صفحه 82 از 186 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192132182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

من فارغ التحصیل LLM از یکی از دانشگاههای آمریکا هستم. از 4 تا از دانشگاههای آمریکا پذیرش داشتم. دانشگاههای آمریکا حتی دانشگاه Harvard و Yale هم برای LLM از شما LSAT نمی خواد و همانطور که گفتم (حتی بعضی از دانشگاهها در صورتی که از دانشگاه خودشون یا بعضا دانشگاههای همان ایالت LLM داشته باشی برای پذیرش JD هم نمره LSAT از شما نمی خوان.) امسال پذیرش JD هم گرفتم با همین شرایط.
    ویرایش توسط salehifar : July 31st, 2012 در ساعت 01:42 AM

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط manhasta نمایش پست ها
    برای دکتری لازم هست ولی برای فوق لیسانس نه.

GRE اصلا برای رشته حقوق نیست که!
    برای رشته های فنی ، مهندسی و رشته های مرتبط با علوم ریاضی و ...هستش!
    قوانین سایت را رعایت کنیم

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه آزاد خوراسگان هستم، ترم 2
    اینطور که فهمیدم بیشتر دانشگاه های معتبر در مقطع دکترا فقط دانشجویان فوق لیسانس خودشون رو پذیرش می کنند. با این حساب من باید از همین الان به فکر باشم.
    سوالی که دارم اینه که بهتره بعد از لیسانس برای پذیرش خارج از کشور اقدام کنم یا مثل خیلی از بچه های دیگه سعی کنم فوق ام رو دانشگاه دولتی خوب مثل تهران یا شهید بهشتی قبول بشم و بعد دوباره برای فوق خارج از کشور اقدام کنم؟!
    کدوم یکی شانس بیشتری داره؟
    در ضمن زبان انگلیسی رو دارم دنبال می کنم و به مقاله نویسی و پژوهش حقوقی هم علاقه مندم که از ترم جدید کم کم باید برم توی فکرش. ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilgolchin نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه آزاد خوراسگان هستم، ترم 2
    اینطور که فهمیدم بیشتر دانشگاه های معتبر در مقطع دکترا فقط دانشجویان فوق لیسانس خودشون رو پذیرش می کنند. با این حساب من باید از همین الان به فکر باشم.
    سوالی که دارم اینه که بهتره بعد از لیسانس برای پذیرش خارج از کشور اقدام کنم یا مثل خیلی از بچه های دیگه سعی کنم فوق ام رو دانشگاه دولتی خوب مثل تهران یا شهید بهشتی قبول بشم و بعد دوباره برای فوق خارج از کشور اقدام کنم؟!
    کدوم یکی شانس بیشتری داره؟
    در ضمن زبان انگلیسی رو دارم دنبال می کنم و به مقاله نویسی و پژوهش حقوقی هم علاقه مندم که از ترم جدید کم کم باید برم توی فکرش. ممنون
    دوست عزیز تا اونجایی‌ که اطلاع دارم فقط در آمریکا اینجوریه که شاگرد دکترا رو بیشتر دانشگاه‌های خوبش از دانشجوهای فوق لیسانش بر می‌دارن ، اروپا معمولا اینطوری نیست ، این که شما کی‌ اقدام کنی‌ فقط به خودت بستگی داره و شرایط مالیت و شرایط درسیت ، شما از الان باید به فکر یک تافل با نمره ی ۱۰۰ به بالا باشی‌ ، و معدل ۱۶-۱۷ به بالا کسب کنی‌ . من خودم واسه فوق لیسانس می‌خوام برم ، اینطوری نیس که بگی‌ لزوماً باید فوقت رو اینجا بخونی ، اگر چه بعضی‌‌ها هم اینکار رو کردن. اگر شرایط مالیش رو میتونی‌ تقبل کنی‌ ، اگر نمره زبانت قابل قبوله ، اگر معدل قابل قبول میتونی‌ کسب کنی‌ و اگر همه شرایط جوره به نظرم شک نکن و برو ، اگر مقاله هم داشته باشی‌ که دیگه وا‌ ویلا است شانست خیلی‌ زیاد می‌شه ، ولی‌ اگر شرایط جور نیست تا دکترا خارج رفتن رو میتونی‌ به تاخیر بندازی . این نظر من بود

سلام دوستان
    من خانومم جند وقت با یه استاد تو دانشگاه UQAM مکاتبه کرد که مدیر گروه بخش حقوق هم هست. ایشون از موضوع خانمم خوششون اومد. معدل فوق خانمم 18.5 هست و دانشگاه هم فرانسوی زبان هست. ما به ایشون گفتیم میتونیم شما رو به عنوان استاد انتخاب کنیم و ایشون گفت بله. ولی ایشون گفت فقط من تنها تصمیم گیرنده نیستم و یه گروه از پروفسورها باید بررسی کنند. میخواستم بدونم با این شرایط که استاد از موضوع خوشش اومده و دانشگاه هم فکر میکنم چون فرانسوی زبان هست احتمالا درخواست کننده کمتری داره چقدر احتمال پذیرش ما وجود داره؟

Junior Member

سلام
    بچه‌ها می‌دونم سوالی که می‌پرسم شاید کلی به نظر برسه. اما امیدوارم کسی باشه کمکم کنه تا از این سر در گمی بیایم بیرون. من فوق جزا از شهید بهشتی دارم. بزرگ‌ترین مانعم وضعیت مادیمه. یعنی برای دکترا تنها می‌تونم به کشورهایی فکر کنم که تحصیلاتش رایگانه. از طرف دیگه گویا توی صدور ویزای فرانسه همه به مشکل برخوردن. پیشنهاد شما چیه؟ یعنی همه‌ی فاکتورها (مساله‌ی زبان و ...) به کنار، صرفا با توجه به وضعیت مادی میشه رو کدوم کشور فکر کرد؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط miramoura نمایش پست ها
    سلام
    بچه‌ها می‌دونم سوالی که می‌پرسم شاید کلی به نظر برسه. اما امیدوارم کسی باشه کمکم کنه تا از این سر در گمی بیایم بیرون. من فوق جزا از شهید بهشتی دارم. بزرگ‌ترین مانعم وضعیت مادیمه. یعنی برای دکترا تنها می‌تونم به کشورهایی فکر کنم که تحصیلاتش رایگانه. از طرف دیگه گویا توی صدور ویزای فرانسه همه به مشکل برخوردن. پیشنهاد شما چیه؟ یعنی همه‌ی فاکتورها (مساله‌ی زبان و ...) به کنار، صرفا با توجه به وضعیت مادی میشه رو کدوم کشور فکر کرد؟
    سلام
    چرا با داشتن مدرک از دانشگاه شهید بهشتی به بورس فکر نمی کنید؟
    در سوئد، فنلاند، نروژ و هلند دکترا مجانیه بلکه حقوق بالایی هم به دانشجو می دن؛ چون دانشجوی دکترا بودن در این کشورها شغل محسوب میشه... اما پذیرش در رشته حقوق در مقطع دکترا با مدرک فوق لیسانس از ایران برای این کشورها خیلی خیلی سخت و بعیده ، دانشجوی ایرانی میخاد با دانش حقوقی ایرانیش بیاد توی کدم پروژه همکاری کنه که یک دانشجوی اروپایی نتونه؟؟!
    برای کانادا، آمریکا، استرالیا و انگلیس هم با این وضع بازار ارز به نظرم باید حتما بورس بگیرید که بتونید برید.......
    در سایر کشورهای اروپایی مثل آلمان، اسپانیا و اتریش دانشجوی ارشد و دکترا معمولا شهریه خیلی کم می دند در حد ترمی چند صد یورو...
    یا باید یک ارشد دیگه در خارج از ایران بخونید یا پروپزالی بنویسد که فوق العاده باشه و بتونید براساس اون بورس بگیرید...
    ویرایش توسط salehifar : August 6th, 2012 در ساعت 12:04 PM

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_fazli نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خانومم جند وقت با یه استاد تو دانشگاه UQAM مکاتبه کرد که مدیر گروه بخش حقوق هم هست. ایشون از موضوع خانمم خوششون اومد. معدل فوق خانمم 18.5 هست و دانشگاه هم فرانسوی زبان هست. ما به ایشون گفتیم میتونیم شما رو به عنوان استاد انتخاب کنیم و ایشون گفت بله. ولی ایشون گفت فقط من تنها تصمیم گیرنده نیستم و یه گروه از پروفسورها باید بررسی کنند. میخواستم بدونم با این شرایط که استاد از موضوع خوشش اومده و دانشگاه هم فکر میکنم چون فرانسوی زبان هست احتمالا درخواست کننده کمتری داره چقدر احتمال پذیرش ما وجود داره؟
    سلام
    من به نظرم شانسشون خیلی زیاده... براساس تجربه دوستان در کانادا استاد راهنما دستش برای گرفتن دانشجوی دکترا خیلی باز تر از اروپاست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master of law-international law . North Tehran university

برای بپلای مقطع دکترا در کبک رشته حقوق بین الملل کسی اطلاعی داره خواهسا خبر بده

Junior Member mansoorehjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    law

با سلام
    خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم مطالبی که همه دوستان فرمودند خیلی ارزشمند بود ولی من خیلی نا امید شدم چون ارشدو لیسانسمو هردو از دانشگاه ازاد گرفتم و بیشتر ام اطلاعاتی که شما برای پذیرش به بچه دادید در مورد فارغ التحصیلان علامه و تهران و به خصوص بهشتی بود
    خوشحال میشم اگر شما یا باقی دوستان مطلبی در این زمینه دارید من را هم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)