صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 142

موضوع: انتقال وجه نقد به اروپا از طریق صرافی، بانک یا ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونه و از كدوم بانك ميشه پول به اروپا انتقال داد؟

من برای پرداخت هزینه چاپ مقاله ام تو یه ژورنال باید 400 $ پرداخت می کردم . ژورنال ایمیل زد که چون تو ایران هستی فقط و فقط پرداخت از طریق bank transfer رو قبول می کنیم و حتی تاکید کرده بود که western union رو هم قبول نداریم!!!!دیروز از تمامی بانک هایی که حواله ارزی می فرستن پرس و جو کردم. نتیجه اینکه:
    1-کلا حواله ارزی شخص حقیقی به حقیقی رو نمی فرستن.
    2- فقط حواله حقوقی به حقوقی اون هم برای کشور هایی مثل چین و امارات و ... و در موارد نادر به بعضی کشورهایی اروپایی. دلار هم نمی فرستن.
    رفتم صرافی پرس و جو کردم اکثرا حدود 95-75 $ کارمزد می خواستن. مجبور شدم از طریق صرافی ها اقدام کنم ، حالا باز می گن تحریم ها اثد نداره !

یعنی الان با این وضعیت هیچ راهی واسه انتقال پول نیس، غیر از اینکه ازطریق یه اشنا پول بفرستیم؟
    اخه از من اصل رسید رو میخوان که یکجا همراه مدارکم بفرستم.وقت هم ندارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh2 نمایش پست ها
    یعنی الان با این وضعیت هیچ راهی واسه انتقال پول نیس، غیر از اینکه ازطریق یه اشنا پول بفرستیم؟
    اخه از من اصل رسید رو میخوان که یکجا همراه مدارکم بفرستم.وقت هم ندارم
    صرافی ها معمولا یه برگه رسید می دن که توش شماره پرداخت و نام پرداخت کننده و ... نوشته. اما باید بهشون تذکر بدین که اسمتون رو به عنوان پرداخت کننده بنویسن. البته اغلب خودشون ازتون می پرسن که چه اطلاعاتی باید تو برگه پرداخت نوشته بشه.

ببخشید، من شرایطی که برای پرداخت برام گذاشتن رو تو صفحه قبل نوشتم، به نظرتون از طریق صرافی بفرستم مشکلی پیش نمیاد؟
    یعنی قانونی هست این مدل پرداخت؟ میترسم از طریق صرافی بفرستم قبول نکنن! میتونید شما که تجربه دارید یه نگاه به صفحه قبل بکنید و نظرتون رو بدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan-Mec نمایش پست ها
    صرافی ها معمولا یه برگه رسید می دن که توش شماره پرداخت و نام پرداخت کننده و ... نوشته. اما باید بهشون تذکر بدین که اسمتون رو به عنوان پرداخت کننده بنویسن. البته اغلب خودشون ازتون می پرسن که چه اطلاعاتی باید تو برگه پرداخت نوشته بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh2 نمایش پست ها
    ببخشید، من شرایطی که برای پرداخت برام گذاشتن رو تو صفحه قبل نوشتم، به نظرتون از طریق صرافی بفرستم مشکلی پیش نمیاد؟
    یعنی قانونی هست این مدل پرداخت؟ میترسم از طریق صرافی بفرستم قبول نکنن! میتونید شما که تجربه دارید یه نگاه به صفحه قبل بکنید و نظرتون رو بدید؟
    IBAN Code رو دارین . به صرافی مراجعه می کنید و اطلاعات صفحه قبل رو بهشون نشون می دین و ازشون می پرسین که کارمزد این پرداخت چقدر می شه. معولا رقمی بین 100 - 60 دلار می خوان ( یا معادلش به یورو) . بعد اطمینان حاصل کنید که اطلاعات پرداخت مورد نیازی رو که تو صفحه قبل آورده اید بهتون می دن .برای اطمینان بیشتر به صرافی هایی مراجعه کنید که تحت نظر بانک ملی هستند و اغلب آرم بانک ملی رو می شه رو شیشه ویترینشون دید! اما یه نکته مهم:
    تا اونجایی که من فهمیدم ،ازتون خواستن که اسم خودتون به عنوان پرداخت کننده نوشته بشه. چون صرافی ها هزینه رو از طریق کار گذار هاشون تو بانک های اروپایی انجام میدن ، اونها به راحتی حاضر نمی شن که اسم ایرانی تو برگه نوشته بشه ، چون هر جا که اسم پرداخت کننده ایرانی دیده می شه ، کلا اون پرداخت بلوکه می شه. به همین دلیل از اسم دیگه ای استفاده می کنن که رد گم کنن. همین مشکل سر خودم اومده و بعد پرداخت هزینه و بعد از 2-3 روز صرافی زنگ زده و گفته که اسم خودتون رو نمی شه نوشت و با اسم غیر ایرانی فرستادیم!!!!! برای ریسک کمتر یه ایمیلی یا زنگی به موسسه مقصد بزنین و موضوع رو بهشون اطلاع بدین و بپرسین که آیا اگه اسم پرداخت کننده شخص دیگه ای باشه مشکلی پیش میاد یا نه . در کل ریسک کار بالاست. حتی بعضی از صرافی ها هزینه کارمزد رو بهتون نمی گن و میگن که هزینه اش بعد پرداخت مشخص می شه !! کلا تو این مورد گردنشون خیلی کلفته و چون می دونن که تنها راه انتقال حواله ارزی بانکی از طریق اونهاست ، هر نوع سو استفاده ای می کنن.

خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون
    با این وضعیت بهتره که اول بهشون ایمیل بزنم وضعیتم رو توضیح بدم، اگه بشه متقاعدشون کرد. آدم میتونه از طریق دوست و اشنا بفرسته و کارمزد هم نده.
    داستانیه این جابجایی پول...ادم تا وقتی ایران هست درک نمیکنه ولی به محض اینکه میری بیرون حتی یه جای نزدیک مثل دبی میبینی که فقط باید پول نقد با خودت ببری و خطرهمراه داشتنش رو قبول کنی!

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan-Mec نمایش پست ها
    IBAN Code رو دارین . به صرافی مراجعه می کنید و اطلاعات صفحه قبل رو بهشون نشون می دین و ازشون می پرسین که کارمزد این پرداخت چقدر می شه. معولا رقمی بین 100 - 60 دلار می خوان ( یا معادلش به یورو) . بعد اطمینان حاصل کنید که اطلاعات پرداخت مورد نیازی رو که تو صفحه قبل آورده اید بهتون می دن .برای اطمینان بیشتر به صرافی هایی مراجعه کنید که تحت نظر بانک ملی هستند و اغلب آرم بانک ملی رو می شه رو شیشه ویترینشون دید! اما یه نکته مهم:
    تا اونجایی که من فهمیدم ،ازتون خواستن که اسم خودتون به عنوان پرداخت کننده نوشته بشه. چون صرافی ها هزینه رو از طریق کار گذار هاشون تو بانک های اروپایی انجام میدن ، اونها به راحتی حاضر نمی شن که اسم ایرانی تو برگه نوشته بشه ، چون هر جا که اسم پرداخت کننده ایرانی دیده می شه ، کلا اون پرداخت بلوکه می شه. به همین دلیل از اسم دیگه ای استفاده می کنن که رد گم کنن. همین مشکل سر خودم اومده و بعد پرداخت هزینه و بعد از 2-3 روز صرافی زنگ زده و گفته که اسم خودتون رو نمی شه نوشت و با اسم غیر ایرانی فرستادیم!!!!! برای ریسک کمتر یه ایمیلی یا زنگی به موسسه مقصد بزنین و موضوع رو بهشون اطلاع بدین و بپرسین که آیا اگه اسم پرداخت کننده شخص دیگه ای باشه مشکلی پیش میاد یا نه . در کل ریسک کار بالاست. حتی بعضی از صرافی ها هزینه کارمزد رو بهتون نمی گن و میگن که هزینه اش بعد پرداخت مشخص می شه !! کلا تو این مورد گردنشون خیلی کلفته و چون می دونن که تنها راه انتقال حواله ارزی بانکی از طریق اونهاست ، هر نوع سو استفاده ای می کنن.

Senior Member

من 200 یورو اپلیکیشن فی برای لهستان نیاز دارم به نظرتون چطوری میتونم پرداخت کنم؟
    بانک این کار رو میکنه؟اگه میکنه کدوم بانک؟آخه صرافی ها نرخشون خیلی بالاست برای یک اپلیکیشن فی باید 550 600 هزار تومن پیاده بشم

من 200 یورو اپلیکیشن فی برای لهستان نیاز دارم به نظرتون چطوری میتونم پرداخت کنم؟
    بانک این کار رو میکنه؟اگه میکنه کدوم بانک؟آخه صرافی ها نرخشون خیلی بالاست برای یک اپلیکیشن فی باید 550 600 هزار تومن پیاده بشم
    سوالتون رو جای درستی مطرح نکردید
    باید ببینید دانشگاه چه امکانی برای پرداخت گذاشته
    پرداخت با کردیت کارت؟حواله؟ و.......
    هر امکانی رو که بده یه راه خودش رو داره
    هیچ بانکی توی ایران نمیتونه به شما هیچ کمکی کنه
    اگر حواله نباشه صرافی هم نمیشه
    باید برید سراغ شرکت هایی که پرداخت های آنلاین انجام میدن
    اگر باز هم سوال داشتید
    صفحه توضیحات پرداخت دانشگاه رو لینکش رو بذارید اگر سر در بیارم براتون توضیح میدم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_atn نمایش پست ها
    سوالتون رو جای درستی مطرح نکردید
    باید ببینید دانشگاه چه امکانی برای پرداخت گذاشته
    پرداخت با کردیت کارت؟حواله؟ و.......
    هر امکانی رو که بده یه راه خودش رو داره
    هیچ بانکی توی ایران نمیتونه به شما هیچ کمکی کنه
    اگر حواله نباشه صرافی هم نمیشه
    باید برید سراغ شرکت هایی که پرداخت های آنلاین انجام میدن
    اگر باز هم سوال داشتید
    صفحه توضیحات پرداخت دانشگاه رو لینکش رو بذارید اگر سر در بیارم براتون توضیح میدم
    نه با كرديت كارت نميشه من اونايي كه با كرديت كارت ميشه رو ميدم كسي پرداخت كنه
    http://www.students.pw.edu.pl/index.php?id=171

نه با كرديت كارت نميشه من اونايي كه با كرديت كارت ميشه رو ميدم كسي پرداخت كنه
    http://www.students.pw.edu.pl/index.php?id=171
    این سوئیفت هست
    بانک های ایرانی 100 درصد انجام نمیدن
    صرافی ها هم من پیگیر شدم برای 1100 دلار برام انجام ندادن
    بگردید ببینید یه واسطه خارج ایران پیدا می کنید براتون واریز کنه یا نه
    و باز هم بگردید ببینید صرافی است که انجام بهاین مبلغ کم رو یا نه
    یه رسید یا اسکن رسید در اختیارتون قرار میدن
    و از طریق یه بانک خارج ایران اقدام می کنن
    1-5 روز کاری بعد صاحب حساب اعلام می کنه که مبلغ به دستش رسیده یا نه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)