صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 62

موضوع: بدون پاسپورت چي كار بايد بكنيم؟

پیش فرض پاسخ : بدون پاسپورت چي كار بايد بكنيم؟

سلام دوستان،
    من از دانشگاهی پذیرش گرفتم و فرم I-20 رو هم دریافت کردم. ولی مسئله اینجاست که من درحاله حاضر سربازم و تا 1 خرداد (21 می) ترخیص میشم و درنتیجه تا اون تاریخ نمیتونم گذرنامه بگیرم. ولی اگر برای دریافت وقت سفارت تا اونموقع صبر کنم کارم سخت میشه.
    میخواستم ببینم من میتونم الان با شماره پاسپورتم که expire شده برای اوایل June وقت سفارت بگیرم و بعد از دریافت پاسپورت جدید، شمارشو اصلاح کنم؟ اصلا قابلیت اصلاحه شماره پاسپورت قبل از مصاحبه و در سیستم آنلاین وجود داره؟ تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام. یکی مدارکی که دانشگاه برای صدور I20 خواسته اسکن پاسپورت هست. همسرم فارغ التحصیله و پاسپورت قبلیش که زیارتی بود رو داره که برای سفر مکه گرفته بود و چون استفاده شده خب اعتباری نداره برای صدور I20 میشه از این پاسپورت قدیمی استفاده کرد یا مشکلی پیش میاد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط afaaagh نمایش پست ها
    سلام. یکی مدارکی که دانشگاه برای صدور I20 خواسته اسکن پاسپورت هست. همسرم فارغ التحصیله و پاسپورت قبلیش که زیارتی بود رو داره که برای سفر مکه گرفته بود و چون استفاده شده خب اعتباری نداره برای صدور I20 میشه از این پاسپورت قدیمی استفاده کرد یا مشکلی پیش میاد ؟
    سلام
    تا اونجا که من اطلاع دارم صدور I-20 فق به دانشگاه مربوطه بنابراین اگه براشون توضیح بدید ممکنه باهاتون راه بیان. من خودم به خاطر سربازی اصلا پاسپورت نداشتم. شناسنامه ام رو ترجمه کردم یه نامه هم نوشتم براشون مشکل رو توضیح دادم قبول کردن و I-20 رو صادر کردن و گفتن پاسپورت رو که گرفتم باید کپیش رو براشون بفرستم.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

سلام
    من الان پاسپورت ندارم. اما باتوجه به شرایط موجود، میخوام وقت سفارت بگیرم.
    نظرتون در مورد این راه حل چیه:
    کارهای مربوط به وقت گرفتن سفارت رو با پاسپورت پدرم انجام بدم.
    وقتی پاسپورتم رو گرفتم با اون یه DS-160 جدید بگیرم.
    بعد موقع رفتن به سفارت هر دو پاسپورت خودم و پدرم رو ببرم و همین طور ترجمه شناسنامه که رابطه پدر و فرزندی رو تایید کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanphd نمایش پست ها
    سلام
    من الان پاسپورت ندارم. اما باتوجه به شرایط موجود، میخوام وقت سفارت بگیرم.
    نظرتون در مورد این راه حل چیه:
    کارهای مربوط به وقت گرفتن سفارت رو با پاسپورت پدرم انجام بدم.
    وقتی پاسپورتم رو گرفتم با اون یه DS-160 جدید بگیرم.
    بعد موقع رفتن به سفارت هر دو پاسپورت خودم و پدرم رو ببرم و همین طور ترجمه شناسنامه که رابطه پدر و فرزندی رو تایید کنه.
    ببینید دوست من وضعیت من هم مثل شماست و فعلاً پاسپورت ندارم ولی نمی تونستم این ریسک رو بکنم و وقت نگیرم تا زمانی که پاسپورتم بیاد. از چند نفر سوال کردم که بدون پاسپورت میشه؟ همه می گفتن نه! چون اکثراً پاسپورت دارن و مثل ما به این مسأله فکر نکردن. من خودم بدون پاسپورت وقت گرفتم و بعدش متوجه شدم که اصلاً لازم هم نبود.

1- یک فرم DS-160 رو تا صفحه ی اول که اسم و تاریخ تولد رو ازتون میپرسه پر کنید و ذخیره کنید و با استفاده از Application ID اون در سایت سفارتی که میخواید ثبت نام کنید.
    2- به جای شماره ی پاسپورت یک شماره دلخواه (مثلاً 00000000) بزنید.
    3- بعد از اینکه وقت رو گرفتید، خواهید دید که با زدن دکمه ی Edit (علامت مداد) کنار گزینه ی وقت گرفته شده، شماره پاسپورت جزو اطلاعاتی هست که میشه ویرایش کرد.
    4- هر موقع پاسپورتتون اومد، این شماره رو ادیت کنید و پر کردن DS-160 رو ادامه بدید.

همه ی اینکارها رو من برای سفارت ارمنستان انجام دادم. شاید بقیه ی سفارت ها به این شکل نباشه (احتمالش کمه باهم فرق داشته باشن).

یکی از دوستانی که پاسپورت نداشتن به روش زیر دو روزه پاسپورت گرفتن:
    وقتی درخواستتون از طریف پلیس +10 ثبت شد میتونید برید شهر آرا اداره گذرنامه مرکزی
    اونجا یه باجه بود(زمان من باجه 6 ) که فقط وظیفش ثبت درخواست کسایی بود که میخوان سریع پاسشونو بگیرن
    نامه پلیس +10 رو ازم گرفت تو سیسستم ثبت کرد دوروز بعد پست تحویل داد.
    هیچ هزینه ی اضافه ایم نگرفتن

Junior Member

من با پاس قبلیم وقت گرفتم و توی این فاصله تعویض کردم (برای ورود به امریکا اعتبار نداشت) و برای مصاحبه با پاس جدید دارم میرم. از طرفی چون اکانتم بسته شده نمیتونم شماره پاستورتو عوض کنم. حالا سوالم اینه که:

1. توی فرم DS شماره همون پاسی ک باهاش وقت گرفتمو بزنم یا پاس جدید رو ک میخام ویزا توش بخوره؟

2. برای مصاحبه هردو پاس رو ببرم مشکلی پیش نمیاد ؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما.

Junior Member

سلام دوستان
    من تازه هفته پیش جواب آپلایم اومد و یه جا پذیرش دادن بهم. حالا تازه این هفته فرم های اولیه رو برام ایمیل کردن که پر کنم و گفتن بعدش I-20 رو صادر می کنیم که یه ماهی هم طول می کشه دستم برسه. از طرفی هم من چون مشمول سربازی هستم پاسپورت هم ندارم. با توجه به مراحلی که پیش رو دارم ( گرفتن I-20 +گذاشتن وثیقه سربازی+ آزاد کردن مدرک+ گرفتن گذرنامه+ گرفتن وقت سفارت+ ویزا) به نظرتون اصلا میرسم که 7 شهریور اونجا باشم؟یا کلا بیخیال شم و دوباره اپلای کنم امسال؟
    لطفا کمکم کنید، چون اگه بدونم نمیرسم بجای ابنکه دنبال این چیزا باشم میرم دنبال آزمونا تافل و جی ار ای خوندن دوباره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mortaza89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه هفته پیش جواب آپلایم اومد و یه جا پذیرش دادن بهم. حالا تازه این هفته فرم های اولیه رو برام ایمیل کردن که پر کنم و گفتن بعدش I-20 رو صادر می کنیم که یه ماهی هم طول می کشه دستم برسه. از طرفی هم من چون مشمول سربازی هستم پاسپورت هم ندارم. با توجه به مراحلی که پیش رو دارم ( گرفتن I-20 +گذاشتن وثیقه سربازی+ آزاد کردن مدرک+ گرفتن گذرنامه+ گرفتن وقت سفارت+ ویزا) به نظرتون اصلا میرسم که 7 شهریور اونجا باشم؟یا کلا بیخیال شم و دوباره اپلای کنم امسال؟
    لطفا کمکم کنید، چون اگه بدونم نمیرسم بجای ابنکه دنبال این چیزا باشم میرم دنبال آزمونا تافل و جی ار ای خوندن دوباره.
    اگر با توجه به رشته و بقیه چیزهای رزومتون احتمال میدین که ویزا زود بگیرید میتونید به موقع اونجا باشید، من 5 سال پیش همین وضعیت رو داشتم، 17 آگست رسیدم برم مصاحبه و درجا ویزا گرفتم و 6 روز قبل از شروع کلاسها آمریکا بودم، البته 100% نمیشه گفت، ولی شانس دارید، برای زودتر گرفتن پاسپورت وثیقۀ صوری بذارید برای سفر زیارتی پاستون میاد، بعد که تاریخ درخواستی سفرتون گذشت میرید وثیقه تون رو آزاد می کنید، وقت سفارت هم از الان میتونید برای تاریخی که فکر میکنین همه مدارک از جمله I-20 دستتونه بگیرید، مثلاً آخر جولای یا اوایل آگست، یدونه DS-160 شروع کنین صفحۀ اولشو پر کنین و سِیو کنین بقیشو بعداً میتونین تکمیل کنین، فقط شمارشو حتماً یادداشت کنین، برای گرفتن وقت فعلاً فقط همین رو میخواین، شمارۀ پاسپورت رو هم یه چیزی الکی بزنین، چون بعد از گرفتن وقت شمارۀ پاسپورت رو میشه عوض کرد، نگران دیر بودن وقت هم نباشین، سفارتها معمولاً اون اواخر درجا یا با کلیرنس کوتاه بیشتر میدن که دانشجوها به کلاسهاشون برسن، البته میگم 100% نیست، فقط مطمئن باشین I-20 رو از راههای سریعتر بگیرین، مثلاً بدین مسافر بیاره یا بفرستین کشور ثالث از اونجا دوباره پست بشه، هزینش بیشتر میشه ولی سریعتر از پست مستقیم به ایران میرسه، کاراپست توی دبی این کار رو انجام میده

Junior Member

دوستان یه سوال دارم که خیلی ذهن منو مشغول کرده...اگه کمک کنید خیلی ممنون میشم

من الان پاسپورت دارم که اعتبارش تا تیرماه 96 هست، میخوام برای گرفتن وقت سفارت برای تمدیدش اقدام کنم...مشکلی که دارم اینه که من الان تو فرجه یک ساله بعد از فارغ التحصیلی هستم و هرچقدر هم میگردم که برای تمدید گذرنامم چه کاری باید بکنم چیزی پیدا نمیکنم....

میشه لطفا راهنماییم کنید؟

خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)