صفحه 78 از 186 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788128178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Senior Member km7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط bigboss نمایش پست ها
    سلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

لیسانس حقوق 1معدل 16 و معدل 15.50 فوق لیسانس حقوق بین الملل و آیلتس 6برای چه کشورهایی اقدام کنم شانس قبولی دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا فاند میگیرم یا پول بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کمک کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !1
    واسه دکترا حقوق بین الملل ..
    برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا، یکی از مدارکی که اکثر قریب به اتفاق دانشگاه ها از شما درخواست می کنند، research proposal هست که باید با توجه به شرایطی که هر دانشگاه مشخص میکنه، اون رو تهیه کنید. در حالت کلی این پروپوزال شامل یک ایده و طرح کلی از تزی که قرار هست بعدا در مقطع دکترا اون رو انجام بدید میشه. چنانچه شما پروپوزال خوب و تا حد زیادی اوریجینال داشته باشید، این مسئله میتونه هم روی گرفتن پذیرش و هم روی دریافت بورسیه تاثیرگذار باشه. حتی با وجود معدل پایین هم میتونید رو این مسئله حساب کنید.
    یک سئوال هم داشتم، اینکه لیسانس و فوق لیسانستون رو از کدوم دانشگاه دریافت کردید؟
    در مورد نمره آیلتسوتون یک مقداری شک دارم، چون حداقل دانشگاه های انگلیس کمترین نمره آیلتسی که برای رشته حقوق درخواست میکنند 6.5 یا 7 هست. اگر فرصت دارید، دوباره امتحان آیلتس بدید
    اما دانشگاه های اروپایی غیر از انگلیس، مثل سوئد، آلمان، فنلاند، ایتالیا و غیره ممکن هست مشکلی با نمره زبان شما نداشته باشند، چون بعضی ها حداقل رو همون آیلتس 6 قرار دادند
    شما با توجه به موضوع پروپوزال تون، باید دنبال دانشگاه هایی بگردید که سوپروایزر مناسب برای موضوع و حیطه تحقیقات شما داشته باشند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط km7 نمایش پست ها
    برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا، یکی از مدارکی که اکثر قریب به اتفاق دانشگاه ها از شما درخواست می کنند، research proposal هست که باید با توجه به شرایطی که هر دانشگاه مشخص میکنه، اون رو تهیه کنید. در حالت کلی این پروپوزال شامل یک ایده و طرح کلی از تزی که قرار هست بعدا در مقطع دکترا اون رو انجام بدید میشه. چنانچه شما پروپوزال خوب و تا حد زیادی اوریجینال داشته باشید، این مسئله میتونه هم روی گرفتن پذیرش و هم روی دریافت بورسیه تاثیرگذار باشه. حتی با وجود معدل پایین هم میتونید رو این مسئله حساب کنید.
    یک سئوال هم داشتم، اینکه لیسانس و فوق لیسانستون رو از کدوم دانشگاه دریافت کردید؟
    در مورد نمره آیلتسوتون یک مقداری شک دارم، چون حداقل دانشگاه های انگلیس کمترین نمره آیلتسی که برای رشته حقوق درخواست میکنند 6.5 یا 7 هست. اگر فرصت دارید، دوباره امتحان آیلتس بدید
    اما دانشگاه های اروپایی غیر از انگلیس، مثل سوئد، آلمان، فنلاند، ایتالیا و غیره ممکن هست مشکلی با نمره زبان شما نداشته باشند، چون بعضی ها حداقل رو همون آیلتس 6 قرار دادند
    شما با توجه به موضوع پروپوزال تون، باید دنبال دانشگاه هایی بگردید که سوپروایزر مناسب برای موضوع و حیطه تحقیقات شما داشته باشند
    درود بر تو دوست عزیز!! من بسیار علاقمند به آلمان و اتریش شدم ولی مشکلم زبان این کشورهاست چراکه قضیه اقامت نیز مهمه بعد از تحصیلاتم ..

راستی من سراسری کاشان لیسانس حقوق گرفتم و فوق لیسانس هم سراسری پیام نور تهران بودم نه فراگیر ..

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط bigboss نمایش پست ها
    درود بر تو دوست عزیز!! من بسیار علاقمند به آلمان و اتریش شدم ولی مشکلم زبان این کشورهاست چراکه قضیه اقامت نیز مهمه بعد از تحصیلاتم ..

