صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 136

موضوع: رشته سیستم اطلاعات جغرافیایی

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

پیش فرض پاسخ : رشته سیستم اطلاعات جغرافیایی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid نمایش پست ها
    سلام به دوستان

شاید چیزی که میگم خیلی بی ربط باشه چون اصلاً من نمی دونم GIS چی هست. ولی این تاپیک رو دیدم و گفتم به دوستان بگم که من یه دوستی دارم که یکی از دوستاش که یه خانم ایرانی هست داره تو Auburn University مستر این رشته رو می خونه. گفتم بدونید بد نیست.

موفق باشید
    این دانشگاه کجا هست؟ به خانم دوسته دوستت بگو بیاد اینجا کمک کنه به هموطناش اطلاعات بده ثواب داره یا ایمیلشو بده

رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط majidalivand نمایش پست ها
    اصولا متخصص GIS باید آشنایی کاملی با نقشه برداری داشته باشه و اگه مفاهیم پایه نقشه بداری رو ندونه کلا با مشکل بر می خوره. ای بابا من خودم دو ساله درسم تموم شده، سر کلی پروژه های نقشه برداری هم رفتم. البته من تو دانشگاهه خواجه نصیر ارشدم رو تو GIS گرفتم و نقشه بردارم.
    در مورده اینکه کارش جا بیفته هم باید بگم، دوست عزیز تو ایران که دیگه داره اشباع میشه!!! خیلی وقته GIS تو بورسه تو ایران. همه سازمان ها الان اداره GIS دارن، پس اصلا نگران نباشین
    اوه مای گاد اشباع؟ غیر از تهران تو شهرای دیگم همینجوریه؟ پس اگه همه جا این رشته اومده و اشباع شده ودست زیاده دیگه من نیام این رشته و برم همون MBA ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    اوه مای گاد اشباع؟ غیر از تهران تو شهرای دیگم همینجوریه؟ پس اگه همه جا این رشته اومده و اشباع شده ودست زیاده دیگه من نیام این رشته و برم همون MBA ؟
    شما اگه تو هررشته ای درس بخونی، تواناییات بالا باشه کار خوب هم پیدا می کنی، اگر نه که هر چی بخونی فرقی نمی کنه!!

نقل قول نوشته اصلی توسط haaamidreza نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز. مشکل همینجاست که تو همین دانشگاه هایی رو هم که شما لیست کردید مثلا هاروارد من نتونستم مستر gis پیدا کنم. متاسفانه به دلیل ماهیت خاص این رشته که با اسم ها و در دانشکده های مختلف هست امکان جستجو خیلی کمه !
    این مسئله یعنی پیدا کردن دوره مستر gis واقعا برای من مشکل ایجاد کرده من به خاطر شرایطم شاید بتونم این دوره رو تو یکی از بهترین دانشگاه های امریکا بخونم ولی متاسفانه تا الان فقط 10 تا دانشگاه و امریکا پیدا کردم. کلارک. میشیگان ....
    کشور های دیگه مثل استرالیا که عالین همه چی هم توشون واضحه ولی امریکا به خاطر احتمال کمک هزینه بالاتر گزینه بهتریه...
    خیلی دلم میخواد بدونم حداقل 20تا دانشگاه برتر دنیا تو این رشته دام ها هستند ... میخوام برای اونجاها اپلای کنم.

راستی کسی از وضعیت
    1. کمک هزینه
    2. شغل
    این رشته تو استرالیا یا کانادا یا امریکا و انگلیس خبر داره ؟ فکر نمیکنم بد باشه..

این لیست بهترین دانشگاه های دنیارو تو GIS شامل می شه. با یک جستجوی ساده خیلی راحت می تونی این رشته رو پیدا کنی. معمولا تو دپارتمان Geography هستن. وضعیتت رو بگو تا بهت بگم می تومی واسه 20 تا دانشگاه برتر تو این لیست اقدام کنی یا نه. من خودم این راهو رفتم و می دونم خیلی سخته. ولی من از Florida تونستم Assistantship بگیرم. شرایطت رو بگو تا بهت بگم کجاها خوبه واسه apply کردنت.

نقل قول نوشته اصلی توسط maaah نمایش پست ها
    اِ! پس دست ما رو هم بگیرین تورو خدا
    این هرچی جلوتر می ره داره سخت تر می شه

ما فعلا آشنایی با arcgis داریم می خونیم
    سخت تر؟؟؟؟ بدبختی این دانشگاه ها اینه که همین که دوره شروع میشه میرن سراغ ArcGIS. درصورتی که آخره دوره باید با این نرم افزار کار کنی بعد از اینکه کل مفاهیم پایه رو یاد گرفتی. الان چه course هایی واسه شروع بهتون دادن؟

رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

شما اگه تو هررشته ای درس بخونی، تواناییات بالا باشه کار خوب هم پیدا می کنی، اگر نه که هر چی بخونی فرقی نمی کنه!!
    می دونیم عزیز این یک حرفه کلیشست ولی کلا می پرسم بازار کارش چطوره؟ یا خوبه یا بد ؟یا متوسط؟

اون چیزی که من میبینم اینه که خیلی خوبه

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه لوند. GIS

سخت تر؟؟؟؟ بدبختی این دانشگاه ها اینه که همین که دوره شروع میشه میرن سراغ ArcGIS. درصورتی که آخره دوره باید با این نرم افزار کار کنی بعد از اینکه کل مفاهیم پایه رو یاد گرفتی. الان چه course هایی واسه شروع بهتون دادن؟
    Introduction to GIS
    سرفصل هاشم ایناس:
    introduction to GIS
    cartogarphy and map projection
    vector structure
    Databas and attributes
    data capture
    vector analysis
    raster structure
    raster analysis
    visualization

نقل قول نوشته اصلی توسط maaah نمایش پست ها
    Introduction to GIS
    سرفصل هاشم ایناس:
    introduction to GIS
    cartogarphy and map projection
    vector structure
    Databas and attributes
    data capture
    vector analysis
    raster structure
    raster analysis
    visualization
    Databse خیلی درس مهمی تو هر سیستم اطلاعاتی. سعی کن مراجع خوبی رو بخونی. بقیه درسا همه لازما. حتما رفرنس های خوبی رو بخون. یه سایت هست به نام www.gigapedia.org که کلی ebook می تونه تو ان سرفصل ها دانلود کنی. موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه لوند. GIS

Why are Decimal Degrees set as map units in the Data Frame
    Properties?

برای این سئوال نظری دارین؟