صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 142

موضوع: انتقال وجه نقد به اروپا از طریق صرافی، بانک یا ...

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    یعنی برای افراد 18 سال به بالا؟ مثلاً بچه 6 ساله، نصف هم نمی تواند بیاورد؟
    منبع وبسایت گمرک جمهوری اسلامی ایران:
    http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/...7-3a11cfc4baef
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوست عزیز، طبق قوانین شما نمیتونید 5000 دلار بیشتر یا معادل آن از کشور خارح کنید اما چون دانشجو هستید گیر نمیدن اما ممکنه از شما سوال کنن که منبع پولتون از کجا بوده که یکی از دوستان گفت که میتونید حساب ارزی باز کنید.
    راستی من دیروز رفتم که مقداری پول به حساب دراز مدت ارزیم واریز کنم . اول رفتم گفتم که میخوام حساب ارزیمو ببندم (برای اینکه مطمئن بشم پولم ... خور نمیشه) (من قبلا بالا ی 25000 حساب داشتم) طرف هم گفت چقدر هست گفتم اینقدر. گفت که روزی بیشتر از 12000 نمیتونیم بدیم. گفتم باشه همون و بدید. شروع کرد به انجام کارهای اداریش که من گفتم نمیخواد میخوام ارز واریز کنم بعد هم ازش پرسیدم که یه عده میگن نمیدید. گفت که نه شایعه هست و بانک پارسیان میده و گفت که ما در این ماه 400 هزار دلار به مشتریهامون برگردوندیم. در ضمن من به قرار داد بانک پارسیان با دقت بیشتری این دفعه نگاه کردم در اولین بندش نوشته که بانک ملزم به پرداخت اصل پول می باشد. پس دوستان در موزد حساب ارزی بانک پارسیان خیالتون راحت باشه پولتون رو بهتون بر میگردونه. یه بار من پارسال کل حسابمو بسته بودم و دوباره باز کردم.
    ببخشيد يه سؤال داشتم
    اين حساب ارزي رو فقط با دلار يا كلا ارزي كه در اختيار دارين باز ميكنن يا ميشه معادل ريالي پرداخت كرد؟اگه ريالي ميشه چطور حساب ميكنن؟سودش چقدره؟ميشه هر موقع بخوايم برش داريم؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash54 نمایش پست ها
    ببخشيد يه سؤال داشتم
    اين حساب ارزي رو فقط با دلار يا كلا ارزي كه در اختيار دارين باز ميكنن يا ميشه معادل ريالي پرداخت كرد؟اگه ريالي ميشه چطور حساب ميكنن؟سودش چقدره؟ميشه هر موقع بخوايم برش داريم؟
    دوست عزیز، حساب ارزی که من گفتم باید دلار یا یورو ببرید باز کنه و گرنه اون که میشه حساب ریالی!!! بله هر وقت خواستید میتونید ببندینش. اما روزی بیش از 12000 دلار نمیشه نه واریز کرد نه برداشت کرد چون شامل قانون پولشویی میشه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    ....ما حداقل باید 8040 یورو تو فرودگاه همراهمون باشه تا ویزامون اعتبار داشته باشه، اینو هم تو ویزام زدن، هم کنسول بهمون گفته بود. واسه ویزای دانشجویی تو اروپا موقع ورود باید حداقل 8040 یورو و حداکثر 10000 یورو باید ببریم....
    9000 یورو به صورت 18 تا اسکناس 500 یورویی با خودتون ببرید به سادگی این 18 اسکناس رو میشه لای کتاب و داخل پوشه مدارک و غیره قرار داد البته حدود 4 تاش رو هم می تونید برای رد گم کردن توی کیف دستیتون بگذارین اگر پرسیدن چقدر دارین بگین 2000 تا. اگه دیگه گشتن و پیدا کردن که احتمالا زیر 1 درصد هست که بگین: "اونا که برای هزینه شخصی نیست مال دانشگاه هست! من فکر کردم 5000 دلار برای هزینه شخصی!" با نشون دادن ویزا هم این موضوع ثابت میشه و اصلا برای این مبالغ رسید هم نمی خوان. منتهی اگر که می خواهید پول رو با خودتون ببرین و اونجا نشون بدین دیگه نمی تونین توی چمدون بگذارین چون اونجا قبل از گرفتن چمدون باید پولها رو نشون بدین (اگر که واقعا در این حد سختگیر باشن که قرار باشه پولها رو ببینن). در اینصورت مجبور میشین که همه پولها رو داخل کیف دستی جا بدین که برای 18 تا اسکناس به نظر من به راحتی شدنی هست. اگر دلار باشه میشه مثلا 90 تا اسکناس و تازه مشکلات تبدیل کردنش هم هست...

