صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: همه چیز درمورد Approval Letter اداره مهاجرت مالزی

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

پیش فرض پاسخ : همه چیز درمورد Approval Letter اداره مهاجرت مالزی

نکته‌ی تکمیلی از پست قبلی:
    در مورد ملیت‌های نام‌برده (کشورهای آفریقایی، افغانستان، پاکستان،بنگلادش، بنگال، نپال، هند و ...) که نیاز به ویزای Single Entiry براشون اجباری بود باید اضافه کنم وجود Reference number واقع در بالا سمت راست نامه‌ی Approval ضروریه و در غیر این صورت ویزا بهشون تعلق نمیگیره. این حکم رو آقای Roslan Bin Che Ahmad کنسول سفارت مالزی در تهران اعلام کرده که وظیفه‌ی تایید نهایی ویزا رو داره.

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

پشت پرده‌ی اداره‌ی مهاجرت و قضایای صدور Approval Letter:

اون چه که تا اینجای تاپیک خوندید قوانین و قواعد استانداردی بود که از سوی لایحه‌گذاران دولت مالزی وضع شده بود. اما بدونید که مالزی هم کشوریه که هنوز فساد اداری توش زیاد دیده میشه. با قسمتی از این نوع فسادها آشناییم. مثلاً کوتاهی و قصور در انجام یا انجام به موقع امور متقاضی، دریافت وجوه اضافی در قبال انجام کارها (رشوه)، دلالی‌ و واسطه‌گری‌ و از اینجور موارد چیزهایی هستن که هنوز توی کشور مالزی به وفور یافت میشن.
    حتی توی اداره‌ی مهاجرت!!!

همون طور که در پست #10 خوندید، روال صدور نامه، چیزی بین یک تا یک‌و‌نیم ماه طول میکشه. ناگفته نمونه که دیده شده این نامه بعضاً تا 3-2 ماه هم هنوز به دست دانشجو نرسیده. چیزی که اینجا باعث ایجاد شک میشه اینه که تایید و تنظیم این سند کاغذی یک برگ چرا باید این همه مدت طول بکشه. جواب اینه که این سند در همون هفته‌ی اول آماده میشه ولی برای مدت یک ماه یا بیشتر توی بایگانی اداره میمونه تا امضای نهایی هم روش زده بشه و بره برای مراحل ارسال پستی.
    قسمتی از درآمدهای خارج از قاعده‌ی Immigration Department هم از همین مسیر به دستشون میاد. یعنی با دریافت مبلغی در حدود 300 دلار تا 1 الی 3 روز کاری بعد، امضای نهایی زده میشه و نامه به آدرس دانشگاه ارسال میشه!!!
    البته خیلی هم واسه گفتن این مطلب به شما رودربایسی ندارن و فقط کافیه شما تمایل نشون بدید اما خب نمیان مستقیم به شما این پیشنهاد رو هم بدن. من شخصی رو میشناسم که دفتر وکالت توی کوالالامپور داره و این کار رو با 400هزار تومان انجام میده. 100 هزار تومان هم انگار دستمزد خودش و همکارش توی مالزی رو میگیره. البته من تونستم این مبلغ رو تا 350 هم کاهش بدم ولی در نهایت راضی به دادن این پول نشدم و منتظر موندم تا نامه‌م با طی مراحل 1و نیم ماه بعد به دستم برسه که رسید.
    این راه حل رو فقط به کسانی پیشنهاد میکنم که زودتر رسیدن به ادامه‌ی سفر براشون مهم‌تر از اون مبلغ باشه. برای تماس با این شخص به شماره‌ی سفارت زنگ بزنید و از آقای حسینی‌ که کارمند سفارت هست بخواید که شماره‌ی دفتر آقای تجدد رو به شما بده. ایشون همون فردی هستن که من راجع بهشون صحبت میکردم. شما میتونید به ایشون به دید یه دلال نگاه کنید یا یه فرشته‌ي نجات در مواقع ضروری.
    به هر حال این داستان حقیقی و این شخصت حقوقی تجربیاتی بودن که در طی این مدت به دست آوردم. هرچند به درد من نخورد و من ازش استفاده‌ای نکردم ولی گفتم ممکنه به درد کسان دیگری بخوره یا حداقل مکملی باشه برای واقعه‌ی رشوه‌گیری اداره‌ی مهاجرت با اون همه ابهت و عظمتش...

Junior Member

خیلی عذر میخوام یا این حرفت یکجورایی مشکل داره یا من دارم اشتباه میکنم.
    شما میگی وقتی approval آماده شد برای یک دانشگاه ، دانشگاه دیگه برات offer نمیده چون دانشگاه اولی زودتر Offere اش رو داده و رفته دنبال کارات.حالا اینها به کنار یک سوالی که پیش میاد اینه که این همه دانشجو دارند دانشگاه شون رو عوض میکنند پس چجوریه ؟ این حرف شما تعویض دانشگاه رو غیر ممکن کرده که !

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

من تا اونجایی که میدونم تا شما First Payment را پرداخت نکنید براتون Approval Letter for student pass صادر نمیشه
    حالا نمیدونم بعضی دانشگاه ها خودشون سر خود اینکار را میکنند
    ولی تا اینجایی که میدونم دانشگاه باید میلغی را به اداره مهاجرت بده تا اونا براتون Approval Letter صادر کنند و اینکار را معمولاً بعد از گرفتن First Payment انجام میدن بعد اون ویزای دو ماه ایی را که توی فرودگاه کسب کردید ( ویزای دانشحویی موقتی که با مراجعه به سفارت مالزی و نشان دادن پذیرش درخواست دادید) به ویزای دانشجویی تبدیل میکنند (اگر که با ویزای توریستی هم اومدید که بجای اون دو ماه شما سه ماه فرجه دارید ولی خوب باید توی فرودگاه بلیط برگشت را هم نشون بدید یعنی از اول باید بلیط رفت و برگشت تهیه کنید)

و تا اونجایی که میدونم کسب offer letter های مختلف مشکلی ایجاد نمیکنه مگر زمانی که شما offer letter را امضا بزنید و به دانشگاه بفرستید اونوقت شما را دانشجو محسوب میشید و دردسر دانشجو بودن در یک دانشگاه و ثبتنام در دانشگاه دیگر؛ ولی باز هم راه باز هستش و شما با یک نامه نگاری با دانشگاه اول میتونید مشکل را حل کنید ولی این نامه نگاری حداقل دو هفته زمان بررسی و کنسل کردن میبره
    ویرایش توسط amin_ict_5 : October 27th, 2010 در ساعت 02:44 PM
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بیخود سرتون را درد نیاورید
    هیچ ایرانی از همون اول با ویزای دانشجویی Multi Entry وارد نمیشه بلکه
    یا با ویزای دانشجویی موقت Single Entry میاد که با مراجعه به سفارت مالزی در ایران و نشان دادن پذیرش و ده هزار تومن و سایر مدارک صورت میگیره
    یا اینکه توریستی Social Entry میاد که سه ماه فرجه خواهد داشت

این دردسرها مال ویزای دانشجویی Multi Entry هستش
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

بله همون طور که گفتم Approval Letter فقط واسه ما ایرانیا نیست و برای کسانی که از ملیت‌هایی که نام بردم ضروریه و بدون اون نمیتونن ویزا بگیرن.
    ولی کلاً این نامه بعد ورود و ثبت نام توی دانشگاه به ما داده میشه و بعد از اون توی خود مالزی به درد ما میخوره و نه فعلاً.

Junior Member

سلام فرم اپرووال لتر را از کجا دانلود کنم؟

Junior Member

سلام دوستان ؛ خسته نباشید ، برای من امروز پذیرش دانشگاه یو تی ام مالزی اومد به ایمیلم ، خدمت هم نرفتم و تا یک سال معافیت تحصیلی دارم ، میشه یه نفر لطف کنه بگه از روز شنبه چه اقداماتی رو بایستی انجام بدم ؟
    یک دنیا ممنونتون میشم

Junior Member

سلام دوستان
    من تو سایت اداره مهاجرت مالزی دیدم نوشته برای لیسانس میشه درخواست ویزای همراه کرد ولی یکی از سایتایی که تو زمینه مالزی فعالیت داره گفت که اونا آپدیت نیستن و به هیچ عنوان نمیشه برای لیسانس ویزای همراه گرفت . کسی اطلاعاتی در این زمینه داره منو راهنمایی کنه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tirisfall نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تو سایت اداره مهاجرت مالزی دیدم نوشته برای لیسانس میشه درخواست ویزای همراه کرد ولی یکی از سایتایی که تو زمینه مالزی فعالیت داره گفت که اونا آپدیت نیستن و به هیچ عنوان نمیشه برای لیسانس ویزای همراه گرفت . کسی اطلاعاتی در این زمینه داره منو راهنمایی کنه ؟

بله متاسفانه نمیشه ولی قانون نوشته شده نیست و نظر افیسر اعمال میشه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین