صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: Stanford University

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض Stanford University

لینک ویکی: http://www.applyabroad.org/wiki/inde...ord_University

دانشگاه استنفورد با نام کامل Leland Stanford Junior University یکی‌ از معروف‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده و جهان می‌باشد. سایت دانشگاه: www.stanford.edu

دانشگاه استنفورد در بیشتر رشته‌های مهندسی رنک اول یا دوم را دارا است. رنکینگ کلی‌ استنفورد در بین دانشگاه‌های مهندسی‌ طبق سایتsusnewd دو می‌باشد. دانشگاه استنفورد یکی‌ از بزرگترین campus ها از نظر مساحت را دارا است.

موقعیت جغرافیایی:
    استنفورد در شمال کالیفرنیا و در ۶۰ کیلومتری San Francisco قرار گرفته. دمای هوا در زمستان و تابستان معتدل می‌باشد و سالهاست که در استنفورد برف نباریده است. فاصله استنفورد تا اقیانوس آرام حدود ۳۰ کیلومتر است.

زندگی‌ در استنفورد:
    هزینه‌ها در کالیفرنیا به طور کلی‌ و به خصوص در استنفورد بسیار بالاست. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در حدود ۱۵۰۰ دلار می‌باشد.
    شمال کالیفرنیا حمل و نقل عمومی‌ خوبی‌ ندارد. دانشگاه استنفورد برای رفاه دانشجویان چند خط اتوبوس مجانی‌ دارد که بیشتر داخل دانشگاه و یک مرکز خرید را پوشش میدهد. بدون داشتن ماشین شخصی‌ خرید و رفت و آمد مشکل است.

تحصیل در استنفورد
    تعداد به نسبت زیادی دانشجوی ایرانی‌ در استنفورد تحصیل میکنند و ایرانیان از نظر تعداد دانشجو بین المللی رتبه پنجم را دارا هستند. انجمن دانشجویان ایرانی‌ دانشگاه استنفورد یکی‌ از انجمن‌های فعال می‌باشد. اطلاعات مفیدی را میتوانید از سایت انجمن بدست بیاورید: psa.stanford.edu
    deadline بیشتر دانشکده‌ها اوایل دسامبر می‌باشد که زود تر از اکثر دانشگاه هاست. دانشگاه استنفورد در نزدیکی‌ دانشگاه معروف برکلی قرار گرفته و این دو دانشگاه با هم رقابت تحصیلی‌ و ورزشی دارند.

ورزش در استنفورد:
    از نظر امکانات ورزشی دانشگاه استنفورد یکی‌ از بهترین دانشگاه‌های جهان محسوب میشود. امکانات پیشرفته برای تقریبا تمام رشته‌های ورزشی در دانشگاه موجود است. شما میتوانید رشته ورزشی مورد علاقه‌ خود با گرفتن درس آن رشته به طور علمی‌ زیر نظر مربیان ادامه دهید. اکثر دروس ورزشی یک واحد و بدون نمره (pass/fail) میباشند و تنها انتظاری که از شما میرود حضور در کلاس هاست. در صورت تمایل میتوانید رشته ورزشی مورد علاقه‌ خود را بدون گرفتن کلاس ادامه دهید.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Stanford University

دوستان کسی از این دانشگاه پذیرش گرفته ؟
    شرایط قبول شدن تو این دانشگاه تو رشته Computer Science واسه مستر چیه ؟ چه چیزایی میتونه مفید واقع بشه واسه پذیرش گرفتن ؟

سلام دوست عزیز. برای مستر دانشگاه هیچ گونه مینیمم GPA و GRE نگذاشته. فقط تافل 90 برای مستر و دکترا 100. اگر مستر نداری اجازه ی دکترا مستقیم نمیده. اما به طور کلی اینجا یا پذیرش با فاند به شما میده یا اصلا بهت پذیرش هم نمیده. اینجا همه ی دانشکده ها یک کمیته ی پذیرش دارند. این کمیته بدون در نظر گرفتن هیچ گونه سفارش یا حتی توصیه ی استادی اول مدارک همه رو بررسی میکنند. برای مثال میگم که دانشکده ی من که سرجمع 28 نفر دکترا و مستر گرفت سال پیش 667 نفر اپلیکنت داشت.
    بعد مدارکت در دانشکده میگرده. برای مستر حتما GPA بالا با یک رزومه ی تحقیقاتی بسیار خوب میخاد. به وضوح بهت بگم که اگه فقط یک معدل بالا و یک مقاله با ایمپکت پایین داری اصلا 125$ پولتو نریز توی چاه. با این مینیمم میانگین تافل دانشکده ی ما 103 بود که مینیمم نمرش من بودم.
    یک قانون نانوشته هست که باید چی آر ایت جتما باید در بخش کوانت بالای 90% و یک نمره ی قابل قبول در بخش وربال داشته باشی. بعد از تایید کمیته مدارکت بین اساتید میگرده. هرکی بخواد رزومتو برمیداره و فاندت مشخص میشه که یا RA یا TA میده.برای مستر معمولا RA/TA هست.
    اینجا معمولا خیلی به ندرت ایرانی برای مستر به اینجا میان. پس بهتون یادآور بشم که فقط به خاطر اسم اینجا و جوگیر شدن به فکر اینجا نباشید. باید حتما در 1مورد اثبات کنید که شماره ی 1 هستید. امیدوارم که تونسته باشم کمک کرده باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nrsoft32 نمایش پست ها
    دوستان کسی از این دانشگاه پذیرش گرفته ؟
    شرایط قبول شدن تو این دانشگاه تو رشته Computer Science واسه مستر چیه ؟ چه چیزایی میتونه مفید واقع بشه واسه پذیرش گرفتن ؟

