صفحه 1319 از 1402 نخستنخست ... 319819121912691309131013111312131313141315131613171318131913201321132213231324132513261327132813291369 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,181 تا 13,190 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

سلام به همگی. من لازم میدونم چند تا نکته رو برای دوستانی که کنجکاوند مطرح کنم. همین اول بگم که این تسهیلات نظام وظیفه بیشتر شبیه یک بازیه که بهترین های هر رشته رو میارن وارد این بازی میکنن و ی مدت با خزعبلاتی سرشون رو گرم میکنن. در مورد نحوه انتخاب سازمان به کار گیرنده باید خدمتتون عرض کنم که هیچ مبنای خاصی وجود نداره. عده ای جوون که عمدتا سرباز هستن توی داعا پشت میز میشینن مثلا به 50 نفر از نخبگان هم جهت معرفی به سازمان به کار گیرنده وقت قبلی میدن. نگاه میکنن به اسم رشته و به هر سازمانی که نزدیک تر باشه اسم رشته معرفیش میکنن طرف رو. برای مثال رشته من گیاهان دارویی هست و دوستان مارو معرفی کردن به دانشگاه علوم پزشکی ... (حالا ی نفر بیاد ربطشو به من بگه!). بعد از معرفی رفتم دانشگاه مذکور چند تا از اساتید گفتن رشته ات مرتبط با ما نیست و بعد از کلی پیگیری یکی از اساتید رو پیدا کردم که دقیقا در زمینه رشته خودم کار میکرد. به من گفتن شما برای پایان کار حتما باید مقاله در ژورنال با IF=2 چاپ کنی (یا 2 تا IF=1). گفتم خب برای چنین مقاله ای باید کار دقیق و خوبی انجام بشه پس پول میخواد با لبخند پاسخ فرمودند که نه پول میدیم نه اسکان میدیم شما خودت حقوق میگیری پس طرحم با حقوق خودت انجام بده. جالبه وقتی میری H-Index اون اساتیدی که قرار هست باهاشون کار کنی رو میبینی با ارقامی نظیر 2 و 3 روبرو میشی. این یعنی طرف از نظر پژوهشی داغونه اما جوری با تو برخورد میکنه که انگار جزو 1 درصد برتر دانشمندان جهانه! بنابراین ما در چنین بازیه وقیحانه ای تبدیل به وسیله ای برای ارتقای جایگاه عده ای بی سواد میشیم و گاهی حرف های عذاب آوری نظیر: شما اگر از جیب خودت خرج کنی داری سربازیتو میخری و پول پست ندادن تو پادگان رو میدی (هر هر هر خنده)، میشنویم!
    من در این مرحله ای که هستم تنها پیشنهادی که برای دوستان تازه وارد دارم این هست: قبل از اینکه برای معرفی به داعا مراجعه کنید حتما خودتون به برخی از سازمان هایی که مرتبط با رشتتون هست مراجعه و موافقتشون رو برای همکاری بگیرید که در روز مراجعه به داعا انتخاب شخصی خودتون رو بهشون بگید. اگر بدون انجام این کار به داعا مراجعه کنید خیلی راحت شمارو به سازمان ها یا دانشگاه های غیر مرتبط معرفی میکنن و همین وقت شما رو تلف میکنه. این مسئله به خصوص در مورد افرادی صادق هست که رشتشون جزو رشته های پر تقاضا نیست مثل رشته خودم که کشاورزیه یا برخی رشته های انسانی.
    با آروزی موفقیت برای همه دوستان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mhooman نمایش پست ها
    سلام به همگی. من لازم میدونم چند تا نکته رو برای دوستانی که کنجکاوند مطرح کنم. همین اول بگم که این تسهیلات نظام وظیفه بیشتر شبیه یک بازیه که بهترین های هر رشته رو میارن وارد این بازی میکنن و ی مدت با خزعبلاتی سرشون رو گرم میکنن. در مورد نحوه انتخاب سازمان به کار گیرنده باید خدمتتون عرض کنم که هیچ مبنای خاصی وجود نداره. عده ای جوون که عمدتا سرباز هستن توی داعا پشت میز میشینن مثلا به 50 نفر از نخبگان هم جهت معرفی به سازمان به کار گیرنده وقت قبلی میدن. نگاه میکنن به اسم رشته و به هر سازمانی که نزدیک تر باشه اسم رشته معرفیش میکنن طرف رو. برای مثال رشته من گیاهان دارویی هست و دوستان مارو معرفی کردن به دانشگاه علوم پزشکی ... (حالا ی نفر بیاد ربطشو به من بگه!). بعد از معرفی رفتم دانشگاه مذکور چند تا از اساتید گفتن رشته ات مرتبط با ما نیست و بعد از کلی پیگیری یکی از اساتید رو پیدا کردم که دقیقا در زمینه رشته خودم کار میکرد. به من گفتن شما برای پایان کار حتما باید مقاله در ژورنال با IF=2 چاپ کنی (یا 2 تا IF=1). گفتم خب برای چنین مقاله ای باید کار دقیق و خوبی انجام بشه پس پول میخواد با لبخند پاسخ فرمودند که نه پول میدیم نه اسکان میدیم شما خودت حقوق میگیری پس طرحم با حقوق خودت انجام بده. جالبه وقتی میری H-Index اون اساتیدی که قرار هست باهاشون کار کنی رو میبینی با ارقامی نظیر 2 و 3 روبرو میشی. این یعنی طرف از نظر پژوهشی داغونه اما جوری با تو برخورد میکنه که انگار جزو 1 درصد برتر دانشمندان جهانه! بنابراین ما در چنین بازیه وقیحانه ای تبدیل به وسیله ای برای ارتقای جایگاه عده ای بی سواد میشیم و گاهی حرف های عذاب آوری نظیر: شما اگر از جیب خودت خرج کنی داری سربازیتو میخری و پول پست ندادن تو پادگان رو میدی (هر هر هر خنده)، میشنویم!
    من در این مرحله ای که هستم تنها پیشنهادی که برای دوستان تازه وارد دارم این هست: قبل از اینکه برای معرفی به داعا مراجعه کنید حتما خودتون به برخی از سازمان هایی که مرتبط با رشتتون هست مراجعه و موافقتشون رو برای همکاری بگیرید که در روز مراجعه به داعا انتخاب شخصی خودتون رو بهشون بگید. اگر بدون انجام این کار به داعا مراجعه کنید خیلی راحت شمارو به سازمان ها یا دانشگاه های غیر مرتبط معرفی میکنن و همین وقت شما رو تلف میکنه. این مسئله به خصوص در مورد افرادی صادق هست که رشتشون جزو رشته های پر تقاضا نیست مثل رشته خودم که کشاورزیه یا برخی رشته های انسانی.

مرسی که دوستان اطلاعاتشون رو در اختیار همه قرار میدن.
    بقیه دوستان هم تنبلی نکنن و اگر احساس میکنن چیزی به درد بخور هست مطرح کنن تا بقیه با دید بازتر بتونن عمل کنن. ما هم تا الان از تجربه پیشکسوتان! تا تونستیم استفاده کردیم.
    کلا بی نظمی های نخبه وظیفگی اگه جایی مکتوب بشه یه کتاب از توش در میاد.
    من روز معرفی برای تشکیل پرونده، بنده خدایی رو دیدم که به گفته خودش 4 سال بود درگیر این قضایا بود! ظاهرا اشتباه (و یا به نوعی غیرمرتبط) معرفی شده بوده و بعدش کلی داستان دیگه پیش اومده بود براش.
    البته کلا ریلکس بود و میگفت میخندید ( درستش هم همینه :-) ). زندگیش رو میکرد. کمی هم خودش بی خیال به نظر میرسید که این طور شده بود. البته این موارد احتمالا خیلی باید نادر باشه. ولی اینکه تا اینقدر بی نظمی وجود داره، خیلی عجیبه! مخصوصا وقتیکه این همه ماده تبصره برای انجام پروژه گذاشتن

سلام. یه سوال: من بیمه سربازیم رو اوکی نکردم. از یه شرکت دیگه هم برام بیمه رد میشه. لازمه برم دنبال بیمه سربازی؟ هر دوتاشم میشه یا نه؟

Junior Member itmmit آواتار ها

دوستانی که حین آموزشی یا توی یگان نخبگیشون احراز میشه تجربیاتشون رو برای ترخیص شدن بگن. سریع ترخیص میکنن یا دوندگی زیاد داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darvish213 نمایش پست ها
    سلام

من تجربیات پروژه جایگزین خدمتم رو در اختیار شما قرار میدم چون خودم چند روز پیش توی سوال و جواب های شما جستجو میکردم تا کمی از استرس و فشار ذهنی خودم کم کنم...

آذر ماه سال 95 بود که از طرف بنیاد نخبگان به بنیاد نخبگان نیروی مسلح معرفی شدم و بعد از یک هفته (اون موقع این طوری بود) مراجعه کردم و شروع کردیم به پیدا کردن ارگانی که بتونم طرحم رو تعریف کنم. من رشتم ریاضی بود و شاید یکم سخت بشه براش طرح تعریف کرد. ب ن ن م من رو به مرکز تحقیقات IPM معرفی کرد و اون مرکز برام نامه عدم نیاز صادر کرد. که این پروسه حدود یک ماه طول کشید. بعد از این ماجرا خودم دانشگاه امام علی رو پیشنهاد دادم و تونستم در اون سازمان طرحی تعریف کنم.
    روز دفاع از پروپوزالم اسفند سال 95 بود که به سختی تونستم از طرحم دفاع کنم. تصویب پروپوزالم خرداد سال 96 انجام شد (نامه های اداری زمانبر هستن) و دانشگاه به بنیاد نخبگان نامه زد که طرح من شروع شده و از تاریخ مرداد سال 96 حقوق و بیمه من اوکی شد. و همین تاریخ بود که در نامه شروع بکاری که بعدا گرفتم ثبت شد.

شاید برای بعضی از دوستان این نکته مورد توجه باشه که من از 15 مرداد تا 30 شهریور سال 96 آموزشی خودم در پادگان مدرس کرج تموم کردم.

طرحم رو در اسفند سال 97 دفاع کردم و سریعا کارای تسویه حساب رو انجام دادم و نامه رو به مرکز تحقیقات آجا (سرهنگ رضوانی و گلرنگ، خیابان خردمند جنوبی) بعد از دو هفته با تایید کارشناسان نامه مورد نظر حاضر شد و متاسفانه پارسال نخبگان داعا زودتر به تعطیلات رفت.

سال 98 روز 19 فروردین من نامه مرکز تحقیقات آجا رو بردم برای ارتش که آقای گیلوری رو پیدا کنم ولی متاسفانه طبق توصیه دوستان این فرد وجود خارجی نداره! فقط بیمه رو باطل کردم و مطمئن بودم که حقوقم قطع شده. با نامه ابطال بیمه و تمامی مدارک به داعا مراجعه کردم و پایان کار انجام شد.

من باید هرچه زودتر گذرنامم رو میگرفتم و همین رو از فردی که اونجا بود پرسیدم و این امر بعد از 20 روز قابل پیگیری بود.

7 اردیبهشت 98 بود که پیگیری کردم و این اطلاعات بدست اومد.

تحویل پایان کار: 19 فروردین 98
    ثبت نخبگان در سیستم: 21 فروردین 98 به نظام وظیفه

وقتی نخبگان به نظام وظیفه نامه زد اون وقت شما میتونید از نظام وظیفه تهران پیگیری کنید و دنبال گذرنامه یا ...

صدور کارت از طرف نظام وظیفه: 2 اردیبهشت 98

تحویل کارت از طریق پست: 28 اردیبهشت 98

موفق و پیروز پاشید

با سلام و ممنون از اطلاعاتی که دادید. ممنون میشم بفرمایید پیگیری آخری که بعد از تحویل پایان کار انجام دادید از چه طریقی بوده؟
    همسر من 29 اردیبهشت پایان کار را تحویل داعا داده ولی فعلا خبری از کارت نیست!

دوستان کسی سازمانی رو میشناسه که بخواد پروژه جایگزین مناسب من بده؟ مشخصاتم اینست:
    - فارغ التحصیل MBA
    - تو حوزه دیتاساینس کار کردم.
    - به زبان R هم آشنا هستم.
    - تجربه ترجمه 2 کتابهم دارم اگه بخوان حاضرک کتاب هم ترجمه کنم.
    - لیسانسم هم مکانیک بوده

ممنون میشم راهنمایی کنید؛ خیلی زمانم فورس هست متاسفانه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siahkamar نمایش پست ها
    سلام.دوستان نشریه علمی ترویجی مقاله داشته باشیم توی علمی پژوهشی ها باید ثبت کنیم یا کنفرانسی ها؟ممنون
    سلام.دوستان کسی مقاله علمی ترویجی ثبت نکرده منو راهنمایی کنه؟ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siahkamar نمایش پست ها
    سلام.دوستان کسی مقاله علمی ترویجی ثبت نکرده منو راهنمایی کنه؟ممنون
    متاسفانه علمی-ترویجی امتیاز نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ai67223 نمایش پست ها
    متاسفانه علمی-ترویجی امتیاز نداره.
    ممنون.چه جالب کاراشون یعنی در حد مقاله کنفرانسی هم نیس.اینم از عجایب ایران زمینه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mhooman نمایش پست ها
    این بخش رو من متوجه نشدم. اگر پول نمیدن پس شما چه مدلی حقوق می گیری که از روش طرح رو انجام بدید؟ در مورد اسکان, منظورتون میز کار بود یا خوابگاه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)