صفحه 1192 از 1402 نخستنخست ... 1926921092114211821183118411851186118711881189119011911192119311941195119611971198119912001201120212421292 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,911 تا 11,920 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadvaezi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت بخیر
    بنده از این صفحه بهره زیادی بردم و از تمامی افرادی که سابقاً در این صفحه پیامهایی را گذاشتند که باعث شد بتوانم تخمین بهتری از وضعیت پیش رو داشته باشم تشکر میکنم و به بقیه دوستان هم پیشنهاد میکنم زمانی که کارهای مربوط به بنیاد نخبگان شما به انتها رسید، وضعیت خود و رزومه را در این صفحه به اشتراک بگذارند.

بنده بعد از تسویه حساب دوره کارشناسی ارشد در شهریور 96 و دریافت نامه ابطال نظام وظیفه در تاریخ 96/8/15 در سامانه ثریا برای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ثبت نام کردم. در تاریخ 96/9/1 پرونده به کارتابل کارشناس رسید و در 96/9/22 برابر با اصل کردم و در تاریخ 96/9/29 جایزه نظام وظیفه تعلق گرفت و صفحه فرم اطلاعات نخبگی برای بنده باز شد.
    رزومه بنده به شرح زیر است:
    1- کارشناسی مهندسی مکانیک- معدل 17.44 با ضریب تأثیر 1.01(17.61){15.25 امتیاز}
    2- رتبه اول کارشناسی- ورود با کنکور ارشد و استفاده از سهمیه رتبه اولی{50 امتیاز}
    *خیلی از دوستان به اشتباه میگفتند شاگرد اولی با کنکور، امتیازی ندارد.
    3- کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی-6ترم - معدل 17.36 با ضریب تأثیر 1.03(17.88){12.66 امتیاز}
    4- یک مقاله ژورنال سه نفره(خودم-استاد-دانشجو) {42.5 امتیاز}
    5- یک مقاله علمی-پژوهشی تربیت مدرس دو نفره(خودم-استاد){30 امتیاز}

امتیاز را از بنیاد نخبگان پرسیدم که معادل 150 امتیاز کسب کرده بودم.

با توجه به اینکه در مهر 94 شرایط بنیاد نخبگان را تغییر دادند، بهتر دانستم که قبل از فراغت از تحصیل در مقطع ارشد، پروژه کسری هم بردارم و به بنیاد نخبگان دل خوش نکنم. برای پروژه کسری خدمت به شرح زیر عمل کردم:
    1- پروژه کسری اول از آذر 94 شروع و تا اسفند 95 ادامه داشت(از لحظه شروع رایزنی تا نامه اتمام). پروژه در مورد بهینه سازی هندسی بود که در این پروژه با استفاده از متلب یک GUI طراحی کردم که کاربر پارامترهای طراحی را وارد میکرد و دکمه پلات و ران و بهینه سازی و ... داشت. متلب را به ICEM و فلوئنت کوپل کردم که متلب طبق پارامترهای طراحی ورودی از طرف کاربر نقاط را در فایل تکست ذخیره میکرد و به طور اتوماتیک با استفاده از ژورنال فایل، ICEM CFD این نقاط را میخواند و مش میزد و ذخیره میکرد و فلوئنت نیز به طور اتوماتیک فایل مش را میخواند و حل میکرد و ضرایب لیفت و درگ و مومنت را چاپ میکرد و GUI مقادیر مذکور را به کاربر نشان میداد. در متلب کد یک الگوریتم ژنتیک هم نوشته بودم که در صورت درخواست کاربر، حول پارامترهای ورودی، بهینه سازی هندسی هم انجام میشد که بارها حلقه فوق به طور اتوماتیک تکرار شده و نتایج به کاربر نمایش داده میشد. با توجه به درخواست مدیر پروژه بهینه سازی از طریق الگوریتم خود انسیس هم انجام شد. این پروژه روی 12 ماه بسته شده بود ولی در نهایت 8 ماه بیشتر ندادند. سازمان تحقیقاتی که در نزدیکی مترو کلاهدوز است را اصلاً پیشنهاد نمیکنم چون بسیار بدرفتار و بدقول هستند.
    2- پروژه دوم پیاده سازی یک سری مدل توربولانسی در فرترن بود که از طریق سایت kasri.ir گرفتم. این پروژه کدزنی CFD بود که به دلیل تخصصی بودن جزئیات را شرح نمیدهم(خسته میشوید). این پروژه از اسفند 95 استارت خورد و آخر آذر 96 تحویل دادم. این پروژه روی 11 ماه صحبت شد ولی با توجه به تغییرات بنیاد نخبگان نیروهای مسلح به 9 ماه اکتفا کردم. این مرکز را به دوستانی که در حوزه CFD کار کرده اند پیشنهاد میکنم چون افراد با سواد و خوش برخورد و خوش قولی دارند(حرف حساب حالیشونه بر عکس مرکز قبلی).

همانطور که قبلاً گفتم، بنده هیچ حسابی روی معاونت علمی بی خاصیت و بدون ثبات و این تسهیلات باز نکرده بودم. به همین دلیل قبل از پایان تحصیلاتم پروژه ها را گرفتم که سریعتر خدمت را تمام کرده باشم علی ای حال با این وضعیت، صحبت کرده ام که پروژه های کسری را که مجموعاً 17 ماه شده است به جای پروژه نخبگی در نظر بگیرند و صرفاً آموزشی را بگذرانم.

دوستان اگر سوالی داشتند بنده تا قبل از اعزام به آموزشی، در خدمت شما هستم.
    خیلی مخلصیم، ارادت
    سلام خيلي ممنون از اطلاعي كه دادين
    شما رتبه ارشدتون چند شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Siamak_Hz نمایش پست ها
    سلام مهندس
    تبریک میگم.

ببخشید یک سوالی برای من پیش اومد. من متوجه قسمت * نشدم به درستی. یعنی کسی که رتبه اول کارشناسی باشه در هر صورت امتیاز بهش تعلق میگیره ؟
    مثلا من با رتبه ی کنکور وارد مقطع ارشد شدم و از رتبه اولی دوره ی کارشناسی اصلا استفاده نکردم. آیا امتیاز رتبه اولی به من تعلق میگیره ؟
    اگر در مقطع کارشناسی شاگرد اول بشوید و بعد از آن وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه خودتان(بدون کنکور) یا دانشگاه دیگر(بدون کنکور-استعداد درخشان) یا دانشگاه دیگر(با کنکور ارشد-استفاده از سهمیه رتبه اول) شوید میتوانید از این 50 امتیاز(معادل رتبه 10 کنکور ارشد که در آیین نامه آمده است) استفاده کنید.

گرایش تبدیل - 170

فقط زمانی امتیاز به شاگرد اولی کارشناسی شما تعلق میگیره که با اون امتیاز وارد مقطع بعدی شده باشید و اگر از اون امتیاز استفاده نکنید(به صورت امتیاز رتبه اولی در کنکور ارشد یا استعداد درخشان)، طبق آیین نامه امتیازی تعلق نمیگیره. البته شما ا.لین نفری هستید که من میبینم که از امتیاز رتبه اولی اصلاً استفاده نکرده باشه!
    این رو صحبت کنید با BMN بد نیست، شاید با رایزنی کمک کردند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    .Mech. Eng., Sharif Univ. of Tech

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadvaezi نمایش پست ها
    فقط زمانی امتیاز به شاگرد اولی کارشناسی شما تعلق میگیره که با اون امتیاز وارد مقطع بعدی شده باشید و اگر از اون امتیاز استفاده نکنید(به صورت امتیاز رتبه اولی در کنکور ارشد یا استعداد درخشان)، طبق آیین نامه امتیازی تعلق نمیگیره. البته شما ا.لین نفری هستید که من میبینم که از امتیاز رتبه اولی اصلاً استفاده نکرده باشه!
    این رو صحبت کنید با BMN بد نیست، شاید با رایزنی کمک کردند.
    ممنون مهندس.
    من رتبه کنکورم در شاخه ی طراحی کاربردی 12 شد و چون مطمئن بودم با همین رتبه قبول میشم از سهمیه استفاده نکردم. چند وقت پیش رفتم سنجش رتبه ی کل گرفتم در کمال ناباوری رتبه ی کل من رو 29 اعلام کردند در صورتی که در اکثر گرایش ها 8 یا 9 شده بودم. این طور که از صحبت بچه ها متوجه شدم بابت این رتبه ی کل 5 امتیاز بیشتر بهم تعلق نمیگیره متاسفانه.
    حالا یه صحبتی میکنم ولی اینا این حرفا رو قبول نمیکنن.

سلام
    برای امتیاز مشارکت در طرح پژوهشی مصوب موسسه آیا باید طرح تموم شده باشه یا اگر در حین انجامش باشی و پروپوزالش تصویب شده باشه امتیاز داره؟ اگه ممکنه دوستانی که طرح پژوهشی داشتن نظر بدن ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط babakhanihamid نمایش پست ها
    سلام
    برای امتیاز مشارکت در طرح پژوهشی مصوب موسسه آیا باید طرح تموم شده باشه یا اگر در حین انجامش باشی و پروپوزالش تصویب شده باشه امتیاز داره؟ اگه ممکنه دوستانی که طرح پژوهشی داشتن نظر بدن ممنون میشم.
    باید تموم شده باشه تا جایی که شنیدم از بچه های همین جا

Junior Member

سلام
    یک سوالی
    من برگ اعزامم برای ۱ام اسفند ماه امسال هست، از طرفی دو هفته پیش نتیجه‌ی بنیاد نخبگان آمد و پذیرفته شدم. الان در مرحله‌ای هست که نوشته بعد از یک ماه دیگر به دانشگاه دفاع ملی با مدارک مراجعه کنم، الان سوال من این هست که آیا زمان اعزام آموزشی من همان ۱ام اسفند ماه امسال هست یا برای ۱ تیر ماه سال آینده باید بروم؟
    ممنونم

Junior Member

سلام دوستان
    من تو مرحله مقایسه امتیازم. کسی میدونه چند درصد ریزش داره این مرحله؟ چقدر امیدوار باشم.کسی بوده این مرحله رد بشه و بهش پروژه تعلق نگیره؟
    ممنون

سلام و درود خدمت همه ی دوستان. پروفایل من در سایت ثریا در مرحله ی مقایسه ی امتیاز-نظام وظیفه قرار داره. سوال من اینه که این پروسه چقدر طول میکشه تا جوابش بیاد؟ دوستان من گفتن اگه به این مرحله رسیدی، یعنی جایگزین خدمت اوکی شده، آیا امکان رد در این مرحله وجود داره؟ اعزام من اول اسفنده، اگه برای تاخیر انداختن آموزشی، در اوایل بهمن اقدام کنم دیر نمیشه؟ با تشکر از وقتی که برای خوندن سوال گذاشتید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)