر این امکان براتون فراهم نیست، می تونید یک کار پژوهشی از این دست رو انجام بدید و توی رزومه تون قید کنید.
    کاملا موافقم. یکی از نکات مثبت رزومه من داشتن پروانه کانون بود. حتی یکی از دانشگاههایی که ازش پذیرش گرفتم شرطش داشتن پروانه وکالت بود.

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

سلام دوستان

متاسفانه به علت مشغولیت های شروع تحصیل و زندگی تو یه جای جدید فرصت نکرده بودم به فروم سر بزنم. از اینکه میبینم بحث ها همچنان گرمه و فروم رشته حقوق گسترده تر شده خیلی خوشحالم. امیدوارم بعد از این بتونم دوباره به طور فعال مشارکت داشته باشم.

در ادامه بحثی که اینجا جریان داشت در مورد انواع مختلف بورس که برای رشته حقوق تعلق میگیره میخواستم از تجربه خودم بگم که عنوان فاند من دکترال اسکالرشیپه و شامل شهریه و هزینه زندگی میشه با شرط 150 ساعت کار برای دانشکده در طی هر سال تحصیلی.

سلام به همه
    اگه لطف کنید من و یه ذره راهنمایی کنید متشکر می شم. من لیسانس حقوق از شهید بهشتی دارم با معدل 16 و فوق لیسانس حقوق عمومی از دانشگاه آزاد تهران با معدل 18.5. من با مدیر گروه دانشگاه UQAM مکاتبه کردم و ایشون گفتن که به موضوع تحقیق من علاقه بسیاری دارن و چندین سال هست که رو این موضوع کار می کنند. به من گفته هر چه سریعتر براش پروپوزالم و بفرستم . میخواستم بدونم چقدر احتمال داره موفق به گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه بشم. البته من چون ایلتس ندارم و زبان فرانسه بهتر بلد هستم برای دانشگاه فرانسوی زبان کانادا اقدام کردم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_fazli نمایش پست ها
    سلام به همه
    اگه لطف کنید من و یه ذره راهنمایی کنید متشکر می شم. من لیسانس حقوق از شهید بهشتی دارم با معدل 16 و فوق لیسانس حقوق عمومی از دانشگاه آزاد تهران با معدل 18.5. من با مدیر گروه دانشگاه UQAM مکاتبه کردم و ایشون گفتن که به موضوع تحقیق من علاقه بسیاری دارن و چندین سال هست که رو این موضوع کار می کنند. به من گفته هر چه سریعتر براش پروپوزالم و بفرستم . میخواستم بدونم چقدر احتمال داره موفق به گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه بشم. البته من چون ایلتس ندارم و زبان فرانسه بهتر بلد هستم برای دانشگاه فرانسوی زبان کانادا اقدام کردم.

معمولا تجربه دوستان در اینجا اینطور بوده که همه برای یک مستر دیگه ابتدا اقدام کردند و بعد برای دکتری. ولی حالا که شما هم چین فرصتی پیش اومده براتون بهتره که به مکاتبه تون ادامه بدین و اگر هم براتون مسئله فاند مهم است بهتره که یکطوری بپرسید از استاد مربوطه که آیا در صورت گرفتن پذیرش می تونه براتون موقعیت فاند هم مهیا کنه یا نه؟ در هر حالت، به نظرم نمیشه چیزی از الان گفت و بهتره که شمااگر واقعا تصمیمتون جدی هست روی پروپوزالتون کار کنید و اون رو بفرستید و منتظر نتیجه باشید. یکی از دوستان من هم با لیسانس و فوق لیسانس حقوق از بهشتی چند سال پیش تونست برای دکتری حقوق از دانشگاه اوتاوا پذیرش و فاند بگیره.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_fazli نمایش پست ها
    سلام به همه
    سلام به شما
    مسلما الان همه چیز دیگه بسته به پروپزال شماست؛ پذیرش و یک گام فراتر از پذیرش، یعنی فاند...
    ارزش این رو داره که هرکاری که صلاحه بکنید تا به بهترین شکل پروپزالتون رو آماده کنید؛ حتی اگه لازمه به یه ویراستار متخصص زبان فرانسوی بدید ... سرمایه گذاری پر بازدهی هستش
    در کانادا استاد حرف اول و آخر رو میزنه، و اگه گفته به شما پذیرش میدم، میده....
    فقط پروپزال شما به قدری خوب باشه که بتونید به استادتون رک و پوست کنده بگید؛ فاند دادین میام، ندادین نمیام!
    اگه محدودیت مالی هم نداری که قضیه فرق میکنه...
    موفق باشید
    ویرایش توسط salehifar : May 9th, 2012 در ساعت 01:37 PM

Junior Member

سلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

.. من دانشجوی فوق لیسانس حقوق بین الملل هستم و سال آخرمه و دارم پایان نامه مینویسم.. میخاسم واسه دکترا اقدام کنم.. چه دانشگاهای هست؟؟؟

چه قیمت هایی؟؟؟؟ میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟؟ واسه دکترا حقوق بین الملل!!!!!!!!

