صفحه 10 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 136

موضوع: رشته سیستم اطلاعات جغرافیایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته سیستم اطلاعات جغرافیایی

نقل قول نوشته اصلی توسط maaah نمایش پست ها
    آخه خیلی فرق می کنه، خیلی به هم ربطی نداره تا جایی که من می دونم
    من برای اینکه می خواستم این رشته رو شروع کنم خیلی تحقیق کردم
    تا جایی که به من گفتن، رشته جدیدیه و خیلی بازار کار داره، برای ارشد خوبیش اینه که می تونین گرایشتون رو به سمتی ببرین که مورد علاقه تونه، کارهای جغرافیای طبیعی، محیط زیست، شهرسازی...
    حتی توی برنامه های مهاجرتی امتیاز خوبی به این رشته می دن
    من از ژانویه شروع می کنم، اگه دوست داشتین بهم اطلاع بدین درساشو براتون میل می کنم که بیشتر با این رشته آشنا بشین
    سلام میشه به من در مورد این رشته کمک کنید.
    ویرایش توسط daniyal_arj : August 13th, 2012 در ساعت 04:25 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حغرافیا و برنامه ریزی شهری

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidha نمایش پست ها
    خسته نباشین ، من رشته GIS&RS خوندم این چیزی که میگین این رشته زیر شاخه علوم انسانیه خنده داره درسته ولی اینو هم باید بدونیم که رشته جغرافیا در کشورهای دیگه پایه ریاضایت قوی می خواد بهتره به جای تعصب در مورد اینکه زیرشاخه کدوم رشته هستش به همدیگه کمک کنیم تا اطلاعاتمون بره بالاتر،،،،،این رشته هیچ ربطی به زیست شناسی نداره و اصولا هر چیزی و یا رشته ای که با مکان سر و کار داره می تونه بخشی از اون رو یاد بگیره مثل کامپیوتر میمونه یه نفر فقط یاد میگیره با office کار کنه یه نفر بلده کد نویسی کنه و یکی هم وارده بخش سخت افزار میشه ،،،،،،،،، gis هم همینطوره در هر زمینه ای که بخواین میتونین در ارتباط با رشته خودتون یاد بگیرین و بکارش ببرین ولی این به این معنی نیس که شما GIS خوندین ،،،،،،،،،، شما با کامپیوتر کار میکنین و کمی هم بلدیم ولی این به این معنی نیس که شما مهندس کامپیوتر هستین... RS یا سنجش از راه دور در ارتباط با GIS هستش و متنوعتره و با تصاویر ماهواره ای کار میکنه ، در حال حاضر مدیریت دنیا بدون ماهواره و سنجش از راه دور اگه محال هم نباشه خیلی سخته،،
    یه چیز خیلی مهم بهتون بگم اون هم اینکه فقط صرف اینکه بازار کارش خوبه سراغ این رشته نیاین اگه بازار کارش اونقدرا که میگن خوب بود الان من باید یه کار خیلی خوب داشتم!! که ندارم . همه چیز بستگی به پارتی خوب داره اگه شما رشته تاریخ هم خونده باشین و پارتی خوب داشته باشین میتونین یه gis man خوب هم باشین!!! gis , rs رو مقدماتی یاد گرفتن سخت نیس ولی بخواین به عنوان رشته تحصیلی بهش نگاه کنین باید خیلی خیلی تلاش و مطالعه کنین واقعا سخته!!!!!! و بهتون قول میدم تویه دنیا کسی وجود نداره که همه gis یا rs رو بلد باشه..
    پس مراقب باشین که دارین چیکار میکنین،،،،، مهم کیفیته نه یک اسم قلنبه!!!!! متاسفانه اونهایی که فکر میکنن gis یه نرم افزاره واقعا خیلی بی سوادن !!! مثل اینه که از یه نفر بپرسی امار چیه؟ میگه SPSS یا exel !!!!!!!!
    من توی دانشگاه های هند و بعضی کشورهای دیگه سرچ میکردم اکثرا رشته جغرافیا و کلیه متعلقاتش توی دانشکده های علوم بود توی علوم انسانی من ندیدم توی ایران توی علوم انسانی قرار داره

Member juliiii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental Management at Christian-Albrechts-Universität zu Kiel

سلام دوستان،
    کسی میدونه GIS دانشگاه لوند فاند میده یا نه؟

Banned

سلام به همه دوستان سنجش از دوری
    چون همه بچه های این فروم متخصص RS هستند می خوام سوالی مطرح کنم که جواب آن مطمئنا برای شما آسان و برای من خیلی مهم است. می دانم که در راستای بحث فروم نیست و قصد جسارت ندارم ولی امیدوارم کمکم کنید چون خیلی فوری و ضروری هستش.
    بنده رشته ام ربطی به RS ندارد اما خیلی برایم مهم است که بدانم آیا می توان با سنجش از دور این پارامترها را واقعا و عملا استخراج نمود؟
    1- دمای هوای سطح زمین (یا نیمرخ عمودی دما)
    2- سرعت باد
    3- رطوبت هوای سطح زمین
    4- پوشش ابرناکی
    5- دمای دماسنج تر (دمای تر wet bulb temperature)

مطمئنا شما دوستان اطلاعات سنجش از دور زیادی دارید که ممنون می شم کمکم کنید. اگر دید بحث فروم را منحرف می کند حداقل با پیام خصوصی بفرمایید چون خیلی حیاتی است.
    با پوزش از مدیر فروم که سوال را اینجا مطرح کردم.

