صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: همه چیز درمورد Approval Letter اداره مهاجرت مالزی

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

Lightbulb همه چیز درمورد Approval Letter اداره مهاجرت مالزی

یه تجربه‌ی تراژدیک جالب. من از MMU و UCTI همزمان پذیرش گرفتم. بعد از بحث‌هایی که شد و خودمم به نتیجه رسیدم خب مولتی مدیا از یو‌سی‌تی‌آی برتره.
    من دلم خوش که از جفتش برام Approval letter میاد و من راحت میرم همون مولتی مدیایی که خودم میخوام. حالا چی شد!!!!
    بعد از اومدن نامه‌ی UCTI با MMU گفتم که چرا پذیرش اومده ولی نامه Approval مهاجرت هنوز برام ارسال نشده. گفت شما از یه دانشگاه دیگه هم پذیرش داشتید و به همین دلیل رسماً نامه‌ی اپروال دانشگاه مولتی‌مدیا در مورد کیس شما از دید اداره‌ي مهاجرت مالزی ریجکت شده و شما نمیتونید به ما بپیوندید مگر اینکه ترمتون رو Defer کنید واسه شش ماه بعد. من که فکر میکردم خیلی خوشبختم دوتا پذیرش گرفتم، در عین ناباوری و به همین سادگی دانشگاه مولتی مدیایی رو که راحت ازش پذیرش گرفته بودم رو از دست دادم با کل زحماتی که روش کشیده بودم!
    حالا باید به فکر پس گرفتن 1میلیونی باشم که دادم جیب مولتی‌مدیا البته فکر کنم بنا به قوانین Refund policy یه قسمتیش برای خودشون میشه.
    چقدر مسخره‌س داستان ما... اینم یه تجربه واسه شما که اگه از دوتا دانشگاه پذیرش می‌گیرید سریع به اون دانشگاهی که ارجعیت کمتری براتون داره اطلاع بدید که اقدامات بعدی رو انجام نده.

کسی از ریفاند پالیسی MMU اطلاعی داره که مثلاً تا قبل از ترم چقدر از مبلغ رو پس میدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEng in Mining @ UBC

پیش فرض پاسخ : یک تجربه‌ی جالب

نقل قول نوشته اصلی توسط england نمایش پست ها
    یه تجربه‌ی تراژدیک جالب. من از MMU و UCTI همزمان پذیرش گرفتم. بعد از بحث‌هایی که شد و خودمم به نتیجه رسیدم خب مولتی مدیا از یو‌سی‌تی‌آی برتره.
    من دلم خوش که از جفتش برام Approval letter میاد و من راحت میرم همون مولتی مدیایی که خودم میخوام. حالا چی شد!!!!
    بعد از اومدن نامه‌ی UCTI با MMU گفتم که چرا پذیرش اومده ولی نامه Approval مهاجرت هنوز برام ارسال نشده. گفت شما از یه دانشگاه دیگه هم پذیرش داشتید و به همین دلیل رسماً نامه‌ی اپروال دانشگاه مولتی‌مدیا در مورد کیس شما از دید اداره‌ي مهاجرت مالزی ریجکت شده و شما نمیتونید به ما بپیوندید مگر اینکه ترمتون رو Defer کنید واسه شش ماه بعد. من که فکر میکردم خیلی خوشبختم دوتا پذیرش گرفتم، در عین ناباوری و به همین سادگی دانشگاه مولتی مدیایی رو که راحت ازش پذیرش گرفته بودم رو از دست دادم با کل زحماتی که روش کشیده بودم!
    حالا باید به فکر پس گرفتن 1میلیونی باشم که دادم جیب مولتی‌مدیا البته فکر کنم بنا به قوانین Refund policy یه قسمتیش برای خودشون میشه.
    چقدر مسخره‌س داستان ما... اینم یه تجربه واسه شما که اگه از دوتا دانشگاه پذیرش می‌گیرید سریع به اون دانشگاهی که ارجعیت کمتری براتون داره اطلاع بدید که اقدامات بعدی رو انجام نده.

کسی از ریفاند پالیسی MMU اطلاعی داره که مثلاً تا قبل از ترم چقدر از مبلغ رو پس میدن؟
    خیلی‌ جالب بود، تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم! البته یک بار هم دانشگاه ucsi برای یکی‌ از بچه‌ها به محض دادن پذیرش ویزای یک ساله گرفته بود که طرف بعد از اومدن به مالزی کلی‌ سوال جواب شد! در مورد MMU فکر می‌کنم تا شروع ترم اگه اقدام کرده باشید میتونید پول رو کامل پس بگیرید. فقط دلیل و شرح ماجرا رو دقیق توضیح بدید براشون ... موفق باشید.
    The whole world steps aside for the man who knows where he is going

All the Best
    Mohammadi

ApplyAbroad Editor
    masoudjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. , Industrial Engineering

واقعا؟
    یعنی به نظرت من واسه utm اقدام کردم دیگه واسه mmu اقدام نکنم؟مشکل از mmu بود یا ucta ?
    بحث مهمیه بچه ها رو راهنمایی کن
    ممنون
    کمک به کودکان سرطانی
    ارسال پست تنها به منظور تشکر و یا تبریک برخلاف قوانین فروم می باشد؛ به این منظور لطفا از دکمه ی +/- در زیر نام کاربری استفاده نمایید.
    مــا در پیــالـه عکس رخ یار دیده ایم

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudjoon نمایش پست ها
    واقعا؟
    یعنی به نظرت من واسه utm اقدام کردم دیگه واسه mmu اقدام نکنم؟مشکل از mmu بود یا ucta ?
    بحث مهمیه بچه ها رو راهنمایی کن
    ممنون
    بله! در تکمیل حرفم باید بگم که این اداره‌ی مهاجرت مالزی ظاهراً اختیارات زیادی داره. بعد از اینکه شما از دانشگاهی پذیرش می‌گیرید، دانشگاه یه سری مدارک به Higher education Ministry و یه سری رو هم به Immigration Department of Malaysia میفرسته تا از اونجا براتون نامه‌ی تاییدی درست کنن. این نامه چیزی حدود 4 الی 6 هفته طول میکشه تا حاظر بشه و به آدرس منزلتون پست بشه. بعد از نشر این نامه، نام شما رسماً توی لیست اشخاص مجاز به ورود و اخذ ویزای یکساله‌ی دانشجویی میشید. در این بین دانشگاه تنها مدارک شمارو ارسال و گزارش میکنه و بقیه دست خود اداره‌ی مهاجرته. طبق قوانین اداره‌ مهاجرت که من نمیدونستم و همین باعث ضرر من شد، یه فرد نمیتونه در دو دانشگاه پذیرش داشته باشه و براش دوتا پرونده باز بشه. بنابراین اولین دانشگاهی که پرونده‌ی شمارو به اداره‌ی مهاجرت ارجاع بده، تنها دانشگاهی خواهد بود که شما می‌تونید دانشجوی اون بشید.
    توی مورد من انگار دانشگاه UCTI یه چند روز زودتر از MMU پرونده‌ی منو ارجاع داده بود و پس از ثبت نام من توی لیست اداره‌ی مهاجرت، کیس من که از مولتی‌مدیا گزارش شده‌ بود، مردود اعلام شد.
    با تماس‌هایی که با مولتی مدیا داشتم گفتن فقط در یه صورت میشه جبرانش کرد:
    اینکه به UCTI زنگ و ایمیل بزنم و اعلام عدم آمادگی کرده و ثبت‌نامم رو لغو کنم. اون وقت یو‌سی‌تی‌آی به درخواست من باید یه نامه‌ی مهرشده مبنی بر اینکه پذیرش من لغو شده به دانشگاه مولتی‌مدیا بفرسته یا ایمیل کنه. بعد از اون مولتی‌مدیا دومرتبه (البته بدون دریافت هزینه) مدارکم رو به اداره‌ی مهاجرت ارسال میکنه که خودش دوباره 4 الی 6 هفته کارش طول میکشه تا نامه‌ی اپروال من آماده و من مجاز به پیوستن به MMU بشم.
    از اونجایی که تا شروع ترم چیزی نمونده به من گفتن شما شانس دیگری نداری مگر اینکه مراحل بالا رو انجام بدی واسه ترم بعد که 6 ماه بعد شروع میشه.
    منم حالا بی‌خیالش شدم. نمیخوام باز دوباره شش ماه از عمرم تلف بشه. با تمام علاقه‌ای که به مولتی‌مدیا داشتم، اشتباهم رو می‌پذیرم و حالا به دنبال پس گرفتن مبلغی هستم که بهشون دادم. البته قصد من اینه که واسه سال دوم و سوم Transfer بشم به مولتی‌مدیا. حالا ببینیم چی میشه تا یه سال بعد.

