نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: سوال در مورد شرکت در کنفرانس خارجی بدون پذیرفته شدن مقاله

پیش فرض سوال در مورد شرکت در کنفرانس خارجی بدون پذیرفته شدن مقاله

سلام دوستان.
    من می خوام واسه یکی از همایشهایی که 6 ماه بعد قراره تو کره جنوبی برگزار بشه یه مقاله submit کنم. می خواستم بدونم submit کردن مقاله واسه شرکت کردن تو خود همایش کافیه یا نه باید حتما accept بشه.؟
    اصلا در کل هزینه ای که ما واسه شرکت در همایش می دیم واسه چیه؟
    البته این سوالو به این دلیل پرسیدم که من الان دانشجو هستم و باید دانشگاه هم واسه شرکت تو همایش اجازه بده.
    در ضمن احتمال داره abstract یه مقاله پذیرفته شه ولی full-textش نه؟
    ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد شرکت در کنفرانس خارجی بدون پذیرفته شدن مقاله

هزينه اي كه دانشگاه ميده در واقع كمك هزينه اي هست كه ميده تا شما بتوني براي ارائه مقاله accept شده‌تون اقدام كني و بهانه اي براي اين كار نداشته باشي.
    بنابراين اگه مقاله لازم نباشه ارائه بشه يعني فقط در مرحله اول قبول بشه فكر نمي كنم اين هزينه بهتون تعلق بگيره. چون مدرك "اين مقاله در اين كنفرانس ارائه شد" براي گرفتن هزينه لازمه.
    هزينه اي هم كه بابت شركت در همايش ميدي در واقع براي پوشش هزينه هايي است كه براي اون همايش شده. يعني يه جورايي باعث ميشه همايش خودگردان باشه. البته بعضي وقتها يه ارگاني متولي همايش ها ميشه كه يه قسمت از هزينه هاي اونو هم تقبل مي كنه.
    يه مطلب ديگه كه بايد يادتون باشه اينه كه دانشگاه همه هزينه كنفرانس رو نميده. اين هزينه بسته به اينكه شما در چه مقطعي هستي و كنفراس داخليه يا خارجي يه سقفي داره.

Senior Member

این رو به حرفهای farhan اضافه کنم که توی راهنمای ارائه مقالات کنگره نگاه کنید. بعضی از کنفرانسها فقط abstarct book چاپ می کنند اما بعضی ها هم یک prpceeding چاپ می کنند که full text مقالات رو شامل می شه.
    ضمنا یه توصیه دوستانه: این کره ای ها در برگزاری کنگره ها و کنفرانسها از ایرانی ها بی نظم ترند. اگر تصمیم قطعی داری شرکت کنی پیگیره کارات داشت. پارسال من قرار بود برم کره برای کنفرانس اما بعد از یه سال هنوز دعوت نامم نرسیده دستم و مسوول کنفرانس هم فقط می گفت فرستادم. اما بعدا فهمیدم که اصلا دعوتنا مه ای ارسال نشده.

ممنونم از جوابایی که دادین ولی من هدفم از طرح سوال یه چیزه دیگه بود. در حقیقت سوالم یه سوال کلی و عمومیه
    ببینید من لازمه یه استاد نیجریه ای رو تو این همایش ببینم ولی وقت و فرصت کافی ندارم که بشینم یه مقاله درست و حسابی بنویسم و بفرستم واسه این همایش تا پذیرفته بشه و دانشگاه بخواد کمکم کنه و ازین حرفا.
    بیشتر می خوام بدونم من اگه تو این همایش به عنوان یک دانشجو ثبت نام کنم وحالا یه مقاله هم همین جوری submit کنم آیا دانشگاه اجازه میده که من برم تو همایش شرکت کنم یا نه ؟ چون مقاله ای که من می فرستم مطمئنا پذیرفته نمیشه و دعوت نامه ای هم با این حساب برام ارسال نمیشه.
    به نظرتون راه حل چیه؟

Senior Member

بدون مقاله به نظر می آد نه دانشگاه اجازه بده و نه وبزا بشه گرفت.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط siyamak.sh

بیشتر می خوام بدونم من اگه تو این همایش به عنوان یک دانشجو ثبت نام کنم وحالا یه مقاله هم همین جوری submit کنم آیا دانشگاه اجازه میده که من برم تو همایش شرکت کنم یا نه ؟ چون مقاله ای که من می فرستم مطمئنا پذیرفته نمیشه و دعوت نامه ای هم با این حساب برام ارسال نمیشه.
    تقریباً جواب «نه» هستش.... چون وقتی مقاله ات پذیرفته نشه دعوتنامه ای هم برات ارسال نمیشه و در نتیجه دانشگاه هم بهت نامه نمیده و در نتیجه پاسپورتت برای خروج اعتبار نداره... و علاوه بر اون ویزایی هم نمیتونی بگیری

ولی چرا گفتم تقریباً؟! چون یه راه دیگه هم هست... اونم اینه که شما برای حضور در کنفرانس ثبت نام کنی . یعنی حضور بدون ارائه مقاله... و اونوقت دبیرخونه‌ی کنفرانس برات یه دعوتنامه میفرسته... حالا از اینجا مشکلت نصف میشه... یعنی در مورد ویزا تقریباً نباید مشکلی وجود داشته باشه... ولی اون نصف دیگه اش بر میگرده به دانشگاهت که بابت فقط حضور در کنفرانس بهت نامه بده یا نه!
    Winners are simply willing to do what losers won't

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)