صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 136

موضوع: رشته سیستم اطلاعات جغرافیایی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

پیش فرض پاسخ : رشته سیستم اطلاعات جغرافیایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahrou نمایش پست ها
    سلام دوستان، رشته من زمین شناسیه (لیسانس- صنعتی شاهرود ، فوق لیسانس- پیام نور تهران) موضوع پایان نامه هم "معرفی مناطق امیدبخش معدنی در گستره ورقه 1:100،000 اهر با
    استفاده از روش­های تحلیل مکانی داده محور (تاکید بر الگوی نشانگر وزنی)
    " هستش، البته هنوز دفاع نکردم چون منطقه برف اومده، میخواستم بدونم برای دکترا میتونم رشته GIS تو آمریکا یا کانادا بخونم. در ضمن 5 سال سابقه کاری تو این رشته و یک کتاب برای چاپ دارم
    سلام دوست عزیز
    تونستنو که میتونین، کار نشد نداره، اما علاوه بر مواردی که ذکر کردین، چند پارامتر دیگه هم حتماً باید مدنظر داشته باشین :
    1 - زبان : حتماً باید مدرک معتبر زبان (آیلتس یا تافل ) با نمره قابل قبول داشته باشین.
    2 - معدل : معدل کارشناسی ارشد و کارشناسیتون باید خوب باشه.
    3 - آزمون جی آر ای : حتماً باید آزمون جی آر ای رو برای دانشگاه های امریکا با یک نمره قابل قبول داشته باشین.
    4 - سوابق پژوهشی : شامل تالیفات (مقالات ISI،ژورنالی،کتب و ...).
    برای گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه های خوب کانادا و امریکا باید فاکتورهای فوق رو تا اونجا که میتونین، تقویت کنین.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    یکی از دوستان من سوالی داره که خواست من مطرح کنم و از شما درخواست راهنمایی

1)لیسانس عمران نقشه برداری از دانشگاه خواجه نصیر معدل 15:70
    2)فوق لبسانس gis از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات معدل 19
    3)toefl ibt 105
    4)8سال سابقه کار

آیا شانسی برای فاند در دکترا هست؟کدام دانشگاهها؟

سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DDF نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تونستنو که میتونین، کار نشد نداره، اما علاوه بر مواردی که ذکر کردین، چند پارامتر دیگه هم حتماً باید مدنظر داشته باشین :
    1 - زبان : حتماً باید مدرک معتبر زبان (آیلتس یا تافل ) با نمره قابل قبول داشته باشین.
    2 - معدل : معدل کارشناسی ارشد و کارشناسیتون باید خوب باشه.
    3 - آزمون جی آر ای : حتماً باید آزمون جی آر ای رو برای دانشگاه های امریکا با یک نمره قابل قبول داشته باشین.
    4 - سوابق پژوهشی : شامل تالیفات (مقالات ISI،ژورنالی،کتب و ...).
    برای گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه های خوب کانادا و امریکا باید فاکتورهای فوق رو تا اونجا که میتونین، تقویت کنین.
    موفق باشید
    متشکرم
    دانشگاه های کانادا که این رشته رو دارن می دونید کدوم ها هتند؟

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    نرم‌افزار ArcGIS در عمران گرایش حمل و نقل کاربردی داره؟ یکی‌ از دانشجوها که فوقش رو از دانشگاهی که من قراره برم گرفته بهم پیشنهاد کرده که ArcGIS رو قبل اومدن یاد بگیرم

آیا واقعا کاربرد داره؟یا وقتم رو تلف می‌کنم
    مرسی‌

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

شك نكن!!! و هر چه زودتر برو ياد بگير ! بنظرم روي گوگل حتي به فارسي سرچ كن مقالاتي رو كه در اين مورده اونوقت ميبيني كه چقدر بدردت مي خوره! اين نرم افزار نه تنها تو رشته عمران كه حتي داروسازي ، ريشه يابي برخي بيماريها، مكانيابي مدرسه، راهسازي و جاده سازي، تعيين وضعيت ترافيك و حل مسائل ترافيكي، طح ترافيك، آلودگي هوا و .... كلي كاربرد داره!!! اگه خواستي ياد بگيري بگو كلي جزوه و.. هست كه بذارم اينجا واسه دانلود...
    موفق باشي

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    سلام
    نرم‌افزار ArcGIS در عمران گرایش حمل و نقل کاربردی داره؟ یکی‌ از دانشجوها که فوقش رو از دانشگاهی که من قراره برم گرفته بهم پیشنهاد کرده که ArcGIS رو قبل اومدن یاد بگیرم

آیا واقعا کاربرد داره؟یا وقتم رو تلف می‌کنم
    مرسی‌

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط artima نمایش پست ها
    شك نكن!!! و هر چه زودتر برو ياد بگير ! بنظرم روي گوگل حتي به فارسي سرچ كن مقالاتي رو كه در اين مورده اونوقت ميبيني كه چقدر بدردت مي خوره! اين نرم افزار نه تنها تو رشته عمران كه حتي داروسازي ، ريشه يابي برخي بيماريها، مكانيابي مدرسه، راهسازي و جاده سازي، تعيين وضعيت ترافيك و حل مسائل ترافيكي، طح ترافيك، آلودگي هوا و .... كلي كاربرد داره!!! اگه خواستي ياد بگيري بگو كلي جزوه و.. هست كه بذارم اينجا واسه دانلود...
    موفق باشي
    ممنون
    آره می‌خوام یاد بگیرم، دیروز رفتم نرم افزارش رو خریدم، ولی‌ نرم افزار آموزش نداشتن
    ممنون میشم جزوات رو اینجا قرار بدین
    بسیار ممنون

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

فايل آموزشي ARCGIS
    اين وبلاگ رو چك كنيد كلي مطالب خوب و مفيد داره. يه جزوه آموزشي از محمود سلطانيان هم گذاشته دانلود كنيد و فعلا كار كنيد. سعي ميكنم تا يكي دو روز ديگه منابع رو يكجا جمع كنم و بگذارم.
    http://khosrovani.blogfa.com/post-485.aspx
    راستي اگه تونستيد كتاب آموزشي خانم سارا سنجري انتشارات دانشگاه شمال رو بخونيد خوبه. اگه حوصله HELP نرم افزار رو هم داريد كه ديگه عاليه.
    بنظرم همزمان با كار كردن روي نرم افزار سعي كنيد در مورد كاربردهاي GIS در همه رشته ها و مخصوصا خودتون مقاله پيدا كنيد و بخونيد كه فقط ببينيد چطور ابزار ARCGIS به حل مسئله كمك كرده اين حتي مهمتر از خود نرم افزاره.. بالاخره هر نرم افزاري رو ميشه هر جوري شده ياد گرفت ولي اين يادگيري وقتي بدرد ميخوره كه بدونيد كجاها و چطوري بهتون كمك ميكنه و هم زمان و هم هزينه هاتون رو كاهش ميده.
    موفق باشي
    ویرایش توسط artima : May 23rd, 2012 در ساعت 02:11 PM دلیل: اشكال تايپي

Junior Member

سلام.تو ایران دانشگاه های بین المللی هم این رشته رو میگیرن.ایا فارغ التحصیل این دانشگاه ها امکان ادامه تحصیل مقطع دکتری خارج از کشور رو دارن؟اصلا اعتبار این دانشگاه ها واسه این رشته تا چه حد هست؟مثلا بین الملل ارس تهران.ممنون

سلام
    من از اعتبار مدارك اين دانشگاهها خارج از ايران خبر ندارم ولي با كمي تحقيقات فهميدم كه اصلا ارزش نداره چون شهريه دانشگاههاي بين الملل خيلي زياده و تقريبا معادل يه فوق ليسانس gis دانشگاههاي كانادا در مياد و حتي خيلي بيشتر از مستر ict هلند. با درس خوندن تو اروپا و كانادا هم مهارتهاي زبانتون رو تقويت ميكنيد و كلي مزيتهاي ديگه كه حتما مي دونيد خودتون... يكي از دوستاي من همين رشته رو پرديس بين الملل شيراز خونده ولي اصلا راضي نيست. همه واحدها فارسي تدريس ميشه ( علي رغم اسم بين المللي كه داري....... ) اگه تصميم داريد بعدش تشريف ببريد خارج از كشور حتما جديتر راجع بهش فكر كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme190 نمایش پست ها
    سلام.تو ایران دانشگاه های بین المللی هم این رشته رو میگیرن.ایا فارغ التحصیل این دانشگاه ها امکان ادامه تحصیل مقطع دکتری خارج از کشور رو دارن؟اصلا اعتبار این دانشگاه ها واسه این رشته تا چه حد هست؟مثلا بین الملل ارس تهران.ممنون
    ویرایش توسط artima : June 9th, 2012 در ساعت 02:46 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidalivand نمایش پست ها
    در مورد اسم این رشته باید بگم که اصولا در فرهنگ لغت اونوریا Geography خیلی مفهمو متفاوتی با این چیزی که ما تو ایران می شناسیم داره. بر این اساس تو ایران این رشته الان به نام سیستم های اطلاعات مکانی و یا به قول فرهنگستان فارسی "سامانه اطلاعات مکانی" شناخته می شه. پس اصولا قرارگرفتن اون در زیرمجموعه جغرافیا و علوم انسانی خنده دار می شه.
    خسته نباشین ، من رشته GIS&RS خوندم این چیزی که میگین این رشته زیر شاخه علوم انسانیه خنده داره درسته ولی اینو هم باید بدونیم که رشته جغرافیا در کشورهای دیگه پایه ریاضایت قوی می خواد بهتره به جای تعصب در مورد اینکه زیرشاخه کدوم رشته هستش به همدیگه کمک کنیم تا اطلاعاتمون بره بالاتر،،،،،این رشته هیچ ربطی به زیست شناسی نداره و اصولا هر چیزی و یا رشته ای که با مکان سر و کار داره می تونه بخشی از اون رو یاد بگیره مثل کامپیوتر میمونه یه نفر فقط یاد میگیره با office کار کنه یه نفر بلده کد نویسی کنه و یکی هم وارده بخش سخت افزار میشه ،،،،،،،،، gis هم همینطوره در هر زمینه ای که بخواین میتونین در ارتباط با رشته خودتون یاد بگیرین و بکارش ببرین ولی این به این معنی نیس که شما GIS خوندین ،،،،،،،،،، شما با کامپیوتر کار میکنین و کمی هم بلدیم ولی این به این معنی نیس که شما مهندس کامپیوتر هستین... RS یا سنجش از راه دور در ارتباط با GIS هستش و متنوعتره و با تصاویر ماهواره ای کار میکنه ، در حال حاضر مدیریت دنیا بدون ماهواره و سنجش از راه دور اگه محال هم نباشه خیلی سخته،،
    یه چیز خیلی مهم بهتون بگم اون هم اینکه فقط صرف اینکه بازار کارش خوبه سراغ این رشته نیاین اگه بازار کارش اونقدرا که میگن خوب بود الان من باید یه کار خیلی خوب داشتم!! که ندارم . همه چیز بستگی به پارتی خوب داره اگه شما رشته تاریخ هم خونده باشین و پارتی خوب داشته باشین میتونین یه gis man خوب هم باشین!!! gis , rs رو مقدماتی یاد گرفتن سخت نیس ولی بخواین به عنوان رشته تحصیلی بهش نگاه کنین باید خیلی خیلی تلاش و مطالعه کنین واقعا سخته!!!!!! و بهتون قول میدم تویه دنیا کسی وجود نداره که همه gis یا rs رو بلد باشه..
    پس مراقب باشین که دارین چیکار میکنین،،،،، مهم کیفیته نه یک اسم قلنبه!!!!! متاسفانه اونهایی که فکر میکنن gis یه نرم افزاره واقعا خیلی بی سوادن !!! مثل اینه که از یه نفر بپرسی امار چیه؟ میگه SPSS یا exel !!!!!!!!