برای فرانسه من هم می بایست 9000 تا می بردم منتهی این رو توی ویزا ننوشته بود و توی فرودگاه هم هیچکس از من نپرسید چقدر پول همراهم دارم. ما پول رو از طریق بانک تجارت به بانک تجارت شعبه پاریس انتقال می دادیم و یک رسیدی می گرفیتم که سفارت اون رو قبول داشت. شاید اگر الان هم هنوز می شد این کار رو کرد (که فکر نمی کنم دیگه بشه) می تونستید همون رسید رو در فرودگاه آلمان نشون بدین. حدود 5000 دلار هم نقد با خودم برده بودم. البته هم در گرفتن پول از بانک تجارت مشکل پیش اومد چون رسید ثبت نام دانشگاه و یک سری مدارک دیگه رو می خواستن تا پول رو تحویل بدن و هم تبدیل دلارها به صرفه نبود...

بهتره با یک نفر که در فروم آلمان اخیرا رفته و این کارها رو کرده هم مشورت کنید تا مطمئن بشید از ساز و کارشون...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arash54 نمایش پست ها
    ببخشيد يه سؤال داشتم
    قبلا (دست کم حدود 5 سال پیش که من باز کردم!) می شد معادل ریالی هم پرداخت و باز کرد. اون زمان این بحث آزاد و مرجع نبود و دو نرخ مرجع و غیربازرگانی داشتند که اختلافشون هم 3-2 تومن بود و در عمل فرقی نداشت که با کدوم حساب کنند و روزی هم که می رفتین پولتون رو بگیرین دوباره خیلی فرقی نمی کرد کدوم رو بگیرین. الان چون تفاوت بالا هست شاید با معادل زیالی باز کنن ولی حتما همون معادل ریالی رو هم بعدا بهتون می دن. سودش مثل همون کسی هست که با اسکناس باز کرده و حدود 6 درصد هست ولی خود سود هم به صورت معادل ریالی پرداخت خواهد شد (یا به صورت دقیقتر به منابع بانک بستگی دارد!). هر موقع هم بخواهید می تونید برش دارین منتهی اگر زودتر از سررسید باشه سودش حدود 2 درصد کمتر محاسبه میشه برای مدت سپری شده.

پیش فرض پاسخ : انتقال وجه نقد به اروپا از طریق صرافی، بانک یا ...

من سریعا احتیاج به صرافی معتبر و سالم دارم که 2 روزه پول دیپوزیتمو 2000 پوند رو به حساب دوستم تو انگلیس حواله کنه.......
    خواهشا بگید خیلی واجبه..........

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sby نمایش پست ها
    من سریعا احتیاج به صرافی معتبر و سالم دارم که 2 روزه پول دیپوزیتمو 2000 پوند رو به حساب دوستم تو انگلیس حواله کنه.......
    خواهشا بگید خیلی واجبه..........
    بهترین کار این هست که برین خیابان فردوسی و از صرافی هایی که زیر نظر بانک مرکزی هستند و کار حواله هم انجام می دن بپرسین بعد ببینید کدوم ارزونتر انجام می ده... رسید صرافی رو هم تا زمان اطمینان از واریز شدن پول به حساب پیش خودتون نگه دارید.

اگه یه نفر از آلمان بخواد به ایران پول بفرسته بهترین راه کدومه؟
    Vanity is my favorite sanity.
    "Devil's Advocate"

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    اگه یه نفر از آلمان بخواد به ایران پول بفرسته بهترین راه کدومه؟
    بهترین راه اینه که آلمان یه نفر رو پیدا کنه که یورو بخواد؛ بعد خانوادش ایران به حسابش ریال واریز کنند.
    منظورتون از پول فرستادن همین بود؟
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

سلام
    سئوالی داشتم:
    گویا اگر دانشجویی از اروپا با استفاده از کارت اعتباریش ( ویزا یا مستر ) به حسابی در ایران پول انتقال بده حسابش بلاک میشه .
    حال سئوالم اینه که اگر یکی در اروپا حساب وبمانی باز کنه و از ویزا و مستر وبمانیشو شارژ کنه و بعد از وبمانیش وجهی رو به حساب وبمانی فردی در ایران انتقال بده ایا باز هم حساب ویزا یا مسترش در اروپا بلاک میشه؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)