صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: میزان تأثیر شهرت و جایگاه نویسندۀ توصیه نامه

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض میزان تأثیر شهرت و جایگاه نویسندۀ توصیه نامه

دوستان با سلام. همه مي دونيم كه در ايران انواع دانشگاه ها باب شده و اين روزها هر كسي كه علاقه اي به درس داره خلاصه جايي براي ادامه تحصيل پيدا مي كنه. متوجه شدم كه اكثر اساتيد دانشگاه هاي معروف ايران فارغ اتحصيلان دانشگاه هاي بزرگ آمريكا يا اروپا هستند . اين يك نكته مثبته چرا كه دوستانشون در آمريكا اساتيد دانشگاه هستند و بالطبع هر كسي از طرف اين اساتيد معرفي بشه شانس بالايي داره . چون استاد شناخته شده است . ميخوام بدونم اساتيد من كه آدم هاي قابل احترامي هستند اما به اين ميزان شهرت در خارج مرزها دست ندارند اگر براي من توصيه نامه بدهند اون اساتيد خارجي چطور به اين قضيه نگاه مي كنند ؟ و ممكنه صرف اينكه استاد براشون مجهوله دانشجو رو تائيد نكنند ؟ اين خيلي نا اميد كننده است . چرا كه حتي يكبار بابك عزيز اينجا گفتن استادشون در مورد يك دانشوي صنعتي اصفهان از ايشون پرسيدند و ايشون نظر مثبتي داشتند به علت دانشگاه و رزومه اون شخص . اين نشون ميده كه اساتيد به دنبال اين هستند كه بدونند اين شخص حتما از اون تعداد دانشگاه انگشت شمار ايران فارغ التحصيل شده يا نه ؟ اين وسط تكليف امثال من كه علاقه مند هستيم اما امكانات و سدهايي مثل كنكور به ما اجازه نداده در اون دانشگاه ها درس بخونيم چيه ؟ :'(
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اگر اساتيدي كه به من Recommendation مي دهند مانند دكتر مارالاني شهرت ندا

به نظر من اکثر استادای ایران توی خارج ناشناخته هستند. خیلی از استادای نمنم تو خارج و بهترین جاها درس خوندن ولی الان کسی اونارو نمیشناسه. به کسی بده برات بنویسه که خوب بنویسه اسمش چندان مهم نیست و در مورد recommendation form هم خوب این مسلم تر هست و هرچی بهت نمره بهتر بدن بهتره و اسم مهم نیست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض پاسخ : اگر اساتيدي كه به من Recommendation مي دهند مانند دكتر مارالاني شهرت نداشتند؟

سلام
    دوست عزیز مطمئن باش استادهای ایران مگر در حالات خاص هیچ کدوم شناخته شده نیستند.صرف فارغ اتحصیل شدن شان از دانشگاه های آمریکا و اروپا دلیلی بر شناخته بودنشون نیست.مگر اینکه تو اون دانشکده مقصدت اتفاقی اشنایی داشته باشن و در این صورت هم از اعتبارشون به سادگی برای منو شما خرج نمی کنند.استاد ها هم یاد گرفتن که کلاس بذارن برا آدم.در هر صورت هر استادی که خوب برات نوشت رو دو دستی بچسب.

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اگر اساتيدي كه به من Recommendation مي دهند مانند دكتر مارالاني شهرت نداشتند؟

از دوستاي خوبم كه راهنماييم كردن ممنون . اساتيدم بيتا و بابك در اين مورد صحبت خاصي يا راهنمايي به ذهنشون نمي رسه ؟ ممنون مي شم كه شما هم نظرتون را بگيد .

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : اگر اساتيدي كه به من Recommendation مي دهند مانند دكتر مارالاني شهرت ندا

simon عزیز
    اینجا خیلی از دوستان هستند که تجربه بسیار خوبی دارند و از من خیلی بیشتر می‌دونند، بنابراین همیشه منتظر پاسخ من نباش. اونچه که vahid1982 و ALI_ALI گفتند کاملا درسته.

Global Moderator

Simon آواتار ها

بله . من قصدم خدايي نكرده جسارت به اين دوستان نبود . اگه صحبتي شد به اين خاطر بود كه ايده هاي متفاوت رو با هم مقايسه كنم . به هر حال از تمام دوستان كمال تشكر رو دارم .

Junior Member

سلام،
    من نميدونم اين دكتر مارالاني كيه ???! ولي اينو ميدونم كه من وخيلي هاي ديگه كه پذيرش گرفتيم هيچ كدوم دكتر مارالاني نداشتيم واستادامون هم آدمهاي معمولي بودند. تنها نكته مهم اين است كه برات خيلي خوب بنويسند و ترجيحا يكيشون استاد راهنمات باشه و آدمهاي باشنك كه اگر 1% دانشگاه مقصد چك كرد شما را تاييد كنند.
    موفق باشي

Global Moderator

Simon آواتار ها

مرسي شبنم جان . ايشون استاد بزرگواري هستند كه اسم كاملشون جبه دار مالاراني است و نويسنده كتاب مرجع درس مدارهاي الكتريكي براي دانشجويان الكترونيك . شما مي توني نمونه Recomendation خودتون رو برام بفرستيد به ايميلم ؟ ???

Junior Member

سلام،
    من ايميل شما رو نداشتم. ولي اين يك نمونه هست:

To whom it may concern,
    This is to recommend Miss Shabnam ? to pursue her PhD program in the field of YOUR FIELD in the Ohio State University, College of Pharmacy. She joined to the NAME OF YOUR UNIVERSITY three years ago for her M.Sc. studies in YOUR FIELDOF STUDY. During her studies, she attended the (NAME OF YOUR COURSE WITH THIS PROF.) course which was taught by me and scored the highest grade.
    I was also her supervisor during her M.Sc. research project for three years. Her thesis included
    (wRITE YOUR THESIS RESEARCH)
    Moreover, the second part of her thesis is published in NAME OF JOURNAL, 2007
    I consider YOUR NAME to be one of the most studious and responsible students of our Research Center. After three years time, I have come to know her well and I would like to recommend her strongly as a candidate for your research program. She studies well and has the ability of discussion of various chemical problems. I believe she has the talent for research in different areas of YOUR FIELD because she showed her ability in our current project . She is an intelligent hard-working young researcher and loves scientific researches in various fields. I would like to take this opportunity again to recommend YOUR NAME strongly to continue her studies in PhD of YOUR FIELD in the Ohio State University.

نامه بايد در كاغذ سر برگ دار و با آرم دانشگاه باشه و آخرش هم كه استاد امضا مي كند.
    موفق باشي

Junior Member

من هم با نظر دوستان موافقم
    فقط كافيه كه خوب بنوييسه
    فقط يادت باشه از استاد پروژه اتم Recomبگيري

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین