صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 94

موضوع: راهنمایی برای پذیرش در رشته طراحی پارچه و لباس( Fashion Design)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member
    رشته و دانشگاه
    MA of Fashion Design, University of Sothampton

پیش فرض راهنمایی برای پذیرش در رشته طراحی پارچه و لباس( Fashion Design)

از اونجاییکه تعداد بچه های طراحی پارچه و لباس کمه، ارسال های مربوط به این رشته هم خیلی
    کمه. خوشحال میشم اگه کسی اطلاعاتی راجع به شرایط گرفتن پذیرش در رشته ی طراحی پارچه
    و لباس داره بذاره تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.
    می تونید اطلاعات مربوط به دانشگاه های معروف در این رشته، دانشجو هایی که می شناسید،
    روند تکمیل مدارک از جمله C.V و portfolio ... و احتمالاً شرایط گرفتن کمک هزینه ی تحصیلی از
    هر نوعش رو توی این تاپیک به اشتراک بذارید.
    متشکرم

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای پذیرش در رشته طراحی پارچه و لباس

سلام. من هم علاقه دارم درین مورد بیشتر بدونم.....شما اطلاعاتی پیدا کردید؟

Member
    رشته و دانشگاه

چند ماهی گذشته و من خیلی فعال نبودم. شرمنده!
    می خوام تمام سعی ام رو بر این بذارم که کسی از این تاپیک دست خالی بر نگرده.
    خودم از دو تا دانشگاه توی انگلیس پذیرش قطعی گرفتم و از یکی دیگه هم مشروط به ارائه ی پروپوزال. قصد دارم برای مستر در رشته ی Fashion Design برم و دانشگاه Southampton رو هم انتخاب کردم.
    به تدریج، تجربیاتم رو -که مطمئنم در هیچ جای دیگه ای اینها رو نخواهید یافت- در اینجا در اختیار دوستان علاقه مند به این رشته قرار میدم.

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض قدم اول

در ابتدای کار وضعیت فعلی خودتون رو بسنجید، از گذشته ی تحصیلی و حرفه ای تون یک پرتفلیوی درخور تهیه کنید. حتماً می دونید که برای رشته ی هنر، پرزنت کار خیلی مهمه. پس باید از هر چی که در اختیار دارید نهایت استفاده رو ببرید ولی از آوردن طراحی ها و یا اجراهای ضعیف در پرتفلیو اکیداً خودداری کنید. برای تهیه ی پرتفلیو تاپیک دیگه ای هست ولی از اونجایی که پرتفلیوهای هنری به اقتضای رشته جمع میشه، ترجیح میدم راجع به پرتفلیوی طراحی لباس توی همین تاپیک توضیح بدم. توضیحات بیشتر در پستهای بعدی.
    علاوه بر اینها رزومه ی مناسبی از کارهایی که تا حالا انجام دادید، بنویسید؛ افتخاراتی که کسب کردید، شغل، زمینه ی تحقیقات، توانمندی هاتون و نمره ی زبان رو توش بیارید. رزومه و CV چارچوب خاصی داره که باید رعایت بشه اما شیوه ی ارائه ی هر کسی می تونه متفاوت باشه تا استاد و کمیته ی تصمیم گیری رو هم بیشتر جذب کنه.
    بودجه ای که در اختیار دارید رو تخمین بزنید و طبق اون کشور مقصد رو انتخاب کنید.

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض عوامل دخیل در تصمیم گیری برای کشور مورد نظر

اول باید مشخص کنید که با هزینه ی شخصی قصد اپلای دارید یا اینکه می خواین از انواع بورس موجود استفاده کنید که این هم با توجه مقطعی که براش اقدام می کنید متفاوته.
    یکی دیگه از عوامل تعیین کننده، دونستن زبان خارجی هست. با توجه به کشوری که انتخاب می کنید آزمون های متعددی وجود داره و لازمه که مدرک اون رو داشته باشید. در بعضی از کشورها و بعضی از دانشگاه ها در مقاطع بالاتر از لیسانس دونستن چند زبان خارجی برای رشته های هنری الزامیه.
    و دیگه اینکه باید تعیین کنید که قصد بازگشت دارید یا نه! چون اعتبار بعضی دانشگاه ها، کالج ها و موسسات در ایران پذیرفته نیست. حتی اگه قصد ادامه ی تحصیل به مقاطع بالاتر رو دارید و خیال ندارید که برگردید باز هم منطقیه اعتبار جایی که دارید براش هزینه می کنید رو بسنجید.

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض اعتبار دانشگاه ها، کالج ها و موسسات طراحی لباس

دوستانی زحمت کشیدن و لیستی از موسسات مد در آمریکا و اروپا تهیه کردن که به این ترتیب هستند:

( با تشکر از Roozbeh و Elsayan عزیز)

این دانشگاه ها در امریکا رشته Fashion design and Apparel دارن.

Pratt Institute
    Brooklyn, NY

The School of the Art Institute of Chicago
    Chicago, IL

Columbus College of Art & Design
    Columbus, OH

The Art Institute Of Fort Lauderdale
    Ft. Lauderdale, FL

Virginia Marti College of Fashion and Art
    Lakewood, OH

Fashion Institute of Technology
    New York, NY

Parsons School of Design
    New York, NY

Academy of Art University
    San Francisco, CA

California College of the Arts
    San Francisco, CA

West Valley College
    Saratoga, CA

Syracuse University
    Syracuse, NY

Montclair State University
    Upper Montclair, NJ

و

البته می تونید FIDM در ایالت کالیفرنیا رو هم به این لیست اضافه کنید

ایتالیا:

Polimoda: رشته های مختلفی داره از جمله: طراحی لباس زنانه، کیف، کفش، زیورآلات، استایلیست... هم به زبون ایتالیایی و هم انگلیسی. کارشناسی به ایتالیایی بین 8000 تا 9000 یورو، مستر به ایتالیایی حدود 12000 یورو و مستر به انگلیسی سالی 16500 یورو

Istituto Marangoni
    که هم در میلان، هم پاریس و هم لندن شعبه داره... خیلیم گرونه...

هزینه مستر:

Milan
    Enrollment Fee € 2.200 + Tuition Fee € 21.200

Paris

London
    UK Passports holders:
    Enrollment Fee £ 1.900 + Tuition Fee £ 18.000
    All Other Passports:

دوره های لیسانسشم تو هر سه شهر 15500 یورو...
    --------------------------------------------------------------------------------
    فرانسه:

Esmod : که در 10، 12 کشور از جمله دبی و ترکیه ... شعبه داره. قیمتش یادم نیست ولی اینم فکر کنم حدودای 14000، 16000 اینا بود.

IFA [International Fashion Academy : اینم اونطور که فهمیدم وابسته به موسسه مد Polimoda ایتالیاس و در شانگهای هم شعبه داره. هم بچلر داره و هم مستر. به زبون انگلیسی. رشته هاش بین 8000 تا 12000 متغیره

خودم اخیراً با این موسسه مکاتبه داشتم برای دوره ی مستر. هم شهریه ها رو بالاتر بردن وهم اینکه بیشتر ایمیلهام بی جواب موند. انگار یه تعدادی ایمیلهای دیفالت دارن که برای همه می فرستن و اگه سوالتون از قبل جوابی نداشته باشه دیگه پیگیری نمی کنن! من به شعبه ی پاریس ایمیل زدم.
    -------------------------------------------------------------------------------
    اسپانیا:

IED [Instito Europeo di Design این یکی از موسسه های خییییییییییییلی خوب طراحیه، توی اسپانیا، ایتالیا و برزیل شعبه داره. تو اسپانیا هم در مادرید و هم بارسلونا شعبه داره. رشته های گرافیک، مد، عکاسی، انیمیشن، طراحی صنعتی... اکثر رشته هاش به زبون اسپانیاییه که سالی 8600 یورو و به انگلیسی 9600 اینا...)

IDEP این موسسه هم همه رشته های هنر و طراحی رو داره. رشته های گرافیک، تصویرسازی، مد، عکاسی... ولی به زبون اسپانیایی:
    فوق دیپلم: 6000 یورو
    مستر (فکر کنم همون بچلر باشه ؟): 7500 یورو
    فوق لیسانس: 4000 یورو
    تازه اگه اونجا اقامت داشته باشین یا اقوامی که مقیم اونجا باشن، میتونین شهریه رو قسطی در قسطای 9 ماهه بدید...)

FD Moda این مدرسه، فقط مدرسه مده!! و کلی رشته های مختلف و متنوعی داره. یکی از بهترین مدارس مد اسپانیاست! 98% رشته هاش، مخصوصا اون خوباش به زبون اسپانیاییه.
    رشته هایی از قبیل: طراحی لباس زنانه / طراحی لباس مردانه/ طراحی لباس بچگانه/ طراحی کیف/ کفش/ زیورآلات/ کلاه/ صحنه و تئاتر/ استایلینگ/ عکاسی مد/ تصویر سازی مد/ خیاطی / بازاریابی مد و ...

دوره 4 ساله (مدرک دانشگاهی): سالی 6000 یورو
    دوره مستر : 7400 - 7600 یورو (بعضی از رشته ها، حدود 5، 6 ماه بیشتر نیس)
    Postgraduate:
    3800 یورو (بعضی از رشته ها، حدود 5، 6 ماه بیشتر نیس)
    ---------------------------------------------------------------------
    انگلیس:

London College of Fashion (بهترین کالج مد در انگلیس و شاید حتی در جهان... برای خارجی هایی مثل ما که اقامت اونجا رو نداریم، سالی حدود 12000 پونده.
    تمام رشته های مد و در ارتباط با مد رو داره...)

زیرمجموعه ی University of the Arts London
    واقعاً یکی از بهترین دانشگاه های مد در دنیاست. در لیست های رنکینگ هم موجوده! شهریه دوره ها از 12000 تا 15000 پوند.

UCA | University for the Creative Arts ( اینم دانشگاه خیلی خوبیه. رشته های طراحی/ مد/ انیمیشن/ فیلم/ مدیا/ گرافیک و تصویرسازی/ هنرهای زیبا/ عکاسی/ معماری... لیسانس و فوق لیسانس حدودا سالی 10600 پوند برای خارجیا...)

این دانشگاه هم در جداول رنکینگ هست. اصولاً دانشگاه ها رتبه بندی جهانی دارند، نه موسسات و کالج ها.

ضمن قدردانی از دوستانی که این لیست ها رو تهیه کردند، بعضی از اینها جزء بهترینها هستن ولی متأسفانه توی هیچ سایتی در رتبه بندی دانشگاه ها، حتی با محدود کردن موضوع رتبه بندی به هنر و علوم انسانی، نیامده اند.

بیشتر اینها هیچ نوع بورسی به دانشجویان خارجی نمیدن و معمولاً بسیار گرون هستند. البته بعضی از این دانشگاه ها با اینکه شهریه های سنگینی دریافت می کنند، به خاطر کیفیتی که در آموزش ارائه میدن و فرصت های شغلی بیشتر بعد از فارغ التحصیلی، احتمالاً ارزش چشمپوشی از فاکتورهای دیگه رو دارند. از جمله:

Fashion Institute of Technology
    New York, NY

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض دوره های کوتاه مدت

و اما توضیحی راجع به دوره های کوتاه مدت Fashion و مشتقاتش؛
    معمولاً جزء سوابق آکادمیک به حساب نمیان ولی بی ارزش هم نیستند. میشه توی رزومه ی کاری ازشون اسم برد. اغلب هزینه ای برابر یک دوره ی مستر رو دارن ولو یک یا دو ماهه باشند!
    باید توجه داشت که برای این دوره ها (کمتر از 6 ماه)، به دانشجویان بین المللی ویزای دانشجویی تعلق نمی گیره.

