صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 94

موضوع: راهنمایی برای پذیرش در رشته طراحی پارچه و لباس( Fashion Design)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای پذیرش در رشته طراحی پارچه و لباس( Fashion Design)

سلام، من لیسانس تئاتر دارم با گرایش طراحی صحنه اما رزومه ی قوی ندارم، نمره ی ایلتسم هم 6.5، می خوام برای ادامه ی تحصیل فشن دیزان و طراحی پارچه بخونم کانادا یا آلمان، یک دوره ی طراحی و دوخت هم از ماه دیگه شروع می کنم، لازمه که دوره ی طراحی هم برم ؟ و اینکه چطوری میتونم یک رزومه ی خوب درست کنم؟ کسی هست که بتونه کمکم کنه؟ اصلن می تونم از تئاتر برم برای لباس؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tu-Dortmund-MMT

تو ایران ، این رشته و یا رشته های مشابه تو چه دانشگاه هایی هست؟ ممنون

Junior Member Bita_r آواتار ها

سلام. نمیدونم این تاپیک هنوزم فعاله یا نه ولی خب پرسیدنش ضرر نداره!
    میخاستم بدونم اگه من بخام برم به یکی از دانشگاه های فشن و بخام از اول بخونم (آخه رشتم ربطی به طراحی لباس نداره) میتونم با گذروندن دوره ی طراحی و گرفتن مدرک پذیرش بگیرم برا کالج؟! و تمام هزینه شم با خودمه دیگه؟ کلیت سوال من اینه که این که من پذیرش بگیرم ممکنه؟

Junior Member tinijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام چرا کسی نیست ؟ ینی در هیچ نقطه ای از دنیا کسی خودش یا هم دانشکده ایش طراحی لباس نخونده یا پلای نکرده واسه این رشته ؟

سلام با توجه به اینکه خودم برای گرفتن اطلاعات خیلی دردسر داشتم و اینجا هم کسی جواب خاصی نداده اطلاعات و تجربه ام رو باهاتون در میون می گذارم

من در دانشگاه) FIT) FASHION INSTITUTE OF TECHNOLOGY) در شهر نیو یورک پذیرش گرفتم که جزو 5 دانشگاه برتر مد در آمریکا و دنیاست.

برای پیدا کردن رنکینگ ranking دانشگاه ها با یک سرچ ساده می تونین لیست دانشگاه های برتر رو در دنیا یا هر کشوری که قصد دارید پیدا کنید . علت انتخاب این دانشگاه برای من توجه اون به جنبه های تجاری این رشته و بودن در امریکا و پایین بودن شهریه به نسبت دانسگاه های مشابه بود.
    از سایت‌هایی‌ که میتونین رنکینگ رو ببینین
    https://www.businessoffashion.com/ed...kings/۲۰۱۶
    http://fashionista.com/۲۰۱۶/۰۶/best-...leges-۲۰۱۶
    رشتهٔ من غیر مرتبط با طراحی لباس بود بنابرین برای لیسانس ثبت نام کردم ، البته دوره‌های جهاد دانشگاهی برای طراحی لباس رو گذرونده بودم که در تهیه پورتفولیو بهم کمک کرد ،اما تا اونجایی که من می‌دونم هیچ کدوم از دوره‌های آزاد طراحی لباس در ایران برای دانشگاها در حد مدرک قابل قبول نیست ، برای من بعضی‌ از واحد هامو قبول کردن اما خیلی‌ کم بود،
    برای اپلای در این رشته باید به سایت دانشگاه مورد نظرتون برین و در اون زیر شاخه یا رشته‌ای که میخواین رو انتخاب کنین مثلا
    fashion design
    fashion management
    merchandising
    illustration
    styling

سعی‌ کنید که با دقت توی این مرحله هر رشته رو برسی‌ کنین چون گاهی اونچه که از این رشته در ذهن شما هست با واقعیت فرق داره پس قبل از اپلای حتما خوب برسی‌ کنین
    مرحلهٔ بعد در سایت دانشگاه ببینین برای اپلای چی‌ لازمه که برای طراحی لباس معمولان ، پورتفولیو
    و رزومه یا SOP لازمه ، و سوابق تحصیلی‌
    سوابق تحصیلیو با توجه به هر کشوری به نحوی باید بفرستین، برای من ( آمریکا ) از طریقه پست ترجمهٔ مدارک رو برای WESمی‌فرستیم و آنها بعد از بر رسی‌ و تأیید برای هر دانشگاهی که بخواین میفرستن ( اطلاعات مربوط به WES در فرومِ مربوط به خودش کامل هست)
    بعد میرسیم به سوپ ، یادتون باشه در رشته‌های مثل طراحی لباس و کلا رشته‌های هنری تاکید بر اینکه ما از فرهنگ متفاوتی به نسبت سایر دانشجویان اون کشور میایم و اینکه شاید با توجه به این پشتوانه میتونیم ایده‌های جدیدی رو به کار ببندیم میتونه برای اونها جالب باشه و در پذیرش شما تاثیر داشته باشه

برای تهیه پورتفولیو که در این رشته مهم‌ترین بخش هست :
    ۱. پورتفولیو برای هر دانشگاه مختلف است هرچند که اصول یکسانی داره اما در جزئیات ممکنه متفاوت باشه پس سایت دانشگاههای مورد نظرتونو به دقت بخونین و حتما بر اساس اون عمل کنین
    ۲. برای تهیه اون وقت بگذارید و از هر کاری که در زمینه تصویر سازی فتوشاپ یا سایر نرم افزار‌ها و خلاصه هر هنری که توی سابقتون دارین استفاده کنین ، یادتون باشه که شما یکبار فرصت دارین تا با چند صفحه محدود خودتون رو نشون بدین پس براش وقت و فکر صرف کنین
    ۳.در پورتفولیو سعی‌ کنین کارهای قدیم و جدید با متوسط و خوب و عالی‌ رو بگذارید برای کسی‌ که پورتفولیو رو می‌بینه علاوه بر توانمندی شما سیر پیشرفت کارتون هم مهمه.
    در باره بورسیه هم باید بگم که در رشته‌های هنری و طراحی لباس معمولا اینکه از اول شما بورسیه بگیرین زیاد مرسوم نیست به خصوص اگر که از لیسانس شروع کنین ، اما تا اونجایی که می‌دونم بد از یک ترم که در دانشگاه باشین خیلی‌ بهتر می‌شه بورسیه گرفت.به خصوص در آمریکا.
    فعلا نکتهٔ دیگه‌ای به ذهنم نمیرسه ، خوشحال میشم اگه تونسته باشم کمکی‌ کنم

سلام دوستان
    من لیسانس فیزیک هواشناسی دارم البته برای دانشگاه ازاد هست به رشته طراحی لباس خیلی علاقه دارم
    کسی میدونه گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا و اروپا تو این رشته چه طوریه ؟
    اگر کسی بخواد برای لیسانس ثبت نام کنه تو رشته طراحی لباس هزینه اش چقدر میشه ؟
    برای ثبت نام تو رشته طراحی لباس در مقطع لیسانس استفاده از بورس تحصیلی امکان پذیره؟
    داشتن مدرک دوره های خیاطی و طراحی دوخت لازم هست؟
    داشتن سابقه کار که بیمه رد شده باشه براش مهم هستوچون من میتونم پروفیل درست کنک اما سابقه کار ندارم که بیمه رد شده باشه براش

Junior Member

سلام...ببخشید من یه سوال فوری دارم ممنون میشم اگر کسی تجربه داره جواب بده
    من با معدل عالی و خوب از پیش هنر فارغ التحصیل شدم و زبانم در حد عالی قرار داره. برای جمع کردن رزومه و گرفتن مدرک زبان هم مشکلی ندارم...
    میخواستم بپرسم از نظر شما برای لیسانس بخوام برم ادامه تحصیل بدم خارج کشور خوبه؟چون من از اول قصد رفتن داشتم. ولی شرایطی رو در نظر گرفتم که شاید برای فوق لیسانس بخوام برم برای ترجمه ی مدرک به مشکل بر بخورم... لطفا اگ میشه یکی راهنماییم کنه
    مسئله بعدی اینه که نمیدونم واقعا از نظر دانشگاهی و برندینگ و همچنین کشور کدوم رو انتخاب کنم.گرچه خودم انگلیس یا ایتالیا رو ترجیح میدم... ولی از اونجا ک تنهام می خوام بدونم چجوری باید انتخاب کنم
    ممنون میشم

Junior Member

سلام روزگار خوش
    من30 سالمه و سال89 از دانشگاه آزاد با لیسانس مهندسی پزشکی-بیوالکتریک فارغ التحصیل شدم.5سال سابقه کار مرتبط دارم(دوسال و نیم شامل بیمه). اما الان قصد دارم برای طراحی لباس کشور آلمان اقدام کنم.تعدادي از مدارك فني حرفه اي مربوط به رشته طراحي لباس رو گرفتم و سابقه كار بدون بيمه تو رشته طراحي لباس دارم(حدود٣سال کمک مربی در یکی از آموزشگاه های فنی و حرفه ای) و ودر حال یادگیری زبان آلمانی هستم.
    ميخوام بدونم من اگر بخوام تو رشته طراحی مد و لباس تحصيل كنم آيا ميتونم مستر بخونم يا بايد دوباره ليسانس بخونم؟! و اينكه چقدر امكان پذيرش گرفتن برای مستر دارم؟ وحتی لیسانس با توجه به سنم امکان پذیر هست؟

با سلام، ببخشید دانشگاهی هست که رشته طراحی پارچه رو جدای از طراحی از لباس داشته باشن ؟ درواقع فقط نحوه تکرار نقوش پارچه و پترن باشه
    ممنون میشم راهنماییم کنین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای پذیرش در رشته طراحی پارچه و لباس

سلام عذر میخوام من دانشجوی طراحی و چاپ پارچه دانشگاه الزهرا هستم درسم تموم شده و دفاعم مونده پرتفولیو تقریبا خوبی دارم میخواستم بپرسم شما اطلاعاتی درباره اپلای برای رشته من برای کانادا دارید در اختیارم قرار بدید ممنون میشم