راستی من سراسری کاشان لیسانس حقوق گرفتم و فوق لیسانس هم سراسری پیام نور تهران بودم نه فراگیر ..
    سلام
    من نظر شخصی ام اینه که آلمان و اتریش به درد کسی که حقوق خوانده نمی خوره...
    به راحتی در جامعه آلمانی نژادها (چه اتریش، چه خود آلمان) نمیشه بعنوان وکیل جا افتاد...
    بله، برای رشته های پزشکی وضع به مراتب بهتره... و شما رو -به لحاظ اجبار- می پذیرند...
    من در اتریش همه جور امکانات داشتم که ادامه تحصیل بدم، وبستگان زیادی هم اونجا دارم، همه هم پزشک اند، عموی من 50 ساله که در اتریشه، از 20 سالگی در اتریش زندگی می کنه؛ دندانپزشکه ولی هنوز هم از برخورد اتریشی ها ناراضی است!!
    ایشان منو به شدت از اتریش و آلمان منع و بر سوئد اصرار میکرد؛ منم در اروپا برای سوئد اقدام کردم، که بورس کامل هم به من دادند... در اروپا تنها می تون بگم در سوئده که ایرانی ها بهترین جایگاه رو دارند و با مسائل نژادی که خارجی ها در اروپا در گیرش اند مساله ای ندارند...نمی دونم به چی اینا علاقمند شدید؟البته برای ادامه تحصیل، بد نیستند اگه دوره های انگلیسی پیدا بشه...
    من فکر میکنم در دانشگاه وین Phd به انگلیسی هم ارائه میشه...
    کلا آلمانی زبانها هم، مثل فرانسوی ها، از انگلیسی ها و زبان و فرهنگشون بدشون میاد و نمیخان بپذیرند که زبان اول و بین المللیه... برای همین بر خلاف آنچه در نروژ، سوئد، هلند، اسپانیا، فنلاند، بلژیک و سایر کشورهای اروپایی می بینیم، دوره های به زبان انگلیسی تحت محدودیت ارائه و به دشواری پیدا میشه.
    البته این موضوع تجارب شخصی و دیدگاه منه و شاید همه موافق نباشند...
    من در اروپا فقط سوئد و در وهله بعد انگلیس رو پیشنهاد میکنم برای اقامت... به غیر از اینا بهتره به استرالیا، آمریکا و کانادا فکر کرد
    نمره زبان شما برای لیسانس حقوق هم کافی نیست چه برسه به دکترا، دوباره امتحان بدید و این بار باید حداقل 7 تا 7.5 بگیرید (بعضی دانشگاههای تاپ آمریکا رو دیدم که 8 میخان!!!!)
    ویرایش توسط salehifar : June 18th, 2012 در ساعت 10:30 AM
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    سلام
    من نظر شخصی ام اینه که آلمان و اتریش به درد کسی که حقوق خوانده نمی خوره...
    به راحتی در جامعه آلمانی نژادها (چه اتریش، چه خود آلمان) نمیشه بعنوان وکیل جا افتاد...
    بله، برای رشته های پزشکی وضع به مراتب بهتره... و شما رو -به لحاظ اجبار- می پذیرند...
    من در اتریش همه جور امکانات داشتم که ادامه تحصیل بدم، وبستگان زیادی هم اونجا دارم، همه هم پزشک اند، عموی من 50 ساله که در اتریشه، از 20 سالگی در اتریش زندگی می کنه؛ دندانپزشکه ولی هنوز هم از برخورد اتریشی ها ناراضی است!!
    ایشان منو به شدت از اتریش و آلمان منع و بر سوئد اصرار میکرد؛ منم در اروپا فقط برای سوئد اقدام کردم، که بورس کامل هم به من دادند... در اروپا تنها می تون بگم در سوئده که ایرانی ها بهترین جایگاه رو دارند و با مسائل نژادی که خارجی ها در اروپا در گیرش اند مساله ای ندارند...نمی دونم به چی اینا علاقمند شدید؟البته برای ادامه تحصیل، بد نیستند اگه دوره های انگلیسی پیدا بشه...
    من فکر میکنم در دانشگاه وین Phd به انگلیسی هم ارائه میشه...
    کلا آلمانی زبانها هم، مثل فرانسوی ها، از انگلیسی ها و زبان و فرهنگشون بدشون میاد و نمیخان بپذیرند که زبان اول و بین المللیه... برای همین بر خلاف آنچه در نروژ، سوئد، هلند، اسپانیا، فنلاند، بلژیک و سایر کشورهای اروپایی می بینیم، دوره های به زبان انگلیسی تحت محدودیت ارائه و به دشواری پیدا میشه.
    البته این موضوع تجارب شخصی و دیدگاه منه و شاید همه موافق نباشند...
    من در اروپا فقط سوئد و در وهله بعد انگلیس رو پیشنهاد میکنم برای اقامت... به غیر از اینا بهتره به استرالیا، آمریکا و کانادا فکر کرد
    نمره زبان شما برای لیسانس حقوق هم کافی نیست چه برسه به دکترا، دوباره امتحان بدید و این بار باید حداقل 7 تا 7.5 بگیرید (بعضی دانشگاههای تاپ آمریکا رو دیدم که 8 میخان!!!!)
    درود بر دوست عزیزم علیرضا ..

من تجاربی که از وابستگانت رو داری نمیدونستم و البته بیشتر علاقمند به ادامه تحصیل آنچا شده بودم و این تجربیات رو نشنیده بودم .. بسیار ممنونم که این تجربیات رو به بنده منتقل کردید ..

در آلمان و اتریش phd انگلیسی زیاد ارائه میشه ..
    البته باید بهشون حق بدید چراکه هرکشوری زبان خودش رو اول میدونه و حس ناسیونالیسی روی زبان خود دارند..

بقیه کشورها هم که بنده علاقه دارم مثل دانمارک یا بلژیک و یا هلند چون به دانشجوهای دکترا حقوق میدهند بازهم مشکلم زبانشون هست که بالاخره اگه phd انگلیسی بگیری در ارتباطات روزانه دچار مشکل میشید..
    من از اقامت سوئد و انگلیس اطلاعی ندارم .. انگلیس البته بسیار گرانه ..

نمره زبان من برای دوسال پیشه البته حتما باید دوباره امتحان بدم ..

Junior Member

سلام من مدرک کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه آزاد اراک دارم و وکیل و مدرس دانشگاه هستم. برای دکتری در رشته های حقوق عمومی و حقوق اساسی چه کشورهایی بهتر است؟ من دوست دارم بعد از ادامه تحصیل نیز در خارج از ایران بمانم و کار کنم آیا کار برای رشته های حقوق عمومی هست من بیشتر کارهای پژوهشی مرتبط با رشته ام را دوست دارم البته بعضی دوستان توصیه می کنند در ایران با وکالت بیشتر درآمد داری در صورتی که در خارج از کشور کاری نمیتوانی پیدا کنی. لطفا راهنمایی کنید؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid163 نمایش پست ها
    سلام من مدرک کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه آزاد اراک دارم و وکیل و مدرس دانشگاه هستم. برای دکتری در رشته های حقوق عمومی و حقوق اساسی چه کشورهایی بهتر است؟ من دوست دارم بعد از ادامه تحصیل نیز در خارج از ایران بمانم و کار کنم آیا کار برای رشته های حقوق عمومی هست من بیشتر کارهای پژوهشی مرتبط با رشته ام را دوست دارم البته بعضی دوستان توصیه می کنند در ایران با وکالت بیشتر درآمد داری در صورتی که در خارج از کشور کاری نمیتوانی پیدا کنی. لطفا راهنمایی کنید؟
    با سلام خدمت همگی دوستان و همکاران عزیز
    اولین باریه که احساس میکنم پاسخ دادن برام سخته...
    منم موقعیتهای شغلی شما رو داشتم ( وکیل و مدرس دانشگاه+ مشاور حقوقی شرکتی دولتی)؛ تصمیم گرفتم که برم ...
    کسی نمیتونه به شما بگه برو یا بمون؛ اینجا باشی پول در میاری اونجا نمیتونی؛ نه، همش بستگی به خودتون داره، به روحیه، به جسارت و نهایتا به کشوری که انتخاب میکنی...
    اگر در خودتون می بینید که برید و رنج و مشقت والبته لذت تحصیل در کشوری خارجی رو تجربه کنید و به مسیرتون تا رسیدن به اهداف نهایی ادامه بدید من توصیه می کنم برید .... اگه مرددی نرید بهتره...
    امسال حدود چهار پنج نفر از بچه های فروم به امید خدا تا دوماه دیگه عازم هستند، همه هم به کشورهای اسکاندیناوی؛ دو تا از بانوان محترم به مقصد فنلاند، شخص دیگه ای به مقصد نروژ، (برای همه این عزیزان هم آرزوی موفقیت می کنم)، دوست دیگری هم (خانم دکتر لیدا) که اخیرا از سوئد فارغ التحصیل شده بود (دانشگاه لوند) و الان هم خوشبختانه با گرفتن بورس کامل در نیوزیلند مشغول ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند...
    بنده هم عازم سوئدم (دانشگاه لوند)...
    بنابراین می بینیم اقبال زیادی به کشورهای اسکاندیناوی وجود داره....اینکه چه کشوری بهتره بسته به شرایط شماست ( که شرایط مالی مهم ترین اونه) ولی دلیل اولی که کشورهای اسکاندیناوی انتخاب اول بچه های حقوق است؛ در وهله اول رایگان بودن دانشگاههای این کشورهاست ( نروژ و فنلاند رایگان ولی سوئد دو سالی هست که شهریه ای شده ) و در وهله بعد سطح بالای رفاه و عدالت اجتماعی در این کشورهاست....
    البته پیش بینی میشه عزیزانی که از این دانشگاهها فارغ التحصیل می شوند هم برای مقاطع بالاتر از کشورهای نظیر آمریکا، کانادا ، استرالیا و نیوزیلند بورس بگیرند و بعدا از این کشورها برند... یا اینکه در همان کشور ادامه تحصیل بدند، اینجا هم شرایط مالی حرف اول رو میزنه...
    به نظر من کار پیدا کردن بستگی به همت انسان داره که قطعا اگر اهل علم و کار و تحقیق باشه میتونه موقعیت شغلی آکادمیکی رو در دانشگاهی به دست بیاره...
    موفق باشید

Senior Member

سلام برادر من لیسانس حقوق یا معدل 18.08 از بین المللی قزوین و ارشد تجارت بین الملل از شهید بهشتی با معدل 18است
    رتبه 2ارشد
    رتبه5المپیاد
    مقاله داخلی هم داره
    استاداش هم خیلی قبولش دارن وتاییدش میکنن

میخواد دکترا یا مستر پذیرش بگیره ترجیحا از دانشگاههای خوب آمریکا
    اولا دکترا بهتره اپلای کنه یا مستر؟ بعد هم شانس داره scholsrshipبگیره؟ ممنون

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام برادر من لیسانس حقوق یا معدل 18.08 از بین المللی قزوین و ارشد تجارت بین الملل از شهید بهشتی با معدل 18است
    رتبه 2ارشد
    رتبه5المپیاد
    مقاله داخلی هم داره
    استاداش هم خیلی قبولش دارن وتاییدش میکنن

میخواد دکترا یا مستر پذیرش بگیره ترجیحا از دانشگاههای خوب آمریکا
    اولا دکترا بهتره اپلای کنه یا مستر؟ بعد هم شانس داره scholsrshipبگیره؟ ممنون
    سلام
    بگید خودش بیاد، حضور خود شخص الزامی است
    این مباحث، یا موارد خیلی مشابه قبلا بحث شده....
    سوابق آکادمیک خوبی دارند ایشان... بورس در مقطع دکترا بیشتر از هر چیز بسته به پروپزال دانشجوست... لذا نمی شه پیش بینی کرد در حال حاضر امکان اخذ بورس رو...
    برای همینه خیلی از عزیزان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد حقوق ترجیح میدن، دوباره برای مستر اقدام کنن؛ تا بتونن یه پروپزال خوب برای دکترا تهیه کنن...
    اگه میتونن پروپزال خوبی بنویسن، شانسشون رو امتحان کنن بد هم نیست، ما که نتونستیم! و دوباره داریم مستر میخونیم، و از این تصمیم هم بحمدالله راضی هستیم ....
    این نظر بنده بود... البته دانشگاههای آمریکا در رشته ما گران هستند و بدون بورس و کمک هزینه تحصیلی تحصیل در اونجا امکانپذیر و به صرفه نیست...
    موفق باشید

(دوستان خوب و قدیمی من کجاند؟ آقایان و خانم ها Mo-eini، M-lawyer, goody- good , Challenger, Kiyaarash, Lida-a86 و بقیه عزیزان ؟؟ همش که من بیسواد دارم پاسخ دوستان رو میدم)

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

من که هر روز سایت رو چک می‌کنم آقای صالحی فر یه کوچولو گردو خاک گرفتهPage مون دوباره باید حسابی‌ به فعالیت در بیاریمش :دی

بنده شخصاً اگر نتونم حد اقل نصف هزینه هام رو در آمریکا بورس بگیرم نمیتونم برم اونجا ، چون طبق تخمین‌هایی‌ که دانشگاه‌های معتبر آمریکا هر ساله برای دانشجو‌های اینترنشنال میزنند شما بین ۶۰ تا ۷۰ هزار دلار در یک سال اونجا هزینه خواهید داشت ، تازه مثلا اگر کلّ هزینه‌هاتون باشه ۶۰ هزار دلار و نصفش رو هم بتونید بورس بگیرید ( که این هم خودش اسون نیست ولی‌ غیر ممکن هم نیست ) باز می‌مونه ۳۰ هزار دلار که باید خودتون تقبل کنید و این هممون می‌دونیم که هزینه کمی‌ نیست ، مگر اینکه از نظر مالی‌ مشکلی‌ نداشته باشید که خوب در این حالت بحثی‌ نیست و آمریکا برای شما گزینه ی خوبی‌ خواهد بود ، پس در خصوص آمریکا حرف اول رو گرفتن بورس و تقبل هزینه‌ها میزنه ، و گرنه دغدغه ی آکادمیک و کیفیت و ... نباید داشته باشید . این هم بگم که در همین فروم کسانی‌ بودند که از دانشگاه پنسیلوانیا تونستند ۴۰۰۰۰ دلار بورس بگیرند ، کار نشد نداره ، شما بهترین کار اینه که به جای اینکه یک کشور آمریکا رو مدّ نظر داشته باشید چند کشور رو مدنظر داشته باشید که یکیش آمریکا باشه ، در واقع وقتی‌ چند کشور رو برای گرفتن پذیرش انتخاب می‌کنید این تضمین خوبیه که اگر خدائی نکرده آمریکا پذیرش خوب نداد یا حتا اگر ویزا نداد انتخاب‌های خوب دیگه‌ای هم داشته باشید

از نظر مبنایی قضیه من آن چیزی که به نظرم درست بود عرض کردم خدمتتون ، اینکه برادرتون بخوان مستر دوباره بخونند یا دکترا تنها کسی‌ که میتونه به این سوال جواب بده خودشون هستند که با بررسی در جوانب مختلف دوران تحصیلشون و صحبت کردن با استاد‌هاشون میتونند به این سوال جواب بدند ، در واقع باید ببینند که در ایران حقوق تجارت بین‌المللی که خواندند چقدر اهداف و نیاز‌هاشون رو بر آورده کرده و چه کمبود‌هایی‌ براشون باقی‌ مونده ، اگر از نظر تئوریک نیازی نمی‌بینند که دوباره مستر بخونند که خوب مستقیم برند دکترا و اگر از نظر تئوریک احساس میکنند که نیاز دارند در یک محیط انگلیسی زبان مجددا مستر رو در محیطی‌ که امکانات زیادتر و اساتید بهتر و اطلاعات فراوان تری در اختیارشون میذاره بخوانند ، خوب این کار رو بکنند ، به هر حال
    به خودشون بستگی داره این سوال رو بقیهٔ نمی‌تونند جواب بدند

اما در خصوص شرایط برادرتون ، رزومه ی بسیار خوبی‌ دارند ، احتمال گرفتن بورس رو براشون بسیار زیاد میبینم حتا در آمریکا ، البته ، بهشون بگید که یه تافل چش کور کن :دی مثلا دور و بر ۱۰۵ یا بیشتر باید داشته باشند ، و ساعت‌ها رو نوشتن یک SOP دقیق کار کنند ، همه یه اینها اگر همراه با LOR اساتید خوب باشه مجموعاً باید بگم که شانس بالایی در گرفتن پذیرش همراه با بورس خواهند داشت
    ویرایش توسط Kiyaarash : June 21st, 2012 در ساعت 09:52 AM

Senior Member

ممنون از کمکتون برادرم کار می کنه سرش خیلی شلوغه من دنبال کاراش هستم فقطی ه سوال دیگه برای رشته حقوق هم باید با اساتید دانشگاه هدف مکاتبه کرد ؟ وبه عنوان RAپذیرش گرفت؟ یعنی باید ابراز علاقه کنه به رشته تحقیق استاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)