صفحه 1239 از 1402 نخستنخست ... 2397391139118912291230123112321233123412351236123712381239124012411242124312441245124612471248124912891339 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 12,381 تا 12,390 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

سلام دوستان. من تو مرحله برابر با اصل کردن مدارک هستم منتها هنوز نرفتم. سوالی که دارم اینکه اگه بعد از برابر اصل کردن و بررسی پروندمون موفق به کسب پروژه بشیم چه اتفاقی میفته؟ یعنی باید دوره اموزشی رو بریم و بعد پروژه جایگزین خدمت میدن؟ و اینکه اگه در حین انجام پروژه واسه دکترا خارج پذیرش بگیریم بهمون اجازه میدن بریم خارج یا نه؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faradonbeh نمایش پست ها
    سلام دوستان. من تو مرحله برابر با اصل کردن مدارک هستم منتها هنوز نرفتم. سوالی که دارم اینکه اگه بعد از برابر اصل کردن و بررسی پروندمون موفق به کسب پروژه بشیم چه اتفاقی میفته؟ یعنی باید دوره اموزشی رو بریم و بعد پروژه جایگزین خدمت میدن؟ و اینکه اگه در حین انجام پروژه واسه دکترا خارج پذیرش بگیریم بهمون اجازه میدن بریم خارج یا نه؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    سلام
    اینطور که من از دوستان داخل این فروم مطلع شدم، شما بعد از احراز نخبگی و تشکیل پرونده و ... مشغول انجام پروژه میشید و میتونید برای دوره آموزشی ثبت نام کنید (تیرماه یا دی ماه)، هرکدوم که به زمان شما بخوره فقط "دو ماه قبل از دوره باید ثبت نام صورت بگیره"
    درمورد سوال دومتون:

. 2. چگونه بايد براي انجام دوره آموزشي مخصوص نخبگان اقدام كرد؟ زمان اعزام آن چه موقع است؟ يگان آموزش دهنده كجاست ؟
    براي ثبت نام، 2 ماه قبل از شروع دوره بايد در مركز نخبگان نام نويسي كرد. محل يگان آموزش دهنده براي يكم دي ماه، پادگان شهداي وظيفه نزاجا (01)، و محل يگان آموزش دهنده براي يكم تير ماه، پادگان شهيد مدرس كرج سپاه می باشد.

26. آيا در حين خدمت مي توان براي ادامه تحصيل اقدام كرد؟
    در صورت ثبت نام براي ادامه تحصيل بايد از طرح جايگزين خدمت انصراف دهيد. بنا بر توافق بين بنياد ملي نخبگان، وزارت علوم و سازمان وظيفه عمومی، نخبگان براي ادامه تحصيل بايد نامه پايان كار خود را تحويل مركز نخبگان داده باشند.
    تحصيل در دوره پست دكتري و فلوشيپ در داخل کشور حين خدمت بلامانع است.

18. آيا ميتوان زودتر از چهارده ماه پروژه خود را تحويل داد؟
    خير. در اين صورت به ميزان ماه هاي باقي مانده پروژه جديد تعريف شده و شخص موظف است آن را انجام داده تا مجموع چهارده ماه كامل شود.
    منبع:
    http://sndu.ac.ir/fa/nokhbegan/faq

7. آیا مشمولان می‌توانند در دوره خدمت نظام‌وظیفه تخصصی به تحصیل مشغول شوند؟
    خیر! مگر اینکه دانشجوی دوره دکتری تخصصی و در حال گذراندن رساله باشند.

16. اگر فرد مشمولِ خدمتِ نظام‌وظیفه، در میانه خدمت در مقطعی بالاتر (یا همان مقطع) در دانشگاه پذیرفته شود چه می‌شود؟
    در این صورت لازم است دانش‌آموخته از خدمت نظام وظیفه ترخیص شود و پس از پایان تحصیل در مقطع بعدی دوباره باید در فرایند انتخاب دانش‌آموخته برتر شرکت کند تا بتواند از تسهیل نظام وظیفه بهره‌مند وشود.

18. چرا اگر مشمولِ خدمتِ نظام وظیفه، در حین دوران خدمت در دانشگاه پذیرفته شود، نمی‌تواند هم‌زمان هر دو را ادامه دهد؟
    باتوجه به اینکه تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی صرفاً برای جامعه دانش‌آموختگان طراحی شده است، تنها این افراد می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. از این رو چنانچه دانش‌آموخته در دانشگاه پذیرفته شود از جامعه دانش‌آموختگان خارج و وارد جامعه دانشجویی می‌شود به همین دلیل باید انصراف خود از تسهیلات خدمت نظام وظیفه را اعلام کند.

5. آیا دانش‌آموختگان مشمول خدمت نظام‌وظیفه تخصصی نیاز به گذراندن دوره آموزش نظامی دارند؟
    بله! این دوره برای آشنایی با اصول دفاع شخصی و به مدت 45 روز در دو مقطع زمانی (تیرماه و دی ماه هر سال) برگزار می‌شود.
    منبع:
    https://www.bmn.ir/fa-IR/-%D9%BE%D8%...A7%D9%87%DB%8C

سلامآیا مقالات مجله خارجی مثل الزویر که ای ای ای نیستند امتیاز دارند؟آیا برای گرفتن طرح نخبگی حتما باید مقاله ای اس ای داشت؟به نظر شما با شرایط زیر بنده امکان گرفتن طرح نخبگی دارممعدل کارشناسی دانشگاه صنعت نفت مهندسی نفت ۱۷.۲۱معدل ارشددانشگاه صنعت نفت مهندسی نفت۱۸.۹۳مقاله کنفرانسی چاپ شده و نمایه شده در سیویلیکا یک عددمقاله در مجله علمی پژوهشی داخلی یا خارجی یک عددترجمه کتاب کامل یک عددورود به مقطع ارشد از طریق استعداد درخشاننفر اول دانشجویان ارشد کلاساگر از جدول سامانه استفاده کنیم امتیاز بیش‌تر از ۱۳۰ می شود آیا این مقدار کافی است برای پذیرش؟ممنونم از پاسخگوییی شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alimohsena نمایش پست ها
    سلامآیا مقالات مجله خارجی مثل الزویر که ای ای ای نیستند امتیاز دارند؟آیا برای گرفتن طرح نخبگی حتما باید مقاله ای اس ای داشت؟به نظر شما با شرایط زیر بنده امکان گرفتن طرح نخبگی دارممعدل کارشناسی دانشگاه صنعت نفت مهندسی نفت ۱۷.۲۱معدل ارشددانشگاه صنعت نفت مهندسی نفت۱۸.۹۳مقاله کنفرانسی چاپ شده و نمایه شده در سیویلیکا یک عددمقاله در مجله علمی پژوهشی داخلی یا خارجی یک عددترجمه کتاب کامل یک عددورود به مقطع ارشد از طریق استعداد درخشاننفر اول دانشجویان ارشد کلاساگر از جدول سامانه استفاده کنیم امتیاز بیش‌تر از ۱۳۰ می شود آیا این مقدار کافی است برای پذیرش؟ممنونم از پاسخگوییی شما

سلام

برای مقالات منتشرشده در نشریات بین المللی همونطور که در جدول موجود در وبسایت بنیاد ملی نخبگان گفته شده، مقالات تنها در نمایه SJR باید در فهرست Q1 و Q2 باشند و ISI بودن یا نبودن و موارد دیگه اهمیتی نداره.
    با سرچ توی اینترنت میتونید متوجه بشید که ژورنال (نشریه ای) که مقالتون در اون پذیرش شده در SJR به صورت Q1 یا Q2 هست یا نه؛ به طور مثال کافیه اسم ژورنال رو در سایت زیر سرچ کنید تا Quartiles اون رو در نمایه SJR ببینید:
    http://www.scimagojr.com

جدول محاسبه امتیاز:
    https://www.bmn.ir/Asset/emtiaz.pdf

درمورد اینکه آیا حتما باید مقاله ISI داشت تا نخبگی احراز بشه یا نه؛ فقط میتونم مثال نقض بزنم. خیلی از دوستان تو همین فروم پروژه جایگزین گرفتن و رزومه خودشون رو اعلام کردن اما مقاله ISI نداشتن
    به طور مثال:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...t=#post2514064

پست آخر صفحه

اینکه بیشتر از 130 امتیاز برای فارغ التحصیلان ارشد که حداقل امتیاز هم هست کافیه یا نه؟ فقط میتونم بگم که خود بنیاد میگه که باید مقایسه بشه
    اما اگه امتیازهای دوستانی که موفق به اخذ پروژه شدن رو ببینید مثل همون دوستمون که آدرس پستش رو در بالا قرار دادم با 145 امتیاز هم موفق شدن

موفق باشید

ممنون از پاسخ گویی دوستان
    اگر مقاله در مجله خارجی که جزو سطح ۱و ۲ نباشد چاپ شده باشد آیا امتیاز علمی پژوهشی دارد؟

سلام میخواستم ببینم اگر جدیدا پروژه کسری خدمت 6 ماهه از دانشگاه امام حسین بگیریم بعد برای نخبگان اقدام کنیم آیا از مدت 14 ماهه کم میشه یا نه؟
    چون من شنیدم دانشگاه د ملی گفته باید پروژه ات فبل از دی ماه 96 باشه؟
    کسی از دوستان بتونه کمک بکنه ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc.mech

سلام دوستان، یه سوال داشتم، آیا پادگان مدرسی کرج برای تیر ماه فقط از نخبگان سرباز میگیره یا سرباز عادی هم میگیره؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدین

سلام
    دوستان در مورد پروژه کسری خدمت چند سوال داشتم. ممنون میشم اگر بتونین در این زمینه به من کمک کنین:
    یکی که آیا دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های علوم پزشکی که تعهد به خدمت دارند (نظیر گرایش‌های مختلف پرستاری) مشمول این طرح می‌شوند؟
    دوم این که برای اخذ پروژه های کسری خدمت از سامانه ها باید اقدام کنیم یا میشه با یکی از اساتید مراکز مرتبط صحبت کرد و اون استاد و سازمان خودش کارها رو انجام بده؟
    سوم این که اگر باید به سامانه مراجعه کرد، کسی میدونه کدوم سامانه برای پروژه های کسری خدمت مرتبط با رشته های علوم پزشکی هست؟
    پیشاپیش خیلی ممنون از راهنمایی هاتون..

بسیار ممنونم بابت راهنمایی کاملتون. یک سوال دیگه اینکه الان که داریم از این طریق برای سربازی اقدام می کنیم دیگه نیاز نیست روند عادی پست کردن دفترچه از طریق پست بانک و واکسیناسیون و غیره رو انجام بدیم درسته؟ سربازی از طریق نخبگان کلا روندش جدا از حالت عادیه؟ با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط mhdaei نمایش پست ها
    سلام
    اینطور که من از دوستان داخل این فروم مطلع شدم، شما بعد از احراز نخبگی و تشکیل پرونده و ... مشغول انجام پروژه میشید و میتونید برای دوره آموزشی ثبت نام کنید (تیرماه یا دی ماه)، هرکدوم که به زمان شما بخوره فقط "دو ماه قبل از دوره باید ثبت نام صورت بگیره"
    درمورد سوال دومتون:

منبع:
    http://sndu.ac.ir/fa/nokhbegan/faq

منبع:
    https://www.bmn.ir/fa-IR/-%D9%BE%D8%...A7%D9%87%DB%8C

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faradonbeh نمایش پست ها
    بسیار ممنونم بابت راهنمایی کاملتون. یک سوال دیگه اینکه الان که داریم از این طریق برای سربازی اقدام می کنیم دیگه نیاز نیست روند عادی پست کردن دفترچه از طریق پست بانک و واکسیناسیون و غیره رو انجام بدیم درسته؟ سربازی از طریق نخبگان کلا روندش جدا از حالت عادیه؟ با تشکر
    سلام
    خواهش میکنم
    خیر. اگه مهلت یک ساله بعد از فارغ التحصیلیتون به اتمام برسه مجبورید قبل از یک سال دفترچه ارسال کنید و واکسیناسیون انجام بدید و ... که در این صورت قبل از تاریخ اعزامی که براتون تعیین میشه باید کاراتون تو بنیاد نخبگان انجام بشه و شما رو معرفی کنند. البته در حین خدمت هم میشه برای بنیاد و پروژه جایگزین اقدام کرد.

در حالت عادی که مهلت یک سالتون تموم نشده بعد از اینکه در بنیاد حایز شرایط شدید و شما رو معرفی کردن برای تشکیل پرونده و مراجعه به داعا باید کارهای واکسیناسیون و ... رو انجام بدید.

اگر درموردی اشتباه کردم دوستان لطفا اصلاح کنن
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)