پیشاپیش سپاسگزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_sezar نمایش پست ها
    1- دمای هوای سطح زمین (یا نیمرخ عمودی دما)
    2- سرعت باد
    3- رطوبت هوای سطح زمین
    4- پوشش ابرناکی
    5- دمای دماسنج تر (دمای تر wet bulb temperature)
    پارامترهاي 1 تا 4 دقيقا همون پارامترهايي هستند كه اصلا بخاطر همينا ماهواره هاي هواشناسي اختراع شد. از روي تصاوير حاصل از اين ماهواره ها مثل GMS, GOES , INS/Meteosat5, Meteosat7 مي توان اونها رو استخراج كرد ( خيلي جاها دارن استخراج و استفاده ميكنن در موارد خيلي كاربردي مانند كشاورزي ( پيش بيني روزهاي يخبندان از فاكتور دمای هوای سطح زمین و يا مديريت بحران در موارد پيش بيني سيلابها و بارشهاي سنگين و طوفان و .. از فاكتور پوشش ابرناكي و جهت و سرعت باد. و .... در مورد فاكتور 5 اطلاعي ندارم
    ... و چه زود دير ميشود!

Junior Member

سلام.
    من لیسانس مهندسی نرم افزار دارم. یه مدت هست که پیگیر گرفتن پذیرش هستم برای ادامه تو همین رشته ولی اخیرا یه پیشنهاد وسوسه کننده برام رسیده که با توجه به سوابق کاریم ( برنامه نویسی و ..) میتونم تو یکی از دانشگاهای آلمان Geoinformatics - web gis برای مستر اقدام کنم ولی واقعا من نمیدونم چیه و اینکه چند درصد به اطلاعات و تحصیلات قبلی من مربوطه و حتی چقدر به علاقه من.

تا اینجا همه چیزایی که نوشته بودید رو هم خوندم. متوجه شدم که میتونه ربط داشته باشه ولی خب اطلاعات بهتری لازم دارم تا بتونم تصمیم بگیرم.
    کسی نظری نداره منو راهنمایی کنه؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان من دانشجوی سال آخر نقشه برداری ام...من فکر میکنم ادامه دادن این رشته خیلی به روحیه بستگی داره خیلی از ما ها که وارد این رشته شدیم با تصوری کاملا متوافت با واقعیت اومدیم جلو...چون این رشته اسم عمران روشه تصور همه ما به کار های اجرایی و فیلد هایی کشیده شد که خروجی فیزیکی دارند....اما نقشه برداری در تمام 5 گرایش ارشدش تو دنیای کار یه حالت داره یه کاربر با یه کامپیوتر در حال برنامه نویسی و قسمت بدتر(البته از نظر من)اینه که خروجی که اون برنامه به تو میده چیزی نیست که تو بتونی ببینی مثلا یه طراح سازه در نهایت سازه ای که طراحی کرده رو میتونه ببینه و حتی خودش بره اجراش کنه اما یه مهندس نقشه بردار مدار ماهواره ای که طراحی میکنه و یا برنامه ای رو که برای مدیریت شهری راه آب می نویسه رو نمی تونه ببینه و تقاضا هم براش خیلی کمتره شاید خیلی به نظرتون خنده دار باشه اما موقیت کاری این رشته واقعا من رو پشیمون کرده.

Banned

دوستان متخصص سنجش از دور، می تونم یک سوال تخصصی ازتون بپرسم؟

ما می گیم کسی که ArcGIS بلد باشه دیگه نیازی به یادگیری هیچ نرم افزار دیگه نداره، برای مثال ILWIS ، R2V و غیره.
    برای سنجش از دور کدام نرم افزار می تونه جوابگوی تمام نیازها باشه؟ و با یادگرفتن اش دیگه هیچ نیازی به یادگیری نرم افزارهای دیگه نخواهیم داشت؟
    چون من باید یکی را یاد بگیرم که بتونه با GIS لینک بشه و یه سری کار رو روی تصاویر ماهواره ای و ... به صورت اتوماتیک انجام بده.
    لطفا در صورت امکان بعد از معرفی آن نرم افزار سنجش از دور، بفرمایید چه زبان برنامه نویسی را باید برای ارتباط دادن آن با GIS یاد بگیرم.

پیشاپیش سپاسگزارم از لطف و راهنمایی شما

سلام
    من هرچی فکر کردم نتونستم اسم این نرم افزار مفید را به یاد بیارم. یادم اومد می گم!!! ولی برای دومی استفاده از زبان R می تونه در بسیاری از کارها کمکتون بکنه ولی اگر متلب بلدید که چه بهتر. هر دوشون می تونن به GIS وصل بشند. اگر کسی از اساتید ایران را بخواهید که هم GIS و هم RS کار کرده باشه:
    http://soffianian.iut.ac.ir/soffiani...es/Page431.htm
    http://khajehdin.iut.ac.ir/khajedin-...es/Page628.htm

آهااااااااااااااااااااااا ااان یادم اومد اسم برنامه ERDAS هست