صفحه 776 از 1402 نخستنخست ... 2766767267667677687697707717727737747757767777787797807817827837847857868268761276 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,751 تا 7,760 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

سلام.بچه ها جدا نا امید شدم.یک عمر درس خوندیم آخرشم که هیچی.دیوونه دارم می شم به خدا از این مملکت. با توجه به توصیف دوستان من امتیازم رو محاسبه کردم فکر کنم با 5 تا مقاله دیگه هم کارم راه نیافته. این چه بساطیه.موندم به خدا.
    معدل 17.72 لیسانس ---> بدون سنوات که می شه 18 امتیاز
    معدل 18.04 ارشد ---> با 2 ترم سنوات که می شه 35 امتیاز
    یک مقاله ISI اسم اول ---> 35 امتیاز
    یک کنفرانس اسم اول---> 7 امتیاز
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    رتبه اول کارشناسی(اصلا نمی دونم امتیاز داره یا نه)----> تو بگو 25 امتیاز
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    شد 120 امتیاز تازه. اداعایی ندارم ولی به خدا با این شرایط می شه از بهترین دانشگاه های دنیا پذیرش گرفت. کما این که بریتیش کلمبیا الان یکی هست که داره چراغ سبز نشون می ده. نمی دونم چی کار کنم. فکر می کنم بهتره در رم. نظر شما چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط worldapril نمایش پست ها
    سلام.بچه ها جدا نا امید شدم.یک عمر درس خوندیم آخرشم که هیچی.دیوونه دارم می شم به خدا از این مملکت. با توجه به توصیف دوستان من امتیازم رو محاسبه کردم فکر کنم با 5 تا مقاله دیگه هم کارم راه نیافته. این چه بساطیه.موندم به خدا.
    معدل 17.72 لیسانس ---> بدون سنوات که می شه 18 امتیاز
    معدل 18.04 ارشد ---> با 2 ترم سنوات که می شه 35 امتیاز
    یک مقاله ISI اسم اول ---> 35 امتیاز
    یک کنفرانس اسم اول---> 7 امتیاز
    رتبه اول کارشناسی(اصلا نمی دونم امتیاز داره یا نه)----> تو بگو 25 امتیاز
    شد 120 امتیاز تازه. اداعایی ندارم ولی به خدا با این شرایط می شه از بهترین دانشگاه های دنیا پذیرش گرفت. کما این که بریتیش کلمبیا الان یکی هست که داره چراغ سبز نشون می ده. نمی دونم چی کار کنم. فکر می کنم بهتره در رم. نظر شما چیه؟
    اگر در مقالاتتون تنها اسامی اساتید راهنما و مشاور باشه، در فرآیند امتیازدهی بنیاد ملی نخبگان این اسامی حذف میشه و کل امتیاز اون مقاله رو دریافت می‌کنید. این فرآیند بر خلاف مصاحبه‌ی دکترا هست که تنها اسم فرد رو جابجا کرده و به عنوان نویسنده‌ی اصلی در نظر می‌گیرند (مطابق آیین نامه‌ی ارتقا)، ولی همچنان ضرایب نفرات رو در نظر می‌گیرند.
    در کل ولی آره، اگر کسی معدل خیلی بالایی نداشته باشه و از رتبه‌های کنکور هم امتیازی نیاره، با توجه به اینکه دانشجوی رتبه اول در هر ورودی-رشته هم هیچ امتیازی برای تسهیلات نظام وظیفه نداره، تنها می‌تونه روی مقالات زیاد تکیه کنه.
    بازم توجه داشته باشید که این امتیازات تخمینی هستند و معلوم نیست که با رزومتون دقیقا چه امتیازی دریافت خواهید کرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط intelligence نمایش پست ها
    مرسی، کارشناسی 15.5، ارشد 18.5، دو مقاله ISI مستخرج از پایان نامه که ایمپکت بالایی هم دارن، دو مقاله کنفرانسی، عضویت در انجمن های علمی، گواهی ممتازی رو هم از دانشگاه گرفتم ولی تا بحال ازش استفاده نکردم (نمیدونم اینطوری تاثیر داره یا نه)

اون فرد کارشناس بنیاد بود و طبق آیین نامه، کارگروهی که پرونده هارو بررسی میکنه یکی از اعضاش کارشناسان بنیاد هستن (بعنوان دبیر کارگروه)
    دوست عزیز، بنظرم به سامانه ثریا پیام بدین و در خواست کنین امتیازتون رو بگن. معدل خیلی امتیاز اوره و معدل ارشد شما خوب می باشد. از طرفی همه کنفرانسی ها قابل قبول نیستند. بر فرض که با کتر پژوهشی شما امتیاز کامل بگیرید یعنی 120 امتیاز حالا بعید میدونم که معدل ارشد شما بتونه 80 امتیاز داشته باشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط intelligence نمایش پست ها
    مرسی، کارشناسی 15.5، ارشد 18.5، دو مقاله ISI مستخرج از پایان نامه که ایمپکت بالایی هم دارن، دو مقاله کنفرانسی، عضویت در انجمن های علمی، گواهی ممتازی رو هم از دانشگاه گرفتم ولی تا بحال ازش استفاده نکردم (نمیدونم اینطوری تاثیر داره یا نه)

اون فرد کارشناس بنیاد بود و طبق آیین نامه، کارگروهی که پرونده هارو بررسی میکنه یکی از اعضاش کارشناسان بنیاد هستن (بعنوان دبیر کارگروه)
    بر اساس جداول غیر رسمی و اینکه دوستان می‌گفتند که معدل پایین تر از ۱۷ امتیاز منفی داره:
    (۱۵.۵-۱۷)*۱۰۰/۴=-۳۷.۵
    (۱۸.۵-۱۷)*۱۰۰/۲=۷۵
    ۲*۵۰=۱۰۰
    ۲*۱۰=۲۰
    و یا به عبارتی ۱۵۷.۵ که خیلی پایین تر از حد نصاب ۲۰۰ می‌باشد.
    بهترین کار همونطوری که دوستان گفتند اینه که از سامانه‌ی پاسخگویی مجموع امتیازات دقیقتون رو بپرسید (ask.bmn.ir)، اینطوری هم معلوم میشه که چه مقدار از تخمین‌های ما به واقعیت نزدیکه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

[QUOTE=geniuses;2147953]بر اساس جداول غیر رسمی و اینکه دوستان می‌گفتند که معدل پایین تر از ۱۷ امتیاز منفی داره:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام.دوست عزیز این معیار معدله کمتر از 17 رو شما کی شنیدید؟؟ می شه تاریخ دقیقش رو بگید یا فایل مربوطه توی فروم رو دوباره این جا آپلود کنید. ممنون می شم

Member Yaser_Akbari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -UT-Electrical Power Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط geniuses نمایش پست ها
    بر اساس جداول غیر رسمی و اینکه دوستان می‌گفتند که معدل پایین تر از ۱۷ امتیاز منفی داره:
    (۱۵.۵-۱۷)*۱۰۰/۴=-۳۷.۵
    (۱۸.۵-۱۷)*۱۰۰/۲=۷۵
    ۲*۵۰=۱۰۰
    ۲*۱۰=۲۰
    و یا به عبارتی ۱۵۷.۵ که خیلی پایین تر از حد نصاب ۲۰۰ می‌باشد.
    بهترین کار همونطوری که دوستان گفتند اینه که از سامانه‌ی پاسخگویی مجموع امتیازات دقیقتون رو بپرسید (ask.bmn.ir)، اینطوری هم معلوم میشه که چه مقدار از تخمین‌های ما به واقعیت نزدیکه.

با سلام
    اگه معیار منفی درست هم باشه فکر کنم:
    در این صورت معدل کارشناسیشون منهای 16 میشه نه 17 چون در واقع ایشون میخوان برای ارشد درخواست بدن
    البته اگه معیار امتیاز منفی درست باشه و شایعه نباشه
    NO PAIN NO GAIN

سلام.دوست عزیز این معیار معدله کمتر از 17 رو شما کی شنیدید؟؟ می شه تاریخ دقیقش رو بگید یا فایل مربوطه توی فروم رو دوباره این جا آپلود کنید. ممنون می شم
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2138163

سلام دوستان
    این امتیاز منفی برای معدل رو هم یک کارشناس استانی حضوری بهم گفت و هم کارشناس تهران از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین. ولی باور کنید اینا یا خودشون هم دقیق نمیدونن یا نمیخوان دقیق بگن.
    نمومنش: کارشناس استانی بنیاد بهم گفت توی شیوه نامه جدید به ما گفتن که مدارک افراد با معدل کمتر از 15 کارشناسی و 16 ارشد را باز هم بررسی کنید و نمره منفی تعلق میگیره به این افراد و در کل مجموع امتیازات مهم هست! از اون طرف کارشناس تهران میگه نه اصلا زیر 15 کارشناسی و 16 ارشد امکان ثبت نام نداره و تازه ایشونم گفت که نمره منفی به معدل پایین تعلق میگیرد!
    من که چیز دقیقی از حرف اینا نفهمیدم فقط اینجور که مشخصه نمره منفی برای معدل وجود دارد ولی از چه نمره ای و چه جوری حساب میکنند معلوم نیست!

Junior Member

برای فهمیدن تقریبی محاسبه امتیازات اگه همه دست به دست هم بدن میشه فهمید.
    همه اونایی که پذیرش یا رد شدن ی پیام به سیستم پاسخگویی ثریا بزنن و امتیازشون رو بپرسن. با دید مثبت که دوست پاسخگو در سامانه واقعا امنیازمون رو بگه، میشه با ی تجزیه- تحلیل نحوه امتیاز دهی را معلوم کرد. چه بسا تقریبا امتیاز دهی مقالات مشخص شده یا حداقل حرف نقض کننده ای نشنیدیم در این باره.
    همه اعضا بالخص دوستان ارشد گروه نظر بدن که شدنی هست یا نه!

Junior Member

دوستان کسی جدول یا لیستی از ارگان هایی که میشه پروژه رو باهاشون گرفت داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)