صفحه 85 از 186 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495135185 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط Catty نمایش پست ها
    سلام
    من يه تازه واردم و شديدا نياز به راهنمايي دارم چون مهمترين تصميم زندگيم رو دارم مي گيرم
    من ليسانس رياضي و فوق ليسانس مهندسي اي تي از دانشگاههاي سراسري ايران دارم،اما هميشه حس دروني شديد نسبت به رشته حقوق داشته و دارم و مدتيه براي اقامت استراليا اقدام كردم.از طرفي با توجه به طولاني بودن پروسه تصميم گرفتم از طريق ويزاي تحصيلي دررشته حقوق اقدام كنم.دانشگاه UTS رو براي تحصيل انتخاب كردم.
    با توجه به اينكه پيش زمينه اين رشته رو ندارم آيا امكانش هست وارد دوره فوق ليسانس بشم؟ضمنا من ٣٠سال دارم
    كلا براي رسيدن به درجه وكالت چه مدركي لازمه؟ليسانس؟فوق يت دكترا؟
    من توي وب تحقيق كردم بيشتر گيج شدم..اصطلاحاتي مثل LSAT,LLM كه متوجه نميشم هركدوم چه كاربردي در اين رشته دارند؟؟؟؟؟
    گرفتن فاند برام مهم نيست و مي تونم از پس مخارج بر بيام،ميخوام بدونم با چه مدركي قادر خواهم بود مستقل كار كنم و يا دفتر وكالت بزنم؟؟؟؟
    خواهشا منو راهنماي كنيد..ضمنا من قصد ادامه زندگي وكار در استراليا رو دارم
    ممنون
    با سلام
    فکر کنم لینک زیر کمکتون کنه.
    http://www.cald.asn.au/slia/Legal.htm

Junior Member

سلام و ممنون كه حداقل پاسخ دادين
    راستش من تو اين يكي دوروز بيشتر تحقيق كردم و اگه اشتباه نكنم به اين نتايج رسيدم:
    Juris Doctor برابري با همون دوره ليسانس حقوق رو مي كنه با اين تفاوت كه براي گذروندن اون بايد يك ليسانس داشته باشي كه ميتونه غير مرتبط با حقوق هم باشه!از اين جهت برا من خيلي خوبه چون من ليسانس رياضي دارم...
    اما جالبه وقتي با دفتر دانشگاه UTS توتهران تماس گرفتم ،بهم گفتن چون مدركم غيرمرتبطه و سنم سي ساله بهم ويزا داده نخواهد شد!!! اول خيلي ناراحت و نااميد شدم اما بعد كه تو وبسايت دانشگاههاي استراليا بيشتر تحقيق كردم مطمين شدم كه اطلاعات غلط بهم دادن...
    اگر اينجا كسي رشته حقوق تو استراليا ميخونه يا اطلاع كافي راجع بهش داره ممنون ميشم راهنماييم كنه
    با سپاس فراوان

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

سلام و ممنون كه حداقل پاسخ دادين
    راستش من تو اين يكي دوروز بيشتر تحقيق كردم و اگه اشتباه نكنم به اين نتايج رسيدم:
    Juris Doctor برابري با همون دوره ليسانس حقوق رو مي كنه با اين تفاوت كه براي گذروندن اون بايد يك ليسانس داشته باشي كه ميتونه غير مرتبط با حقوق هم باشه!از اين جهت برا من خيلي خوبه چون من ليسانس رياضي دارم...
    اما جالبه وقتي با دفتر دانشگاه UTS توتهران تماس گرفتم ،بهم گفتن چون مدركم غيرمرتبطه و سنم سي ساله بهم ويزا داده نخواهد شد!!! اول خيلي ناراحت و نااميد شدم اما بعد كه تو وبسايت دانشگاههاي استراليا بيشتر تحقيق كردم مطمين شدم كه اطلاعات غلط بهم دادن...
    اگر اينجا كسي رشته حقوق تو استراليا ميخونه يا اطلاع كافي راجع بهش داره ممنون ميشم راهنماييم كنه
    با سپاس فراوان
    اینکه دوستان پاسخ ندادن تا الان فکر می‌کنم به این جهت باشه که کسی‌ اطلاعی نداره چون بیشتره دوستانی که اینجا هستن برای مقطع فوق و بالاتر اقدام کردن.
    تا اونجایی که من می‌دونم بله برای JD شما نیاز به یه لیسانس دیگه دارید که می‌تونه غیر مرتبط باشه و همینطور باید نمرهٔ لازم واسه آزمون LSAT رو بگیرید و با مدرک JD که در واقع حکم همون لیسانس حقوق رو داره میتونید امتحان bar رو بدید و در صورت قبولی وکالت کنید، اما اگه قصد خوندن فوق داشته باشید (همون LLM) یا باید JD داشته باشید یا لیسانس حقوق از یه کشور دیگه و LSAT هم لازم نیست، همینطور برای دکترا. من تا به حال نشنیدم کسی‌ بدون مدرک اولیه حقوق بخواد فوق بخونه چون واقعاً پیش زمینه حقوقی لازمه و از اونجایی که مباحث فوق تخصصی تره و معمولا شما باید تز‌ بنویسید لازمه که آشنا باشید با رشته. در ضمن با صرف مدرک LLM یا دکترا نمی‌شه وکالت کرد، البته تا جایی‌ که اطلاع دارم معمولا اینجوریه که اگه شما فوقِ حقوق داشته باشید و یه سری course بگذرونید که در واقع همون درسهای لیسانس (یا JD) اون وقت میتونید امتحان وکالت رو بدید.
    این اطلاعات کلی‌ هستش و من اطلاع خاصی‌ در مورد استرالیا ندارم متاسفانه.

Junior Member

Lida_a86مرسي از پاسختون
    فكر كنم تا حدودي با جواب شما مطمين شدم كه ميتونم برا JD اقدام كنم چون با توجه به سابقه تحصيليم و سنم امكان شروع از دوره undergraduate برام ممكن نخواهد بود وتنها اميدم به JD هست ،ميخوام اقدام كنم براي اپليكيشن و اميدوارم ريجكت نشم

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

وقتي با دفتر دانشگاه UTS توتهران تماس گرفتم ،بهم گفتن چون مدركم غيرمرتبطه و سنم سي ساله بهم ويزا داده نخواهد شد!!! اول خيلي ناراحت و نااميد شدم اما بعد كه تو وبسايت دانشگاههاي استراليا بيشتر تحقيق كردم مطمين شدم كه اطلاعات غلط بهم دادن...
    بحث پذیرش دادن با ویزا گرفتن کاملا فرق داره. شما میتونید از دانشگاه پذیرش رو بگیرید ولی ویزا گرفتن شرایط خاص خودش رو داره که یکی از فاکتورها سن، مرتبط بودن رشته قبلی و فاصله بین مقاطع خواهد بود. هیچ قانون خاصی در این زمینه وجود نداره و من هم دقیق نمیدونم ولی این ریسک رو برای ویزا حتما در نظر بگیرید
    !What doesn't kill you, makes you stronger

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    بحث پذیرش دادن با ویزا گرفتن کاملا فرق داره. شما میتونید از دانشگاه پذیرش رو بگیرید ولی ویزا گرفتن شرایط خاص خودش رو داره که یکی از فاکتورها سن، مرتبط بودن رشته قبلی و فاصله بین مقاطع خواهد بود. هیچ قانون خاصی در این زمینه وجود نداره و من هم دقیق نمیدونم ولی این ریسک رو برای ویزا حتما در نظر بگیرید
    دقيقا درسته،خودمم دارم رو همين موضوع تحقيق مي كنم..اما دقيقا مطمين نيستم چقدر اين ريسك هست و چه بايد بكنم دقيقا..؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه

دقيقا درسته،خودمم دارم رو همين موضوع تحقيق مي كنم..اما دقيقا مطمين نيستم چقدر اين ريسك هست و چه بايد بكنم دقيقا..؟؟؟
    والا تا جایی که من خبر داشتم در گذشته یعنی 3-4 سال پیش ویزای استرالیا خیلی سخت نبود ولی بعدش یکم مدارکی که میخواست مخصوصا مدارک بانکی و مالی اش برای ایران سخت شد و الان حدود دو هفته است که برای ویزاهای دانشگاهی مجددا تسهیلاتی قائل شدن و به میزان زیادی این روند آسان تر شده..... اگر شما مصمم هستید که این رشته رو در استرالیا بخونید به نظرم حتما شانستون رو امتحان کنید چون فقط صحبت از یه ریسکه که اونم همونطور که گفتید حدودش معلوم نیست.... یکی از مهمترین فاکتورها در بحث ویزا مدارک مالی هستند که شما اگه در این قسمت سعی کنید مدارک خوبی ارائه بدید شانستون رو بالا خواهید برد.....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    والا تا جایی که من خبر داشتم در گذشته یعنی 3-4 سال پیش ویزای استرالیا خیلی سخت نبود ولی بعدش یکم مدارکی که میخواست مخصوصا مدارک بانکی و مالی اش برای ایران سخت شد و الان حدود دو هفته است که برای ویزاهای دانشگاهی مجددا تسهیلاتی قائل شدن و به میزان زیادی این روند آسان تر شده..... اگر شما مصمم هستید که این رشته رو در استرالیا بخونید به نظرم حتما شانستون رو امتحان کنید چون فقط صحبت از یه ریسکه که اونم همونطور که گفتید حدودش معلوم نیست.... یکی از مهمترین فاکتورها در بحث ویزا مدارک مالی هستند که شما اگه در این قسمت سعی کنید مدارک خوبی ارائه بدید شانستون رو بالا خواهید برد.....
    ممنون ازينكه باهم همفكري مي كنيد
    تقريبا حاضرم اين ريسك رو انجام بدم هرچند براي اقامت دايم هم اقدام كردم و الان در مرحله سكيوريتي چك هستيم.اما راستش واقعا خسته كننده شده برامون و ممكنه خيلي طولاني بشه و البته ممكن هم هست تا شش ماه ديگه ويزامون بياد...به هر حال ميخوام شانسم رو امتحان كنم.شما هم برام دعا كنيد
    نميدونم ضمانت مالي تا چه حد لازمه به نظرتون؟ مثلا هشتاد هزار دلار كفايت مي كنه برا من و همسرم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته حقوق

اگر لطف کنید ودرمورد حقوق اقتصادی آلمان توضیح بدید ممنون می شوم و اینکه اگر این رشته را در آلمان بخوانیم امکان ادامه برای دکترا و یا کار کردن در کانادا هست؟

Member
    رشته و دانشگاه

ممنون ازينكه باهم همفكري مي كنيد
    تقريبا حاضرم اين ريسك رو انجام بدم هرچند براي اقامت دايم هم اقدام كردم و الان در مرحله سكيوريتي چك هستيم.اما راستش واقعا خسته كننده شده برامون و ممكنه خيلي طولاني بشه و البته ممكن هم هست تا شش ماه ديگه ويزامون بياد...به هر حال ميخوام شانسم رو امتحان كنم.شما هم برام دعا كنيد
    نميدونم ضمانت مالي تا چه حد لازمه به نظرتون؟ مثلا هشتاد هزار دلار كفايت مي كنه برا من و همسرم؟
    خواهش میکنم
    اطلاعات کامل و تفصیلی در مورد مدارک مالی برای ارائه به سفارت استرالیا توی این بخش و این بخش میتونید پیدا کنید. هزینه یکسال تحصیل و زندگی خودتون و همسرتون رو باید توی حسابی به نام خودتون قرار بدید و پرینت بگیرید.... قبلا لازم بود 3 ماه توی حساب بخوابه پول که الان اونو برداشتن.....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)