صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65

موضوع: سوال در مورد شرکت در کنفرانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد شرکت در کنفرانس

سلام.نمیدونم سئوالم باید اینجا مطرح کنم یا نه؟اما ممنون میشم کمکم کنید.من میخوام مقاله ام را به زبان انگلیسی ترجمه کنم اما نمیدونم کجا بدم که خوب باشه .
    منتظرم.متشکر

Junior Member

سلام دوستان. خسته نباشید لطفا من رو راهنمائی کنید
    چند وقت پیش abstract مقاله ام رو برای یه سمینار بین المللی در یکی از کشورها فرستادم. حالا دیروز نامه اومده که اکسپت شده و باید تا یه تاریخی full paper رو بفرستم و ظاهرا دعوت شدم تا در اونجا present کنم. من برای اولین باره که میخوام تو یه سمینار مقاله ارائه بدم. اولا این سفر حدود دو و نیم میلیون برای من هزینه داره ایا برم یا نه؟ منظورم اینه که حضور در یک سمینار و ارائه مقاله در اون با توجه به وضعیت دلار تو اینروزها چقدر ارزش داره؟ دوما اینکه نحوه ارائه مقاله چطوریه؟ یعنی میشه یه خلاصه ای از مقاله ام رو تهیه کنم و از روش بخونم؟ من مقاله ام رو خودم ترجمه نکردم و دادم دارالترجمه برام ترجمه کرده بنابراین خیلی استرس دارم برای ارائه اون به زبان انگلیسی چون واقعا متن سنگینی داره ولی اگه یه خلاصه ای ازش تهیه کنم و همون رو تمرین کنم میتونم ارائه بدم. خواهش میکنم راهنمائی بفرمائید. اصلا هیچ تجربه ای راجع به ارائه مقاله ندارم و خیلی استرس دارم. کاش میشد یه فیلم از نحوه ارائه مقاله توسط اساتید تو سمینارهای بین المللی رو ببینم. ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط aghighi نمایش پست ها
    چند وقت پیش abstract مقاله ام رو برای یه سمینار بین المللی در یکی از کشورها فرستادم. حالا دیروز نامه اومده که اکسپت شده و باید تا یه تاریخی full paper رو بفرستم و ظاهرا دعوت شدم تا در اونجا present کنم. من برای اولین باره که میخوام تو یه سمینار مقاله ارائه بدم. اولا این سفر حدود دو و نیم میلیون برای من هزینه داره ایا برم یا نه؟ منظورم اینه که حضور در یک سمینار و ارائه مقاله در اون با توجه به وضعیت دلار تو اینروزها چقدر ارزش داره؟ دوما اینکه نحوه ارائه مقاله چطوریه؟ یعنی میشه یه خلاصه ای از مقاله ام رو تهیه کنم و از روش بخونم؟ من مقاله ام رو خودم ترجمه نکردم و دادم دارالترجمه برام ترجمه کرده بنابراین خیلی استرس دارم برای ارائه اون به زبان انگلیسی چون واقعا متن سنگینی داره ولی اگه یه خلاصه ای ازش تهیه کنم و همون رو تمرین کنم میتونم ارائه بدم. خواهش میکنم راهنمائی بفرمائید. اصلا هیچ تجربه ای راجع به ارائه مقاله ندارم و خیلی استرس دارم. کاش میشد یه فیلم از نحوه ارائه مقاله توسط اساتید تو سمینارهای بین المللی رو ببینم. ممنونم
    سلام دوست عزیز، چرا اینقدر با استرس؟ استرس نداره که
    والله اینکه می ارزه یا نه به سه تا عامل بستگی داره : اول اینکه وضعیت مالی شما در چه حدیه. دوم اینکه سطح کنفرانس چقدر بالاست و آخری اینکه از حضورتون در کنفرانس چه هدفی رو دنبال می کنید. در کل اگر از نظر مالی مشکلی ندارید واقعا حضور در چنین محافلی ارزش داره و می تونید ارتباطات خیلی خوبی از نظر بین المللی بگیرید، مخصوصا اگر بتونید با برخی از استادان نامدار در فیلد کاریتون از طریق این کنفرانس آشنا بشید. من ندیدم در کنفرانسهای معتبر کسی از روی کاغذ مقاله اش رو بخونه و ارائه بده، باور کنید ارائه انگلیسی اینطور که شما فکر می کنید سخت نیست. کافیه اعتماد به نفس داشته باشید، براش زمان بگذارید و کمی تمرین کنید. همه کسایی که در کنفرانسها مقاله ارائه می کنن زبانشون فول نیست! اتفاقا شرکت تو کنفرانس باعث می شه ترس شما از انگلیسی صحبت کردن هم بریزه! شاد باشید.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

حضور در چنین محافلی برای آشنایی با اساتید مطرح رشتتون خیلی خوبه. منتهی بستگی داره شما چه هدفی دارید:
    اگر می خواهید صرفا مقاله داده باشید که در رزومه بیاورید خوب تا اینجا امتیاز رو گرفتید ( اگر ثبت نام کردید و هزینه رو پرداختید و اونام گفتن که اسمتنون یا جایی ایندیکس میشه یا خلاصه مقالاتتون تو یه چایی انتشار داده میشه)

اما اگر می خواهید بعدا اپلای کنید و دست بر قضا اساتید مورد نظر شما هم تو همین کنفرانس هستند، خیلی ها حضوری می رن و مقالشونو ارائه می دن و با اساتید خارج از وقت گفتگو می کنند و خودشونو نشون می دن و چه بسا که به صورت غیر رسمی همونجا پذیرش و بورس می گیرن و بعد استاد همه کاراشونو انجام میده و تمام. و در این حالیه که شما با دست پر رفته باشید یعنی با کلی اطلاعات و مطالعه در زمینه مقاله یا موضوع خاص مورد نظرتون و بتونید به خوبی هم انگلیسی صحبت کنید.

در مورد نحوه ارایه هم بسیاری از کنفرانس ها تو یه زمان مشخصی فورمت مورد نظرشون رو در قالب پاورپوینت یا پوستر بر روی وب سایتشون می زارن که شما تو همون فرمت ارائه می دید و به عبارتی نحوه خلاصه مورد نظر ر براتون تعیین می کنند. یا ایمیل بزنید پر سو جو کنید در این خصوص یا وب سایتشونو خوب جستجو کنید.

اگرم هم نرید خودشون معمولا کسی رو انتخاب می کنن که به جای شما پرزنته کنه و شما تنها باید با استفاده از فورمتی که تو وب سایتشون می زارن یه نسخه چاپی از پوسترتون تهیه کنید و به آدرسشون پست کنید و در این صورت هم امتیاز مقالتون رو می گیرید.

کلا 15 دقیقه برای شما یا فوقش 20 دقیقه برای شما در نظر می گیرن که تا چشم به هم بزنی اسلاید های پاورپونتت تمام شده و خلاص. استرس نداره. در پایان هم ممکنه یکی یه سوالی در همون مورد بپرسه که شما هم با توجه به مقالت یه جواب مختصر بده.

به هر حال سبک و سنگین کنید که آیا بنا به هدفتون می ارزه که این حضوری برید یا نه.
    بنده در شرایط مشابه شما گزینه آخر رو انتخاب کردم.
    حالا تصمیم گیری با خود شماست
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان عزیز

از توضیحات دوستان عزیز mx0i و marjan912 خیلی خیلی ممنونم. من چندتا مشکل دارم:
    مشکل اولم اینه که اگرچه این یه سمینار دوسالانه بین المللی است ولی نمیدونم میزان اعتبار اون چقدره؟ اساتید رشته من هم اونقدر فعال نیستند که در چنین سمینارهایی شرکت کنند یا اصلا از اونها مطلع باشند تا بتونم ازشون درباره درجه اعتبار این سمینار سوال کنم. تو سایت سمینار اسم 5 نفر از سخنرانان رو از همون ابتدای فراخوان مقاله، زده بود ولی همه از اساتید دانشگاه های همون کشور هستند. نمیدونم به جز این 5 نفر چه افراد دیگری و از کدوم کشورها سخنرانی دارند تا بتونم درجه اعتبار سمینار رو بسنجم یا ببینم اساتید مورد نظر من (که همه از کشور امریکا هستند) تو این سمینار شرکت میکنند یا نه

مسأله بعد اینکه من چکیده رو فرستادم و حالا نامه دادن که اکسپت شده و باید تا یه تاریخی متن کامل رو بفرستم و حداکثر چند روز بعد از اونهم مبلغ مورد نظرشون رو واریز کنم و یک ماه بعدش هم سمینار برگزار میشه. تو سایتشون گفته اند که مقالات همه افرادی که برای پرزنت کردن انتخاب میشن سی دی میشه و از بین اونها بهترینها چاپ میشه. بنابراین نمیدونم ایا مقاله من هم چاپ میشه یا نه؟ ایا سی دی شدن او ارزش داره یا نه؟

مشکل دیگه اینکه اصلا به ایمیلها جواب نمیدند و سایتشون رو به روز نمیکنند . مثلا من یه سئوال داشتم 5 بار ایمیل زدم، جواب ندادند اخرش مجبور شدم زنگ بزنم و اونوقت جواب دادند.
    دوست عزیز از طرفی خیلی دوست دارم که به عنوان یه تجربه اونهم تجربه اول به این سمینار برم ولی هم از نظر زمانی بخاطر درگیری با امتحان تافل و جی ار ای در مضیقه هستم و هم از نظر مالی. میترسم تو این شرایط سخت برم اونجا ولی چند تا استاد معمولی دور هم جمع شده باشن و مثل خیلی از سمینارهای ایران فقط اسمش بین المللی باشه و اونوقته که واقعا گریه ام میگیره. نمیدونم شاید هم سطحش خیلی عالی باشه. واقعا نمیدونم چه کار کنم

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

بالاخره این کنفرانس باید یه جای معتبری مثلا ابسکویی، الزویری جایی اندیکس کنه ژورنال خلاصه هاشو دیگه. اگر نمی کنه کلا از شرکت در این کنفرانس منصرف شید چون اگه بقیه نتونند به کار شما دسترسی پیدا کنن چه فایده ای می تونه داشته باشه؟!

اگر هم در پایگاههای علمی رشته خودتون اندیکس خواهد شد توضیح بالا رو دوباره بخونید که حتی اگه پوستر بدید و کس دیگه هم پرزنته کنه مقاله شما در ژورنال خلاصه مقالات چاپ میشه حتی اکر جزء مقالات منتخب برتر نباشه. و خوب شما هم امتیازتون رو از انتشار مقاله بدست آوردید.

اگر اندیکس میشه ولی از حضور اساتید مطمئن نیستید به همان دادن مقاله اکتفا کنید و بیشتر از این هزینه نکنید.

راستی تا دیر نشده آدرس وب سایت کنفرانس رو بزار تو تاپیک اعتبار کنفرانس ها دوستان هم رشته ای شما در مورد اعتبارش نظر بدن.

بازم انتخاب نهایی با شماست اینا فقط پیشنهادن که بهتر بتونی فکر کنی و تصمیم بگیری

موفق باشید

سلام دوستان عزیز

از توضیحات دوستان عزیز mx0i و marjan912 خیلی خیلی ممنونم. من چندتا مشکل دارم:
    مشکل اولم اینه که اگرچه این یه سمینار دوسالانه بین المللی است ولی نمیدونم میزان اعتبار اون چقدره؟ اساتید رشته من هم اونقدر فعال نیستند که در چنین سمینارهایی شرکت کنند یا اصلا از اونها مطلع باشند تا بتونم ازشون درباره درجه اعتبار این سمینار سوال کنم. تو سایت سمینار اسم 5 نفر از سخنرانان رو از همون ابتدای فراخوان مقاله، زده بود ولی همه از اساتید دانشگاه های همون کشور هستند. نمیدونم به جز این 5 نفر چه افراد دیگری و از کدوم کشورها سخنرانی دارند تا بتونم درجه اعتبار سمینار رو بسنجم یا ببینم اساتید مورد نظر من (که همه از کشور امریکا هستند) تو این سمینار شرکت میکنند یا نه

مسأله بعد اینکه من چکیده رو فرستادم و حالا نامه دادن که اکسپت شده و باید تا یه تاریخی متن کامل رو بفرستم و حداکثر چند روز بعد از اونهم مبلغ مورد نظرشون رو واریز کنم و یک ماه بعدش هم سمینار برگزار میشه. تو سایتشون گفته اند که مقالات همه افرادی که برای پرزنت کردن انتخاب میشن سی دی میشه و از بین اونها بهترینها چاپ میشه. بنابراین نمیدونم ایا مقاله من هم چاپ میشه یا نه؟ ایا سی دی شدن او ارزش داره یا نه؟

مشکل دیگه اینکه اصلا به ایمیلها جواب نمیدند و سایتشون رو به روز نمیکنند . مثلا من یه سئوال داشتم 5 بار ایمیل زدم، جواب ندادند اخرش مجبور شدم زنگ بزنم و اونوقت جواب دادند.
    دوست عزیز از طرفی خیلی دوست دارم که به عنوان یه تجربه اونهم تجربه اول به این سمینار برم ولی هم از نظر زمانی بخاطر درگیری با امتحان تافل و جی ار ای در مضیقه هستم و هم از نظر مالی. میترسم تو این شرایط سخت برم اونجا ولی چند تا استاد معمولی دور هم جمع شده باشن و مثل خیلی از سمینارهای ایران فقط اسمش بین المللی باشه و اونوقته که واقعا گریه ام میگیره. نمیدونم شاید هم سطحش خیلی عالی باشه. واقعا نمیدونم چه کار کنم
    توضیحات خانم مرجان مناسبه و من دیگه تکرار مکررات نمی کنم. اگر در رابطه با اعتبار کنفرانس می خواید مطمئن بشید، رشته تون و وب سایت کنفرانس رو اینجا بگذارید تا دوستان بهتون راهنمایی بدن. شاد باشید.

سلام.
    این سوال رو نمی دونم کجا بپرسم. لطفا راهنمایی کنید.
    من شنیدم مقاله های کنفرانس رو هم میشه جای دگه (یعنی تو Journal ISI) بازم هم submit کرد و چاپ کرد با کمی تغییرات.
    آیا این درسته؟!؟!؟ مشکلی بعد پیش نمییاد؟؟؟؟
    کسی این کارو کرده؟!؟!؟
    ممنون دوستان.

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    سلام.
    این سوال رو نمی دونم کجا بپرسم. لطفا راهنمایی کنید.
    من شنیدم مقاله های کنفرانس رو هم میشه جای دگه (یعنی تو Journal ISI) بازم هم submit کرد و چاپ کرد با کمی تغییرات.
    آیا این درسته؟!؟!؟ مشکلی بعد پیش نمییاد؟؟؟؟
    کسی این کارو کرده؟!؟!؟
    ممنون دوستان.
    سلام دوست عزیز،

بله با تغییرات مناسب در محتوا و نتایج (در حد 20 تا 30 درصد) می شه برای ژورنال هم ارسال کرد. البته بعضی از دوستان عین همون مقاله کنفرانسی شون رو در ژورنال هم سابمیت کردن و مشکلی هم پیش نیومده، اما بهتره مقاله ای که در ژورنال سابمیت می کنید تغییراتی داشته باشه. به نظر من اصلا فلسفه شرکت در کنفرانس همینه که نظرات دیگران رو بگیرین و در مقاله تون اعمال کنید. پس قاعدتا باید نسخه ژورنالی کامل تر باشه.
    شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mx0i نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

بله با تغییرات مناسب در محتوا و نتایج (در حد 20 تا 30 درصد) می شه برای ژورنال هم ارسال کرد. البته بعضی از دوستان عین همون مقاله کنفرانسی شون رو در ژورنال هم سابمیت کردن و مشکلی هم پیش نیومده، اما بهتره مقاله ای که در ژورنال سابمیت می کنید تغییراتی داشته باشه. به نظر من اصلا فلسفه شرکت در کنفرانس همینه که نظرات دیگران رو بگیرین و در مقاله تون اعمال کنید. پس قاعدتا باید نسخه ژورنالی کامل تر باشه.
    شاد باشید.
    دوست عزیز کنفرانس خودش مقاله رو online چاپ کرده و open Access هستش. این خودش مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)