صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 104

موضوع: مشکل گرفتن ویزا آمریکا برای مشمولین-اجازه خروج برای دریافت ویزای آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن ویزا آمریکا برای مشمولین-اجازه خروج برای دریافت ویزای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    موقعی پرونده شما برای پذیرشتون بررسی میشه که فارغ التحصیل شده باشین. طبق قانون نظام وظیفه هم شما دوبار در سال و یکبار در هر ترم تحصیلی اجازه خروج برای سفر علمی دارید.بهترین کار اینه که شما سفر لهستانتون رو کنسل کنید و خیلی زود کارهای دفاعتون رو به جریان بندازید که برای پیک آپ به این مشکل برنخورید
    سلام
    الان من به عنوان سفر زیارتی پاسپورت گرفتم (ولی نمیرم یعنی خارج نمیشم) ... میتونم یه بارم به عنوان علمی برم واسه سفارت ؟(واسه پیکاپ نمی رم خودم)

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن ویزا آمریکا برای مشمولین-اجازه خروج برای دریافت ویزای آمریکا

والا حسین جان طبق قانون شما فقط مجاز به سفر به کشوری هستید که در اجازه خروجت قید شده و موقع بررسی پاسپورتت برای عودت وثیقه اگر مهر ورود و خروج ترکیه رو ببینن روال این چند وقت عدم صدور اجازه خروج تا شش ماه بود(یه جورایی ممنوع الخروج 6 ماهه).{می تونی یه سر بری نظام وظیفه اینو کامل برات توضیح میدن}
    اگر اعلام کنی که سفر لهستانتو نمیری خب می تونی از اجازه خروج یکباره علمیت برای ترکیه استفاده کنی
    من سال 2008 علاوه بر لهستان که اجازه خروج داشتم واسش به اتریش و دبی هم رفتم... وقتی از لهستان بر میگشتم گفتم چند روزی دبی بمونم و از اجازه خروج استفاده کنم! مشکلی برام پیش نیومد...اصلا به مهرهای پاسپورت نگاه نکرد!
    اگه قانون تو این دوسال تغییر کرده باشه حق با طاها عزیز هست... اینم درنظر بگیر که پرواز مستقیم به لهستان نداریم و باید از طریق ترکیه رفت .. میتونی بهانه کنی که پروازها پر بود و مجبور شدی چند روز بمونی ترکیه تا پرواز جا بده! دیگه نمیان چک کنن که!

یاحق

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    من سال 2008 علاوه بر لهستان که اجازه خروج داشتم واسش به اتریش و دبی هم رفتم... وقتی از لهستان بر میگشتم گفتم چند روزی دبی بمونم و از اجازه خروج استفاده کنم! مشکلی برام پیش نیومد...اصلا به مهرهای پاسپورت نگاه نکرد!
    اگه قانون تو این دوسال تغییر کرده باشه حق با طاها عزیز هست... اینم درنظر بگیر که پرواز مستقیم به لهستان نداریم و باید از طریق ترکیه رفت .. میتونی بهانه کنی که پروازها پر بود و مجبور شدی چند روز بمونی ترکیه تا پرواز جا بده! دیگه نمیان چک کنن که!

یاحق
    اینم حرفی هستش !نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    موقعی پرونده شما برای پذیرشتون بررسی میشه که فارغ التحصیل شده باشین. طبق قانون نظام وظیفه هم شما دوبار در سال و یکبار در هر ترم تحصیلی اجازه خروج برای سفر علمی دارید.بهترین کار اینه که شما سفر لهستانتون رو کنسل کنید و خیلی زود کارهای دفاعتون رو به جریان بندازید که برای پیک آپ به این مشکل برنخورید
    ممنون تاها جان از جواب

یعنی‌ اصلا ممکن نیست قبل از دفاع بتونیم بریم واسه ویزا؟

آخه من با همین ریز نمره بدون نمره تز‌ مدارکو فرستادم دانشگاه ها

و میدونم سفارت US هم مشکلی‌ نداره

یعنی‌ ایران اصلا اجازه نمید بریم ترکیه اگه فارغ‌التحصیل نباشیم بخاطر بحث ویزا؟... حتا اگه I-۲۰ داشته باشیم؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    ممنون تاها جان از جواب

یعنی‌ اصلا ممکن نیست قبل از دفاع بتونیم بریم واسه ویزا؟

آخه من با همین ریز نمره بدون نمره تز‌ مدارکو فرستادم دانشگاه ها

و میدونم سفارت US هم مشکلی‌ نداره

یعنی‌ ایران اصلا اجازه نمید بریم ترکیه اگه فارغ‌التحصیل نباشیم بخاطر بحث ویزا؟... حتا اگه I-۲۰ داشته باشیم؟
    به بهانه سفر علمی می تونید برید ، اما با پذیرش در صورت عدم فارغ التحصیلی خیر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zexin نمایش پست ها
    دوستان سلام

من باید 15 مرداد برم آمریکا برای PhD (ویزا رو گرفتم با خروج موقت)
    تاریخ دفاع ارشدم 15 خرداد.
    گواهی موقت پایان تحصیلات رو دانشگاه در بازه زمانی 3 تا 5 ماهه صادر میکنه.

با این تفاصیل من چه طور باید در وزارت علوم برای خروج از کشور و معافیت تحصیلی اقدام کنم؟
    آیا وزارت علوم فقط با گواهی موقت پایان تحصیلات پرونده تشکیل میده؟ یا اگه بگیم دفاع کردیم و کارای صدور گواهی موقت طول میکشه قبول می کنن؟
    برای شما همون نامه فراغت از تحصیل که دانشگاه بهت میده(معرفی به نظام وظیفه) کافیه

Junior Member

سلام من یک مشکلی داشتم که واقعا نمی دونستم توی کدوم قسمت از فروم مطرح کنم
    من کارشناسی ارشد هستم و میخوام برای دکتری پاییز 2012 کانادا آمریکا و استرالیا اقدام کنم برای همین میخاستم اوایل آبان GRE و اواخر آبان برای ایلتس ثبت نام کنم،3 هفته است که شروع کردم به خوندن.
    همسر من نظامی هست و اجازه خروج ازکشور رو نداره البته ایشون خودش هم مایله که استعفا بده(من از قوانین و مقررات ویزا این جور چیزا اطلاعات دقیقی ندارم فکر میکنم 6 ماه تا 1 سال طول میکشه بتونن استعفا بگیرن ودر ضمن الان دارن دانشگاه کارشناسی ناپیوسته میخونن و به جز این ترم 3 ترم دیگه دارن) اما چون من شاغل نیستم میخوایم بعد از اینکه پذیرش گرفتن من قطعی شد استعفا بدن. من خودم دوست دارم بریم آمریکا اما ایشون تا استعفا نده نمیتونه بره خارج از کشور برای مصاحبه ویزا.
    با فرض اینکه پذیرش منok بشه میشه من برم ایشون 6 ماه بعد اتمام درسشون بیان؟ فکر میکنید بهترین کاری که من میتونم بکنم چیه؟ فقط روی ایلتس تمرکز کنم و بی خیال GRE بشم وآمریکا یا هردو تا رو بخونم و امتحان بدم؟ کسی اطلاعات دقیقی راجع به مسایل مربوط به خروج از کشور برای نظامیان داره؟
    ببخشید طولانی شد

Junior Member aghsajjy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer engineering, Politecnico di Milano

بچه ها من یه سوال دارم.
    من توی یه کنفرانس توی آمریکا مقاله ام قبول شده، و خیلی دوست دارم برای ارائه شفاهی برم.
    الان کارشناسیم تمام شده و فقط پروژه پایانی ام رو دفاع نکردم.
    کنفرانس توی ماه اکتبر برگزار میشه و اون موقع من احتمالا دانشجو نیستم(احتمالا از بهمن کارشناسی ارشد میرم)
    مشکل اساسی اینه که من توی همین ترم یکبار خارج از کشور بودم و دانشگاه دیگه بهم نامه خروج از کشور نمیده و اگه سپتامبر ویزا نگیرم تقریبا دیگه نمی تونم به کنفرانس برسم.
    آیا راهی هست که من بتونم بدون داشتن نامه از دانشگاه واسه گرفتن ویزا و ماه بعدش واسه خود کنفرانس از کشور خارج شم؟

ممنون

سلام

دوستان برای من یک سوالی پیش اومده لطفا راهنمایی کنید.

من دانشجوی ارشد هستم و برای پاییز 2012 اقدام کردم برای امریکا.

سوال اینه که من اگر آخر این ترم، یعنی بهمن 1390 فارغ التحصیل بشم، برای خارج شدن از کشور برای مصاحبه برای ویزای امریکا بهم اجازه ی خروج میدن؟ یا باید کشش بدم و یک نیم ترم دیگه ارشدم رو کش بدم؟

به عبارت دیگه، آیا در فرجه ی 6 ماهه ی بعد از فارغ التحصیلی، اگر پذیرشم بیاد، نظام وظیفه بهم اجازه ی خروج از کشور رو میده؟

ممنون!

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام

با داشتن برگ سبز بدون غیبت میشه با وثیقه 15 میلیونی اجازه خروج گرفت. اما حتما باید تا یک ماه مونده به تاریخ اعزام برگشته باشی.
    ببین دوست من؛ امکانش هست اما شرایطش رو باید از ن.و بپرسی. شاید از دو سال پیش تا حالا عوض شده باشه.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)