مسعودجان شما میتونی برای اطمینان و اینکه خیالت راحت بشه اگه از UTM پذیرش نیومد مولتی مدیا رو هم داشته باشی، واسه جفتش اقدام کنی. ولی موقع اعلام نتایج اگه از جفتش پذیرش گرفتی یادت باشه همون روزای اول اعلام پذیرش به یکیشون زنگ بزنی و ثبت‌نامت رو لغو کنی تا هردوشون پرونده به اداره مهاجرت نفرستن و به خاطر دوبل شدن یکیشون رو که بیشتر برات مهمه احتمالاً ریجکت نشه

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

این نامه Approval مهاجرت قضیه اش چیه ؟؟/
    یه مقدار بشتر توضیح بدید چی هست و در صورت امکان براش تاپیک جا باز کنید
    و بر و بچی که مالزی هستش اطلاعات بیشتری را گردآوری کنند
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Banned

یعنی شما میگی اگه به ucti میگفتی که نمیای همه چی حل بود؟خوب mmu معمولا زود اعلام میکنه یعنی بگیم نمیاییم دیگه؟
    یه سوال کلی تر:تا ما اعلام نکنیم میاییم مدارکو میفرستن اداره ی مهاجرت یا نه؟

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

نقل قول نوشته اصلی توسط mrg نمایش پست ها
    یعنی شما میگی اگه به ucti میگفتی که نمیای همه چی حل بود؟خوب mmu معمولا زود اعلام میکنه یعنی بگیم نمیاییم دیگه؟
    یه سوال کلی تر:تا ما اعلام نکنیم میاییم مدارکو میفرستن اداره ی مهاجرت یا نه؟
    بله من باید با ایمیل یا تماس تلفنی، نام و شماره پاسپورتم رو اعلام میکردم و اونا برام Cancelش میکردن. هیچ موردی هم نداره اگه بگید از یه دانشگاه دیگه پذیرش گرفتم و اون رو به شما ترجیح میدم. راحت باشید باهاشون.
    اگه من به UCTI میگفتم الان نامه‌ی اداره مهاجرت من واسه مولتی‌مدیا که رفته بود ریجکت نمیشد و کارام اونجا جور میشد.
    منظور کلی من این است که اونا بدون تایید شما مدارک رو به اداره‌ی مهاجرت میفرستن و برای ارسال نشدنش باید از شما پیغام عدم آمادگی بگیرن. یعنی این عملیات رو دانشگاه خود‌به‌خود انجام میده مگر اینکه شما جلوش رو بگیرید.

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    این نامه Approval مهاجرت قضیه اش چیه ؟؟/
    یه مقدار بشتر توضیح بدید چی هست و در صورت امکان براش تاپیک جا باز کنید
    و بر و بچی که مالزی هستش اطلاعات بیشتری را گردآوری کنند
    پیشنهاد خوبیه. به نظر من جای یه تاپیک مجزا واسه نامه‌ی اپروال مهاجرت خالیه توی فروم. من فردا این تاپیک رو باز میکنم و مفصل درباره‌ش توضیح میدم. در ضمن نکاتی هست که لازم نشد اینجا بگم و میخوام توی اون تاپیک همشو بیارم تا موجودیت این کاغذ A4 رو تحلیل کنیم با هم.

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

پیشنهاد خوبیه. به نظر من جای یه تاپیک مجزا واسه نامه‌ی اپروال مهاجرت خالیه توی فروم. من فردا این تاپیک رو باز میکنم و مفصل درباره‌ش توضیح میدم. در ضمن نکاتی هست که لازم نشد اینجا بگم و میخوام توی اون تاپیک همشو بیارم تا موجودیت این کاغذ A4 رو تحلیل کنیم با هم.
    من موافق ایجاد این تاپیک هستم. برای زیر گروه تحصیل در مالزی باشه بهتر هست چ.ن خود ویزا به مالزی بر میگرده ولی چ.ن این مربوط به ورود با قرار تجصیلات میشه اونجا باشه بهتر هست بازم هرچی خودتون صلاح میدونید و فکر میکنید مخاطبینتون هدفمندتر میشوند. من منتظر هستم که این چندتا پست رو به اونجا منتقل کنم چون اینجا تاپیک مناسبی نیست. ممنون از شما England عزیز
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

Lightbulb همه چیز درمورد Approval Letter اداره مهاجرت مالزی

Aprroval Letter چیه؟
    اپرووال لتر یا نامه‌ی تاییدی، سندیه که از اداره‌ي مهاجرت مالزی Malaysian Immigration Department واقع در کوالالامپور صادر میشه و به دانشگاهی که براش ثبت نام کردید و قبول شدید ارسال میشه. در واقع بعد از اخذ پذیرش، خود دانشگاه به صورت یک روال، کپی اسناد شناسایی شما (پاسپورت) رو به همراه تایید پذیرش و مبلغی در حدود 110 دلار رو به این اداره میفرسته و به وکالت از شما درخواست صدور یه نامه‌ی تاییدی میده. مبلغی که دانشگاه پرداخت میکنه رو در هنگام تایید پذیرش از شما دریافت میکنه. پس دانشگاه نقش واسطه‌ و نماینده رو برای شما ایفا میکنه. مبلغ پرداخت شده بابت مالیات پایه‌ی شما در طول چند سالی هست که اونجا به عنوان دانشجو فعالیت میکنید. این نامه چیزی حدود یک تا یک‌ونیم ماه طول میکشه تا مراحل مختلف رو بگذرونه و از اداره‌ی مهاجرت ترخیص بشه. دانشگاه پس از دریافتش بدون دریافت هزینه اون رو به آدرس منزل شما پست DHL میکنه. البته شما میتونید هر نوع درخواستی مبنی بر، عدم ارسال، تغییر آدرس مقصد، ارسال مستقیم به سفارت و یا ارسال موقتی تصویر اسکن‌شده به ایمیلتون رو هم با ایمیل یا تماس با دانشگاه در میون بزارید.

حالا به چه دردی میخوره؟
    این نامه یه سند رسمیه که یه نسخه‌ی اصلش به دست شما و یکیش به دانشگاهتون ارسال میشه. در حقیقت شما وقتی میخواید به عنوان دانشجو وارد کشور مالزی بشید باید مشخصات شما رسماً توی سیستم آماری مالزی ثبت بشه تا شما مجاز به اقامت دانشجویی بشید. پس Approval letter مخصوص دانشجوها و کسانی هست که به هر قصدی، اقامتی بیش از 3 ماه اونجا دارن و نه کسانی که به مقصد توریستی یا بازدید وارد مالزی میشن.

محتوای نامه:
    همون طور که تصویر این سند رو براتون ضمیمه کردم، می‌بینید که این نامه دارای یه مهر و امضای واقعی هست. آدرس و لوگوی اداره‌ی مهاجرت در بالا، مشخصات شما (نام کامل و نام پدر، شماره پاسپورت، ملیت، دانشگاهی که براش اقدام کردین، رشته‌ی تحصیلی انتخاب‌شده و مدت اعتبار نامه که معمولاً 12 ماهه هست) در بند 1 اومده. یعنی تا دریافت ویزای دانشجویی، اجازه‌ی اقامت یک‌ساله‌ی شما توسط این نامه تصدیق میشه
    توضیحاتی راجع به قوانین اخذ ویزا و هزینه‌های سالانه‌ی ویزا و پاسپورت در بند 2 و 3 مشاهده میشه و در بند آخر گفته شده که این نامه از تاریخ صدور به مدت 3 ماه اعتبار داره. تاریخ صدور رو هم میتونید در قسمت بالای مهر ببینید. اعتبار 3 ماهه‌ای که باید در طول اون مدت شما وارد مالزی بشید و تا قبل از تسلیم پاسپورت به دانشگاه، از این نامه استفاده کنید.
    تا چند ماه پیش در قسمت بالای سمت راست مهر یک Refrence number چند رقمی هم وجود داشت اما انگار حالا فقط به تاریخ صدور و مشخصات اکتفا میکنن.

باهاش چیکار کنیم؟
    کاربرد اپروال لتر همون طور که مختصراً توضیح دادم در درجه‌ی اول استناد به اقامت یکساله‌ی شماست. همچنین با این نامه‌س که شما می‌تونید ویزای عادی 3 ماهه رو به یه ویزای یک ساله تبدیل کنید. این کار جزو مسئولیت‌های دانشگاهه که در بدو ورود پاسپورت شمارو از شما میگیره و بعد از چند روز به شما ویزای دانشجویی تحویل میده. هزینه‌های این پروسه همون چیزیه که از شما به عنوان Application fee دریافت کردن.
    همون طور که میدونید شرایط برای ما ایرانیا طوریه که حتی بدون ویزا هم میتونیم مستقیم پرواز مالزی رو داشته باشیم یا حداقل میشه گفت ویزا برای ما ضروری نیست. اما بعضی از ملیت‌ها (کشورهای آفریقایی، افغانستان، پاکستان،بنگلادش، بنگال، نپال، هند و ...) که برای ورود به مالزی نیاز به ویزای سیاحتی Single Entiry دارن، فقط و فقط در صورت ارائه‌ی اصل این نامه به سفارت مالزیه که میتونن ویزا دریافت بکنن. نتیجه می‌گیریم که بعد از استعلام قبولی دانشگاه، این ملیت‌ها باید تا صدور نامه و پستش به کشورشون منتظر بمونن و حدوداً یک هفته 10 روز قبل از شروع ترم میتونن به مالزی سفر کنن. از جایی که اطلاعات شما در سایت اداره ثبت میشه، همواره میشه با ورود به سایتش صحت اطلاعات واردشده در نامه رو چک کرد. کاری که سفارت هم انجام میده.
    ناگفته نمونه که برای این ملیت‌ها قانونی وجود داره که باید با در دست داشتن نسخه‌ی اصل ارسال شده، هنگام رسیدن به فرودگاه به بخش قرنطینه مراجعه کنن و با هماهنگی‌های از قبل انجام شده فقط کارکنان رسمی دانشگاه با در دست داشتن نسخه‌ی اصل ثانویه میتونن این دانشجوهای پذیرفته‌شده رو از بخش قرنطینه خارج کنن. این هم یکی از تعهدات دانشگاه در قبال دانشجوهای با شرایط فوق هست که تماماً بدون اخذ هزینه صورت میگیره. اگه این هماهنگی صورت نگیره دانشجوی با ملیت‌های ذکرشده، قبل از خروج از قرنطینه مستقیماً به کشور مبدا حرکت، دیپورت میشه!

درباره‌ی اداره‌ی مهاجرت Malaysian Immigration Department:
    این اداره (تصویر در ضمیمه) یکی از ارگان‌های بانفوذ مالزی هست که امور ثبت هویت دانشجویی و صدور سند Approval letter رو به عهده داره. همچنین اگه دانشجویی بخواد تحت قوانین خاص مالزی یعنی هفته‌ای 20 ساعت در بین تعطیلات ترم‌ها، مشغول به کار بشه، باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنه و مجوز این کارو بگیره. همون طور که میدونید مشاغل سیاه مثل کار در رستوران، پستچی، ایستگاه‌های پمپ بنزین، شاگرد مغازه و این قبیل کارها، شغل‌هایی هستن که به دانشجوها اجازه کار در اونا داده میشه.
    امضایی که در پایین نامه دیده میشه توسط آقای Khairul Azwankhairi Anuar دایرکتور اداره‌ی مهاجرت زده میشه که تایید نهایی رو به عهده داره. این اداره واقع در آدرس زیر هست:
    Jabatan Imigresen Malaysia
    (Kementerian Dalam Negeri)
    No. 15, Tingkat 1-7 (Podium)i
    Persiaran Perdana, Persint 2
    62550 PutraJaya
    Wilayah Persekutuan
    KualaLampur - MALAYSIA

شماره تلفن:
    0060-388801000
    فکس:
    0060-388801200
    و وبسایت رسمیش:
    http://www.imi.gov.my/
    شما میتونید هرگونه مشکلی مثل عدم تطابق اطلاعات واقعی شما با اون چیزی که توی نامه‌ی تایید نوشته شده رو با دانشگاه یا خطوط ارتباطی اداره‌ی مهاجرت در میون بزارین.

اطلاعاتی که توی این پست خوندید، اطلاعات جامع Approval letter هست. نکات تکمیلی‌ای هم وجود داره که در اسرع وقت توی همین تاپیک قرار میدم. مثل اتفاقاتی که در پشت پرده‌ی Immigration Department می‌افته و قانون کار و اینکه چرا این قدر طول میکشه. یه سری تجربیات جالب در مورد ترخیص زودتر از موقع نامه با استفاده از Reshve و اینجور چیزا براتون دارم که جزئیاتش رو در ادامه‌ی تاپیک پست میکنم.
    اگه سوالی در این مورد براتون پیش اومده مطرح کنید تا با هم حلش کنیم و از دوستانی که در مالزی هستن و با Approval Letter و قوانین اداره‌ی مهاجرت آشنایی دارن دعوت میکنیم تاپیک رو جلو ببرن.

* از مدیران محترم سایت میخوام جهت تکمیل تاپیک، ارسال‌ها از پست 374 تا 381 تاپیک تاپیک دانشگاه mmu رو به این بخش منتقل کنن.*
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط england : October 19th, 2010 در ساعت 10:57 PM

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین