صفحه 4 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 142

موضوع: انتقال وجه نقد به اروپا از طریق صرافی، بانک یا ...

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چگونه و از كدوم بانك ميشه پول به اروپا انتقال داد؟

خب چیکار میتونم بکنم!؟
    به همین خاطر فکر میکنم همون از طریق اطلاعات بانک که داده و ترنسفر کردن از یه بانک گزینه ی متعارف تری باشه (حداقل من که اینطور دستگیرم شده که مثل حواله میمونه! اسم و مشخصات بانک و صاحب حساب مقصد و شماره ی حسابش و س.ییفت و این چیزا و مشخصات اپلیکیشنم هم روی رسید و اون قبض پرداخت)

نقل قول نوشته اصلی توسط Gharibeh نمایش پست ها
    ببینید اون نوع پرداخت ظاهرا شبیه چک می مونه. یعنی صاحب حساب در حقیقت یک چک از حسابش برای اونها صادر می کنه و برای همین گفته باید اصلش باشه.
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    خب چیکار میتونم بکنم!؟
    به همین خاطر فکر میکنم همون از طریق اطلاعات بانک که داده و ترنسفر کردن از یه بانک گزینه ی متعارف تری باشه (حداقل من که اینطور دستگیرم شده که مثل حواله میمونه! اسم و مشخصات بانک و صاحب حساب مقصد و شماره ی حسابش و س.ییفت و این چیزا و مشخصات اپلیکیشنم هم روی رسید و اون قبض پرداخت)
    1. اگر کسی رو دارید که کارت داشته باشه و به شما و به دانشگاه مقصد(!) اطمینان داشته باشه که براتون اونو می نویسه و می فرستین.
    2. اگر روش بالا دردسر داشت یا نمی پسندید ، بهتره سریعتر از طریق بانک های داخل حواله کنید. البته من اطلاع ندارم چه بانکی سریع تر می تونه برای این مورد انجام بده. چون بعضی بانکهای ایرانی با بانک های اروپایی همکاری هایی دارند.(مثلا تجارت با Nordea )
    «دانش چيز شگفت انگيزى است، مشروط بر آنكه كسى مجبور نباشد از طريق آن امرار معاش كند.» آلبرت اینشتین

با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

خب من دیروز به چند تا بانک سر زدم و اونهایی که حتا انجام میدادند حاضر نبودند برای مبالغ خرد حواله انجام بدند (سوییفت) و تعجب میکردند که چرا سراغ صرافی نمیرم! بنابراین من هم رفتم سراغ یه صرافی و بدبختانه اون هم همین حرف رو میزد که آره تا هفت هشت ماه پیش ما انجام میدادیم ولی الان بقدری دردسرش زیاد شده که نه ما!!!بلکه به این خاطر که اون واسطه هایی که باید پول رو انتقال بدن براشون نمیصرفه زحمتش!!
    حتی عنوان کردم که کارمزد بالاتری پرداخت میکنم اما باز هم راضی نمیشدند...خلاصه اینکه چون فرصت اعتراض هم نبود (حساب کنید بانک آدرس صرافی رو میده و صرافی هم میاد میگه نه اینجا در شهرستان که در تهران و هیچکدوم از دوستان و همکارای دیگه مون انجام نمیدن)، منتظر موندم تا فکری برام بکنند، همکارش اومد و گفت ببینید ما از طریق western union میتونیم براتون انجام بدیم و من هم برگشتم خونه که زنگ بزنم آلمان شرایط رو توضیح بدم و بپرسم براشون امکانپذیر هست یا نه که گفتم یه بار دیگه payment methodهای مقصد رو بررسی کنم و دیدم که بله خوشبختانه دقیقا چنین گزینه ای رو هم فراهم آوردند و قرار شده که همین کار رو انجام بدم و رسیدش هم احتیاج نیست (در واقع رسیدی نیست،فقط همون اطلاعات انتقال پول رو باید با ایمیل اطلاع بدم و پرداخت رو تایید کنند)

راستی کارمزد رو 40 دلار حساب کرد و یه 5 دلار هم اضافه تر قرار شد بذارم که این وسط اگه یه مقدار هرز رفت، هزینه ی اصلی به گیرنده برسه

Banned
    رشته و دانشگاه
    mathematics

هرچند قرار بود من اکانتم رو غیر فعال کنم..... اما نقص وحشتناک اطلاعات در فروم مگه میزاره!

برای انتقال پول به اروپا صرافی هایی در تهران هستند که این کار رو میکنن .
    انتقال به نام شخص و حتی با ذکر شماره اپلیکنت.
    انتقال سریع و مطمئن با فاکتور و رسید بانک خارجی . کارمزد هم برای یورو ، 30 یورو هست.

من خودم به حساب دویچه بانک برای اونی اسیست از این روش پرداخت کردم. 48 ساعت بعد پرداخت من اونی اسیست بالانس حساب رو با ایمیل به من خبر داد.

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

می دونید، مشکل همون پیدا کردن یه همچین صرافی ای هست که ناز نکنه! حالا خیلی ممنون میشم که از طریق پ.خ منو در جریان بگذارید.
    در مورد شماره ی اپلیکنت و اینها که خب طبعا روی هر حواله ای (سوییفت) یه جایی برای نوشتن مشخصات (decription) داره که امثال ما (برای اپلای) باید همین مشخصات رو وراد کنیم...درسته!؟

این رسید رو همون موقع میتونم تونستید دریافت کنید!؟ چون خیلی مهمه همونطور که خودتون میدونید باید این paying slip همراه باقی مدارک فرستاده بشه و گرنه باید یه بار دیگه پست بشه...
    این کارمزد رو هم از طرف شنیده بودم که کلا برای هر انتقالی همین قدر هست...

نقل قول نوشته اصلی توسط mathematics نمایش پست ها
    هرچند قرار بود من اکانتم رو غیر فعال کنم..... اما نقص وحشتناک اطلاعات در فروم مگه میزاره!

برای انتقال پول به اروپا صرافی هایی در تهران هستند که این کار رو میکنن .
    انتقال به نام شخص و حتی با ذکر شماره اپلیکنت.
    انتقال سریع و مطمئن با فاکتور و رسید بانک خارجی . کارمزد هم برای یورو ، 30 یورو هست.

من خودم به حساب دویچه بانک برای اونی اسیست از این روش پرداخت کردم. 48 ساعت بعد پرداخت من اونی اسیست بالانس حساب رو با ایمیل به من خبر داد.

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

خب حالا که پرداخت من توسط گیرنده تایید شده، تجربه م رو انتقال میدم:
    اول، روزی که رفتم سفارت آلمان، تمام صرافیهای حد فاصل سفارت تا م فردوسی رو ازشون پرسیدم: نصف بیشتر انجام نمی دادن، به همون دلایلی که یاد شد؛ از کسانی که انجام میدادند، به جز یکی که 50 یورو کارمزد میخواست، بقیه از 70 تا 120 یورو متغیر بود میزان کارمزد درخواستیشون؛ از بین این افراد هم، فقط یکیشون بود که رسید پرداخت رو همون روز عصر تحویل می داد.
    در نتیجه من برگشتم شهر خودمون و از طریق وسترن یونیو پرداخت رو انجام دادم و برای انتقال 95 دلار، در حدود 55 دلار کارمزد پرداخت کردم (اولش گفته بود 40 دلار..شاید هم کارمزد همون بوده و هزینه های دیگه ای که خود این سرویس میگیره باهاش جمع شده!)
    در ضمن، زمان انتقال از این روش هم حداکثر دو روز در نظر بگیرید (هر چند برا من یه روزه رسید و گرچه تاییدش رو دیروز تلفنی گرفتمن و امروز بعد از سه روز ایمیلش رسید)

پ.ن: تا اون روز هم که تهران بودم فرصت برقراری ارتباط با mathematics پیش نیومد و به هر حال مشاهدات من اینها بود..

پاینده باشید.
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Banned
    رشته و دانشگاه
    mathematics

تجربیات ارزشمندی بود.

بنده اضافه میکنم که هزینه خدمات وستریونیون معمولاً برای اروپا زیر 30 دلار هست(کمتر از روش بانکی) البته قیمتها متفاوته و معمولاً هرکی هرچقدر بتونه از مشتری میگیره!!!!

برای وستریونیون هم شرکتی در تهران هست که هم سابقه خوبی داره و هم اعتبار و ... و از همه مهمتر قیمتهای خیلی خوب. شما میتونید تنها با 25 دلار برای اروپا زیر 100 دلار ترانسفر کنید
    (14 دلار هزینه خود وسترنیونیون +10 دلار کارمزد شرکت+1 تغییر قیمت احتمالی)

طبق معمول برای آدرس باید pm بدید ، هرچند همچنان روش بانکی رو توصیه میکنم.

Junior Member

دوستان من از اتریش تقاضای ویزای دانشجویی کردم و چند بار که برای ثبت نام و اجاره خوابگاه از طریق صرافی پول واریز کردم ، هزینه زیادی بابت حواله و کارمزد متحمل شدم. می خواستم بدونم بعد از اینکه من در اروپا دانشجو بشم هم آیا تنها راهی که خانوادم بتونند ماهیانه برای من پول بفرستند از طریق صرافی یا بانکه که کارمزد زیادی باید بابتش داد یا میشه کارت اعتباری یا چیز دیگه ای داشت که بشه راحت تر و با هزینه کمتر ماهیانه پول حواله کرد؟!
    ممنون

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nelly88 نمایش پست ها
    دوستان من از اتریش تقاضای ویزای دانشجویی کردم و چند بار که برای ثبت نام و اجاره خوابگاه از طریق صرافی پول واریز کردم ، هزینه زیادی بابت حواله و کارمزد متحمل شدم. می خواستم بدونم بعد از اینکه من در اروپا دانشجو بشم هم آیا تنها راهی که خانوادم بتونند ماهیانه برای من پول بفرستند از طریق صرافی یا بانکه که کارمزد زیادی باید بابتش داد یا میشه کارت اعتباری یا چیز دیگه ای داشت که بشه راحت تر و با هزینه کمتر ماهیانه پول حواله کرد؟!
    ممنون
    راه های مختلفی است .

از جمله .
    ه یکی که می خواهد بیاد آلمان بهش پول بدهند و اون شخص برای شما بیاورد . ( که این روش پیشنهاد نمی شود ).

2. از طریق صرافی و بانک

3. از طریق کشور ثالث مثل دبی و آذربایجان که براتان پول حواله کنند . ( که بازم این پیشنهاد نمی شود چون دردسرش زیاد است و هزینه خیلی دارد ).

4. از طریق شارژ کارت که بازم این چند بار هزینه دارد . 1. باید پول ریال به ارز تبدیل شود که ممکنه مثلا هر یورو 1000 تومان ولی برای شارژ کارت برای هر یورو 1020 بدهند . و بعد برای انتقال کارمزد هم دارد بین 3 - 10 درصد بستگی به بانک و مقصد دارد . که تقریبا اگر در سال خودتان حساب کنید من حوصله اش را ندارم.

توجه توجه : هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارد . که باید خودتان ببیندید کدام روش براتون بهتره .

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

سلام. من می خوام 50 یورو به دانشگاه دلف بفرستم. اطلاعات حسابشون اینه:

Payment details
    BIC code (former SWIFT code): ABN ANL2A
    IBAN code: NL87ABNA0539856568
    Bank
    ABN AMRO AMSTERDAM
    Gustav Mahlerlaan 10
    1082 PP AMSTERDAM
    NEDERLAND
    Accountholder
    Accountnumber: 53.98.56.568
    TU Delft, SSC FandC, Mr. Dijkgraaf
    Postbus 5024
    2600 GA DELFT
    The Netherlands

میشه بگین بهترین راه برای این کار چیه؟ 10 روزی هم وقت دارم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)