صفحه 1 از 1402 1234567891011511015011001 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member

پیش فرض پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

سلام

من از امتياز سربازي نخبگان استفاده كردم و چون در اين مورد از من زياد سوال شده با ايميل، چند مورد رو به صورت كلي عرض ميكنم.

1- به سايت www.bonyad-nokhbegan.ir مراجعه كرده و فايلهاي مربوطه رو دانلود كنين.
    2- فرم تقاضاي ثبت نام رو پر كنين و به ادرس بنياد بفرستين.
    3- بعد از چند روز حتما با بنياد نخبگان تماس بگيرين و شماره پروندتون رو از دبيرخانه بنياد تقاضا كنيد.
    4- حتي اگر در حال حاضر سرباز هم هستيد، سريع اقدام كنيد تا از امتيازاتش بهره مند بشين(البته در صورت داشتن شرايط نخبگي)
    5- در صورت داشتن شرايط، بنياد شما رو به ستاد كل نيروهاي مسلح(امور نخبگان) معرفي ميكنه و از اونجا براي شما تعيين پروژه ميشه. اگر خودتون هم جايي رو سراغ دارين كه بهتون پروژه ميده، ميتونين به ستاد كل پروپوزالش رو بدين. البته به شرطي كه پروژه در يك دانشگاه دفاعي يا پژوهشكده دفاعي-نظامي تعريف شده باشه(من دانشگاه صنعتي مالك اشتر گرفتم). مدت زمان انجام پروژه هم فرق داره. من جزو سريهاي اولي بودم كه معرفي شدم و 5-4 ماهه و بدون حضور در محل تموم شد. الان بيشتر شده زمانش، ظاهرا 9 ماهه شده. تاييد نهايي و دفاع پروژتون هم در همون يگان يا دانشگاهي انجام ميشه كه معرفي شده بودين.
    6- امتيازي كه من استفاده كردم، امتياز شاگرد اولي با مقاله isi بود(مقطع فوق ليسانس). بايد ببينيد براي فارغ التحصيلهاي شاگرد اول در هر مقطعي چه شرايطي رو الزام كردن. براي فوق ليسانس حتما بايد شاگرد اول باشي و مقاله isi داشته باشي. هر كدوم از اين شرطها رو نداشته باشي رد ميشي.
    7- بعضيها به اشتباه فكر ميكنن معدل بالاي 17 نخبه حساب ميشه، اما اينطوري نيست و حتما بايد شرطهاي الزامي اوليه بنياد رو داشته باشي. معدل بالا در مراحل بعدي به درد امتيازات ديگه ميخوره(مثلا كمك هزينه ها، حج عمره و ...)
    8- وقتي فرم درخواست رو پر كردين، هر چي نكته مثبت در رزومه دارين رو به صورت مستند براي بنياد همراه با درخواست بفرستين، مقاله، ترجمه، كار پژوهشي، گواهي رتبه، سابقه كار و ....(البته تاكيد ميكنم اگر پس از بررسي شرايط ديدين كه حايز شرايطيد اين كارارو بكنين). [/i]

اگر سوال ديگه اي دارين حتما بپرسين ازم.
    ممنون
    جاذبه خاك به ماندن ميخواند، و آن عهد باطني، به رفتن...<br />عقل به ماندن ميخواند و عشق، به رفتن...<br />و اين هر دو را خداوند آفريده است تا وجود انسان، در آوارگي و حيرت ميان عقل و عشق معنا شود.

Junior Member

پیش فرض خروج از كشور بدون وثيقه براي نخبگان

سلام

فراموش كردم اين نكته رو بگم كه اگر شما به عنوان نخبه از طرف بنياد ملي نخبگان شناخته بشين ميتونين بدون گذاشتن وثيقه به خارج برين(براي ارايه مقاله و يا ادامه تحصيل). اگر هم بخواين به سربازي بريد، شرايطش رو قبلا گفتم.
    نكته ديگه اينكه اگر كسي به عنوان نخبه شناخته بشه و سپس مقطع تحصيلي جديدي رو در داخل شروع كنه، ميتونه خدمت سربازيش رو همزمان با درسش تموم كنه. مثلا فرض كنيد شما مقطع ليسانس رو تموم كردين و بعنوان نخبه هم از طرف بنياد ملي نخبگان شناخته شدين و در عين حال فوق هم قبول شدين. ميتونين تقاضا بدين كه پروژه تحقيقاتيتون رو (كه در ازاي سربازي بايد انجام بدين) در حين تحصيلتون بهتون بدن. يه كمي كارتون سنگين ميشه ولي خيلي ارزش داره.
    لينك زير هم شرايط و امتيازات روكامل توضيح داده :

http://www.bonyad-nokhbegan.ir/MilitaryService.pdf

ars: دو تاپيك در مورد نخبگان با يكديگر تركيب شدند.
    جاذبه خاك به ماندن ميخواند، و آن عهد باطني، به رفتن...<br />عقل به ماندن ميخواند و عشق، به رفتن...<br />و اين هر دو را خداوند آفريده است تا وجود انسان، در آوارگي و حيرت ميان عقل و عشق معنا شود.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات)

ممنون
    یکی از مزایاش رفتن به خارج بدون وثیقه است.درسته؟
    اگه بر نگردیم چی می شه؟منظور از وثیقه برای خدمته یا برای تحصیل روزانه؟
    Mostafa

Junior Member

ممنون از راهنمایتون
    من 2 تا مقاله ISI اکسپت شده و 1 مقاله submit شده تو یه مجله خوب دارم . حدود 7 ماهه که کارشناسی رو تموم کردم به نظر شما آیا این قانون شامل حال من میشه یا نه ???
    راستش من اصلا نمی دونم "برگزیدگان از میان نفرات اول دانش آموخته رشته های دانشگاهی" یعنی چی ??? یعنی باید جزء چند تای اول باشم . ممنون میشم اگه جواب بدین
    HS

Junior Member

سلام hamid77

منظوراز نفرات اول دانش آموخته يعني اينكه "شاگرد اول" باشي. در مورد فارغ التحصيلهاي دانشگاهي رشته هاي مهندسي در همه مقاطع(به شرطي كه ميخواين از بند 8 آيين نامه(http://www.bonyad-nokhbegan.ir/Milit...استفاده كنيد)حتماً بايد شاگرد اول باشين و مقاله isi داشته باشين. البته براي رشته هاي مختلف و مقاطع مختلف اين شرط فرق ميكنه. مثلا در مقطع ليسانس كافيه كه علاوه بر شاگرد اولي، يه مقاله كنفرانسي داشته باشي و يا در مورد بچه هاي گروه علوم انساني، شرايط ساده تره(http://www.bonyad-nokhbegan.ir/MilitaryService.pdf)مراحل بررسي پرونده ها در اين گروه بشرح زيره:
    http://www.bonyad-nokhbegan.ir/f6.pdf

ضمناً خانومها هم ميتونن از مزاياي نخبگي در ساير بخشها استفاده كنن و اصولاً بنياد براي حمايت نخبگان در همه گروهها وسنين ايجاد شده. مثلاً خانومهاي شاگرد اول دوره هاي مختلف، يا خانومهاي مخترع، مكتشف، رتبه هاي برتر كنكور و ....براي اطلاعات دقيقتر به لينك زير مراجعه كنيد:
    http://www.bonyad-nokhbegan.ir/?p=nokhbe

Junior Member

سلام

تو فایل http://www.bonyad-nokhbegan.ir/MilitaryService.pdf نوشته بود که نفرات اول تا سوم المپیادهای معتبر دانش آموزی کشوری هم هستند. کسی توضیح این بند رو می دونه؟ نفرات اول تا سوم یعنی مدال طلا، نقره و برنز کشوری؟؟؟ یا سه نفر اول؟ (آخه سه نفر که خود به خود از سربازی معافند.)

یه سوال دیگه: این تسهیلات رو می شه برای گرفتن روادید (مثلا در قبرس) هم استفاده کرد؟

ممنون.

راستی تشکیل پرونده چه قدر طول می کشه؟

Junior Member

سلام nouri

تشكيل پرونده زمانش دست خودته! اگه حايز شرايط هستي، سريعاً فرم درخواست رو پر كن و مداركت رو براي بنياد پست كن. اما زمان بررسي مداركت بستگي به حجم پرونده ها در بنياد نخبگان داره. البته جديداَ ديدم كه سريع جواب ميدن، مثلاً حدود 3-2 هفته پس از رسيدن مداركتون به بنياد.

سالم باشي

masood_mj
    Guest

سلام
    من از شرایط نخبگی استفاده می کنم، می خواستم ببینم شما که این دوره رو گذروندی، دوره آموزشی رو چی کار کردی و با چه شرایطی کارت پایان خدمت رو گرفتی. دوره آموزشی کجا بود، چه مدّت بود؟ حین تحصیل یا تابستون میشه رفت؟ یه چیز دیگه پس فردا چطوری می تونی بگی که جزء اعضای بنیاد نخبگان بودی؟ کارتی؟ شماره ای؟ نامه ای؟ میشه گرفت ؟

Junior Member supcav آواتار ها

سلام،
    asgari58 : من از فردا دوره آموزشی خدمتم شروع میشه. حائز شرلیط نخبگی شدم و نامه معرفی از طریق "بنیاد ملی نخبگان" برای "بنیاد نخبگان نیروهای مسلح" ارسال شده. امروز که زنگ زدم "بنیاد نخبگان نیروهای مسلح" گفتن که شما برید پادگان آموزشی و بعد از 2 تا3 هفته با ما تماس بگیرید تا نامه شما رو به پادگان محل آموزشی تون ارسال کنیم.
    حالا من می خواستم بدونم که روال طبیعی همینطوریه یا لازمه که کار خاص دیگری رو هم انجام بدیم؟
    سئوال دوم اینکه آیا طول دوره آموزشی افراد حائز شرایط نخبگی همون 2 ما هستش؟

با تشکر

Junior Member

سلام supcav

مبارك باشة!!!
    ببين اشكالي نداره كه ميري آموزشي. لااقل شر اين دوره 2 ماهه زودتر كنده ميشه. البته قرار بود دوره آموزشي نخبگان 4 هفته باشه ولي نميدونم تصويب شد يا نه.من هم 2 ماهه گذروندم(كرمانشاه بودم). به هر حال پيگير باش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)