صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 62

موضوع: بدون پاسپورت چي كار بايد بكنيم؟

Junior Member soheilerashidi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng, Wichita State University

پیش فرض پاسخ : بدون پاسپورت چي كار بايد بكنيم؟

سلام دوستان. من هنوز پاسپورت ندارم و برای اینکه کارام یکم جلو بیوفته میخوام ازالان وقت سفارت بگیرم که خیالم راحت باشه. ولی برا وقت گرفتن سفارت دبی داشتن شماره پاسپورت یکی از ملزومات هست. از طرف دیگه برای درخواست پاسپورت باید زمان و مکان رفتن به سمت مقصدت رو بدونی. یعنی باید بدونم کی وقت مصاحبه دارم که حدود اون تاریخ رو به نظام وظیفه و اداره گذرنامه بگم. حالا توی این شرایط من باید چکار کنم؟

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستان من الان فارغالتحصیل هستم و پاس ندارم و دارم کارای معافیت تحصیلی و خروج از کشور رو انجام میدم فعلا.
    الان از دبی یا ارمنستان نمیشه بدون پاس وقت گرفت ؟
    اینجوری که ارمنستان رو از دست میدم فقط دبی میمونه

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    یه راهنمایی فوری میخواستم
    من از چندتا دانشگاه ادمیشن ترم پاییز گرفتم برای ارشد بدون فاند و تا هفته آینده هم میتونم فرم I-20 رو ازشون بگیرم. مشکل اینجاست که من ترم آخر کارشناسی هستم و هنوز فارغ التحصیل نشدم بنابراین پاسپورت ندارم. آخرین امتحانم 5 تیر ماه هستش یعنی حدودا تا یه هفته بعدش بتونم کارای فارغ التحصیلی رو انجام بدم و پاس بگیرم. منتها ترسی که دارم اینه که نتونم اونموقع وقت خالی گیر بیارم برای سفارت آنکارا و به موقع جواب ویزا بیاد که بتونم تا اولای شهریور برم. سوالم اینه که تو این مسیر هیچ راه میان بری هستش که زودتر بتونم وقت سفارت رو بگیرم حداقل و به محض فارغ التحصیلی برم مصاحبه ؟ آیا آنکارا گزینه خوبی هستش واسه من ؟ رشته ی من کامپیوتر هستش و فعالیت های مشکوکی هم نداشتم در گذشته که پروندم حساس بشه
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم بدونم سفارت آمریکا پاسپورت رو بعد از مصاحبه نگه میداره یا می تونیم با خودمون ببریم؟
    من از ایتالیا هم پذیرش دارم و تا 30 جون بیشتر وقت ندارم که پرونده دانشجویی رو باز کنم. 10 جون هم وقت سفارت آمریکا گرفتم. نمی دونم این دو تا رو چطور هماهنگ کنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Massachusetts Amherst

سلام
    من کمک میخوام واقعا..
    از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش گرفتم واسه PHD و I20 هم صادر شده ولی برای گرفتن پاسپورت جهت مصاحبه نمی دونم باید چیکار کنم .... چون 3 ماه پیش دفاع کردم و نمی تونم گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم البته طبق قانون بعد از دفاع تا یک سال معافیت از سربازی دارم ... اصل مدرک هم ندارم ... چی کار میشه کرد ؟ بدون گواهی اشتغال به تحصیل و فقط با مدرک پذیرش و مثلا بهونه اینکه می خوام برم سفر زیارتی یا علمی بهم پاسپورت و اجازه ی خروج می دن؟ که برم واسه مصاحبهه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Massachusetts Amherst

نقل قول نوشته اصلی توسط jdog نمایش پست ها
    سلام
    ببین با یه شماره الکی می تونی وقت بگیری
    مشکلی هم پیش نمی آد
    من با یه شماره پاسپورت یه بنده خدایی که expire شده بود وقت گرفتم.

از سفارت آمریکا تو استانبول هم پرسیدم گفتن مشکلی نیست که شماره پاس توی فرم ds-156 با شماره پاسی که باهاش میری برای مصاحبه فرق بکنه
    من بهشون گفتم پاسی رو که باهاش وقت گرفتم رو گم کردم. قبرس رو نمی دونم قبول می کنه یا نه.

برای گرفتن پاسپورت حین خدمت 2 تا راه هست:

1- فرم I-20 رو ببری وزارت علوم , اونا نامه می دن به نظام وظیفه که از خدمت منفصل بشی باید 15 مییون وثیقه رو هم بدی. بقیه سربازی رو هم بعد از اینکه برگشتی باید بری

2- بدون اینکه از خدمت منفصل بشی و بدون گذاشتن وثیقه , به بهانه رفتن به سفر زیارتی درخواست صدور پاسپورت بدی.
    حدود چند هفته طول می کشه تا حفاظت اطلاعات اونجایی که خدمت می کنی تحقیق کنه و به اداره گذرنامه اجازه صدور پاسپورت رو بده
    پاسپورت صادر شده کاملا یه پاسپورت معمولیه با تاریخ expiration پنج ساله که فقط مهر یک بار اجازه خروج توش میخوره.

ببخشید اگه اسکن I20 ببرم وزارت علوم بهم نامه می دن برای نظام وظیفه که برای پایپورت اقدام کنم؟

Junior Member

سلام دوستان. من شرایطم به شکل زیره:
    1- پاسپورتم اکسپایر شده
    2- فارغ اتحصیل شدم و مشمول هستم
    3- دانشگاه مقصدم هم در آمریکا هست که تا هفته بعد I20 هم صادر میشه ولی اینکه چه زمانی بدستم برسه نمیدونم! من شروع ترمم هم حدود 15 مرداد هست.
    حالا با توجه به این شرایط من 3 راه دارم:
    1- واسه گرفتن زودتر وقت سفارت شماره پاسپورت قدیمیمو بدم.
    2- واسه پاسپورت اقدام کنم (مثلا برای سفر زیارتی) در این حالت سه سوال دارم: 1- اینکه میگن اگه این سفر زیارتی رو نرم تا 6 ماه حق خروج از کشور رو ندارم! آیا این درسته؟ 2- با توجه به اینکه فارغ شدم آیا اصلا به من پاسپورت میدن؟ 3- داشتن پاسپورت اکسپایر شده کمکی میکنه؟
    3- صبر کنم I20 بیاد بعد خیلی آروم کارهای مربوط به وثیقه و ... انجام بدم و بعد برم دنبال پاسپورت. که در اینحالت میترسم دیر بشه...

ممنون میشم راهنمایی کنین. اصلا استعداد سرو کله زدن با این سازمانها رو ندارم!

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

سلام
    با یک پاسپورت دیگه میشه وقت سفارت گرفت ؟ تا وقت ها پر نشده؟ مثلا با پاس پدر؟
    ممنون

دوستان سلام

بالاخره میشه با پاسپورت expire شده وقت گرفت و بعداً شماره پاسپورت جدید رو با قدیم بهشون بگیم عوض کنند؟

مشکلی پیش نمیاد؟

بیشتر برای آنکارا.

مرسی.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

بچه ها لطفا به سوالات جواب بدید، میشه با پاس دیگه اقدام کرد؟ ریسک داره؟ کلا برای کسانیکه الان پاس ندارن چه پیشنهادی دارید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)