فقط کشورهای کم هزینه باشه .. اروپا هم اگه باشه بهتر.. تو رو سر جدتون راهنمایی کنید!!

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط bigboss نمایش پست ها
    سلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

.. من دانشجوی فوق لیسانس حقوق بین الملل هستم و سال آخرمه و دارم پایان نامه مینویسم.. میخاسم واسه دکترا اقدام کنم.. چه دانشگاهای هست؟؟؟

چه قیمت هایی؟؟؟؟ میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟؟ واسه دکترا حقوق بین الملل!!!!!!!!

فقط کشورهای کم هزینه باشه .. اروپا هم اگه باشه بهتر.. تو رو سر جدتون راهنمایی کنید!!

علیک سلام !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
    همه دانشکده های حقوق دنیا رشته شما رو دارند!
    چه قیمت هایی دوست داری؟ تو چه مایه هایی می خواهی باشه؟ کم هزینه باشه توی اروپا هم باشه؛ سوئد، نروژ و فنلاند رو داریم که در مقطع دکترا مجانی هستند که هیچ، ماهی حدود 6 میلیون تومن هم به همه دانشجوهای دکتری بلا استثنا حقوق میدن؛ ولی من مثلا در سایت دانشگاه اسلو دیدم که دکترای حقوق در این دانشگاه فقط به نروژی ارائه میشه. دانشگاههای بقیه کشورها همه شهریه دارند... ولی بدونید که مشکل اینه که سوئد، نروژ و فنلاند بخاطر همین مزیت، یه رقابت تنگاتنگی برای احراز پوزیشن دکترا دارند و برای همین هم براحتی پذیرش نمیدن؛ اگه مدرک ارشدت رو از دانشگاهاشون گرفته بودی و پروپزال دکتریت محشر بود اونوقت ممکن بود!
    به همین دلیل اکثر بچه هایی که اینجا یه فوق داشتیم، داریم دوباره یه فوق دیگه میخونیم، من در سوئد و دوست عزیزمون M-lawyer در بلژیک علیرغم داشتن یه فوق، دوباره داریم یه فوق دیگه میگیریم... هم ایشون بورس خوب و کاملی دارند، هم بنده .... (البته من سه ماه دیگه انشاالله کلاسهام شروع خواهند شد)
    دوستان دیگه ای هم هستن در این فروم که میخواهند همین کار رو بکنن؛ نه به این لحاظ که مستر ما بی اعتباره، نه! بلکه برای افزایش شانس گرفتن پذیرش و بورسی عالی از دانشگاههای طراز اول جهان...
    بقیه دانشگاههای اروپایی شهریه دارند؛ انگلیس بین 10،000 تا 14،000 پوند در سال برای مستر و برای دکتر هم بین 7،000 پوند تا 12000/13000 در سال...
    فکر میکنم بقیه کشورهای اروپای غربی مثل هلند، بلژیک و اتریش هم در مقطع دکتری چیزی حدود 10،000 یورو در سال شهریه بگیرند (مورد به مورد متفاوته)... مابقی به ندرت دوره هاشون به زبان انگلیسیه و به زبانهای خودشونه غالباً؛ آلمانی، فرانسه و ...
    البته سوء تعبیر نشه؛ شما با همین ارشد و پروپزال خوب می تونید برای دکترا پذیرشم بگیرید مثلا از انگلیس، استرالیا و جاهایی که شهریه زیادی می گیرن ولی به نظر من از جاهایی مثل اون سه کشور رویائی! نمیشه ... گرفتن کمک هزینه تحصیلی از سایر دانشگاهها باشرایط فعلی شما، برای مقطع دکتری بستگی به طرح پروپزال، رزومه و مواردی از این قبیل داره...
    ویرایش توسط salehifar : May 17th, 2012 در ساعت 10:50 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)