Junior Member

سلام.
    میشه راهنمایی کنید توی قسمت اپلای آنلاین این منظورش چیه:
    please list honors, fellowships, non-academic distinctions or publications
    کلا هم 280 حرف جا داره اگه منظورش افتخارات و لیست مقالات ..... جا نمیشه!

کسی اطلاع داره اگر ریپورت جی آر ای ۳-۴ روز بعد از ددلاین به این دانشگاه رسیده باشه اپلیکیشن رو بررسی می کنند یا نه؟

Junior Member

فکر نمی کنم مشکلی باشه چون ج آر ای من حدود 10 روز بعد ددلاین بهشون رسید اما الان پروفایلم رو آپدیت کردند زدند Complete.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin76 نمایش پست ها
    فکر نمی کنم مشکلی باشه چون ج آر ای من حدود 10 روز بعد ددلاین بهشون رسید اما الان پروفایلم رو آپدیت کردند زدند Complete.
    سلام دوست عزیز
    نمره من هم رسیده و آپدیت شد که received (official بقیه مدارک رو هم آپلود کردم و کامله ولی هنوز نوشته incompelet
    شما ریز نمره رو آدلود کردید یا اصلش رو فرستادید؟

Junior Member

ریزنمرات را علاوه بر آپلود، باید از هزکدوم دو نسخه به آدرس دانشگاه پسا می کردید. تا وقتی که به دستشون نرسه جلوی ریزنمراتتون مینویسه not received و پروفایلتون complete نمیشه. اگر نفرستادید تا الان سریعا بفرستید چون به مشکل بر می خورید. اگر هم فرستادید و هنوز نوشته نرسیده میتونید بهشون ایمیل بزنید ولی خودشون نوشتند که معمولا هفتگی آپدیت می کنن و کمی صبر کنید. به عنوان مثال ریزنمرات من رو حدود 10 روز بعد از اینکه به دانشگاه رسیده بود توی پروفایل اعلام کردند.

سلام. من زیاد توی این قسمت نمیام. اگه کسی در مورد این دانشگاه سوالی داشت پ خ بده. دوستمون درست گفتند. اینجا باید حتما 2 نسخه ریزنمره فرستاده بشه. اگر که کسی مکاتبه ای هم با استادی داشته اونو انتهای SOPیش بگذاره و یه نسخه از SOP رو با اون بفرسته بره. در ضمن معمولا از 27 دسامبر تا 10 ژانویه دیگه نه آپدیتی میشه نه جواب ایمیلی داده میشه به خاطر تعطیلات.
    نقل قول نوشته اصلی توسط manelzzz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    نمره من هم رسیده و آپدیت شد که received (official بقیه مدارک رو هم آپلود کردم و کامله ولی هنوز نوشته incompelet
    شما ریز نمره رو آدلود کردید یا اصلش رو فرستادید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amin76 نمایش پست ها
    ریزنمرات را علاوه بر آپلود، باید از هزکدوم دو نسخه به آدرس دانشگاه پسا می کردید. تا وقتی که به دستشون نرسه جلوی ریزنمراتتون مینویسه not received و پروفایلتون complete نمیشه. اگر نفرستادید تا الان سریعا بفرستید چون به مشکل بر می خورید. اگر هم فرستادید و هنوز نوشته نرسیده میتونید بهشون ایمیل بزنید ولی خودشون نوشتند که معمولا هفتگی آپدیت می کنن و کمی صبر کنید. به عنوان مثال ریزنمرات من رو حدود 10 روز بعد از اینکه به دانشگاه رسیده بود توی پروفایل اعلام کردند.
    you will be required to submit 2 official transcripts upon admission offer only. Please upload your transcript online.
    جای دیگه هم این رو گفته
    Official Transcripts: Upload transcripts through application system. Please do not mail transcripts to the department. Our department will only be asking students offered admission to submit official transcripts. If you are offered admission, we will request that you provide two official transcripts in a timely manner.

با توجه به اینکه خودشون گفتن دو نسخه آفیشیال رو بعد از ادمیشن بفرستید من فقط آپلود کردم و جلوش نوشته received -not official

قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد چون من به گفته خودشون عمل کردم

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین