صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 34567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 136

موضوع: رشته سیستم اطلاعات جغرافیایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته سیستم اطلاعات جغرافیایی

دوستان سلام خسته نباشید
    من تازه وارد فروم شدم یک سوال داشتم
    من در حال حاضر سال آخر ژئومورفولوژی میخونم تو شهید بهشتی و میخوام برای ارشد اپلای کنم ترجیحا GIS اینم بگم که آشنایی خوبی دارم با این رشته چون واحد های این درس رو زیاد داشتیم
    کسی میتونه راهنمایی کنه چه دانشگاه هایی توی کانادا این رشته رو دارن؟
    معدلم حدودا 16.70 هست و تافل 105 دارم

Junior Member

سلام
    دوستان من ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهر خوندم. سرفصل های دکتری GIS در گروه نقشه برداری رو خیلی می پسندم، اما آزمون دادن توی این رشته کار خیلی سختیه؟ از مباحث کارشناسی ژئودزی و فتوگرامتری هیچی نمی دونم!
    فقط دروس تخصصی این رشته رو خوب بلدم. نمی دونم آیا شانسی دارم یا نه؟
    8 ساله دارم GIS کار می کنم. دوست دارم مدرک دکتری توی این رشته داشته باشم، حتی برنامه نویسی هم یاد گرفتم، اگر ممکنه منو راهنمایی کنید که در زمینه یادگیری فتوگرامتری و ژئودزی چه کاری باید انجام بدم. ممنون میشم.

Member juliiii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental Management at Christian-Albrechts-Universität zu Kiel

دوستان عزیز کسی میتونه مبحث Multi-Temporal Image Classification رو در زمینه ی remote sensing به من توضیح بده؟

Junior Member elmiraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

سلام دوستان. من یه سوال دارم، تا حالا کسی تونسته برای دکترای این رشته فاند بگیره؟ اگه تونسته از چه کشوری گرفته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    KNTU

سلام
    هر ساله از دانشجوهای مهندسی GIS دانشگاه خواجه نصیر چند نفر پذیرش میگرن که شامل آمریکا، کانادا و استرالیا میشه. نکته ای که هست اینه رشته ما پتانسیل کار توی دپارتمانهای Geography, Civil Engineering, Geomatics, Computer Science, Geoinfrmatics, Environmental Engineering, Natural Resources رو داره.

برای امریکا نزدیک به 150 دانشگاه رشته GIS رو داره.
    برای امریکا در 3 حالت فاند میگیرید:
    1) داشتن نمره TOEFL بالای 110 و GRE بالای 320: در این صورت به راحتی TA میگیرید.
    2) داشتن نمره TOEFL و GRE متوسط (بین 90 تا 105) و GRE (بین 310 تا 320) و داشتن 1 مقاله خوب ISI به همراه چند تا کنفرانسی که نشون بده اهل Research هستین.
    3) داشتن نمره TOEFL و GRE قابل قبول (TOEFL 80 و GRE 295 به بالا): در این صورت باید توانایی علمی خیلی بالایی داشته باشید که بتونید استادی رو مجاب کنید بهتون RA بده یا بتونید Fellowship ببرید.(داشتن چندین مقاله ISI مرتبط با زمینه کاری و کنفرانسی های مختلف )

نکته 1) حالت سوم کمترین شانس رو داره مگه اینکه بیش از 100 ایمیل به اساتیدی که به موضوع شما نزدیکه بزنید.
    نکته 2) اینکه سیستم تحصیلات تکمیلی آمریکا جوریه که شما با داشتن نمره TOEFL و GRE بند 3 شانس پذیرش از دانشگاههای TOP100 رو از دست میدین. چون GRE خیلی براشون مهمه!!! (به عبارتی با داشتن نمره زبان عالی بند 1، میتونین از اکثر دانشگاههای زیره 20 Geography پذیرش بگیرید! )
    نکته 3) اینکه مینیمم معدل رعایت شود که بالای 3 برای کارشناسی و 3.2 برای ارشد هستش. (دانشگاه به دانشگاه فرق داره ولی به طور کلی گفتم)

برای کانادا تقریبا 20 دانشگاه وجود داره برای رشته GIS که اکثرا نیاز به داشتن نمره نسبتا خوب TOEFL (حدود 90-100) و داشتن Research قوی هستش. (البته نمونه هاییم مشاهده شده که استاد عشق دانشجو ایرانی یوده و گرفته بدون مقاله! )- سیستم کانادا RA و TA هستش. برای همین نمره خوب در Speaking و Writing (بالای 24) شانستون رو خیلی میبره بالا.

برای استرالیا شرایط یکم متفاوته. دانشگاههایی که فاند داشته باشند و بشه پذیرش گرفت به 5 دانشگاه هم نمیرسه. پذیرش کانادا داشتن نمره خوب IELTS(بالای 7) و زمینه کاری مرتبط با معدل خوووووب و مقاله و داشتن استاد میتونه شانستون رو بالا ببره!! (معمولا بچه هایی ایرانی به دانشگاه U of Melbourne یا RMIT میرن.

نکته کنکوری: نکات گفته شده برای پذیرش در مقطع دکترا هستش. برای پذیرش با فاند در مقطع ارشد کار خیلی سختی دارید. من فقط 2 نفر رو میشناسم که فاند گرفتن و اونها هم ارشد مجدد بودن، اونهم در کشور کانادا. دانشجوهای International دانشگاههای کانادا نمرات قوی TOEFL دارن. این شرایط رو سخت میکنه. برای امریکا این کار بسیار مشکل هست و من کسیو ندیدم تا الان. دلیلشم اینه که فاند برای مقطع ارشد توی امریکا برای رشته ما نیست عملا چون پروژه های NFS خیلی کمی به رشته ما تعلق میگیره نسبت به رشته های مهندسی برق، مکانیک، عمران، شیمی و..

برای اروپا هم نکات خیلی زیادی وجود داره که در یک پست جداگونه توضیح میدم.

موفق باشید.
    ویرایش توسط ehsankeshtegar : June 4th, 2015 در ساعت 09:52 AM

سلام من دانش آموز سال چهارمم میخواستم ببینم رشته GIS یا همون سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در مقطع لیسانس وجود داره!
    من چندید بار تو ایران اینو دیدم اگه تو ایران هست و زیر مجموعه رشته انسانی پذیرشش از چه دانشگاهایی با تقریبا چه رتبه ای از کنکور امکان قبولی داره!

Junior Member

سلام دوستان.من ارشد جغرافیای طبیعی دارم و برای دکترا میخوام برای رشته ی GIS در یکی از دانشگاههای آمریکا درخواست بدم . میخواستم بپرسم چه دانشگاههایی در این زمینه قوی هستند و آیا اینکه من بیسم جغرافیا

بوده شانس پذیرش دارم یانه؟؟؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidalivand نمایش پست ها
    این لیست بهترین دانشگاه های دنیارو تو GIS شامل می شه. با یک جستجوی ساده خیلی راحت می تونی این رشته رو پیدا کنی. معمولا تو دپارتمان Geography هستن. وضعیتت رو بگو تا بهت بگم می تومی واسه 20 تا دانشگاه برتر تو این لیست اقدام کنی یا نه. من خودم این راهو رفتم و می دونم خیلی سخته. ولی من از Florida تونستم Assistantship بگیرم. شرایطت رو بگو تا بهت بگم کجاها خوبه واسه apply کردنت.
    سلام امکانش هست وضعیت منم بررسی کنی البته مطمعنم تو 20 دانشگاه برتر نمی تونم اقدام کنم اما ممنون میشم وضعیت منو بررسی کنی بنظرت اصلا با این شرایط می تونم برا جایی اقدام کنم یا نه من مهندسی نقشه برداریم از دانشگاه شهید رجایی معدل 15 4.5 سال هم سابقه کار دارم دو سالش تو واحد GIS شرکت گاز زبان هم دارم می خونم
    میخوام برا ارشد آرس جی ای سی که زیر شاخه رشته انسانی هست رو شرکت کنم اونوقت برا دکترا فرقی نمی کنه تو گرایش خودم فوق خوندم یا این گرایش انسانی ها؟؟؟

Junior Member

سلام امکانش هست وضعیت منم بررسی کنی البته مطمعنم تو 20 دانشگاه برتر نمی تونم اقدام کنم اما ممنون میشم وضعیت منو بررسی کنی بنظرت اصلا با این شرایط می تونم برا جایی اقدام کنم یا نه من مهندسی نقشه برداریم از دانشگاه شهید رجایی معدل 15 4.5 سال هم سابقه کار دارم دو سالش تو واحد GIS شرکت گاز زبان هم دارم می خونم
    میخوام برا ارشد آرس جی ای سی که زیر شاخه رشته انسانی هست رو شرکت کنم اونوقت برا دکترا فرقی نمی کنه تو گرایش خودم فوق خوندم یا این گرایش انسانی ها؟

Junior Member

سلام میشه کسی که تو رشته gis در کانادا یا انگلیس یا هلند پذیرش گرفته باشه به بنده اطلاع بده. ممنون میشم