Junior Member

سلام دوستان

من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و 2 سال هم فارغ تحصیل شدم. علاقه ی زیادی به طراحی لباس و پارچه دارم ولی تا حالا که هیچ کاری نکردم و دست به قلم نشدم

یعنی هر وقت خواستم کلاسی یا دوری ای رو برم با مخالفت روبرو شدم . راستش میدونم که استعدادش رو دارم چون هم تخیلات قوی دارم و هم مدام تو خواب و بیداری

حتی موقی پلک زدن هم لباسهای جدید میبینم اما نمیتونم طرحشون رو بکشم حالا چند سوال دارم

ایا میشه بدونه نمونه کار پزیرش گرفت در هر دوره ای ؟ یا چند ماه پیش نیازهاشو بگزرونیم بعد واسه فوق یا کارشناسی اقدام کرد؟

از اونجایی که نمیتونم خیلی هزینه کنم ایا مالزی جایه خوبیه؟ و دانشگاهایی که بالا معرفی کردیدشعبه دارن در مالزی همون هزینه رو میگیرن که در کشورشون هست؟

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید تا استعدادمون خاموش نشده

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Oskar نمایش پست ها
    سلام دوستان

من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و 2 سال هم فارغ تحصیل شدم. علاقه ی زیادی به طراحی لباس و پارچه دارم ولی تا حالا که هیچ کاری نکردم و دست به قلم نشدم

یعنی هر وقت خواستم کلاسی یا دوری ای رو برم با مخالفت روبرو شدم . راستش میدونم که استعدادش رو دارم چون هم تخیلات قوی دارم و هم مدام تو خواب و بیداری

حتی موقی پلک زدن هم لباسهای جدید میبینم اما نمیتونم طرحشون رو بکشم حالا چند سوال دارم

ایا میشه بدونه نمونه کار پزیرش گرفت در هر دوره ای ؟ یا چند ماه پیش نیازهاشو بگزرونیم بعد واسه فوق یا کارشناسی اقدام کرد؟

از اونجایی که نمیتونم خیلی هزینه کنم ایا مالزی جایه خوبیه؟ و دانشگاهایی که بالا معرفی کردیدشعبه دارن در مالزی همون هزینه رو میگیرن که در کشورشون هست؟

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید تا استعدادمون خاموش نشده
    دوست عزیزم، تا جاییکه من می دونم همه ی دانشگاه های خوب از شما نمونه کار می خوان. چند تا از دانشگاه های بالا در جاهای مختلف دنیا شعبه دارند ولی می دونم که شهریه هاشون در شعب مختلف فرقی ندارند. خود کشور مالزی چند تا دانشگاه در زمینه ی طراحی لباس البته در سطح لیسانس داره. در اسرع وقت، معرفی می کنم.
    مشکل نداشتن پرتفلیو رو بزرگ نکنید! چند تا از طرح هایی رو که در ذهن دارید، به هر شکل که دوست دارید روی کاغذ یا هر متریال دیگه ای پیاده کنید. بیشتر از 15 تا لازم ندارید. کمکتون می کنم یه پرتفلیو داشته باشید. اونها می فهمن که شما توانایی طراحی رو دارید یا خیر. نگران این موضوع نباشید.

احتمالا، یک ماهی گرفتار خواهم بود. شرمنده اگه دیر میشه. موفق باشید.

Junior Member

ممنون مهسا جان از راهنماییت

راستش هنوز معلوم نیست برم انگلیس یا مالزی. یه سوال داشتم . من میخوام واسه یه دوره 6 ماه زبان برم و در کلاسهای فوق برنامه اونجا در کلاس طراحی شرکت کنم

ایا امکانپذیر هست؟ و آیا من تو این 6 ماه میتونم خودم رو به اون حد برسونم که واسه فوق اقدام کنم؟ اصلا فکر درستی هست؟

هدف من رفتن به آمریکا هست با توجه به اینکه مقطع دکترا در طراحی لباس نیست شما چه پیشنهاد میکنید فوق یا لیسانس؟ آیا میشه واسه کار رفت آمریکا ؟ سخت نمیشه؟

من هرچی گشتم نه کتابی و نه مطلبی در اینترنت در مورد آ موزش طراحی ندیدم . اصلا نمیدونم چیکار کنم

به کمکت محسا جان خیلی احتیاج دارم. امیدوارم که همی کارات درست شه و زودتر به ما سر بزنی

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین